mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 18:20:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Zelenjava?!? Katera je dobra in katera ne?
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zelenjava?!? Katera je dobra in katera ne?  (Prebrano 43309 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #15 : sreda, 19.11.2003 : 10:27:09 »

Mi imamo dva psa. Starejši (samec) ne mara zelenjave, mlajša (samica) pa poje vse kar vidi. Samcu zato dajemo samo brikete, včasih tudi konzervo, zadnje čase poje kakšno jabolko po obroku. Star je že 5 let in nikoli ni imel problemov (razen da je alergičen na mleko).
Če tvoj pes mlečnih stvari ne prenaša, potem poskusi s skuto ali pa kefirjem. Če bo imel drisko, potem ga ne sili, ker mleka očitno ne prenaša. Jaz samici dajem samo skuto in rumenjak.

Po želji lahko vključiš v obrok tudi zelenjavo in sadje. Poskusi, kaj ima tvoj pes sploh rad. Jaz lahko dam samici vse surovo, tudi zelje, pa bo vse pojedla, samcu pa moram miksati. Poskusi zmiksati zelenjavo in sadje in daš zraven briketov ali konzerve. Pa ne dajaj mu preveč olja, ker tudi ni obro za psa (naš je imel po njem drisko).

Če mu daješ preveč briketov? To je samo tvoja odločitev. Mi hranimo samca SAMO z briketi, samica ima pa 90% hrane SAMO briketov. Zraven dobi samo zelenjavo in sadje. Nekateri ne hranijo nič z briketi. Odločitev je tvoja.

Lp jana

P.s Izbral si pa zelo kvalitetne brikete. Tudi jaz imam Royal Canin.
Logiran
afrodita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #16 : sreda, 19.11.2003 : 10:52:17 »

archie, hvala lepa za odgovor. ja brikete royal kanin mi je priporočila vzrediteljica, kolegica, od katere sem kupila mojega majorja.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #17 : sreda, 19.11.2003 : 11:02:05 »

Afrodita, jaz Galo sicer hranim z eukanubo, ampak zraven dobi nariban surov korencek, vcasih tudi kuhanega, kdaj pa kdaj naribano jabolko, vcasih briketom dodam rumenjak, sama si je na vrtu postrela z hrusko, v sezoni s paradiznikom, brikete ji zmanjsam in dodam meso. Se ti pa zna zgoditi, da bo po kaksnih priboljskih "vihal nos" nad samimi briketi. Je pa Gala zaenkrat najbolj navdusena nad ribicami.

LP maj
Logiran
afrodita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #18 : sobota, 22.11.2003 : 13:21:37 »

ja, tudi jaz mu naribam jabolko med brikete, rumenjak dobi tako enkrat tedensko, včasih zličko olivnega olja. rig pa sploh ne mara. ne kuhanih, ne iz konzerve, zanimivo...
bom mu dodajala tudi korenček, drugače pabom najbrz ostala kar pri briketih. tako, 2x na dan briketi, 1x na dan pa mešano, konzerva pa kaj od kosila
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #19 : sobota, 22.11.2003 : 21:28:57 »

Moj pa ribe naravnost obužuje najraje od vsega mesa ima prav ribe.Kdo ve mogoče je pa vegetarijanec Grin
Drugače pa še nikoli nisem probala korenja dat med brikete ???Bom pa probala...


lp,pia

Logiran
ninci
gost
« Odgovor #20 : nedelja, 23.11.2003 : 08:33:23 »

No prej je tekla debata o grahu in fižolu. Moj je probal oboje, ne v velikih količinah ampak samo malo za okus, med ostalo zelenjavo in moram rečt, da nismo imeli nobenih problemov, ni bilo napenjanja, driske...
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #21 : četrtek, 16.09.2004 : 17:04:37 »

Nook,

cesen je naravni antibiotik, poleg tega pa ima se ful drugih koristi... tiosulfinatov, ki naj bi bili skodljivi za pse, pa ima precej manj kot cebula, tako da mislim, da vse pozitivne stvari odtehtajo to...

Preberi si tu, ali pa v kaksni knjigi o zeliscih... Vona dobi priblizno en strok na dan (priblizno, ker ji par strokov damo zraven, ko kuhamo meso in potem dobi vsak dan malo).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #22 : četrtek, 16.09.2004 : 18:52:16 »

Lilit, thx za link. Mene cesen zal ne preprica (vec)-z drugimi besedami, morebitni + (proti bolham, glistam, trakulji) ne odtehtajo minusov (anemija, astma, kozne tezave,...). Nocem preverjati, koliksna kolicina je prevec za Tarija. Vcasih ga je dobil, redko sicer, zdaj pa ne vec. Pri cesnu se trenutno drzim tiste: "If it ain't broke, don't fix it." Wink
Se ena tezava, ki jo vidim pri cesnu oz. nasploh pri teh "alternativnih" stvarcah, je ta, da se vsega preprosto prevec uporablja. Tudi tu velja "less is more".

Knjige o zeliscih so super zadevca, se posebej tiste za pse. Tako kot povsod, pa tudi tu naletimo na cel kup nasprotovanj (ena pravi cesen ja, med ne, druga pa cesen ne, med ja... Roll Eyes Grin). Pa potem surov cesen ja, kuhan ne, in obratno... Za zmesat.  Grin

Tule je en linkec o cesnu:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=PubMed&list_uids=11108195&dopt=Abstract

Mymy, spinaca je menda ok, samo pazi, da ne dobi driske.

Sibam nazaj med Plantae. Grin Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #23 : četrtek, 16.09.2004 : 19:09:27 »

Citat
Moj pa ribe naravnost obužuje najraje od vsega mesa ima prav ribe.Kdo ve mogoče je pa vegetarijanec

 Huh ..... Se grem naprej izobraževat.  Wink
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #24 : četrtek, 16.09.2004 : 19:17:08 »

Kakšno pa je vaše mnenje o avokadu? V številnih knjigah o naravni prehrani za pse (npr. Levy) ga priporočajo; sem pa  tudi že večkrat zasledila, da je baje blazno škodljiv - samo niso napisali zakaj ...
Logiran
Barbara Rozman
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 293


« Odgovor #25 : petek, 17.09.2004 : 09:19:35 »

kaj pa kumara? jaz bi je malo narezala v skuto - ali je to v redu?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #26 : petek, 17.09.2004 : 09:24:17 »

Nisem sicer brala teme za nazaj, pa bom odgovorila samo na tvoje vprasanje!

Moji dve sta na kumare nori - ce prav vem, so kumarice zelo zdrave (za prebavo) ... prav tako bucke! Jaz jima jih naribam, jesta jih pa skoraj vsak dan - v sezoni!
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #27 : petek, 17.09.2004 : 15:57:43 »

Kako je s svežimi kumarani ne vem, je pa eden mojih psov prisegal na kisle kumare.
Slabih stranskih učinkov ni bilo, zato jih je imel vsake toliko na jedilniku.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #28 : ponedeljek, 20.09.2004 : 07:56:34 »

Zelenjava je vir vitaminov in mineralov. Najbolje (če vaš pes seveda to poje) če je surova oz. čim manj toplotno obdelana. Jaz psu (bokser in dva mešanca--vse je samo bokser ostala dva pa vestno spljuvata ven vse moje zelene dodatke) kuham 3-4 na teden ostalo pa jedo konzerve, zraven pa mu (bokserju) naribam korenje ali katerokoli zelenjavo z vrta. Ker poje vse (tudi strok česna poje kot ,,posladek,, Shocked v sadovnjaku pa sam pobira odpadla jabolka, hruške, ribez.
Rožmarin (pomaga pri odvajanju tiksinov iz telesa
Petršilj vir c vitamina
Korenje (A, B, C, D,)
Tudi meso ne kuham preveč--samo toliko, da ni čisto surov (beljakovine razpadejo na vročini).
Dodajajte jim olivno olje, laneno olje, ribje olje (hladnostiskano in pri ribjem olju naj ne bo iz jeter rib), ker so bogati z omega 3-maščobami (nenasičene) in pomagajo, da so celice tkiv zdrave in ,,preprečujejo,, preobrazbo zdravih v  abnormalne-rakove; za kosti--oh in sploh naj bi bile te omega 3 maščobe zdrave.
Tudi kakšen tablet ,,multivitamin-vsi vitamini in minerali za ljudi- za cel dan ,, mu lahko vsake tok dodate.
Pa ne pozabite na ribe če so večje poberite ven kosti in jih specite na olivnem olju ali malo pokuhajete--sam toliko, da gre meso od kosti.

Če delam kaj narobe oz. če veste, da kaj od naštetega ne drži prosim povejte.
 
 
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #29 : četrtek, 23.09.2004 : 19:16:18 »

Jaz bi dodala, da naj bo zelenjava vedno fino premeckana ali zmiksana. Cisto nic ni narobe, ce je kuhana oz. zna biti celo boljse. Vitamini in minerali se ne izgubijo.
Petersilj (in zelena...) sta diuretika, paziti je treba predvsem pri psih, ki so imeli kamne.
Meso je kamot lahko kuhano, razlike med surovim in kuhanim so minimalne.
Pri omega 3 pazite se ne razmerje omega 3 in omega 6 mk. Kaksno naj bi to bilo-pitaj boga oz. 100 ljudi sto cudi. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Zelenjava?!? Katera je dobra in katera ne?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines