mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 10:03:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Strani: 1 ... 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski ovčar - čvek  (Prebrano 118805 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1470 : ponedeljek, 21.01.2008 : 16:51:05 »

Upam, da pride lastnik po psičko, ampak avstralcev ni toliko v Sloveniji.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #1471 : sreda, 20.02.2008 : 11:07:04 »

Kako se je končalo stole psičko?
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #1472 : sreda, 20.02.2008 : 13:56:05 »

Psička je bila še isti dan doma.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1473 : sreda, 27.02.2008 : 05:55:34 »

Me veseli, da je spet lepo doma ta psička Smiley
Logiran
Urši
otrok do 14 let
***
Sporočil: 129


WWW
« Odgovor #1474 : sreda, 13.08.2008 : 20:18:35 »

Mene so psi navdušili.  Cheesy  A mi kdo navede kakšno tujo kvalitetno psarno, kjer imajo lepe in zdrave pse.? Bi prosila tudi za link strani.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1475 : četrtek, 14.08.2008 : 09:53:08 »

Se ne sme oglaševat psaren, ki nimajo paketa maxi, če se ne motim...
Logiran
Larra
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #1476 : sreda, 20.08.2008 : 21:38:07 »

Živjo živjo Smiley Wink
Da se še jst mal javm tlele Wink
Men so teli psi zelooo ušeč in jih v prihodnosti nameravam imeti... Smiley Ampak vesjetno še ne prav kmalu saj imam še ne 3 mesece staro beaglico...pa še ne vem prav veliko o njih tako da bi mi prišle prav kakše informacije... Wink Nekaj sem že prala ampak to z "izkušnjami" iz prakse ni nič Smiley
Ali je kdo blizu kranja ali kje tu okoli ker bi se zelo rada srečala s kakšnim da jih malo bolje spoznam saj v živo videla nisem še nobenega sram Wink
Lp, Larra
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1477 : četrtek, 21.08.2008 : 10:06:29 »

Eni so od gor, ne vem pa če se kaj javljaju tukaj. Če jih kje vidim ,jim povem, da se oglasijo, ali jim bo pa kdo drug Smiley
Logiran
Larra
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #1478 : četrtek, 21.08.2008 : 12:33:24 »

Ok hvala Wink
Drugače sem vprašala tudi prijateljico in jih pozna par tako da jih bom baje videla 31 na agillity tekmi Cheesy Tongue
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1479 : četrtek, 21.08.2008 : 13:59:12 »

Ja tam jih je tudi nekaj. Vsaj 5 jih boš lahko vidla, če seveda pridejo...  Smiley
Logiran
Larra
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #1480 : petek, 22.08.2008 : 13:28:01 »

Aaaaa super Cheesy Komaj čakam Tongue
Me prav zanima kako bo odreagirala naša mala "bolhica" ko bo videla tele cukre Grin Wink
Ali lahko samo vprašam a so teli isto veliki ko BC?
Ker ko sem jih zadnjič videla so se mi zdeli zelo majhni saj sem imela predstavo da so to večji psi naprimer kot zlati prinašalci....
(pa oproščam se za off... sram  Smiley )
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1481 : nedelja, 24.08.2008 : 17:51:56 »

Po navadi so nekaj čez 50 cm
Definitivno so manjši od zlatkotov, razen kake izjeme Wink
Logiran
sanch
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #1482 : ponedeljek, 19.01.2009 : 16:15:28 »

Pozdravljeni,

že dalj časa razmišljam o nakupu psa in verjetno se mi bo v roku enega leta želja tudi izpolnila. Kljub temu, da je to še razmeroma daleč, že sedaj iščem pasmo, ki bi bila zame najbolj primerna. S partnerjem sva se oba nekako najbolj navdušila nad borderjem, zdaj pa nama je pozornost zbudil tudi avstralski ovčar, saj se mi zdi, da je borderju tako po karakterju kot po videzu precej podoben. Mi lahko morda kdo pove, kakšne so dejanske razlike med tema dvema pasmama? (razen tega, da ena izvira iz evrope, druga pa iz ZDA)

Že vnaprej hvala, za vse informacije!

Sanja
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1483 : ponedeljek, 19.01.2009 : 19:38:00 »

Dokaj različna...

Avstralci ne marajo ponovitev, delajo zase ali kvečjemu s tabo, si lahko "samo"njihov partner. Radi so grobi, znajo bit pa tudi nežni (občasno). Se izjemno hitro učijo in so zelo prilagodljivi.
Če se jih ne navadi od malega, radi preganjajo divjad in lajajo na ljudi. So po navadi zelo glasni čuvaji, ampak se jih lahko navadi tudi, da so tiho.

Če nimajo doslednje vzgoje so hitro lahko problematični. Na silo ne naredijo čisto nič. In dovolj jim je enkrat in si zapomnijo, če jim kaj posebej paše (tudi če nam ne)  Roll Eyes
Veliko jih krade kot srake, tudi če nekateri tega ne bodo priznali  Grin

Moja recimo, ko sem jo dobila, je renčala na ljudi, še posebej na otroke in preganjala divjad. Je pa tudi nehala. Seveda ne sama od sebe. Maš pa tudi take, ki imajo tujce zelo radi, če je lastnik zraven, sicer največkrat čuvajo.

Je načeloma bolj samotojen.
Za borderje lahko rečem, da so v splošnem bolj vodljivi in za žogico bi naredili vse praktično Wink
Majo pa obe pasmi svoje pluse in minuse in obe pasmi sta za aktivne ljudi.
Večina avstralcev je namreč zelo destruktivnih v fazi odraščanja in tudi pol lahko zdemolirajo stanovanje, če nimajo dovolj psihične zaposlitve. Lahko pa nič, samo na to se ni dobro zanašat  Tongue

Je "na vzven" obrnjen pes.
Sicer pa borderje slabše poznam in prave primerjave ti ne morem napisat. Sicer pa če še nisi, si preberi vse strani. Ker od tega sporočila ni veliko za zvedet. Je samo nekaj splošnih zadev, ki lahko držijo, lahko pa ne.

Avstralec ni prijazen puhek, ki bo čakal v miru in trikrat na dan naredu krog okrog bloka in bo zadovoljen. Sicer pa tudi bored ne Smiley

Super pa bi bilo, če bi si obe pasmi ogledala v živo in se pogovorila z različnimi ljudmi, ki imajo te pse. V živo je lažje in boljšo predstavo se dobi.

A bi kaj počela posebnega s psom ali bi bil bolj hišni ljubljenček?
Logiran
sanch
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #1484 : torek, 20.01.2009 : 12:18:25 »

AngSeter hvala, zdaj vidim, da je razlika res kar velika  Smiley

V prvi vrsti bi bil pes hišni ljubljenček, zaradi tega me malo tudi skrbi ta njihova neizmerna energija (tako pri borderjih kot pri avstralcih), o kateri se toliko govori. Nisem namreč prepričana, če bi psu samo s sprehodi, igranjem in učenjem lahko nudila dovolj zaposlitve, čeprav ne izključujem možnosti za agility ali morda rally obedience.

Vsekakor se bom za več informacij pozanimala pri lastnikih in vzrediteljih, ko bodo možnosti bolj realne. Nočem pa preveč hiteti, ker bo še kar trajalo, preden bom imela izpolnjene vse pogoje Roll Eyes

Čeprav imam v ožjem izboru le še nekaj pasem, res nisem pričakovala, da bo izbira prave tako težka naloga Wink
Logiran
Strani: 1 ... 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines