mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:09:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Osveščanje bodočih lastnikov psov
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Osveščanje bodočih lastnikov psov  (Prebrano 26830 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #60 : nedelja, 14.05.2006 : 10:52:23 »

Sploh ne morem verjet, da moram prepričevat celo ljudi, ki obiskujejo veterino ali pa imajo opravljen magisterij iz veterine.  Shocked Shocked :oOsveščala sem gospoda: *****. Če ga kdo pozna?

Nesramni odzivi na moja sporočila me sploh ne motijo, ker vem, da v bistvu jaz bolj njim param živce z vsemi informacijami in jim povzročam občutke krivde.  Cool

Do sedaj sem uspela prepričati le eno gospo naj ne pari svojega psa kar je res malo v primerjavi s kupci. Tisti, ki pa imajo doma že mladičke nerodovniških psov pa so res obupni in jih s svojimi sporočili spravljam ob živce. Kljub bednim odzivom bodo pa vsaj razmislili in se morda morda naslednič ne bodo več odločili za parjenje.

Nekateri rejci res ne vedo kaj je rodovnik in vzrejno dovoljenje in parijo svojega psa npr. zato ker tuli ko se kakšna psička goni in mislijo da po paritvi ne bo več tulil ob naslednji gonitvi psičke. Tako, da vsaj informacija, ki jim jo pošljem ni čisto odveč.

Sem pa zelo presenečena, ko mi odpišejo nekateri rejci nerodovniških psov in pravijo, da so se ukvarjali z rejo rodovniških psov in da sovražijo vse strokovnjake....

Bom reskirala in citirala neko sporočilo:
Citat
Dobro je, če človek preverja dejstva, preden piše ali pošilja, kar so napisali drugi. Moja izkušnja je taka, da mi ni pomagal ne rodovnik in ne vzrejno dovoljenje, ko je moja rodovniška psica z vzrejnim dovoljenjem dobila raka in sem se od nje morala posloviti. Vzrejno dovoljenje in vse kar sodi zraven ni poceni zadeva in po moji presoji je bilo smiselno, da sem jo prvič parila brez vzrejnega, da vidim če je sploh plodna in kakšna mama je. Izkušnja z prvo psico je toliko, da vem kaj se zahteva pri vzrejnem pregledu in da lahko vem ali moja psica ustreza standardom, razen pregleda kolkov in oči. Nobeno vzrejno dovoljenje in pridobljeni rodovniki niso zagotovilo, da je pes, ki je pisan za očeta res oče. To tudi pri psici ni zagotovo, saj mi je takrat, ko mi je prva psica poginila in sem naslednjo nabavila isto, nekaj priznanih strokovnjakov ponudilo, da jo tetovirajo s številko prejšnje psice in naj z njenim dovoljenjem parim naprej. No, pa si nista bili niti v sorodu, tako da bi se lahko zgodilo, da bi jo parila z njenim bližjim sorodnikom. Takšnih primerov, ko se je prijavilo več mladičev, kot jih je dejansko bilo in so se v leglo podtaknili tuji mladički in se prodajali z rodovnikom je tudi dosti. Slovenija je mala in psi slovenske vzreje imajo v rodovnikih imena, ki se ponavljajo... in še dosti primerov strokovne vzreje za dober denar poznamo. Pri meni so rezervirali mladičke ljudje, ki so pred tem obiskali slovenske znane psarne in pravijo, da od tam mladička nočejo. Kdo ve zakaj?
 
Zato svoje mnenje ohranite zase in kupujte tam, kjer mislite, da je za vas in vašega mladička najbolje, jaz pa delam tako, kot se meni zdi prav!

Kakšni komentarji na to sporočilo ne bodo odveč.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #61 : nedelja, 14.05.2006 : 10:59:19 »

mojcica, izbrisala sem ime, ki si ga navedla, saj ne verjamem, da ti je oseba dovolila objavo.
Ni vazno, ali gre za pozitivno ali negativno pisanje.
Logiran

mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #62 : nedelja, 14.05.2006 : 12:23:49 »

Avtor sporočila ni bil omenjeni veterinar. Avtorja sporočila sploh nisem navedla.

Me je pa zanimalo, če kdo pozna omenjenega veterinarja s katerim sem se pogovarjala..in še enkrat njegovega sporočila nisem objavila.  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #63 : nedelja, 14.05.2006 : 12:44:39 »

mojčica, ne gre za avtorstvo sporocila, temvec za to, da omenjena oseba ni clan tega portala, o njem zelis od uporabnikov javno napisano mnenje, o cemer dvomim, da ta oseba kaj ve in da se strinja, da se o njem javno pise (dobro ali slabo). Ob pozivu pises celo o "osvescanju" te osebe, ki naj bi imela magisterij iz veterine. Bere se z negativnim prizvokom.

Navadite se, da ste za pisanje o komerkoli polno odgovorni. Tudi kazensko. Ne samo za negativne komentarje, temvec tudi pozitivne ali kakrsnokoli omenjanje imen, priimkov in titul, ce navedenim osebam tako javno omenjanje ne ustreza.
Ce bo omenjena oseba zelela o produkciji nerodovniskih mladicev ali cem drugem javno pisati ali izraziti svoje mnenje, lahko to stori sama.

Ta tema ni namenjena lincu posameznikov, ki mislijo drugace kot "mojpes.net" ali kateri od njegovih clanov, zato se izogibaj navedbi vsakrsnih imen in vsakrsnim pozivom po "opisih" kogarkoli. Nenazadnje si ti tukaj mojcica, zanj pa si navedla polno ime. S kaksno pravico? In zakaj ne bi on smel misliti drugace? In zakaj mislis, da je tvoje mnenje v primerjavi z njegovim edino pravilno?

Velja za vse in vsakogar, saj ne poznam ne mojcice in ne gospoda, ki ga je poimensko navedla.
Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #64 : četrtek, 07.09.2006 : 21:52:37 »

Dajo tole mrtvo temo malo poživeti...
Obveščanje po forumih je začetek, lahko pa se, nekdo s smislom (no če se nihče ne javi lahko tudi jaz stestiram oblikovalske (ne)sposobnosti) za pisanje napiše (najbolje črnobel zaradi kartuš) letak, ki ga lahko printa vsak (se da bližnjico) in jih malo raznesemo naokrog... Pa na kakšni pasji razstavi se jih deli, na prireditvah povezanih s psmi. V to lahko vključimo tudi pasemske mačke (se dogajajo iste stvari). Doda se (seveda z dovoljenjem lastnika) zgodba kakšnega psa (ali večih) ki prihajajo od tam...
Mislim, da bi šlo... Vsak lahko preden gre po pasjo hrano v trgovino naprinta nekaj letakov in jih sproti odloži tam. Na pasjih razstavah je tudi vedno kakšen prostor, kjer bi se jih lahko malo podelilo... Lahko bi še dodali nasvet, da če ne želijo psa z rodovnikom, naj pogledajo po zavetiščih za kakšnega psička in se doda naslove in speltne strani vseh zavetišč... Ne vem, mogoče sem pa večni optimist, ker mislim, da se da pri vsaki stvari kaj narest Wink
lp
T.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #65 : četrtek, 07.09.2006 : 22:11:23 »

Jaz grem pa v Celje stat pred trgovino "khm, khm" pa te letake delit. Tam bo to božje delo Wink Sam varnostnika rabim Huh
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #66 : četrtek, 07.09.2006 : 22:25:23 »

 Grin če to narediš, imaš pa največja ja*** na svetu!!! Ne samo resno premišljujem o tem, ker sem srečala znanko, zelo brihtno in izobraženo gospo, ki enemu izmed takih nasedla. Torej morajo biti precej prebrisani in priliznjeni... Hvalabogu bo s psom vse ok (verjetno) ker si lahko privošči veterinarsko oskrbo za toliko težav. Mi je pa rekla ravno to, pojma ni imela kako se kupuje psa... Želela je psa, šla na nekaj razstav, se pogovarjala o karakterju pasem na koncu pa kupila nerodovniškega ZP pri gospodu ... ,ki je ravno takrat imel oglas v salamoncu. Za vse o preprodajalcih in šteparjih je izvedela, šele ko je bolnega psa že zdavnaj imela. Omislila si je knjige o vzoji psov, prehrani... Internet pa uporablja samo v službene namene...
Nekdo, ki je že kupil psa pri takemu šteparju, napake sigurno ne bo ponovil (no redki bi to ponovili). Tisti ki si pa kupuje prvega psa, oziroma prvič kupuje pasemskega (je prej imel razne naključne pritepenčke) pa če ni ravno član kakšnega foruma oziroma, če se na internetu razen poslovno ne zadržuje, pa o temu kaj se dogaja v pasjem sevtu pojma nima.
Torej bi bilo smiselno osveščati vse ljudi, skoraj vsak je potencialen kandidat, da nasede sladkim besedam in nekoč kupi psa na napačen način.
lp
T.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #67 : četrtek, 07.09.2006 : 22:37:40 »

Ma ne resno, tam bi bilo največ efekta...Sam kaj, ko me zmeljejo z mojimi 50kg. Če bi mela pa varnostnika, bi bila pa druag pesem Grin Grin Bi bla pa kot tisti mali pasji bevskači Grin (ok, šalo na stran Wink)

Ideja je super, vsaka ideja, ki pomaga k osveščanju je fajn. Dejstvo je, da bi pred "khmkhm" trgovinami dosegli največ efekta, samo da tega pač ne moremo storiti. Na razstavah deliti je skorajda škoda (oz še najmanj efekta). Tam namreč večina ljudi ve, kaj je rodovnik...Če greš v trgovine za male živali - tja hodijo ljudje, ki psa že imajo...mi bi morali tja, kjer ga še nimajo...saj pravim, v Celje... Wink pa v kakšno Ljubljansko obrobje  Roll Eyes

lp,
Diana
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #68 : četrtek, 07.09.2006 : 22:47:30 »

Kaj pa če bi se letake dajalo kar na police v navadne trgovine? Mercator, spar in podobno... Zraven pa še kakšno zadevo, ki bi pritegnila poglede... Drugače pa se strinjam, samo dvomim, da si upam  Wink
Bom še malo prespala idejo, mogoče mi pa še kaj "klikne".
lp
T.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Osveščanje bodočih lastnikov psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines