mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:19:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Strani: 1 ... 97 98 99 100 101 [102] 103 104   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski ovčar - čvek  (Prebrano 118816 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #1515 : torek, 04.11.2014 : 15:00:35 »

Mogoče bi izpostavila še nekaj negativnih lastnosti, ki se lahko, ni pa nujno, pojavijo:
- preganjanje vsega kar se premika, od tekačev, mačk, divjadi...
- potreba po nadzorovanju stvari - "posredovanje" pri igri psov, norenju otrok...
- pretirano čuvanje. Čuvajo lahko hišo, dvorišče, avto, lastnika, lastnikove predmete...
- plašnost do ljudi, psov, nesigurnost v novih okoljih. To sicer naj ne bi bilo del značaja pasme, ampak se tudi pojavlja. Iz strahu se lahko razvije tudi agresija.

Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #1516 : torek, 04.11.2014 : 16:00:36 »

Hvala za odgovor.
če bi iskala psarno na kaj naj bom pozorna. Gledam in se mi zdi da delovne linije večinoma uporabljajo za pašo medtem ko razstavne tudi za agillity (no saj tako se mi je zazdelo) ali naj bojo potomci izključno staršev ki so se uporabljali agillity, ali vzreditelji sami vedo kdo ima več pašnega nagona in kdo manj. Kako se tudi pravilno loči delovno in razstavno linijo trenutno kar sem brala je bilo v angleščini, pisalo je, da se loči po dlaki (razstavni so pravilnejše obarvani po večini daljša dlaka)  so v večini bolj umirjeni in težje konstrukcije, se mi zdi da je kar pri vseh pasmah podobno ali se motim in moram biti še na kaj pozorna? No tudi na moja prejšnja vprašanja so vsi odgovori dobrodošli.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1517 : torek, 04.11.2014 : 16:41:45 »

Super napisano Smiley

Da se navežem na otroka. Moj bo kmalu star eno leto in moram reč, da sta se z našo psičko krasno ujela. Psici seveda niso bili tuji že od prej, jih je bila vajena in tudi rada ima ljudi. Definitivno pa je treba vedet tudi kako ravnati, ko pride dojenček k hiši. Ga psu predstavit, psa ne osamit, če tega prej ni vajen, mu ne spreminjat že pridobljene pravice samo zaradi prihoda otroka, oz. za spremembe poskrbet dosti pred tem in podobno... Sicer je je pa naši itak dosti bolj dogajalo kot prej. Jaz sem bila ves čas doma, ona je šla povsod z nama in vozičkom... V glavnem je s prihodom mulca samo pridobila na prijatnih zadevah Wink
Zelo zanimivo mi je bilo opazovat njun odnos. Ko sva prišla domov in ko se je Sai umirila, smo dali jajček na tla, da je lahko tamalega prevohala in polizala. Pol je šla stran in se mu je skoraj 2 meseca izogibala tudi, ko smo hodili z njim v naročju se je hitro umaknila. Samo to njeno umikanje ni bilo živčne narave. Najboljša beseda, ki jo najdem je, da je bila uvidevna  Shocked Če bi meni kdo to pravu, ne vem če oz. koliko bi mu verjela Wink Ko jo je pa tamali začel gledat in se zanimat zanjo pa je sama prišla bliže in pri dobrih treh mesecih, štirih, smo pa že morali malce spremljat, da je mel mir pred njo, ko je bil na tleh, ker ona bi ga najraje kar skozi umivala. Zdaj ko je v fazi hitrega plazilca in bi najraje večino časa z njo lezu (kar mu ne pustimo seveda) in mu rata pridet do psa ga še zmeraj liže. Sta veliko skupaj, jo zna kar lepo že božat. Sai najprej njega pozdravi, ko pridemo domov in podobno... Smiley Meni se zdi, da boljše skoraj nebi moglo biti.  Kiss

Prejšnja psica je bila zelo zadržana do tujcev in še posebej otrok ni marala. Z njo bi imeli sigurno probleme, ker jim ni zaupala, čeprav sem ogromno delala z njo in jih je ubogala, jim ni zaupala. Ker je pa zaupala meni, je bilo po treh letih konstantnega dela na videz v redu. Ampak z še večjo kontrolo bi se tudi to dalo, ker če ti pes zaupa, sploh avstralec, ki ima močno željo po ugajanju (eni bolj drugi manj) se lažje pride skozi, kot s takšnim, ki ga ne brigaš kaj dosti Wink

Zdajšnja je t.i. delavnih staršev/linij, prejšnja pa razstavnih. Zdajšnja ima bolj izrazit tale "off" stanje. Če ne dela bi se najraje cele dneve božala in valjala po kavču, ko dela, pa dela na FUL. Razlika je izrazita. Prejšnja je bila tudi pridna, je pa pri delu bila bolj počasna in zelo ni marala ponavljanja in tudi do igre ji ni bilo toliko kot zdajšnji. Sicer ne treniram agilitija, ampak sta obe psici bili nekajkrat na parkurju in je zdajšnja občutno hitrejša in bi bila brez problemov konkurenčna tudi borderjem, v svetovnem merilu sicer ne toliko  Tongue
Je pa za tale off gumbek veliko odvisno tudi od vodnika. Če je zunaj "raztur" noter pa počivanje ali kvečjemu kako klikanje, pes noter ne bo norel, ko bo malo zrasel, če pa je akcija zunaj in noter pa ni za pričakovat, da bo pes jasno razlikoval kdaj se počiva, če ne bo utrujen in kdaj ne Wink Je pa zdajšnja lažje tudi več dni brez nikakšnega dela kot prejšnja. Bo dala mir tudi, če en teden ne bo nič posebnega. Včasih tudi pride takšen čas, ko ne moreš ali je kdo bolan in podobno. Seveda kot odrasla in ne kot mladič Tongue

Tako da definitivno priporočam tudi jaz mladička izključno od "skuliranih" staršev, ki niso konfliktni do okolice, in odprtega mladička, poleg ostalega kar iščeš v psu Smiley

ličinka, po tvojem opisu mislim, da bi bila čisto primerna za avstralčka. Mislim da to lahko napišem... Glede na tvoje želje glej malo po tujini. Sicer pa odločitev bo itak tvoja in zate bo upam da pravilna Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1518 : torek, 04.11.2014 : 16:51:46 »

pri avstralcih ni nekih hudih ločin med delovno in razstravno kot pri kakih nemcih. Po mojih opažanjih, prejšnja ti razstavna, zdajšnja delovna, je predvsem razlika v fizičnih sposobnostih, ki jih ima zdajšnja dosti boljše in je konkretno hitrejša recimo na ovirah, od želje po delu in predvsem po nagonih in sposobnost njihovega nadziranja. Po izgledu je pa res bolj tako tako kar se standarda tiče Wink
Samo to ni pravilo. Maš tudi take delavčke, ki so krasni predstavniki standarda. So pa res take razlike v pasmi, da ni za verjet. Če bi sama iskala psa za agiliti, bi se povezala z ljudmi ki tekmujejo s psi te pasme in jih vprašala za mnenje. Je tudi nekaj takih, ki se redno uvrščajo na svetovno prvenstvo in so prav pridni Smiley Internet nudi toliko možnosti za spoznavanje ljudi, da ni nikoli konca Tongue
Ni pa nujno, da morajo biti stari sp v agiju, da bodo njihovi mladiči konkurenčni. Ampak ko spoznaš kateri psi so dobri in poiščeš skupne imenovalce le-teh si ustvariš neko sliko od kod so ti psi in se pol tudi lažje odločih kaj bi ti rada.

Ni vsak pes, ki pase delovni pes in ni vsek pes, ki ne pase razstavni  Tongue
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #1519 : torek, 04.11.2014 : 18:11:08 »

Najda mislim da sem te našla na facebooku. AngSeter hvala za odgovore res je lepo prebrati takle odnos
malce me le skrbi kako bomo to izvedli, da bojo drugi psi prihajali na obisk saj moje nikoli nisem privajala, ker glede nato da je sprejela pse od domačih in pse iz svoje mladosti Cheesy smo mislili, da nima s tem problemov se je pa pokazal zelo velik problem, ko je prijateljica prišla v hišo s psičko, ki sta se sicer poznale in sva bile tudi mi dve večkrat pri njej doma. Se zavedam da bom morala to odpraviti preden k hiši pride še eden
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #1520 : torek, 04.11.2014 : 20:14:18 »

Če ima starejša psička težave z obiski psov, je najbolje, da takrat ni prisotna. Da je mogoče zaprta v sobi, kamor povabljeni pes ne bo šel, in kjer lahko v miru počaka.

Še nekaj mojih slik iz Colorada, kjer sem lani obiskala največje vsakoletno tekmovanje avstralskih ovčarjev, t.i. ASCA National Specialty. Letošnje tekmovanje ravnokar poteka v Texasu Smiley

Raj za ljubitelje avstralskih ovčarjev, res čudovita izkušnja, spoznala sem tudi super ljudi in pse.


Jaz in 10 letni Magnum, zmagovalec v paši goveda


navdušen agilitaš


Neverjetno je s kakšnim srcem psi delajo. Tudi blato do kolen jih ni motilo. Blato je bilo pa tako, da so ljudje izgubljali škornje Cheesy


Vinny, letošnji zmagovalec v paši goveda


Ko ne delajo, so na off in šparajo energijo Smiley


Tudi čisto črni se najdejo
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #1521 : sreda, 05.11.2014 : 11:53:27 »

hehe dobri so Cheesy
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #1522 : petek, 20.03.2015 : 12:21:28 »

Da tema ne bo tako samevala, naj vam predstavim mojo novo mladičko Beam Smiley Prihaja iz Nemčije, njeno uradno ime pa je S bar L Okie B Cool. Je psička barve red tri in ima naravno kratek rep - ima ga približno pol.

V ponedeljek gre z mano na prvi reševalski trening, kjer upam, da ji bo všeč Cheesy Sicer pa bojo prvi meseci namenjeni predvsem socializaciji in postavljanju temeljev za nadaljne delo.

Včeraj smo odšli na pot iz Nemčije, kjer se je že spoznala z mojo starejšo psičko Ginny, na postankih pa je pogumno raziskovala okolico. Ko smo se vozili je bolj ali manj ves čas spala, najbolj ji je bilo všeč, ko je glavo naslonila na nogo pa tudi pod stol se je cela naguzila Grin

Kaj več pa, ko se malo bolje spoznava. Zaenkrat prilagam nekaj malega slik.

Na poti


Beam prvič na slovenskih tleh Smiley


Gin Beam


Bimbam


lp
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #1523 : petek, 20.03.2015 : 13:03:03 »

Uauuu, lepotička.  Cheesy
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #1524 : petek, 20.03.2015 : 14:07:08 »

Čestitke za novo članico.  Kiss Kiss
Lušten žveglc.  ljubezen
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1525 : petek, 20.03.2015 : 14:16:32 »

Nadja, iskrene čestitke tudi tule! objem In veliko, veliko uspehov ter veselja! Vsaj toliko kot z Ginnie! Kiss
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1526 : petek, 20.03.2015 : 21:57:51 »

Iiiiiiiii, cestitke za malcico! Kiss
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1527 : sobota, 21.03.2015 : 15:55:10 »

Čestitke za novo članico, zelo je prisrčna in ljubka! Kiss Cheesy
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1528 : sobota, 21.03.2015 : 21:28:24 »

 Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #1529 : nedelja, 22.03.2015 : 15:25:19 »

Hvala Smiley

Včeraj sva raziskovali trgovine po BTC-ju, danes pa je Beam na tekmi spoznavala rallyjaše in njihove pse.

Logiran
Strani: 1 ... 97 98 99 100 101 [102] 103 104   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines