mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 13:48:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Strani: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski ovčar - čvek  (Prebrano 118810 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1500 : torek, 20.10.2009 : 17:02:29 »

Najboljše psičke na svetu ni več, ker se je odločila, da zna sama domov in jo je na poti proti domu zbil vlak.
Zdaj je ni več strah in nič več je ne boli. Zato pa boli nas, ki smo bili prepozni.  Cry
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1501 : torek, 20.10.2009 : 17:09:19 »

Sozalje. Cry
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1502 : torek, 20.10.2009 : 17:27:31 »

Sozalje Cry
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1503 : sreda, 21.10.2009 : 10:33:43 »

Iskreno sožalje  Cry
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1504 : sreda, 21.10.2009 : 10:35:49 »

hvala  Cry
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1505 : sreda, 21.10.2009 : 10:36:22 »

Sožalje
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1506 : sreda, 21.10.2009 : 12:51:10 »

Iskreno sožalje tudi od mene. Cry
Logiran
Urši
otrok do 14 let
***
Sporočil: 129


WWW
« Odgovor #1507 : torek, 27.10.2009 : 23:47:36 »

Še tukaj..
Iskreno sožalje!  Cry
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1508 : sreda, 28.10.2009 : 17:11:03 »

Hvala
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #1509 : nedelja, 02.11.2014 : 19:05:00 »

Pozdravljeni
Ker je moja psička že malo v letih, jaz pa malce pogrešam agility,počasi razmišljam o še enem kužu Cheesy Zelo navijam za avstralskega ovčarja. Kar nekaj sem že prebrala vendar sem v živo spoznala le enega imam kar nekaj vprašanj glede živlenja z avstralskim ovčarjem in me zanima če je tukaj kdo lastnik te pasme in je pripravljen z mano deliti nekaj informacij? ne vem, če to lahko vprašam preko foruma vendar bi prosila če se lahko glede vprašanj slišimo preko maila ali zasebnega sporočila, nič ne skrivam, vendar bi rada stopila v stik z nekom ki se spozna in ukvarja z to pasmo. Ker že nekaj časa  nisem v tem športu sem zgubila tudi stike z ljudmi zato rajši vprašam preko foruma kot pa da sploh ne. Vem da bi lahko poklicala tudi kakšno psarno vendar ne vem na katero se obrniti
Lep pozdrav.
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #1510 : ponedeljek, 03.11.2014 : 22:57:11 »

Mislim, da za take primere ni možno objavljati e-mail naslova.

Te morda zanima kaj glede česar ti lahko pomagamo na forumu?

Sama imam 8 letno avstralsko ovčarko Ginny in ti z veseljem pomagam, če bom le znala Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1511 : ponedeljek, 03.11.2014 : 23:06:18 »

Seveda si lahko maile izmenjata, zakaj pa ne. Nadjin je itak viden, pravzaprav :-).
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1512 : ponedeljek, 03.11.2014 : 23:48:37 »

Hvala za razumevanje, da tole ni email imenik. Z veseljem bomo tudi drugi prebrali kaj iz prve roke o avstralskih ovčarjih Smiley
Pravzaprav je forum temu tudi namenjen. Wink
Logiran

ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #1513 : torek, 04.11.2014 : 13:00:03 »

No zanima me kako se odnese v tropu ( še en kuža in muca ) Psička je zelo mirna ampak ostra kdaj ima stopnjo tolerance neverjetno, kdaj pa samo sekundo. Ali lahko od avstralčka delovne linije pričakujem, da bo imel tudi off button, ali bi bili takšni sprehodi zadosti: zjutraj 20 min sprehoda, popoldne nekje 2 ure in zvečer 20 min. zjutraj in zvečer bi šli usi skupaj na sprehod tako da moja malce voha in opravi svoje, avstralčku bi pa zraven malce žoge metala popoldne bi pa šla sama, tudi agillity bi šla sama ( prva psička pa bi bila z fantom ta čas ) no tudi ko bi šla jahat bi ga sabo uzela če bi se navadil družbe konj ( ker vem da radi v pete grizejo ali bi bilo primerno da gre z mano jahat? ) bi ga pa že od malega vozila sabo saj toliko da je v družbi konj, da se jih navadi.Ali bi ga lahko pozimi rekreacijsko trenirala za skijoring. In, ker sem še mlada, če bi kuža prišel pred otrokom kako bi ga sprejel. Kako z lajanjem namreč rada vidim da opozori vendar, da se pri tem ustavi. ali so res po naravi živčni. in pa še en problem moja psička husky mix je kar poslušna vendar rabim malce povišati glas ker drugače, kar presliši ( sliši zelo dobro ko se odpirajo omarice v kuhinji) Cheesy Pri fantu imajo škotski ovčar mix malce potegne tudi na boreder collia in je malce bolj plahe sorte in je problem ker ne prideva skupaj. 8 let imam u navadi, da povzignem glas ( to ne pomeni da se derem nanj )in priznam res ne znam z plahimi kuži, ker je moja ravno obratna . No sigurno imam še kakšno vprašanje ampak za začetek bo Cheesy Od psa bi rada, da ima veliko energije da je prijazen do živali, otrok, da ni plah, da ima veselje do dela, da je pozoren, kaj mislite ali sem primerna za avstralskega ovčarja?
Lp
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #1514 : torek, 04.11.2014 : 14:51:18 »

Veliko avstralcev živi z drugimi psi in z mačkami in mislim, da tu ne bi smelo biti problema, če boste seveda na prav način pristopili k stvari. Zdi se mi tudi fino, da imate čimveč obiskov, tudi takih s psi, da se bo kuža od malega naučil, da svoj dom lahko deli z drugimi, in da je to pravzaprav super.

Seveda imajo off gumb Smiley, ampak se ne da pričakovati da bo mlad pes poln energijo mirno poležaval cel dan. Poleg gibanja pa potrebujejo tudi veliko miselne zaposlitve, ker si drugače sami poiščejo zabavo in si v svoji prepametni glavi namislijo kakšne nevšečnosti.

Lahko so odlični spremeljavlci na terenih s konji. Mogoče bi bilo treba od začetka psu dopovedati, da ta žival pač ni za preganjat, ampak ni nujno - odvisno od psa. Jaz sem žal sicer samo parkrat jahala (v maneži) in sem imela svojo psičko s seboj pa je cel čas sama od sebe lepo hodila zraven naju s konjem.

Skijoring, bikejoring, canicross vse to je super Smiley Za učenje veljajo enaki napotki kot za ostale pasme.

Glede sprejamanja otrok je pa spet odvisno od psa, delno tudi od socializacije in tega kako se loti zadeve že v nosečnosti. Poznam nekaj avstralcev, ki so brez težav sprejeli otroka in nekaj takih, kjer je bilo potrebno malo več dela. Ker se karakter psa v določeni meri tudi deduje, predlagam, da iščeš legla, kjer se oba starša (pomožnosti tudi širše sorodstvo) dobro razumeta z otroci - se pravi, da ni prisotnega strahu ali agresije. Upam, da me tule, no pa tudi drugje, dopolni še Andreja - AngSeter, ki ima izkušnje iz prve roke Smiley

Imajo precej izražen nagon čuvanja, no to je spet odvisno od prednikov/linije, in se ga nevede lahko zelo hitro tudi potencira. Glede na svet v katerem živimo bi rekla, da je treba čimbolj delati na tem, da se čuvanje odpravlja.

Lahko so živčni, meni osebno se zdi bolje, da niso; da so čimbolj stabilni, mirnih živcev, a vseeno navdušeni nad delom. Živčnost ni potrebna za dobro delo, kvečjemu je ovira, ker se pes preveč ubada z okolico in zato nezbrano dela karkoli že pač dela. Tako kot povsod je delno stvar dedna, delno je pa odvisna od vzgoje in vaj, ki se psa uči (samokontrola).

Tudi glede "mehkobe" imaš pse, ki jim je povzdignjen glas dovoljšna korekcija za vse večne čase in druge, ki jih to ne gane. Spet imaš kombinacijo genetike in vzgoje Smiley

Upam, da sem vsaj malo pomagala, in da me še kdo drug dopolni ali popravi.

Če te vseeno zanima še kaj na privat ali pa bi mogoče rada spoznala predstavnike v živo, kar močno priporočam, lahko malo pobrskaš po googlu ali facebooku, pomoje me najdeš  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines