mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:22:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Prehrana breje psice
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prehrana breje psice  (Prebrano 7354 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Cowgirl
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« : četrtek, 14.09.2006 : 15:37:29 »

Moja Tana ima samo še 3 tedne do kotitve... pa bi mogla jest malo boljšo in močnejšo hrano.
Imam eno vprašanje za vse izkušne lastnike psic... Tana je nehala jest brikete. Ne je ne namočenih, ne zmešanih v multipraktiku s tuno, ki jo je imela do sedaj najraje... Odklanja vse kar JE oz. kar včasih "JE BIL briket". Do sedaj jih je normalno jedla skupaj s kakšno žlico konzerve, ali juhe... Sedaj pa ništa... Ne vem, kako ji naj hranim meso. Od mam, babic (itd) dobivam kuhano govedino iz juhe, saj bi me tadobre konzerve prišle celo bogastvo. Koliko mesa ji naj hranim? A ima kdo psa na kuhani hrani ali vsi dajete brikete?
Se mi zdi da bi bilo 200 g mesa na dan dosti.Povejte še vi!
Bojim se, da se bo zredila pri kuhani hrani, saj bi jo lahko pojedla kolikor bi ji dal kuhanega ali pa konzerv.

Probala sem že s štarterjem od royal canina (zelo majčkeni briketi), ker sem mislila, da bo užgalo, saj mački poje vse briketke iz mačkove sklede. Po treh dnevih ni več užgalo, da sem Tanine brikete dajala v posodo od mačke. ;-)

Ideje?
Logiran
DODO1
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #1 : ponedeljek, 23.10.2006 : 16:15:30 »

Tudi mi smo imeli čisto isto težavo, ko je bila Doda breja. Jedla ni praktično nobenih briketov. Mi smo ji potem res kar nekaj kuhal, ampak tudi ta hrana ji ni šla. Mislim, da je to posledica drugačnega počutja, slabost... Kakšen teden pred porodom je hrano skoraj v celoti zavračala. Po porodu...obratna zgodba. Pojedla je 2-3x priporočeno količino briketov. Jaz se na vašem mestu ne bi prveč sekiral - če ji tako paše. Saj vem to je lahko rečt, ko pa pes ne je...
Količina mesa je seveda odvisna od velikosti psa.

Lp

P.s.: Ko sem nto napisal, sem videl, da so 3 tedni že minili. Že zibate???
Logiran
esha83
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #2 : torek, 24.10.2006 : 09:45:57 »

Kaj je res treba dajat breji psici vsak dan en trikotnik zdenka sircka? In vsak drug dan se kalcijevo tableto? Meni je to danes reko veterinar.
Logiran
DODO1
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #3 : torek, 24.10.2006 : 16:57:27 »

Meni se zdi ta z zdenka sirom malo čudna.  Huh Če psica dobi popolno tovarniško pripravljeno hrano za breje psice, mislim, da kakršnikoli dodatki niso potrebni (vsaj tako piše na hrani). Mogoče je to bolj mišljeno, če psico hraniš z doma pripravljeno hrano.

LP
Logiran
Cowgirl
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #4 : ponedeljek, 13.11.2006 : 18:01:56 »

Zibamo, zibamo... zdejo so že ogromni... Tana je začela po kotitivi takoj jest brikete. In še vedno je tako... Očitno so to samo muhe nosečnic. Sedaj imamo kar pestro doma in veliko veselja. Na srečo psica ni shujšala.. mogoče se je še poredila.  Cheesy

Me pa zanima, če kdo dodaja AD3 vitamine k prehrani mladičev oz. k prehrani psice.
Količinsko ne vem, koliko kapljic. Dojenčkom se ponavadi daje od 3-7 kapljic, pa so težki od 3 kg dalje. Mogoče je enako pri psih?
Ima kdo kake izkušnje?

Logiran
pekinčan
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #5 : ponedeljek, 07.01.2008 : 20:05:24 »

ojla javljam se prvič.Danes smo parili psičko pekinezerko stara je leto in dva meseca ker sem nova v forumu in tudi izkušenj z brejostjo psice nimam me zanima kako zdaj naprej.Ali je treba kaj posebno paziti in prehranjevati psičko.Zanima me tudi kako je v brejosti z kopanjem ker je psička ves čas notri samo na sprehod gre ven.Že v naprej hvala za mnenja in odgovore
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #6 : torek, 08.01.2008 : 15:33:09 »

Hmmmm, brezveze da pametujemo zdaj, da je psička mnogo premlada za naraščaj Lips Sealed Huh

Prvo polovico brejosti, če je breja, seveda, je potrebno paziti na to, da ima vedno svežo hrano, nikakor kaj plesnivega ali postanega, nobene kemije (npr. cepljenj, sredstev za zatiranje zajedalcev.....), nobenih udarcev ali česa podobnega še sploh pa ne v trebuh. Zna se zgoditi, da bo imela obdobja, ko bo imela slabši apetit ali pa bo celo brez njega....

Dnevne sprehode mora imeti vse čas brejosti, vendar pa jih je treba v zadnji tretjini malo skrajšati in povečati pogostost teh sprehodov, ker maternica pritiska na mehur in jo pogosteje tišči lulat. Takrat tudi ni posebej pametno jo siliti h kakšnim večjim naporom, sicer pa to tudi psica sama običajno odklanja.

Nega mora biti, se pravi, redno česanje, kopanje po potrebi, vendar pa zadnja dva tedna raje ne, če ni ravno nujno. Nekaj dni pred porodom je pametno obriti trebuh ali pa vsaj ostriči dlako okoli seskov in spolovila, ker je tako veliko lažje vzdrževati higieno, ki je potrebna, ko so mladički na svetu in začnejo sesati mleko.

V drugi polovici brejosti je dobro, če se običajno hrano (briketi) zamenja z briketi istega proizvajalca, vendar pa tako, ki je namenjena mladičem in/oz. brejim in doječim psicam. Če je na kuhani hrani, so v knjigi Moja psička napisana razmerja sestavin, ki so primerne.

Predvsem pa ti priporočam, da si nemudoma nabaviš vsaj knjigo, ki sem jo v prejšnjem odstavku navedla in se še temeljiteje poučiš o vsem, kar je treba vedeti o brejosti in skrbi za psičko, porodu in skrbi za pasjo mamico in njen naraščaj.

Pa veliko sreče.....
Logiran
pekinčan
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #7 : torek, 08.01.2008 : 20:26:56 »

TagTu hvala za odgovor samo ne vem zakaj si napisal da je psička še premlada za parjenje.Kajti veterinar mi je rekel da pred enim letom ne potem pa brez problemov.Hvala za nasvet o nakupu knjige ga bom upoštevala .Ko me bo pa še kaj zanimalo pa se oglasim.
 
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #8 : torek, 08.01.2008 : 20:53:55 »

Kaj pa pravi na to vzrejna komisija? Je dala dovoljenje? In še to, smem vprašati, kateri veterinar je to rekel?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #9 : torek, 08.01.2008 : 21:26:44 »

Tagtu ne vem sicer za konkretno gospo, ki sprasuje, ampak v nasem klubu sploh ne bi bilo problemov, celo priporoca se, da se parijo cim prej tako da je recimo pri 15-18 mesecih cisto ok, tale pa je stara 14 mesecev ce sem dobro prebrala, pri tibetancih pa vem da parite precej kasneje. Ceprav tudi jaz za naso pasmo zagovarjam tam proti drugemu letu. Pa se opravicujem za off topic odgovor. Smiley
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #10 : torek, 08.01.2008 : 23:56:01 »

Ne, McCruster, zakaj bi se opravičevala Wink

Če se ne motim, je v našem pravilniku napisano, da se psico lahko pari po 18 mesecu, psa po 12.

Meni se je moja Shela še pri dveh letih in nekaj mesecih zdela nezrela za materinstvo, ampak me je potem prav prijetno presenetila. Bila je izredno skrbna in zaščitniška mama, čeprav sem pričakovala vse kaj drugega, kot to Wink Smiley
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #11 : sreda, 30.01.2008 : 06:39:07 »

Bom pustila link še tule, dobronamerno  Kiss, ker so notri tudi nasveti o prehrani breje psičke .... morda bo komu koristil  Wink..... Nasvet - beri počasi, od začetka, besedo po besedo in in z glavo pri stvari  Wink

http://www.faqs.org/faqs/dogs-faq/medical-info/whelping/

PS Ostalo sem že komentirala "v sosdnji sobi"  Sad....  http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,20595.from1201670225/topicseen.html#msg366575
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Prehrana breje psice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines