mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:08:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zdravniško potrdilo
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zdravniško potrdilo  (Prebrano 12945 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« : ponedeljek, 03.06.2002 : 07:37:20 »


Mene pa zanima, če potrbuje kuža, za prehod v Italijo(razstava Udine), še kakšno zdravniško potrdilo, razen knjižice o cepljenju? Kakšne so vaše izkušnje?

                     lp erika
Logiran
marela
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 120


« Odgovor #1 : ponedeljek, 03.06.2002 : 08:33:36 »

Dovolj bo knjižica o cepljenju. Ta teden jo še na veterinarski postaji/bolnici potrdi.  Pri nas je tako, da, ker psa dobro poznajo, prinesem samo knjižico in mi jo potrdijo (brezplačno).
Veliko uspeha na razstavi.









Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #2 : ponedeljek, 03.06.2002 : 08:50:44 »

Meni so pa zdaj razlozili, da se je nasa drzava odlocila, da bo se na en nacin zasluzila z nasimi kuzki, in sicer naj bi veterinarji od zdaj obvezno zaracunavali za potrditev knjizice in izdajali nek uraden racun. Skratka, tisti zig in podpis naj bi stala nekaj cez 1000 sit. Fino, a ne? S tem, da zadeva pri nas velja pol leta, pri Hrvatih pa 10 dni. Prav izredno simpaticna je tale nasa drzava.
Mojca
Logiran
Maksi
gost
« Odgovor #3 : ponedeljek, 03.06.2002 : 08:52:39 »

Ta štampiljka v knjižici po novem stane 1.200 SIT in velja 6 mesecev - klinike pri tem niso nič krive - državne mučke spet kot da že tako nimamo....
Meni tudi še nikoli ni bilo potrebno pripeljati psa na pregled zaradi te štampiljke.
Logiran
Tanja
gost
« Odgovor #4 : ponedeljek, 03.06.2002 : 09:12:17 »

Tukaj je pa še moja zgodbica:
Lani sem ob cepljenju stekline prosila še za potrditev knjižice, ker sem nekaj dni po cepljenju razstavljala psa na Hrvaškem. In sem morala za potrditev plačati 2.860 SIT!!!

Zdaj se ne spomnim dobro, ampak mislim, da se ob cepljenju stekline plača tudi veterinarski pregled (nisem sigurna?). No, potem sem morala še enkrat plačati pregled + takso. Pa da ne boste mislili, da je kdo pogledal psa - ne prvič, ne drugič - injekcijo v rit, štempelj v knjižico in denar! Ja, dvakrat sem plačala za pregled, ki ga ni bilo....
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #5 : ponedeljek, 03.06.2002 : 11:15:20 »

Pri cepljenju proti steklini se plača tudi pregled. V 9 letih pri eni in 5 letih pri drugi psici, mi še nikoli nobene veterinar ni pregledal. Dokler so bila vsakoletna cepljenja locirana zraven ene gostilnice, je večina veterinarjev za šankom pila, tehniki pa so cepili pse. Prvi incident je bil, ko igel niso menjali, drugi pa, ko je tehnik s svojim neznanjem eno od psičk cepil direktno v rebra.
Tudi zdaj ko psici cepim na kliniki, nista deležni pregleda. Prav tako ju ne pregledajo za vsakoletni prehod meje. In zdaj naj bi tisti žig še plačala!
Logiran

marela
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 120


« Odgovor #6 : ponedeljek, 03.06.2002 : 12:32:01 »

Pri nas je še vedno brezplačno. Cheesy Cheesy Cheesy
Danes preverjeno.
Logiran
ICEY
gost
« Odgovor #7 : torek, 04.06.2002 : 21:08:10 »

Ker sem novinka bi rada vprašala Marelo kje je to pri njih, da je štampiljka zastonj?
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 05.06.2002 : 07:13:48 »

Baje je v veljavi nova odredba, po kateri veterinarji izdajajo potrdila (ne vem še, ali je to v knjižici ali poseben papir) o zdravstvenem stanju živali. Stane okrog 1200 SIT in velja 6 mesecev.
Baje je potreben za prehod meje in udeležbo na naših prireditvah.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #9 : petek, 14.06.2002 : 13:30:28 »

Kako pa naj bi redni pregled sploh izgledal? Ko sem jaz peljala svojo psičko k vet. Čopovi v Lescah so jo pretipali, poslušali srce, zmerili temperaturo, pregledali ušesa, očke in zobovje. A je to OK? Jaz drugače pri takih stvareh, ko je treba dati denar vedno poizkusim iztržiti čim več. Saj veste kdor nič ne vpraša nič ne ve...
Drugače pa moram tudi reči da je osebje tam super.
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #10 : torek, 09.07.2002 : 11:44:04 »


Citat

Baje je v veljavi nova odredba, po kateri veterinarji izdajajo potrdila (ne vem še, ali je to v knjižici ali poseben papir) o zdravstvenem stanju živali. Stane okrog 1200 SIT in velja 6 mesecev.
Baje je potreben za prehod meje in udeležbo na naših prireditvah.

Ja ta " baje" glede prireditev tudi mene zanima, ker v prijavnici piše, da morajo  imeti lastniki potrdilo, da so psi cepljeni proti steklini.
Kako pa naj potem v razredu najmlajših tekmuje, če še ni cepljen?
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #11 : torek, 09.07.2002 : 11:54:33 »

Citat
Kako pa naj potem v razredu najmlajših tekmuje, če še ni cepljen?

Teoreticno ne more tekmovati. Obstajajo torej dve moznosti - ali cepis psicka proti steklini ali pa ne gres na razstavo. Potem pa je se ena moznost "na crno"... Ce si v dobrih odnosih z veterinarjem se dogovorita, da ti potrdi, kot da je psicek bil cepljen, pa ga pripeljes kasneje, ko je primernejse za cepljenje. Mojo "tamalo" - sedaj 6 mesecna se nisem cepila proti steklini, pa sem jo na razstave vedno uspela "presvercati" - 3 x kot spremljevalko, 1 x kot "tekmovalko". Saj ne gledajo tako striktno kot pravijo (napisejo), se pa zna zgodit, da ti kaksen bolj siten veterinar prepove prihod na razstavni prostor, ko vidi, da psicek se ni cepljen. Sicer pa to nima nikakrsne zveze s "potrdilom o zdravstvenem stanju psa" o cemer tece debata v tej temi.
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #12 : torek, 09.07.2002 : 11:55:49 »

Citat


Kako pa naj potem v razredu najmlajših tekmuje, če še ni cepljen?


Cepljenje proti steklini je obvezno že od 4 meseca dalje. Včasih je bil to večji problem, ker je bilo to živo cepivo. Kolikor vem, sedaj cepijo z mrtvim cepivom. Če se ne motim, je razred najmlajših od 6-9 meseca. Torej, če boš želel razstavljati v tem razredi, cepi psa, drugače boš samo denar stran vrgel, ker ne boš imel vstop do razstavnega prostora.

p.s. sama sem svojo cepila že pri 4. mesecu in ni bilo nobene reakcije. Tako sem na vsako razstavo (tudi v razred mladičkov) prišla po "legalni poti"
Logiran
yo
gost
« Odgovor #13 : torek, 09.07.2002 : 14:27:57 »

Mene pa zanima, če kdo ve, kaj potrebuješ za prestop meje Evropskih držav. Kolegica namreč gre z avtodomom po Evropi, s seboj pa bo imela tudi psa. Ali je povsod dovolj cepljenje proti steklini in potrdilo v knjižici ali morda še kaj več?

Lp, Yo
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #14 : torek, 09.07.2002 : 17:06:47 »


Po Evropi velja enako kot prehod meje z Italijo in Avstrijo recimo, cepljenje proti steklini in pa priporočeno cepljenje proti kužnim boleznim.
Seveda pa pes ne more iti v UK ali v nekatere skandinavske države.

Glede tistega potrdila za 6 mesecev pa tkole, zanimivo je da zanj "vedo" le na Gorenjskem, v Ljubljani večina veterinarjev samo blesavo gleda in niso še nikoli slišali za kaj takega (jih čisto razumem, ker v 6 mesecih lahko žival zboli za čisto vsako boleznijo)...pa še čisto nelogično je izdajati potrdila da je pes zdrav za celih 6 mesecev ne?  Roll Eyes



Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zdravniško potrdilo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines