mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:39:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: POŠKODBA HRNTENICE-DISKA L5 in operacija
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: POŠKODBA HRNTENICE-DISKA L5 in operacija  (Prebrano 6460 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
spelyka
novinec
*
Sporočil: 4


« : petek, 22.09.2006 : 11:08:00 »

Naš kuža Čapy se je pred dobrim mesecem dni poškodoval-hrbtenico, pri igri mu je počil medvretenčni disk, čez noč postal hrom, tako da smo ga takoj peljali k dr. *******, poleg g. Matkota najboljši kirurg daleč naokoli, ki ga je z zelo zahtevno operacijo rešil. Naš kužek s pomočjo fizioterapevtke gospe MAJE zdaj že nekoliko hodi po čisti paralizi zadnjega dela, je zelo atrohiral, zato se mu je prejšnji teden stanje nekoliko poslabšalo, ga je uščipnilo, zdaj pa gre spet na bolje. Brez odličnega dela veterinarja in gospe fizioterapevtke, danes naš sonček še daleč ne bi tako okreval kot je, je pravi HEROJ in res borbeno in potrpežljivo prenaša vse to. Nam pomeni SVET! Res pa je da je na žalost vse povezano s stroški, kajti takšna operacija stane cca. 250 tisoč, zraven pa še dobrih 100 tisoč za fizioterapijo, če želiš psičku nuditi najbolj kvalitetno zdravljenje! Ampak tako kot je nekdo na blogu reku, ja dobra ena registracija avta in kakšen luksuz, ki ga pač nekaj časa ne bo. Odgovornost moraš sprejeti, če se odločiš za žival, ali tako ali drugače, na žalost pa vse se konča in začne z denarjem. Mi smo pripravljeni marsikaj prodati samo da bo naš Čapek okreval, pač tako radi ga imamo, dal nam je ogromno, zdaj smo na vrsti mi, ker nas rabi!

Špela
Logiran
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #1 : sreda, 25.04.2007 : 10:15:10 »

Moj labi Task ima tudi podobno poškodbo,
začel je šepati na prve dve tace, kar klecale so mu, smo šli k vetu v NM slikat, najprej je pomislil na displazijo komolcev ampak ni bil prepričan, je slike nato pokazal še svojemu kolegu iz klinike 300 kosmatih v lj, ki je prav ortoped in ta je predlagal še slikanje vratu.
Ugotovili so, da mu je iskočil disk med vretenci ven...groza. Potem so nam takoj predpisali oprsnico, nič vlečenja, hoje v hrib, nič ovratnic, krajši sprehodi..skratka zelo pazit, ker je možnost, da ob nepravem gibu peso lahko postane hrom.
Zdaj zelo pazimo in stanje je trenutno OK, nikoli pa ne veš, kdaj se lahko poslabša . Upam, da bo tako, kot je sedaj tudi ostalo.

Špela, me veseli, da je vaš Čapek okreval. Taka poškodba je zelo zoprna, ampak naši kužiji so naši družinski člani in se strinjam, zanje smo pripravljeni narediti marsikaj. Glede na to, da si temo objavila že kar nekaj časa nazaj, kako pa je Čapy zdaj?

Ima kdo še kako podobno izkušnjo s tako poškodbo?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 25.04.2007 : 10:40:16 »

Mi mamo (verjetno) starostne spremembe na hrbtenici, se nam obcasno tresejo tace, sicer pa smo normalno zivahni, zremo za tri. Kaksne operacije ne pridejo v postev, tamal trenutno papca glukozamin, hondroitin, MSM, vitamin C tablete, se mi zdi, da mu zelo pomaga. Sicer pa razen teh tremorjev, tezav ni, pac ne hodimo v hribe, ampak po ravnem.
Za naprej pa: homeopatija, akupunktura, fizioterapija. Vse mozne alternative pred kakim Rimadylom. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #3 : torek, 08.05.2007 : 13:39:31 »

Pri nas je bilo podobno...počil mu je medvretenčni disk...mi smo ga imeli skoraj 3 tedne v kletki, dajali smo mu apaurine, da je imel sproščene mišice, in trenutno imamo mir. Veliiiko mirovanja vam priporočam.
Pa srečno!
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #4 : sobota, 02.06.2007 : 20:02:48 »

Nam pa je danes Dr.Matko ugotovil diskussponzylitis med zadnjim vratnim in prvim hrbtnim vretencem, tri tedne strogega mirovanja, Enroxil, Metacam in Klimicin. Kuža je imel zelo hude bolečine, štirje veterinarji niso ugotovili pravega vzroka. Šele danes po enem tednu mirno spi.
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #5 : torek, 24.07.2007 : 09:03:26 »

Joj revček mali.
Čim hitrejše okrevanje!
Z Askom drživa tačke.
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #6 : petek, 14.09.2007 : 13:59:06 »

Zdravo!

Pri nas se je včeraj zgodilo nekaj podobnega. Našla sem svojega psa z obrnjenimi zadnjimi tacami nazaj. Seveda takoj k veterinarju dr. Marku. Ugotovil je, da prihaja do nekaj sprememb na hrbtenici med vretenci. Ne vem točno sem bila čist objokana. Operacija definitvno odpade, ker je že v letih. Imamo pa strogo 4 tedne mirovanja v kletki, dobiva apaurine, aspirin in dicural. Kletke se je ze kar navadil mama pa en večji problem. Ko ga nesem ven lulat ga podpiram da lahko lula ker nima moči v tačkah. Samo kakat se ne morma spravit. Ga non-stop nosim ven, pa poskušam vse možne načine in ne gre kakat.
Pa še na dieti sma...baje morma shujast iz 9,25 na 6 kg  Undecided tako, da sedaj skupaj hujšava in upava, da se bo uspel postavit na tačke.
Če ma pa kdo kakšno idejo kako ga pripravi, da bo šel kakat se pa toplo priporočam.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #7 : petek, 14.09.2007 : 17:58:22 »

asja,
kontaktiraj veterinarja kaj narediti glede kakanja. Upam, da ni edina resitev se ene tablete (odvajala).
Vsekakor pa mora normalno odvajati, da ne bi imel potem pes se enega problema zaradi zaprtja.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: POŠKODBA HRNTENICE-DISKA L5 in operacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines