mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 03:41:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Osveščanje bodočih lastnikov psov
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Osveščanje bodočih lastnikov psov  (Prebrano 26833 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
yo
gost
« : sreda, 24.07.2002 : 14:04:38 »

Dragi forumovci!

Glede na to, da smo preko mnogih ostalih tem spoznali, da se mnogo ljudi nepremišljeno ali pa naivno odloča za nakup psa, sem se odločila, da odprem novo temo.
Od vas pričakujem, da se boste potrudili v tej smeri, da bi postavili neke cilje oz. smernice kako, na kakšen način najti oz. kontaktirati te ljudi in jim pomagati, da se bodo znali izogniti preprodajalcem, trgovinam, psom sumljivega porekla, kako jih pripeljati do dobrih vzrediteljev, kako z njimi vzpostaviti kontakt in jim nuditi svetovanje.

Upam, da boste v svojih odzivih čimbolj izvirni. Sama bom poskušala še danes kontaktirati tudi gospo Evo Dolinar iz Društva za zaščito živali Ljubljana glede odnosa nekaterih članov društva, ki so preko drugih forumov začeli dobesedno propagirati razplod mešančkov in pljuvati po KZS ter vzreditelje označevati kot zaslužkarje.

Lp, Yo
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #1 : sreda, 24.07.2002 : 14:16:28 »

Ja recimo, da lahko vsak tako kot sem sam dal oglas v salomonca, naredi enako.

Ne vidim razloga (ker je zastonj) da se ne bi dobri vzreditelji oglaševali preko celega leta. Če ne drugega, bi lahko neučakanim najbolje nalivali čistega vina, po drugi plati bi pa še lažje našli bodoče lastnike svojim psom, ker bi rezervacije pobirali celo leto in bi tudi na ta način lahko koga zavrnili, oziroma mu svtovali nakup druge pasme, oziroma če bi imeli polno rezervacij, seveda priporočili ostale vzreditelje  Wink

Redno oglaševanje v Salomoncu je en način recimo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 24.07.2002 : 16:09:57 »

Pošiljanje ljudi v razne klube (za pse, da ne bo kdo mislil kam drugam he he), tudi po internetu recimo. Dosti se da kar po netu naredit, samo potrpežljiv je treba biti in milijonkrat napisati eno in isto.
Pa seveda razširjati vest o tem kako in kaj-tudi če nočejo poslušati ha ha.
Se še kaj spomnim (upam, sem trenutno bolj pri ribah).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3 : sreda, 24.07.2002 : 16:15:12 »

Sem opazila, da Klub ljubiteljev buldogov (ali kako že) tudi oglaša svoje "storitve" in opozarja naivne kupce. Če že ne vsak vzreditelj, bi pa vsak pasemski klub moral storiti podobno.
Potencialni kupci sploh ne vedo, da se lahko obrnejo na pasemske klube, ki jim (če jim) potem posredujejo informacije o leglih in pasmah. Seveda je veliko lažje poklicati direktno številko, ki jo najdeš v salamoncu, mogoče pa bi kdo vseeno poklical tudi določen klub, če bi le ta imel reklamo. In mogoče ponudil kakšno ugodnost.

Ko je prijateljica pred enim mesecem izgubila svojega psička, je bila prva stvar, ki so jo storili doma ta, da so odprli oglasnik. In našli poceni mopsa, vemo od kod. Vesela sem, da sem jih le lahko na koncu prepričala, da kupijo direktno od vzreditelja. Vmes so se še premislili glede pasme in v njihov dom je prišel zdrav šnavcer Ajk. Ima rodovnik, bil je cepljen in socializiran. Kaj si sploh lahko človek še želi? lp
Logiran

valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #4 : sreda, 24.07.2002 : 21:41:15 »


  Da vam pa še jaz povem svojo zgodbo. Čisto kontra.
Pri meni je bil gospod ,odločen , da si kupi nemško dogo. Prvič je prišel sam , drugič je prišla cela družina , tretjič pa so kužka rezervirali in plačali 1/3 cene- akontacija.Vsakič smo klepetali po uro - dve in razložila sem jim vse kako z dogo , kaj je treba pazit.....pa preprodajalci , zdravje , kolki, starši....Skratka vse najbolj pomembno. Ker pa je bilo pri nas že nekaj kužkov rezerviranih sem jim tudi povedala , da takoj ne bodo dobili mladiča . Seznanjeni so bili tudi z vrstnim redom. Kakor se rezervira , tako se kuža tudi dobi. Z vsem so se strinjali in razumeli , da je treba čakat. Potem pa čez kak mesec , ko sem jih povabila na doga piknik izvem , da so si pri preprodajalcu med tem časom  kupili dogo.  
 Veste , včasih se mi zdi vse skup že butasto. Toliko časa si vzameš , da mu vse razložiš pa naredi ravno obratno.
 Toliko o osveščanju bodočih kupcov , pa verjemite , da takih
" profesorjev" ni malo. Pa ni važno za katero pasmo gre , saj vem tudi za druge vzreditelje z enakimi primeri.

  LP-Slavi

   
 
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #5 : sreda, 24.07.2002 : 21:49:59 »

altervita, kakšen oglas si pa dal? Ljudje včasih naredijo celega vraga, če daš oglas, mladičev pa še ni.

Mislim pa, da je to zadeva v katero bi se morala tudi KZS vključit in it v nekaj organiziranega, saj naj bi tudi za to obstajala. Lepo bi bilo tudi malo pogledat kaj se na tem področju dogaja v kinološko malo bolj osveščenih državah, še posebej tistih, kjer je menda število rodovniških psov večje od števila nerodovniških.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 24.07.2002 : 21:54:42 »

Zivjo,

evo nekoga, ki potrebuje "naso pomoc":

Smo mlada družina in iščemo čistokrvno NEMŠKO DOGO brez rodovnika.Smo ljubitelji velikih psov.Če se najde kdo ,ki bi lahko pomagal bi bili zelo veseli.*****
(skopirano z mojpes.net malih oglasov)

Slavi, mogoce bo temule gospodu (oz. druzini) pomagal tvoj nasvet. Najbrz bi bilo nasvet treba malo vsiliti, jih povabiti, da si preberejo nekaj tem tukaj in drugje, jih prepricati, zakaj taksen nakup ne gre in ne gre...
Mogoce je pa to nacin, da se koga spreobrne?

Najbrz trapasto razmisljanje, ampak ali res kdo kje prodaja doge brez rodovnika? No ja, verjetno res, tako kot vse ostale pasme :-/

Lp,
Logiran

valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #7 : sreda, 24.07.2002 : 22:17:57 »


  Jana , hvala!

  Sem jim poslala mail in upam , da ga bodo vsaj malo upoštevali. Veš , da pri nas zadnje leto še rodovniških mladičev ni veliko , kje šele kakih drugih.
 

  LP-S
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 24.07.2002 : 23:00:28 »

Ja, Kaja, se strinjam s tabo. Vloga pasemskih klubov bi najbrz bila tudi v vzgoji bodocih kupcev. Ce jim je ponujeno zastonj oglasevanje (da jih ljudje sploh najdejo), bi lahko to bolj izkoristili. Pasjih malih oglasov je po internetu vse polno, zastonj lahko oglasujejo tudi v Salamoncu... Skoraj zagotovo zamenja najvec psov svoje lastnike prav na podlagi teh dveh variant.

Boj za boljsi pasji jutri ni le v reklamiranju "samo moje pasme", ampak tudi v vzgoji tistih, ki zelijo, da bo vsem psom lepse, ceprav se bo kupec potem odlocil za drugega kuzka.

Na teh straneh obvesca v glavnem samo Slovenski klub retrieverjev - tudi med tako "cudnimi" malimi oglasi.

Da ljudje ne vedo, kam naj se obrnejo, je pa zalostno dejstvo. Kot tudi to, da celo jaz se vedno ne vem, h kateremu klubu spada kaksna pasma. Pa jih vcasih napotim kar po obcutku :-/ .
Logiran

kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #9 : četrtek, 25.07.2002 : 07:03:45 »

Pozdravljeni!

Problem, ki ga jaz vidim, je dejansko v nezadostnem oglaševanju pasemskih klubov. Če samo pogledam sebe, ko sem iskala psa... Saj ne veš na koga bi se obrnil, komu dejansko verjel... Novega lastnika lahko skoraj vsak vzrediltel spelje na led... Saj veš veliko podatkov o pasmi, ampak imaš vedno v mislih, da ta tvoj "pošteni" vzreditelj nedvomno pozna in ve več stvari. Tudi več stvari kako kupca pretentati...

No, saj ne mislim, da so vsi vzreditelji takšni. Sama še najbolj zaupam objavam v kinologu (čeprav me nekateri svarijo pred tem) in seveda pasemskim klubom, s katerimi sem pa (na žalost) prišla malo prepozno v stik.

Klubi, le več oglašujte pa bo posledično vedno več poznavalcev med nami. Je pa vse odvisno tudi od angažiranosti nas kupcev, kakšnega psa bomo dejansko kupili... Nerodovniškega?!
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #10 : četrtek, 25.07.2002 : 07:33:33 »

Citat
Da ljudje ne vedo, kam naj se obrnejo, je pa zalostno dejstvo. Kot tudi to, da celo jaz se vedno ne vem, h kateremu klubu spada kaksna pasma. Pa jih vcasih napotim kar po obcutku :-/ .

Tukaj bi pa mogla KZS nastopiti, vsaj po mojem... :-/ Pasemski klubi spadajo pod njihovo okrilje in verjamite, ce bi v vsaki st. Salomonca objavili vsaj 5 oglasov, npr. vsakic za drugo pasmo nekega pasemskega kluba:
"Skotski ovcarji, bla, bla, bla... Poklicite Klub za Britanske Ovcarske Pasme tel...., www...."
bi ze veliko bilo storjenega. KZS je pac zadolzena za "rodovniske cucke", a ne Wink, torej bi lahko kaj naredila za svoje clane vsake toliko... Roll Eyes

Sicer pa sem se odlocila, da grem tudi jaz po poti altervite in poskusim za pasme, (zaenkrat le tiste) ki so v okviru SKBOP-a narediti kaj vec. V vsaki st. Salomonca bom dala vsaj 2 oglasa, zacnem ze danes...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #11 : četrtek, 25.07.2002 : 07:54:18 »

Razočarana gospa, razstavljalka psičke in psa, vzrediteljica dveh legel, je nekoč rekla: "En sam član kateregakoli društva za zaščito živali naredi več za mešančke, kot pa celotna KZS za svoje pasemske pse!" Mogoče je pa v tem tudi kaj resnice! lp
Logiran

daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #12 : četrtek, 25.07.2002 : 10:10:57 »

ne dajajte oglasov v imenu kluba če vas klub ni zato zadolžil. razumem da s tem mislite dobro ampak niste kompetentni. lahko date samo oglas v katerem pozivate da se ne kupuje pri preprodajalcu, ne pa da dajete nasvete o določeni pasmi.
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #13 : četrtek, 25.07.2002 : 10:29:29 »

Daisy,

Tega ne razumem prav dobro: razumem sicer, da brez pooblastila ne moreš oglaševati kluba ali društva ampak: da nisem kompetenten dajat nasvetov o pasmi, s katero diham deset let in ki po vrhu vsega zanjo niti ni kluba? Je to res?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #14 : četrtek, 25.07.2002 : 10:48:22 »

Yo!
Sama imam z ljubljanskim društvom dobre izkušnje, kar pa ne pomeni, da jih imajo vsi. Ker pa lahko govorim le v svojem imenu (in malo v imenu DPMŽ Trbovlje  Grin) lahko povem, da ne bi nikoli in nikdar delala razlik med psi. In tudi na trboveljskem društvu pomagajo tako enim kot drugim. Je pa res, da je čistokrvnih izgubljenčkov precej manj, kot pa mešančkov. lp
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Osveščanje bodočih lastnikov psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines