mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 03:04:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: samoyed grooming
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: samoyed grooming  (Prebrano 23875 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lisa
gost
« : torek, 25.11.2003 : 11:53:17 »

imam  samojedicu  i  molim  sve  one  koji  znaju  urediti  samojede  za  izložbe  da  mi  pomognu
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1 : ponedeljek, 26.07.2004 : 18:34:10 »

recimo, da mi tale link ne pomaga. sammyja krtačim vsak dan (včasih na 2 dni) in ma sicer lepo dlako, vendar mu stoji navzdol, naj bi pa bil "košat". kaj delam narobe? in kako ga naj češem, da mu bo dlaka stala bolj gor, na vse strani, toda še vedno urejeno? upam, da veste kaj mislim.
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #2 : torek, 27.07.2004 : 14:00:43 »

Evo tudi jaz imam isti problem tud naši Ajki dlakane stoji po koncu ampak navzdol. Kaj pa mi delamo narobe tudi meni ni jasno, ko  gledam na razstavak italijane z njihovimi kužki se mi zdijo kot ikebane naša pa ne. Morda bo z menjavo dlake tkaj bolje saj je le še mlada.Bomo videli.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #3 : ponedeljek, 16.08.2004 : 18:56:41 »

a mi lahko prosim nekdo pomaga?? lahko tudi kakšen lastnik volčjega špica, katerekoli vrste nemškega špica, čovčov-a in podobnik, ker imajo ti psi podobno dlako.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #4 : ponedeljek, 16.08.2004 : 22:36:46 »

Sammy:Ce mislis samojede na razstavah jih dan prej seveda se skopajo in sfenirako. Glede tega res nisme strokovnjak, probaj pa dlako pocesati v drugo smer kot obicajno nato pa rahlo nazaj. Ko kopas psa tudi probaj feniratai smao v drugo smer nato pa sele nazaj.

Lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #5 : torek, 17.08.2004 : 09:36:39 »

Sicer ne poznam dobro samojedov ampak vseeno. Kaj če bi poskusili z lakom?  Huh
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #6 : torek, 17.08.2004 : 15:08:02 »

jessy:Lak je samo za razstavne pse, Sammy pa svoje se mi zdi, da ne razstavlja Wink Pa saj ga ne bo vsak dan lakirala Grin Grin Grin
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #7 : torek, 17.08.2004 : 16:56:53 »

jessy:Lak je samo za razstavne pse, Sammy pa svoje se mi zdi, da ne razstavlja Wink Pa saj ga ne bo vsak dan lakirala Grin Grin Grin

ja no, nisem vedela če ga razstavlja. Saj nisem mislila za vsak dan.  Roll Eyes Tongue Tongue
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #8 : torek, 17.08.2004 : 19:57:57 »

pia_in_co: prav maš, Sammyja ne razstavljam, vendar kljub temu želim, da je urejen in da ima lepo dlako (no, saj lepa je itak, toda ni 'naelektrena'). eni pravijo, da naj pse krtačimo v smeri rasti dlake, drugi pa da najprej v obratni smeri, potem pa v smeri rasti. ampak Sammyja ful moti, če ga v obratni smeri, zato tega ne počnem, vendar sem se zdaj odločila, da bom probala nekak nežno to nardit. ja, lak se mi pa zdi brezveze-da ne bo zamere jessy-če bi ga razstavljala, bi ga verjetno uporabljala. pa hvala, bomo probali.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #9 : sreda, 18.08.2004 : 14:35:43 »

Jaz pa sem zasledila, da se samojede krtači v nasprotni smeri dlake in sicer po hrbtu, ob straneh in pod vratom. S tem se tudi izčesava odmrla dlaka.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #10 : četrtek, 19.08.2004 : 13:44:15 »

neumnost je primerjet svojega vsakdanjega urejenega psa s tistimi na razstavah, razen če je "naravna pasma", v smislu da dalka ne rabi posebne priprave za razstavo.
verjemi mi , da tisi karsni našoprani, natupirani, naloščeni, noljeni, našpricani psi po razstavni karieri izgledajo slabše kot tvoj domači. Le oglej si kdaj pri kakem super vzreditelju psa v penziji- navadno so pudli,maltežani, afgani itd, kartko postriženi in niti senca svoje razstavne slike, samojedi pa tudi zgotovo ne izgledajo bolj od tvojega. Zato pa so razstave ena velika goljufija in neumnost.
dlaka nekaterih pasem vidi zrak "ven iz papirčkov", ovratnih rut in povojev za ušesa samo v razstavem krogu, pes pa travo samo ko nikogar več dosti ne briga kako zgleda.
toliko , da ne boš preveč zakompleksana.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #11 : četrtek, 19.08.2004 : 13:54:49 »

deteljica: Tema ni o tem kaj razstave so ampak o dlaki. Samojedi imajo(ja tudi tisti ki niso zrihtani za v ring) bujno in kosato dlako. Slike si lahko pogledas tukaj:

http://www.samoyed-rescue.com/sammyrama-2003/sammyrama_ken_wiggins/images/Sammyrama%20-%2069_jpg.jpg

http://wolfpacks.com/nimbus/images/WSX.jpg

http://www.jjdog.com/img/photocontest/fall2003/Riley_Samoyed.jpg

Na prvi so na tekmi iz poslusnosti, na drugi na vleki ter na tretji je Samoyed pri flyballu. Noben od teh psov ni bil pripravljen za razstavo pa imajo vseeno vsi lepo in bujno dlako. Noben od teh psov zgoraj se ne razlikuje bitveno od teh v ringu,ne??

Sammy hoce samo malce popraviti videz psa, saj imamo vsi radi urejene in lepe pse, pa ceprav gre samo za sprehod...

Lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #12 : četrtek, 19.08.2004 : 18:59:04 »

sem probala včeraj v nasprotni smeri česat in je blo po tistem še kar v redu. od zdaj naprej bom kar tako nadaljevala. samojedi naj bi imel ravno dlako, toda Sammyju se na hrbtu viha navzdol v vsako smer (kot recimo pri yorkshire-ih) in se mu naredi prečka drugi dan po krtačenju (prejšnjem). zdaj pa bomo vidli, kak bo.

evo, to pa je Sammy na nedeljskem izletu na Kolpo (posneto pa je sicer ob Mirtoviškem potoku-priporočam sprehod po urejeni poti navzgor do izvira-Sammy je izkoristil vsako priložnost, da se je namočil v kristalno čisti vodi): http://www.geocities.com/samoyedsammy/DSCN1803.JPG
mislite, da tako grozno ni košat? no, to je blo še preden sem začela Sammyja česat v obratni smeri.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #13 : petek, 20.08.2004 : 10:14:57 »

Sammy:Katera na sliki si ti  Smiley Ja vidim to njegovo preco ja Grin Ja ni tako grozno, bi bil pa lahko se bolj(ceprav zdaj je obdobje ko je veliko psov brez dlake, zato je verjetno tudi vas Wink) Kje pa ste ga kupili?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #14 : petek, 20.08.2004 : 14:04:51 »

jaz sem tista na desni v modrem. no, takrat je bil Sammy tud malo moker, ko je moker pa ma itak prečko. ampak zdaj je več nima  Grin tak da, thanks! v radečah.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: samoyed grooming
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines