mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:34:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Odlok o javnem redu in miru
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odlok o javnem redu in miru  (Prebrano 30942 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #45 : petek, 29.04.2005 : 00:45:47 »

Mogoče malo mimo ali pa tudi ne, samo ne bi odpirala nove teme  Roll Eyes
Cerkniško jezero, 20m od parkirišča... te nahruli idiot z dvema agresivnima psom (jaz s tremi na povodcu), kam za vraga rinem, češ, da je to privat zemljišče...
Ima prav ali ne? Hodila sem ob jezeru, pol metra od vode, s privezanimi psi...
No ja, na koncu sem ga itak tako nadrla, da je poklapan odšel  Grin Grin Grin
Ampak vseeno... se res ne smemo več niti s privezanimi psi sprehajati okoli jezer  Shocked ?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #46 : petek, 29.04.2005 : 01:16:45 »

Kakšna pa je kazen za psa, ki ni na povodcu?!  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed

torej; koliko bi danes (in koliko bi ponovno jutri Grin Grin ) plačala za štiri odvezane mrcine??  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Pa še BREZ nagobčnika so bili!!! Shocked Shocked
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #47 : petek, 29.04.2005 : 06:39:57 »

 Cheesy Teja, v Velenju je to 40k na pasjo glavo, pa se kaj se ti lahko sesteje, ce si na nepravem kraju, ce kuza tisci ritko prevec k tlom in ce na drugi strani vrvice, ki jo drzis, ni nikogar Grin.
Redarji pa niso redkost in ponavadi se tudi oni prikazejo na nepravem kraju ob nepravem casu. Tabel pa vsepovsod dovolj, da se izgovora ne najdes Undecided.
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #48 : petek, 29.04.2005 : 12:25:26 »

Cheesy Teja, v Velenju je to 40k na pasjo glavo, pa se kaj se ti lahko sesteje, ce si na nepravem kraju, ce kuza tisci ritko prevec k tlom in ce na drugi strani vrvice, ki jo drzis, ni nikogar Grin.
Redarji pa niso redkost in ponavadi se tudi oni prikazejo na nepravem kraju ob nepravem casu. Tabel pa vsepovsod dovolj, da se izgovora ne najdes Undecided.

Mogoče bom imela pa srečo, tako kot včeraj;
 ko sva se oba s šoferjem hitela privezovati v avtu, ko sva zagledala policaja, ki naju je ustavljal Shocked
Napihali nič, kazni za neuporabo varnostnega pasu tudi ni bilo (ali se naju je usmilil, ali pa je bil slep, ker sva res tako očitno vlekla pas, pa še splošno znano ''precizno'' zapenjanje v paniki Grin Grin Grin)
Se bom še naprej zanašala na srečo in iznajdljivost Grin Grin Grin Grin Cheesy
Trkaaaaaaam Cool
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #49 : petek, 29.04.2005 : 12:26:05 »

V Nm: -40.000 brez povodca
          -40.000 brez nagobčnika
          -40.000 če ne pobiraš za psom


 Angry Angry Angry
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #50 : petek, 29.04.2005 : 13:11:32 »

Citat
-40.000 brez nagobčnika
A to agresivni psi ali vsi?? Shocked

lp,
Nina
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #51 : petek, 29.04.2005 : 14:01:05 »

Odvisno kako si razlagaš agresivnost. Lahko so vsi psi agresivni ali pa nobeden.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #52 : petek, 29.04.2005 : 17:38:12 »

A si predstavljate nagobčnik na čivavi? Grin Grin Grin Grin Grin


Pogovarjala sem se z neko gospo, ki mi je povedala, da ji je policija, katere je klicala, zaradi določenega psa, ki je napadel njihovega, rekla, da mora lastnika tega psa opomniti, da mora nositi nagobčnik, drugače bo plačal kazen.

Iz tega sklepam, da morajo nositi nagobčnik tisti psi, ki so spoznani za "nevarne" (nekateri bolj, drugi manj).
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #53 : petek, 29.04.2005 : 17:55:31 »

hm mene pa zanima ce je ze kdo od vas imel bliznje srecanje s policaji, ki so zahtevali upostevanje teh odlokov, ker potem bi jih jaz (policaje namrec) napotila kar v mojo sosescino, da najprej poskrbijo za tiste mladce, ki tukaj hodijo okoli s psi namenjenimi za borbe in to spuscenimi in brez nagobcnika
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #54 : petek, 29.04.2005 : 21:12:23 »

Citat
Odvisno kako si razlagaš agresivnost. Lahko so vsi psi agresivni ali pa nobeden.
Pod agresivne pse si razlagam,da so popadljivi do vseh psov neglede na spol in tudi na ljudi.

lp,

Nina
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #55 : torek, 24.05.2005 : 07:54:48 »

V temi napad psa je bilo ogromno napisano na temo Pes na vrvico (cca 20 strani Wink ) ... zato dodajam link v to temo, ceprav do konca po mojem mnenju se nismo prisli! Upam, da se bo tema o "vrvici" nadaljevala tukaj!

Mislim, da se je "tema" nekako zacela tukaj!


Vsi samo kazni pisete ... jaz bi pa KONCNO rada videla zakon ali sklepe!!!

Prosim napisite ... na primer kazen za nagobcnik po tem in tem clenu toliko in toliko ... na tem in tem mestu!


In se zmeraj iscem koga, ki je kazen za karkoli od tega dobil in ce mi lahko napise po katerem clenu so ga kaznovali!


Pa nekaj zakonov za zacetek: Wink


Citiram iz teme napad psa:

Mestna obcina Ljubljana ima odlok o cestnoprometni ureditvi v katerem je tudi clen glede zivali v prometu:

36. člen

(1) Domače živali (psi, mačke, perjad, drobnica in večje živali) so lahko na javnih prometnih površinah le v spremstvu osebe, ki jih varno vodi.

(2) Pse in druge živali, ki lahko ogrožajo promet ali pešce se sme voditi po javnih prometnih površinah le na vrvici.

(3) Gonjenje, vodenje in počitek živali na kolesarskih stezah in poteh je prepovedano.

(4) Živali ob cestah in drugih javnih prometnih površinah morajo biti pod nadzorstvom ali zavarovane tako, da ne morejo priti na cesto ali na drugo javno prometno površino.

(5) Z denarno kaznijo 5.000 tolarjev se kaznuje za prekršek posameznik, ki ravna v nasprotju s prvim, drugim, tretjim ali četrtim odstavkom tega člena.


Lahko pa povem, da sva dobila obisk policaja, ker naju je prijavil prijazen sosed, ki se je pocutil ogrozenega zaradi spuscenih psov na travniku. Policaj nama je sam priznal, da ne more storiti nic, saj sta spusceni na travniku in ne na cesti, ter tudi nista se nikogar napadli. Torej moje mnenje je, da mora biti pes na vrvici samo na prometni cesti, v naravi je pa lahko spuscen (seveda pa mora biti lastnik ves cas pozoren na morebitne vplive okolja in odzive svojega psa).



Pa se en citat iz teme napad psa:

Sedaj pa se glede zakona!!!

Ce se "citira" zakone, bi prosila za citat ne za interpretacijo! Wink

Zakon o zasciti zivali

II. ZAŠČITA ŽIVALI

1. Reja živali

7. člen

Skrbnik živali mora živali zagotoviti: 

- bivališče, hrano, vodo in oskrbo na način, ki je glede na vrsto živali, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve primeren njenim fiziološkim in etološkim potrebam v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;

- svobodo gibanja, primerno živali glede na njeno vrsto, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve, ki preprečuje nepotrebno trpljenje;

- dovolj prostora, če je privezana ali zaprta, glede na njene fiziološke in etološke potrebe v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;

- svetlobo, toploto, vlažnost, kroženje zraka, zračenje, koncentracijo plinov, higieno in intenzivnost hrupa v prostoru, kjer je žival, ki ustreza njeni vrsti in stopnji razvoja, prilagoditvi in udomačitvi, fiziološkim in etološkim potrebam ter predpisanim higienskim pogojem;

- ločeno nastanitev nezdružljivih živali

Skrbnik živali mora preprečevati napake v reji, ki povzročajo tehnopatije in motnje v obnašanju

Če je opustitev iz prvega in drugega odstavka tega člena storjena naklepno in nastanejo posledice iz 4. člena tega zakona, se šteje, da gre za mučenje živali

 

Ce tega ne zagotovite vas lahko kaznujejo s 50-imi tisocaki! (IX. KAZENSKE DOLOČBE, 45. člen)



11. člen

Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.

Skrbnik živali mora z ustrezno vzgojo in šolanjem oziroma z drugimi ukrepi zagotoviti, da žival ni nevarna okolici.



12. člen

 

Skrbniki živali in prevozniki živali morajo zagotoviti fizično varstvo nevarnih živali.

Veterinarska organizacija mora voditi register psov, ki so povzročili resne poškodbe človeku oziroma živali in so pogosto kazali napadalno vedenje (v nadaljnjem besedilu: nevaren pes).

Vzreja, vzgoja, šolanje in vodenje nevarnih psov mora biti v skladu s predpisanimi pogoji.

Nevarnega psa ni dovoljeno zaupati v vodenje osebam, ki nimajo ustreznega kinološkega znanja, in osebam, ki so mlajše od 16 let.



Hmmm ... kako "sifrirati" nevarno zival! V nadaljevanju:


5. člen

 

V tem zakonu uporabljeni izrazi pomenijo:

1. Skrbnik živali je oseba, ki ima žival v lasti ali oskrbi in odgovarja za ustrezno rejo, ravnanje, oskrbo in prevoz živali ter imetnik objektov za rejo, trženje, prevoz, zakol, nego in prireditve z živalmi. Skrbnik živali odgovarja tudi za delo in ravnanje oskrbovalcev svojih živali ali živali, ki jih ima v oskrbi. 

2. Rejne živali so kopitarji, parkljarji, perutnina, kunci in kožuharji, ki se vzrejajo ali redijo za proizvodnjo hrane, volne, kož, krzna ali za druge gospodarske namene. 

3. Poskusne živali po tem zakonu pomenijo vsakega živega vretenčarja, razen človeka, tudi prostoživeče larvalne oblike brez fetalnih in embrionalnih oblik.

4. Hišne živali so psi, domače mačke, sobne ptice, mali glodalci, terarijske, akvarijske in druge živali, ki se vzrejajo ali redijo za družbo, varstvo ali pomoč človeku.

5. Prostoživeče živali so živali, ki niso nastale z umetnim izborom ali biotehnološkim poseganjem v dedne zasnove in lahko živijo prosto v naravi neodvisno od človeka.

6. Nevarne živali so živali, ki ogrožajo okolico zaradi svoje neobvladljivosti oziroma kažejo napadalno vedenje do človeka.

7. Etološki normativi so dopuščeni sistemi reje, ki upoštevajo posebne potrebe posamezne vrste živali in omogočajo dobro počutje živali.

8. Motnja v obnašanju je oblika v obnašanju, ki glede na pogostnost ali potek odstopa od obnašanja pripadnikov iste vrste živali v pogojih, ki jim dovoljujejo v celoti razviti vrsti značilno obnašanje.

9. Tehnopatije so poškodbe ali bolezenske spremembe, ki nastanejo neposredno ali posredno zaradi neustreznega bivališča, opreme ali sistema reje.

10. Za trpljenje pri živalih se štejejo bolečine, strah, poškodbe, pa tudi povzročanje pohabljenja, degeneracije, hiranja ali obolevanja ter prekomernega in nepotrebnega vznemirjanja, ki jih povzroči človek.

11. Poskusi na živalih so posegi na živih živali v znanstveno - raziskovalne ali izobraževalne namene, s katerimi se živalim lahko povzroči trpljenje, trajne poškodbe ali smrt.

12. Prevoz živali je vsako nakladanje in odprava živali s prevoznim sredstvom ter razkladanje živali. Ta izraz ne velja za prevoz posameznih živali, ki jih spremlja spremljevalec, in za prevoz hišnih živali, ki jih spremljajo skrbniki oziroma spremljevalci.

13. Prevozna sredstva so cestna in železniška vozila, plovila in zrakoplovi, ki so uporabljena za nakladanje, prevoz in razkladanje živali, ter kletke, zabojniki in podobno za prevoz živali s cestnimi, železniškimi, zračnimi in vodnimi prevoznimi sredstvi.

14. Spremljevalec živali je oseba, ki spremlja prevoz živali, in med prevozom živali nadzira, hrani in napaja ter, če je treba, pomolze in pomaga pri porodu.

15. Zakol živali je način usmrtitve živali za prehrano ljudi. Obredni zakol živali je zakol živali z religioznim ceremonialom, ki ga opravi pooblaščena oseba verske skupnosti.

16. Omamljanje živali je kakršenkoli dovoljeni postopek, ki povzroči stanje neobčutljivosti, ki traja, dokler žival ni mrtva, in se ji na ta način prihrani trpljenje, ki se mu je mogoče izogniti.

17. Usmrtitev živali je postopek odvzema življenja živali. Dopustna usmrtitev je postopek, pri katerem se uporablja anestezija z uporabo sredstev, ki povzročijo nebolečo izgubo zavesti in posledično smrt, ali z metodo, ki povzroči hitro nezavest in posledično smrt brez trpljenja.

18. Zapuščene živali so najdene, oddane ali odvzete hišne živali.

19. Zavetišče je objekt, v katerem se poskrbi za pomoč, oskrbo in namestitev zapuščenih živali.

20. Veterinarske organizacije so organizacije, določene s predpisi o veterinarstvu.

21. Nezdružljive živali pri nastanitvi so tiste živali, ki si lahko medsebojno povzročijo nezaželeno brejost, poškodbe ali smrt.



OK, zaenkrat je tole vse!


Lp, Ursa
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #56 : torek, 24.05.2005 : 10:36:54 »

Jaz sem bom potrdula in šla na firmo poiskat odlok za pse za Mestno občino Maribor, samo žal bo to šele čez 2 tedna, ker prej sploh ne grem v Maribor. Se javim!
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #57 : sreda, 08.12.2010 : 15:02:20 »

Ne vem ali je tema primerna ali ne, pa vseeno!

Pri vsej svoji pameti in pravnem znanju sem nad našo državo razočarana na polni črti, da o judeh sploh ne govorim.

Kaj storiti: vrstna hiša, v naselju, skoraj pod oknom spalnice mojih staršev se ure in ure dere sosedov manjši kuža? Ko začne, laja nepretrgoma tudi 4 -5 ur. Lastniki ga niti ne poskušajo umiriti.  Pravijo, da pes pač laja. Oni se napijejo in sploh ne vem ali ga ne slišijo ali pa jih pač ne briga kaj je z njim. V naselju je še vsaj 10 drugih psov, tudi zunanjih. Vsi lajajo, a nihče oz. vsi skupaj ne toliko in tako nepretrgoma kot ta. Pogovor z lastniki ni pomagal. Prijava na društvo tudi ne. Pes  drugače fizično ni zanemarjen - nekaj hrani podobnega ima pa tudi vodo. V pripravljeno hišico noče, v vsakem vremenu se stiska zunaj.

Kako naj dokažemo psihično zanemarjenje, saj je 24/7 sam, na sprehodu ni bil nikoli? Nekaj noči nazaj se je od dveh zjutraj drl ure in ure, vsi sosedi so bili na oknih, oz. so se prižigale luči v stanovanjih, Lastniki pa nič! Sosedje pa tudi r*t* in ni nihče stopil do njih. VURS nima smisla klicati, ker ne bodo našli nobene kršitve, če ne bodo dežurali zraven, kdaj in koliko laja.
Policija ne ukrepa, saj lajanje psa ni več kaljenje nočnega miru ( mail odgovor ministrstva za notranje zadeve s pojasnilom). Policaji so sicer prišli, a pri sosedu niso niti potrkali, ker niso imeli podlage, da bi jih slučajno zbudili!
Sicer so lastniki najemniki, vendar psa nimajo v stanovanju. Psa nočejo oddati, ker ga imajo radi  Angry, Halo! Notri ga tudi nebi imeli. Kje pa, saj se jim še ven ne ljubi, da bi ga umirili ali da bi mu delali družbo.

Ima kdo kako idejo? Kaj naj še poskusim?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #58 : sreda, 08.12.2010 : 15:24:21 »

Kopiram od zgoraj, glede na to, da novega zakona še ni na to temo...


7. člen

Skrbnik živali mora živali zagotoviti: 

- bivališče, hrano, vodo in oskrbo na način, ki je glede na vrsto živali, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve primeren njenim fiziološkim in etološkim potrebam v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;

- svobodo gibanja, primerno živali glede na njeno vrsto, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve, ki preprečuje nepotrebno trpljenje;

- dovolj prostora, če je privezana ali zaprta, glede na njene fiziološke in etološke potrebe v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;

- svetlobo, toploto, vlažnost, kroženje zraka, zračenje, koncentracijo plinov, higieno in intenzivnost hrupa v prostoru, kjer je žival, ki ustreza njeni vrsti in stopnji razvoja, prilagoditvi in udomačitvi, fiziološkim in etološkim potrebam ter predpisanim higienskim pogojem;

- ločeno nastanitev nezdružljivih živali

Skrbnik živali mora preprečevati napake v reji, ki povzročajo tehnopatije in motnje v obnašanju

Če je opustitev iz prvega in drugega odstavka tega člena storjena naklepno in nastanejo posledice iz 4. člena tega zakona, se šteje, da gre za mučenje živali
 

Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #59 : sreda, 08.12.2010 : 15:28:18 »

Si pa mislim, kaj doživljaš. In, da to gledaš s svojega okna, si raje ne predstavljam.
Po mojem bi pomagalo samo vztrajno "teženje" na vse možne inštance (policija, vurs...), pa pogovor s sosedi, če res ne bi morda skupaj stopili in nekaj naredili.

Morda tudi pokličite lastnika objekta in mu povejte, kaj se dogaja na njegovem zemljišču...

Da pa lajanje ni več kršenje javnega red in miru, pa nisem vedela.  sram

Upam, da bo še kdo kaj več povedal na to temo, saj tudi mene zanima.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Odlok o javnem redu in miru
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines