mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 02:57:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Briketi ali sveža hrana ???
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Briketi ali sveža hrana ???  (Prebrano 30043 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #45 : petek, 21.08.2009 : 22:30:12 »

A kozjih izdelkov tudi ne prebavlja? Po navadi so problem kravji.

Za sojine izdelke pa ne bi nikoli rekla, da so primerni za redno prehrano psov.
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #46 : sobota, 22.08.2009 : 07:19:10 »

Kalsang, tofu je lahko čisto kompetentno 'nadomestilo' mesa v nekaterih dietah. Kadar kuža ne prenaša mesa (jp, tudi to obstaja  Sad), si lahko pomagamo s tofujem, skuto, jajci... kot virom beljakovin. Seveda pod pogojem, da  pes le-te pa prenaša.  Wink
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #47 : sobota, 22.08.2009 : 07:41:46 »

Za kozje mlečne izdelke vem, ampak nezmešanih s kravjim mlekom ne dobim vedno v naših trgovinah, sojino/riževo mleko in sojin jogurt pa imajo vedno na zalogi, zato sem začela kupovati to. Na sojinem jogurtu/mleku smo že nekaj časa, vsake toliko namesto sojinega kupim riževo mleko in do zdaj nobenih težav. Ampak dobiva le en dcl tega za zajtrk.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #48 : sobota, 22.08.2009 : 10:29:15 »

Kalsang, tofu je lahko čisto kompetentno 'nadomestilo' mesa v nekaterih dietah. Kadar kuža ne prenaša mesa (jp, tudi to obstaja  Sad), si lahko pomagamo s tofujem, skuto, jajci... kot virom beljakovin. Seveda pod pogojem, da  pes le-te pa prenaša.  Wink

Za tofu vem, da ga psi lahko prebavljajo, sojin jogurt se mi pa ne zdi ravno vzor zdrave prehrane tudi za ljudi ne zaradi vseh možnih dodatkov in sladkorja, s katerim mu dajo okus (sem vegi že 15 let, pa te izdelke kar dobro poznam).
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #49 : sobota, 22.08.2009 : 10:30:32 »

Za kozje mlečne izdelke vem, ampak nezmešanih s kravjim mlekom ne dobim vedno v naših trgovinah, sojino/riževo mleko in sojin jogurt pa imajo vedno na zalogi, zato sem začela kupovati to. Na sojinem jogurtu/mleku smo že nekaj časa, vsake toliko namesto sojinega kupim riževo mleko in do zdaj nobenih težav. Ampak dobiva le en dcl tega za zajtrk.

Hvala za pojasnilo! Me je samo firbec matral. Wink
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #50 : sobota, 22.08.2009 : 10:50:40 »

Hehe, vegiji ste vedno dober vir idej za kako alter hrano.
Logiran
luci1
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #51 : sobota, 22.08.2009 : 15:04:29 »

Maja, hvala za spodbudo! Kar nekako negotovi smo glede mladička, saj ne bi radi naredili kaj narobe. Vztrajala bom pri briketih, verjetno pa mu ne bo škodilo tudi kaj druge hrane. Lep pozdrav!
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #52 : sobota, 22.08.2009 : 16:57:46 »

zaradi vseh možnih dodatkov in sladkorja, s katerim mu dajo okus
Se strinjam.
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #53 : sobota, 20.03.2010 : 21:16:20 »

Imam vprašanje in prošnjo za nasvet:)
Pri nas smo psički (zdaj je stara 7) nekako pol pol - smo torej kuhali, vedno je pa imela na voljo tudi brikete. Je kar izbirčna, najraje je jedla goveje meso, mogoče puranje, drugega ne. Včasih sem ji naredila piščančjo drobovino (vranice in srčki), ki ji je bila tudi zelo všeč. Zraven sem dala zelenjavico, ki jo je seveda zbrskala stran in OH, ponavadi testenine ali riž.

Pojavil pa se je problem z njenimi zobki. Pod narkozo je zaradi zdravstvenih razlogov ne smem dati, da bi ji sčistili zobni kamen, zato ji ščetkam zobe, paziti pa moram tudi na njeno prehrano.

In sicer se kuhana hrana veliko bolj lepi na zobe kot briketirana (tako vsaj pravi veterinar in se mi zdi tudi logično), zato bi jo morali navaditi na suho hrano. Ima brikete Oral care (od Hillsa) in tu pridemo do problema:)
Skušala sem jo navajati tako, da ji briketke (so kar veliki) mečem, in jih ona lovi - v tem primeru jih z veseljem tudi pohrusta.
Ko pa sem ji za obrok nehala dajati kuhano hrano in ji namesto s tem postregla z briketi, me ponavadi samo grdo pogleda in čaka, da dobi kaj drugega.

Zanimajo me torej izkušnje in nasveti - je sploh možno psa, ki je 7 let jedel kuhano (drugače je koker španjelka tako da ima še veliko let pred sabo) navaditi na brikete? In če je to sploh smiselno, nočem, da bi ji ta stvar predstavljala kakršenkoli stres.
Zanima me tudi, če ima kdo kak nasvet, kako jo navaditi:)
Zaenkrat imava to taktiko, da ji brikete pač mečem, a moj cilj je, da se nanje navadi...

Za odgovore se najlepše zahvaljujem. Je najin 2. dan "briketiranja" tako za info:)
Logiran
talupu
otrok do 14 let
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #54 : torek, 23.03.2010 : 15:21:34 »

po mojem, jo boš lahko navadila, samo ne tako hitro. še vedno ji daj kakšen obrok kuhane hrane.
Drugače pa mi dajemo kužiki za jesti brikete in surovo meso na kosteh, saj tako ji ščisti zobke, kost ji ne škoduje in zdravo je. na začetku je jedla kuhano hrano in brikete, ampak se je zdaj kuhanega odvadila.(stara je bila pribl. 2,5 leti). Včasih kaj kuhanega dobi, ne pa vsak dan.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #55 : torek, 23.03.2010 : 15:38:34 »

Vem, da se marsikdo ne bo z menoj strinjal, ampak jaz nisem SAMO za brikete. To mi je tako, kot da bi morala jaz non stop jesti suh (posušen) kruh. Sad
Mislim, da psu tudi velikokrat tekne in mu naredi življenje lepše kaj "kuhanega".  Kiss
Logiran
KUŽEK
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #56 : torek, 23.03.2010 : 21:34:06 »

klavdija strinjam se s tabo. Moje mnenje je, da pes potrebuje meso v pravi obliki in ne predelanega v briketih. Jaz mojega yorkija hranim zjutraj samo z briketi, zvečer pa brikete pomešane s konzervo.

Špelca drugače imamo pa tudi mi zjutraj probleme ko so samo briketi, ker jih tudi ne mara. Težavo smo rešili tako da je v mojem naročju iz roke. Verjetno to ni prav ampak to je edini način da kaj poje. Drugače bi se pa pomoje obneslo tudi, da ji pač daš brikete in jih pustiš 15 min, če ne je jih pač vzameš ven. Ko bo lačna jih bo zagotovo z veseljem pohrustala.

to je moje mnenje, upam da sem ti kaj pomagala

lp
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #57 : torek, 23.03.2010 : 21:42:27 »

KUŽEK a pod 'meso v pravi obliki' šteješ konzervo?
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #58 : torek, 23.03.2010 : 21:47:33 »

Za čiščenje zob pomaga tudi kuhana goveja kost (za govejo juho) in posušena svinjska ušesa. Jaz mojega psa s svežim mesom ne hranim. Sem ziheraš.
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #59 : torek, 23.03.2010 : 21:48:39 »

...s svežim mesom...
S surovim, je bolj pravilen izraz
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Briketi ali sveža hrana ???
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines