mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:53:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Ultrazvok srca
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ultrazvok srca  (Prebrano 12498 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bona
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #15 : sreda, 15.12.2004 : 22:00:24 »

Naši psički so pred dobrimi tremi meseci (takrat je imela 1,5 let) naredili EKG, UZ in slikanje srca, vse brez pomirjeval in vedno sem bila zraven (samo pri slikanju si daš predpasnik). Srce so slikali dvakrat (iz dveh različnih pozicij), EKG smo do sedaj naredili najmanj 14X (pri vsakem pregledu po 2x, enkrat normalno in potem še enkrat pod obremenitvijo srca), UZ pa tudi na začetku ob postavitvi diagnoze (poteka nekakao tako kot je napisala Primavera). So pa pri UZ psičko pobrili in sicer mi je veterinarka rekla, da zaradi boljše slike. Je pa bil pobrit del tako majhen, da ni bilo omembe vredeno in ji je dlaka tudi hitro zrasla. No pri naši je bila diagnoza aritmija srca, je pa samo srce lepo in tudi slike in UZ niso pokazali nobene nepravilosti. Sedaj smo na tabletah Atenolol. Smo bili pa prejšnji teden spet na kontroli in je veterinarka zelo zadovoljna z njo, aritmij sploh ni več, tako da je rekla, da bi mogoče po enem letu jemanja tablet prenehali. Vse je odvisno od tega, kakšno bo psičkino stanje ko bo poletje. Je pa rekla, da ni nič narobe, tudi če jemlje zdravila celo življenje. Je pa res, da je naša tisto obdobje, ko so se začele pojavljati aritmije in je od njih padala skupaj, bila zelo razburjena, imela je priložnosti biti cel dan v akciji in gibanju (zelo je hiperaktivna), pa verjetno je tudi vročina naredila svoje. Sedaj pazimo samo toliko, da se ne razburja preveč.

Arieb držim pesti, da ni kaj hujšega, ker jaz sem bila na začetku tako panična, da mi je ob misli, da bi jo že tako mlado izgubila vedno šlo na jok, sedaj pa sem se pomirila in nekako ugotovila, da pes tako kot človek tudi z aritmijo lahko živi polno in upam, da tudi dolgo življenje.....
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #16 : petek, 17.12.2004 : 01:59:53 »

Bona, kako je psica prenesla Atenolol? Ji je jemanje povzročilo stranske učinke (bolečine v želodcu in odklanjanje hrane)? Kako si ugotovila, da gre za aritmijo? Si ji otipala bitje srca in štela utripe v minuti ali ti je kar padla dol? Tudi mene precej skrbi za mojo še ne 2-letno psico, saj je zelo veliko v gibanju pa tudi razburi se hitro. Sploh mi pa ni všeč, ker ima baje njena sestra aritmijo. Če aritmija ni zdravljena, vodi v slabljenje srčne mišice.

Andi, kako pa da si se ti odločila za vse te kardio preglede?
Logiran
bona
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #17 : petek, 17.12.2004 : 10:01:50 »

Primavera, pri Atenololu je bilo tako, da ko smo ji prvič dali zdravila (odmerek pol tabletke) je padla skupaj iz ljubega nič, samo sedela je na klopi in padla iz nje (to je bil tudi najhujši ruker, ker se ji je ustavilo srce, tako da jo je mož močno udaril tam kjer je srce, ker ni otipal utripa, mišice so se ji tako sprostile, da se je polulala, grozno za vidit). Takoj sem klicala veterinarko in smo leteli na kliniko, pa spet EKG in ugotovila je, da je bil odmerek prevelik. Potem smo zmanjšali na osminko (raje ne sprašuje, kako mi uspe tako malo tabletko razrezati na osem delčkov) in hodili vsake dva dni na kontrole, da se je ugotovilo, če je ta doza prava. Je pa rekla, da psička očitno ne prenaša tako velike doze, kot je polovička in da če še naprej nebi prenašala teh tablet oz. padala skupaj bi dali neke druge, ki pa so na trgu še precej nove. To potem ni bilo potrebno, ker je doza osminke dovolj, da se aritmije ne pojavljajo več in tudi od takrat naprej ni več padla skupaj (pred jemanjem je v tednu dni mislim da štirikrat ali petkrat). Se ji je pa to dogajalo, ko je lajala na drugega psa in bila pri tem močno razburjena. Tako smo tudi ugotovili, da je nekaj narobe, ker kakšnih drugih znakov ni bilo. Tudi na vseh prejšnjih pregledih, ko smo jo vozili na cepljenja se pri poslušanju srca ni nič slišalo. Drugače pa Atenolol prenaša dobro, nima nobenih stranskih učinkov, psička je živahna, prebavo ima normalno, je tako kot prej, samo ne dajemo ji več briketov za aktivne pse, norela bi cel dan, če bi ji dovolili in tudi veterinarka je zadovoljna z njenim stanjem, tako da imamo sedaj naslednjo kontrolo šele aprila.

Ne vem če je pri psih podobno kot pri ljudeh, ampak sedaj sem se šele začela zanimati za aritmijo in mi je od moža sestra povedala, da je ona pri 17-tih letih tudi skupaj padala in so ji ugotovili aritmijo, potem je kakšno dobro leto jemala zdravila in potem prenehala. Sedaj je stara 27 let in nima nobenih težav več. Mogoče je povezano tudi z razvojem…
Logiran
zoey
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #18 : petek, 17.12.2004 : 10:17:47 »

tudi mi smo dali UZ in EKG čez pred nekaj tedni in ni dobil nobenega pomirjevala,so ga pa 3 študentje držali,pa še midva dva pomagala,da je bil pri miru Cool
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #19 : petek, 17.12.2004 : 10:22:44 »

Primavera; čsit zaradi preventive. Hvala bogu je pri nas vse v najlepšem redu, baje ima srce kot bik,. Pomoje bom šla čez dve leti za vsak slučaj še enkrat.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #20 : petek, 17.12.2004 : 10:38:56 »

Podoben primer, kot Primavera smo imeli mi pred tremi leti, ko je pričelo srce popuščati našemu 13,5 letnemu zlatemu prinašalcu. Naenkrat se je pričel "debeliti", slabo se je počutil, začel je doklanjati hrano. Že sama krvna slika je pokazala popuščanje srca, veterinar je ugotovil aritmijo samo s stetoskopom, EKG ni bil potreben. Začeli smo z zdravljenjem z neštetimi zdravili, od diuretikov, do 2 vrst tablet za srce, pa do kalija in tablet za želodec. To smo počeli mesec in pol. Štiri osebe smo se izmenično ves dan trudile zanj. Ponoči smo spali z odprtimi očmi. Na sprehode sploh nismo več hodili, samo najnujnejše, pa še to z večkratnim počitkom v ležečem položaju. Diuretiki sploh niso prijeli, ko smo dozo povečevali, ga je pričelo krčiti zaradi pomanjkanja kalija, kalijevih šumečih tablet pa ni in ni hotel piti, niti na silo. Ponoči mu je iz pljuč iztekala tekočina skozi gobček. Jedel je samo iz roke, pa še to minimalne količine najboljšega, kar smo mu lahko pripravili. Dan pred smrtjo je jedel in vsi smo to praznovali. Naslednjo noč sem ob 5 uri zaslišala čuden zvok. Stekla sem k njemu, ležal je negibno v krču na ležišču, polulan in pokakan, v očeh sem videla smrtni strah. Odnesli smo ga na vrt, ni mogel stati na nogah. Očistila sem ležišče. Umiril se je in zaspal. Ob 7 uri se je vse ponovilo. Zavili smo ga v deko in odpeljali. Ker se dežurni veterinar sploh ni javil na telefon, smo ga odpeljali k našemu veterinarju na dom, kjer smo ga uspavali v avtu. Pokopali smo ga doma. Nikoli več ne bom nobenega psa podvrgla takšnemu zdravljenju. To sem storila zato, da me ne bo nikoli pekla vest, da nisem dovolj storila zanj. Bil in za vedno bo najlepsši in najboljši pes na svetu!
Logiran
bona
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #21 : petek, 17.12.2004 : 12:10:26 »

Pozabila sem dodati, da je bila pri naši narejena tudi krvna slika, ki pa je bila normalna.

Karmen, tvoje pisanje me je zelo presunilo in res se je za vprašati, kdaj psu že raje prej skrajšati vse trpljenje.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #22 : petek, 17.12.2004 : 20:40:10 »

Podoben primer, kot Primavera smo imeli mi pred tremi leti, ko je pričelo srce popuščati našemu 13,5 letnemu zlatemu prinašalcu. Naenkrat se je pričel "debeliti", slabo se je počutil, začel je doklanjati hrano. Že sama krvna slika je pokazala popuščanje srca, veterinar je ugotovil aritmijo samo s stetoskopom, EKG ni bil potreben. Začeli smo z zdravljenjem z neštetimi zdravili, od diuretikov, do 2 vrst tablet za srce, pa do kalija in tablet za želodec. To smo počeli mesec in pol. Štiri osebe smo se izmenično ves dan trudile zanj. Ponoči smo spali z odprtimi očmi. Na sprehode sploh nismo več hodili, samo najnujnejše, pa še to z večkratnim počitkom v ležečem položaju. Diuretiki sploh niso prijeli, ko smo dozo povečevali, ga je pričelo krčiti zaradi pomanjkanja kalija, kalijevih šumečih tablet pa ni in ni hotel piti, niti na silo. Ponoči mu je iz pljuč iztekala tekočina skozi gobček. Jedel je samo iz roke, pa še to minimalne količine najboljšega, kar smo mu lahko pripravili. Dan pred smrtjo je jedel in vsi smo to praznovali. Naslednjo noč sem ob 5 uri zaslišala čuden zvok. Stekla sem k njemu, ležal je negibno v krču na ležišču, polulan in pokakan, v očeh sem videla smrtni strah. Odnesli smo ga na vrt, ni mogel stati na nogah. Očistila sem ležišče. Umiril se je in zaspal. Ob 7 uri se je vse ponovilo. Zavili smo ga v deko in odpeljali. Ker se dežurni veterinar sploh ni javil na telefon, smo ga odpeljali k našemu veterinarju na dom, kjer smo ga uspavali v avtu. Pokopali smo ga doma. Nikoli več ne bom nobenega psa podvrgla takšnemu zdravljenju. To sem storila zato, da me ne bo nikoli pekla vest, da nisem dovolj storila zanj. Bil in za vedno bo najlepsši in najboljši pes na svetu!

Čisto me je sesul tvoj post. pred oči se mi je prikradel prizor  , ko mi je psica umirala na rokah in v njenih očeh sem opazila smrtni strah in dobesedno prosila, naj hitro umere. Na srečo se je končalo prej kot v minuti. Pri nas ni bilo tako , da bi se ji videlo navzven, da ji popušča srce. Voda se ji ni nabirala tako močno, da bi se debelila. Tudi veterinar, ki jo je zdravil od malega , je bil presenečen, ker je bilo vedno vse o.k. V bistvu sem hvaležna za to, da se je vsa agonija končala v enem tednu. Nikoli več se ne bom šla zdravljenja , če bo še kakšen moj pes imel popuščanje srca. Domov bom policala veterinarja in se mirno poslovila od psa, če bo zadeva tako daleč, da bo treba začet z diuretiki. Sem pa res hvaležna nevemkomu, da se je vse tako hitro končalo pri prejšnji psici nin da ni bilo muk za njo. Zadnji trenutek sem bila z njo in pokopana je na vrtu, kjer ji vse leto utripa svečka. Bila je moja prva in najboljša.... Cry Cry
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #23 : sobota, 18.12.2004 : 12:23:11 »

Saj to vse skupaj je TAKO GROZNO  Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #24 : petek, 01.07.2005 : 07:58:25 »

Arieb, ,Da bi pod vplivom pomirjeval naredili UZ in Ekg? To res prvič slkišim in verjetno res zabriše pravo sliko, saj pomirjevalo upočasni bitje srca.
mi smo delali pregled na Fakultetni veterinarski kliniki na Univerzi v Budimpešti. Moram potrkat, da je vse v redu. Sam sem dal psici (mlajši dve še prideta na vrsto) pregledat prevsem zaradi tega, ker je to ena od nevarnosti ki prežijo na "mojo" pasmo.
Moram povedat, da so ju pobrili minimalno, sodelovali smo trije plus merilec. Asistent je "čuval" zadek, prijateljica je "pokrivala" hrbet, jaz pa sem psico držal (čohal) po glavi. NOBENEGE GA POMIRILA ali anestezije. Brina se je takoj umirila in ko ji je izmeril pljučni pretok, smo ugotovili, da je tako mirna, da bi lahko bila komot tudi mrtva, haha, ko je imela tako nizkega (0,56 m/s). Pri U2 je trajalo malo dlje, da smo jo umirili v tistem bočnem položaju, potem pa je tudi pri njej šlo vse gladko do konca.

Tudi sam sem sedaj prvič slišal kaj takega- da bi se psa pomirilo. Kar se mene tiče, je to z logiko skregano.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #25 : petek, 01.07.2005 : 08:44:49 »

Citat
Tudi sam sem sedaj prvič slišal kaj takega- da bi se psa pomirilo. Kar se mene tiče, je to z logiko skregano
HVL za INF. Mi se potem po posvetu z "našo" zdravnico nismo odločili za UZ (naj bi ga delali zaradi kašlja) in smo družno ugotovili, da ga bomo, če bi se še dosti in bolj intenzivno pojavlajlo (zaenkrat, ko damo Panatus je po enem dnevu takoj bolje).

So mi pa zagotovo relki, da bi mu dali malo pomirjevala - in sem zadovoljna, da sedaj to vem, da me ne bi na "šajbo" vrgli Wink
Logiran
girly
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #26 : ponedeljek, 02.01.2006 : 18:16:11 »

ojla vsem.

te vaše zgodbe so res tragične.... Sad((

midva s fantom mava tud kužka, starega 8 let, ki so mu ugotovili, da mu popušča srce, poleg tega ima pa še srčno aritmijo. Veterinarka kardiologinja nama je napisala recept za Vetmedin, ki pa se ga dobi samo v tujini. Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s tem zdravilom in kje ga je kupil. hvala
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #27 : ponedeljek, 02.01.2006 : 19:14:13 »

Girly, pošiljam, ti link za domačo stran navedenega produkta in povzetek ene izmed študij dostopne na strani pubmed. Upam, da ti bo kaj koristilo.

LP, T

http://www.vetmedin.co.uk/

Vet Clin North Am Small Anim Pract. 2004 Sep;34(5):1145-55. Related Articles, Links 

 
Use of pimobendan in the management of heart failure.

Fuentes VL.

Department of Veterinary Clinical Sciences, Royal Veterinary College, Hawkshead Lane, Hatfield, Hertfordshire, AL9 7TA United Kingdom. vluisfuentes@rvc.ac.uk

Pimobendan is an oral inodilator compound available in many countries for use in canine heart failure. It combines calcium-sensitizing effects with PDE III inhibition, resulting in positive inotropic effects and veno- and ergic signal transduction pathway in the failing heart, the calcium-sensitizing effects may assume greater importance in patients with heart failure. Clinical studies in human patients have shown sustained improvement in hemodynamics and exercise tolerance, with favorable neurohormonal effects. One study showed a nonsignificant trend toward increased mortality [20], but proarrhythmic effects have not ben observed. Studies in naturally occurring canine heart failure suggest that pimobendan's effects are at least comparable to those of ACE inhibitors, if not superior. Pimobendan is likely to play an increasing role in the future in the treatment of canine heart disease. Copyright 2004 Elsevier Inc.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #28 : ponedeljek, 02.01.2006 : 22:23:14 »

Girly, tudi moja pokjna psica je imela tako diagnozo. Kardiologinja je mislim, da z zdravilom Tritace, Etimolol in z ustreznim odmirkom diuretika poskušala ublažiti aritmije, ki delajo res največjo škodo srčni mišici (aritmije vodijo v srčno popuščanje), z diuretiki smo odčrpali tekočino, ki se je že začela nabirati v pljučih, Tritace (mislim, da gre za podobno zdravilo, le veterinarsko verzijo tvojega)pa smo poskušali stabilizirati že zelo oslabljeno srčno mišico. Po 5x dnevno sem ji štela vdihe v minuti in na podlagi tega dozirala zdravilo. Etimolol je povzročil bolečine v želodcu, psica ni hotela jest, zato sem ji hrano pasirala in  z največjo brizgo aplicirala hrano v gobec. Istočasno smo zadevo bolečega želodca ublažili z Ranitalom. Prognoza ni bila dobra, ker pri taki bolezni ni izboljšanja, gre le za stabiliziranje stanja. Tudi pričakovana življenjska doba ni prav dolga. Meni je šlo za to, da psici izboljšam počutje, da dobi spet apetit, sklenila sem, da dokler bom videla veselje in voljpo do življenja pri njej, je ne bom dala evtanazirat. In res se je stanje izboljšalo, zadnji dan je kar naprej žicala hrano, na sprehodu mi je nosila palčko (resda čisto počasi) in zadnji dan pred skoraj dvemi leti sva preživeli zares lepo. Celo popoldne sva spali in zadovoljno je smrčala zraven mene, z glavo naslonjena na mojo nogo. Zvečer istega dne mi je v nekaj trenutkih izdihnila v naročju. Srce je nenadoma podivjalo zaradi aritmije in se je ustavilo. Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
Logiran
girly
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #29 : torek, 03.01.2006 : 07:02:02 »

joj primavera, žal mi je... Sad sej sm že prebrala tvojo zgodbo ja...

sicer pa ima tud najin kuža Tritace in Edemid, poleg tega naj bi jedel še Vetmedin. Sej sm že o tem zdravilu vse prebrala, samo me zanima kje točno se ga da dobit, če ma kdo kake izkušnje. sicer ga greva pa itak v petek iskat v italijo. sicer vem, da to najinega kužija ne bo ozdraviloi, a če bo zato živel kako leto dlje,se splača....sicer je pa zlo živahen, skače okrog in vse. se mu sploh ne vidi, da je bolan, čeprav je mel že vodo na pljučih revček...no, bom sporočilo, če dobiva zdravilo.

lep dan Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Ultrazvok srca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines