mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 06:50:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Prehrana pri zelo aktivnem psu(uporabnik Tread milla)
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prehrana pri zelo aktivnem psu(uporabnik Tread milla)  (Prebrano 11337 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« : ponedeljek, 04.09.2006 : 15:45:28 »

Odprl sem to temo,ker res nujno rabim vaso pomoc.V bistvu jo moj pes,ampak to je skoraj isti :)Moj kuzek je uporabnik tread milla(tekaska steza za pse) in sicer sedaj ze kaksna dva tedna.Mogoce tudi malo vec.Uspel sem ga navaditi nanjo,tako da s tem sedaj nimam problemov.Problemi so sledece narave:Fant tece na dan po 4 mogoce pet serij ,ki trajajo cca 5 minut.Po takih seansah,je decko tako zmatran,da samo spi,na sprehodih pa je miren,kar je meni enkratno.Zacel je jesti mnogo vec,nasplosno ga je pa ze tako kar precej.Mene zanima,ce kdo ve v kaksnem razmerju naj se mu daje sestavljene OH in beljakovine,ter mascobe,da bo imel dosti energije za tek na tread millu,obenem pa bo imel dosti beljakovin za gradnjo misic,ki jih bo nujno potreboval v sledecih mesecih.Trenutno tece po 5 minut na serijo,predvidevam da bo v parih mesecih ta kolicnik drasticno povecal.
  Bil bi zelo vesel vsake misli,ki bi mogoce dala kaksno idejo,kako naj se stvari lotim.
lp
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #1 : sreda, 20.09.2006 : 14:12:38 »

Hudica, ocitno nima nihce nobenega nasveta,kaj bomo pa sedaj?!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 20.09.2006 : 15:04:22 »

In če bi mu dal posebno hrano za aktivne pse?
Ali mu ti vse skuhaš in sam pripraviš?

Mislim pa, da kakšnih drastičnih sprememb hranjenja ne potrebuje. Problem bi pa nastal, če bi hujšal in zaradi tega moral pojesti več, kar ni preveč dobro zaradi možnosti zasuka želodca.

Moja teče več na dan večinoma in je čisto zadovoljna s svojo, sicer kvalitetno hrano - briketi, občasno pa kaj kuhanega.

Premočna hrana pa tudi psom verjetno lahko škodi, kot nam... In lahko nastanejo problemi z notranjimi organi.

V glavnem nisem ravno strokovnjak o prehrani, ampak mislim da kako posebno hranjenje ni potrebno, razen mogoče s hrano prilagojeno za pasje športike, ki se jo dobi v dobrih zoo trgovinah.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #3 : sreda, 20.09.2006 : 20:00:19 »

Hm, ce zbiras samo sugestije in ideje, potem - proteine rabis za misice, oh psom ne koristijo dosti, ker jih slabo prebavljajo.
Jaz bi rekla 50% mesa, 25 OH in 25 zelenjave - ampak tako, na oko in brez blaznih izkusenj v pasji prehrani...
Logiran
*LuNa*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 127


« Odgovor #4 : sreda, 20.09.2006 : 20:21:51 »

Kupi hrano za aktivne pse, da bo kuža dobil pravo hrano predvsem pa pravo sestavo.
Jaz se s svojo psičko ukvarjam z različnimi dejavnostmi in sem opazila, da ji je "običajna" hrana premalo, zato smo šle na bolj "močno" hrano. Ker pa je le labradorka in "nagnjena k debelosti", ji raje kombiniram običajno hrano s hrano za bolj aktivne pse pač glede na to, koliko je čez dan aktivna. Zaenkrat se to zelo dobro obnese.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #5 : sreda, 20.09.2006 : 22:03:04 »

No meni je sicer sedaj v dvajsetih dnevih malo shujsal,vendar se mu misice ze bolj poznajo.Sicer trenutno se ni na hrani za aktivne pse, bo pa definitivno pristal.Sem se z vetom pogovarjal in je tudi on rekel , naj ga dam na hrano za aktivne pse,sem pa razmisljal da mu dajem tudi cimvec mesa, da bo dobil proteine.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #6 : torek, 03.10.2006 : 13:21:17 »

V teoriji so najboljse, kar se energije tice, mascobe, ker dobis iz 1g mascob veliko vec energije kot pa iz 1g proteinov ali OH. Proteini so pomembni le kot vir esencialnih aminokislin, OH pa psi sploh ne potrebujejo (naj ne bi). V praksi pa je stvar taka, da enkup psov slabo prenasa mascobe, torej te kot glavni vir energije ne pridejo v postev in se jih nadomesti z OH in deloma proteini. To je za navadne smrtnike (ne vse!).

Za razmerja ti bo pa vsak drugac rekel, konkretno za aktivne pse se menda se vedno kregajo kaj je boljse-poudarek na mascobah ali OH. Osebno se bolj nagibam k mascobam.

Ce te zanima, ti lahko prepisem par delitev % energije glede na proteine, mascobe in OH.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #7 : torek, 03.10.2006 : 18:50:32 »

To bi bilo pa full lepo Smiley
Prosim
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 04.10.2006 : 06:13:10 »

Za "navadnega" psa: 26% proteinov, 36% OH, 38% maščob

Za aktivnega: 32% proteinov, 12%OH, 56% maščob

Še ena za aktivnega psa: 30-35% proteinov, 10 - 15% OH, 50 - 65% maščob.

Se pravi X % energije mora dobit iz proteinov/OH/maščob.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #9 : sreda, 04.10.2006 : 12:13:23 »

zakaj imajo potem v tujini recimo vecjo vsebnost mesa v briketih za aktivne pse?Hrana Timberwolf ima 60 procentov mesa?!
Meni sedaj ni cisto nic jasno
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #10 : sreda, 04.10.2006 : 13:25:01 »

mesa ali proteinov? razlika je bistvena.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #11 : sreda, 04.10.2006 : 13:56:48 »

Tisti procenti v moje sporocilu se nanasajo na energijo, mozno, da je pri briketih (na vreci) napisana kaksna drugacna delitev.

Kar se pa vecje vsebnosti mesa tice, je pa to ena modna muha. Po internetu, od ust do ust, se je pocasi razsirilo "dejstvo", da so OH ne samo nepotrebni, marvec lahko tudi skodljivi (recimo povzrocajo vnetje uses...) in seveda nenaravni za pse, edina naravna stvar so proteini in mascobe (ki jih psi slabse prenasajo). Posledica je, da so tej histeriji sledili tudi proizvajalci pasje hrane, se posebej tisti, ki se imajo za "holistic natural organic" in kar je se taksnih zvenecih dodatkov. Ne vem ce je se, ampak vem, da je bila cela histerija tudi okrog razlicnih virov mesa-vec ko jih je, boljse je. Pa si lahko prebral na vreci vse od kure do krave. Roll Eyes

Moje mnenje-histeriranje glede vecjih % proteinov je modna muha.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #12 : sreda, 04.10.2006 : 14:01:18 »

Dodatek-vecjih % proteinov (iz mesa).

Pa se, kot je Maja napisala, je razlika ali gre za 60% mesa ali 60% proteinov. In na kaj so to racunali.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #13 : sreda, 04.10.2006 : 14:20:34 »

OK zanimivo, da imajo briketi za aktivne pse 26% proteinov...

In kaj je narobe s sistemom "vec vrst mesa, boljse je"?
Pa ne mislim, da bi moralo bit v briketih vse od kljunaca do losa, ampak sistem "vse je alergeno, zato dajmo v brikete samo piscanca" se mi isto zdi neumen.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #14 : sreda, 04.10.2006 : 14:28:38 »

kaksna je razlika 60 procentov mesa ali 60 procentov proteinov, oz. kako izracunas koliko proteinov dobis ven iz 60 procentov mesa?
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Prehrana pri zelo aktivnem psu(uporabnik Tread milla)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines