mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 07:46:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: podplutbe po injiciranju
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: podplutbe po injiciranju  (Prebrano 3243 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« : četrtek, 13.11.2003 : 20:41:45 »

Hallo!

Zanima me ali imate kaksno izkusnjo z nastajanjem in seveda odpravljanjem podplutb po injiciranju cepiv, antibiotikov.....

Psici so se namrec mesec dni po antibioticni terapiji, na vbodnih mestih, pojavile bule za katere sklepam, da so navadni hematomi.

povejte svoje dogodivscine......



hvala
k.
Logiran
igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #1 : četrtek, 13.11.2003 : 21:49:01 »

Tudi nas Jimm je imel na  mestu vboda malo bulico,  ampak je ta čez nekaj časa izginila. Smiley v zadovoljstvo vseh nas. Grin
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #2 : petek, 14.11.2003 : 20:52:46 »

  Ojla!

   Tudi pri nasih se po priblizno 14 dneh pojavijo bule. Pa ni receno , da vedno na mestu kjer je bil vbod. Najveckrat se pojavi nekje pri koncu reber in proti medenici. Za take zadeve je dobra mast FLOGOCID. Kak dan malo namazes in zmasiras pa je bolje.

  Cao-Slavi
Logiran
jerkre
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #3 : ponedeljek, 26.06.2006 : 06:20:01 »

Pozdravljeni.

Evo tudi mi imamo bulico, na desni strani ob strani pri koncu reber. Bile sva pa na cepljenju proti steklini 14 dni nazaj. A je možno, da je bulica od tega. Sprva je bila večja, sedaj se je zmanjšala do velikosti približno dveh grahov. Je čisto pod kožo, dobro otipna.
Je kakšna potreba za paniko? Kako dolgo naj še počakam, če bo sama izginila?

Lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4 : ponedeljek, 26.06.2006 : 10:25:14 »

Ni panike, normalna reakcija na cepljenje. Cez cas samo izgine.
Logiran
jerkre
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #5 : ponedeljek, 26.06.2006 : 11:38:47 »

Hvala!

Lp
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #6 : torek, 27.06.2006 : 16:50:01 »

Ja te bulce se kar rade pojavljajo. Stella jih ma tud vedno, sam, da ma veliiiik večje. Kot slivo in to fajn velko slivo Smiley . Sm tud sama prvič paniko zagnala, zdej pa sam spremljam, da se vedno prepričam, da je to od cepljenja al pa kakih drugih injekcij.
Logiran
jerkre
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #7 : torek, 27.06.2006 : 20:26:19 »

Sej Biba je tudi imela najprej večjo sedaj se ji je pa zmanjšala. Ampak že par dni tako stoji. Ne gre nazaj. Odpravljamo se pa na morje, tako da bom počakala do povratka domov. Če ji ne bo zginila jo bom peljala k veterinarju.

Po kolikem času pa zginejo?

Lp
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #8 : sreda, 28.06.2006 : 08:29:07 »

Mi imamo tudi VELIKO izkušenj s temi hematomi... Ko je Bonie v roku 14 dni dobila dve injekciji proti babeziozi na pleče, se ji je naredil tak hematom kot nek 10-15 cm pas preko pleč. Mene je bilo kar groza... No, ampak sčasoma (cca. 2 meseca) je šlo vse nazaj.

Za tiste, ki še nimajo izkušenj s hematomi pa: če je bula takoj pod kožo in se s premikanjem kože premika, potem brez skrbi - to je hematom. Če pa je bula pritrjena na telo in se ne premika s premikanjem kože, potem pa raje takoj k veterinarju.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #9 : sreda, 28.06.2006 : 10:19:23 »

Tudi naš kosmatinček je imel tak hematom  po injekciji, bula je bila velika kot pol limone, vet nam je dal eno mazilo,ki ga na veterinarski sami naredijo,  v štirih dneh je bula izginila. Ker je pes kratkodlak je bila bula popolnoma vidna, na cesti so me kar ustavljali in spraševali kaj je to.
Logiran
jerkre
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #10 : sreda, 28.06.2006 : 11:01:23 »

Tudi midve sva šle danes za vsak slučaj k veterinarju, ker mi ta bula ni dala spati.

Vse je v redu. Sigurno je od cepljenje, ker se tudi nahaja pri mestu vboda. Tako, da sem sedaj pomirjena in gremo lahko brezskrbi na morje.

Hvala vsem za odgovore.

LP
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: podplutbe po injiciranju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines