mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 18:05:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: samoyed grooming
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: samoyed grooming  (Prebrano 23883 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #15 : petek, 20.08.2004 : 14:40:32 »

Je Sammy čistokrven samojed z rodovnikom?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #16 : petek, 20.08.2004 : 15:10:39 »

zakaj pa to? nima rodovnika. eno vprašanje in prosim za iskren odgovor, a se zdi da ga nima? baje sta ga mela oba starša, ampak niso želeli plačat za vse preglede... ne vem. kupili smo ga pa pri družini, ki jih je imela ful ful rada, še posebej Sammyja, ker je bil z njimi najdalj (mi smo ga rezervirali, medtem pa so kupili vseostale), psički so bli v hiši, čez dan tudi zunaj-kjer jim je pač pasalo, bili so izredno negovani itd. psico so po tem sterilizirali. tak da ne boste mislili, da sem ga kupila pri človeku, ki ima veliko število različnih pasem psov v premalih pesjakih-tega pa res ne podpiram. ko sem ga dobila (končno-to je naš oz. bolje povedano moj prvi pes) sem imela 14 let, torej pri starših in oni so bli za vse odgovorni, menili so, da bi brez veze kupovali rodovniškega. bli so tudi v dvomih, ali bom dovolj skrbela zanj. zdaj so pa presenečeni in menijo, da se le z njim ukvarjam... no ja. glej temo Saj je le pes http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=34;action=display;threadid=1718
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #17 : ponedeljek, 23.08.2004 : 08:44:26 »

Nisem  mislila nič slabega, ne bodi huda, to sem vprašala le zato, ker zame njegov videz ni tipičen za samojeda, kar bi lahko tudi razložilo pojav poležane dlake. Lahko, da sta ga oba starša imela, vendar tudi rodovniški psi niso vsi tipični, te pa se iz vzreje izloči v postopku pridobitve vzrejnega dovoljenja (zato se vzrejno dovoljenje pridobi ali pa tudi ne, ne glede na rodovnik). To pa so ti papirji. Tudi jaz imam samojedko, ki pa je mešanka (vsi psi, ki nimajo rodovnika, so mešanci) in ima glavo malo bolj podobno volkcu, svetle oči in še nekaj malenkosti, ki jih je dobila po ne vem kateri pasmi. Češem jo proti dlaki, zato ker se jo tako lepše razčese do kože, da ne ostajajo ob koži vozli, sicer ne dobi prečke, vendar tudi njej dlaka ne štrli. Nisem te hotela užaliti ali kritizirati, hotela sem le najti vzrok netipične dlake. Tvoj Sammy pa je vseeno pravi lepotec.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #18 : ponedeljek, 23.08.2004 : 18:49:02 »

saj vem. ni zamere. ampak ne vem, če je ravno to razlog za njegovo dlako, namreč, letos je izgubil res ogromno ampak res ogromno podlanke, zdi se, da je zdaj skoraj nima. na tej fotki od pomladi, ko je imel še zimsko podlanko, je kot medo in čisto drugače zgleda, krovna dlaka se zaradi podlanke ne viha navzdol in prečke ni:  http://www.geocities.com/samoyedsammy/pomlad11.jpg
ja, vem kako je to z vzrejnim dovoljenjem. kar se ne sklada s standardom je pa skoraj sigurno rep, ki ni večinoma, ampak izjemoma zvit čez hrbet. recimo med čakanjem na vrsto pri veterinarju, ko je tam toliko psov, da se mora pokazat, kakšen lepotec je. ali pri kakršnem koli srečanju z drugimi psi, ko je 100% pozoren. pa recimo, ko ga pokličem in ne ve za kaj se gre.  ali ko dobimo obiske. v glavnem v nenavadnih, novih, redkih okoliščinah, ki jih ni vajen, takrat je pač 100% pozoren. v gibanju ga nima. me pa zanima to: mogoče ravno ne spada v to temo ampak vseeno, citiram iz standarda: "REP: pri pozornosti  in v gibanju se rep upogne naprej preko hrbta ali ga nosi na strani. V mirovanju lahko rep prav tako visi in sega do skočnega zgiba." kaj to pomeni, "ga nosi na strani"? a ma mogoče kdo sliko od tega? Sammy ga ma v gibanju v takem položaju, da ne znam opisati.
no, hvala!
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #19 : torek, 24.08.2004 : 16:44:02 »

Da ga nosi na strani pomeni, da namesto da bi se upognil nad hrbet, se upogne ob strani telesa (je pa še vedno zvit), ob boku. Ampak na tej novi fotografiji je čisto drugačen. Koliko pa je star? Mogoče pa je šele sedaj zamenjal svojo otroško dlako s tapravo (za odrasle) in se bo pravilno odlakal jeseni. Če si ga poleti zelo veliko česala, si mu res temeljito izčesala vso poddlako in je ostala samo vrhnja, ki je bolj dolga in svilnata, zato se uleže. Boš videla, kako bo pozimi.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #20 : torek, 24.08.2004 : 18:30:17 »

Karmen, maš slučajno kakšno sliko tega 'repa'? Star je dve leti. Ja res sem ga veliko česala-do kože. Kar je šlo ven, je pač šlo, 'mrtvo' dlako sem pač izčesala. Ampak bojim se, da mu ne bi več zrasla tako bujna podlanka... In če pomislim drugače, verjetno mu je v 'samo' krovni dlaki poleti dosti bolj prijetno  Wink
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #21 : sreda, 25.08.2004 : 09:31:09 »

Žal, nimam. Izgleda takole, da konica repa, ki je zvit v kolaček, namesto da bi nihala nad hrbtom, visi na levo ali desno stran trupa.
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #22 : sreda, 25.08.2004 : 11:06:04 »

Sammy,

Ne skrbi, zagotovo bo tvoj samojed spet dobil krasno dlako in gosto podlanko. Tudi moja psička (ki je švedska lapphundka) je dvakrat na leto popolnoma brez podlanke, ker vso izčešem ven, pa ji potem dlaka v ene treh mesecih zraste nazaj Smiley

To, da je psom brez podlanke prijetneje, pa ne bo držalo. Gosta, mehka in volnasta podlanka ščiti psa pred vročino, mrazom in dežjem. No ampak je pa res, da večina psov menja dlako poleti.

Glede nošenja repa ob strani na boku imam jaz nekaj fotk - pa ti jih pošljem po mailu, a prav?

A s Sammyjem še kaj tekmujeta v agilitiju?

Lep dan in Lp,
Nati
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #23 : četrtek, 26.08.2004 : 18:30:59 »

Hvala!
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #24 : petek, 27.08.2004 : 13:22:04 »

Sammy: mogla bi videt mojo samojedko (tudi nima rodovnika). Sedaj ko je poleti izgubila dlako je kot oskubljena kura Wink. Sicer pa mi je tvoj kuža prav lušn, zelo lep je.
Me pa zanima glede netipičnosti. Sicer se ne spoznam na to kak bi naj blo kaj tipično, vem recimo da mu dlaka ne sme it v prečo, pa kodrat se ne sme, svetle oči, nos svetel, neprava obarvanost. Moja ima samo pri ušesih valovito dlako, ki je tudi čisto drugačne kvalitete (čist taki puhek). Glede košatosti se meni zdi čisto vredu, bom pa jo tudi jaz zaj probala malo kontra česat kak bo kaj zgledla.

No to je ena slika Bele (še "sveža, od nedelje 23.Cool sedaj ko ima poletno frizuro - ne vem če se keri samojed tak hudo zgoli kot moja, saj nisem ga še vidla.
http://www.geocities.com/venera01i/BelaOskubljena.jpgJe bolj mala slikica, bom jo dans slikala še enkrat.

Potem pa še tu slikice ki so stare, prva 3 mesece, drugapa 1,5 meseca.
http://www.geocities.com/venera01i/Bela4.jpg

http://www.geocities.com/venera01i/Bela6.jpg
Pri tej zadnji slikici ni bila kontra skrtačena pa je bila vseeno košata, res pa je da ni tak kot na razstavah ko so kot medvedki. Pa mislim da je tvoj Sammy (saj na sliki tak deluje) tudi tak košat.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #25 : nedelja, 29.08.2004 : 18:31:57 »

Sicer pa mi je tvoj kuža prav lušn, zelo lep je.

Hvala za pohvalo, ali kako naj bi to imenovala. Na prvi sliki je Bela res taka, kot si jo opisala. Jaz tega ne bi ponovila, ker se ravno ne spodobi.  
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #26 : ponedeljek, 30.08.2004 : 11:24:39 »

Kaj se naj ne bi spodoblo? Nisem ravno razumela tega.

Evo ta pa je od včeraj.

http://www.geocities.com/venera01i/Bela.jpg
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #27 : ponedeljek, 30.08.2004 : 18:29:13 »

jah no, naj bo. da je kot oskubljena kura. res jo je 'zdelalo' tole poletje, čeprav ni bilo tako vroče kot lani.
Logiran
Tibetanka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #28 : torek, 31.08.2004 : 13:20:01 »

Živjo!

Nekoliko pozno, ampak vendarle...

Kožuhi razstavnih samojedov (pa tudi ostalih pasem z dvoslojnimi kožuhi, npr. čov čovi...) izgledajo toliko bolj košati, ker so skrtačeni v štirih smereh: v smeri rasti, proti smeri rasti, levo in desno. Na ta način se v kožuh ujame več zraka.

Zelo velik vpliv pri "natupiranemu" videzu pa ima blow dryer - to je velik fen, podoben sesalcu, ki dobesedno loči posamezne dlake med seboj.

Lp, Vesna
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #29 : torek, 31.08.2004 : 13:40:43 »

jah no, naj bo. da je kot oskubljena kura. res jo je 'zdelalo' tole poletje, čeprav ni bilo tako vroče kot lani.

Grin

Me pa nekaj zanima. Kakšno krtačo naj uporabljam? Imam sicer dve, ena je taka ki ima ščetine in zraven daljše plastične zobce (palčke z bunkico na koncu). Ena pa mam tako, ki ima bolj na bosto nasajene tanke in kratke kovinske zobce (tanke žičke). Se mi zdi da tista taprva je bolj za krovno dlako , da ji kaj ven ščesam (pa sedaj ko nima puha prav pride), tista ta druga pa se mi zdi bolj primerna ko je taki puhek.
S katere strani pa naj najprej začnem česat? Vrjetno jo na koncu počešem kontra rasti dlak, al ne?
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: samoyed grooming
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines