mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 16:24:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: zakaj moj kuza noce jest "kvalitetne" hrane? ;(
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: zakaj moj kuza noce jest "kvalitetne" hrane? ;(  (Prebrano 36360 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Era
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #15 : ponedeljek, 01.12.2003 : 19:26:45 »

Prosim vas lepo, kako naj kuža živi le od pesti majhnih kroglic?
Poleg vsega pa sem prepričana, da v brikete meljejo najslabše stvari.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #16 : ponedeljek, 01.12.2003 : 19:38:55 »

OJ!

Meni je vzrediteljica svetovala, naj maltežana hranim samo z eukanubo lamb&rice in nič drugega. Saj ga še nimam doma, jaz bi že vnaprej bila rada pripravljena.

Skrbi me, ker vas veliko pravi, da eukanuba ni za bele pse. Huh
Vzreditelji imajo dolgoletne izkušnje,zato jaz ne vem, kdo ima prav. Eni pravijo tako, drugi drugače. Res pa je, da je odvisno. Enim se dlaka obarva nekaterim pa ne.

SVETUJTE!  Huh

LP, jessy
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #17 : ponedeljek, 01.12.2003 : 20:02:59 »

Prosim vas lepo, kako naj kuža živi le od pesti majhnih kroglic?
Poleg vsega pa sem prepričana, da v brikete meljejo najslabše stvari.


In ti res mislis, da je cokolino in v kakav namocen kruh BOLJSI od najslabsih briketov, kaj sele "tadobrih"?!? Meni ne gre vec na smeh ob takih izjavah, ampak na jok in bruhanje. Kakrsnikoli briketi ze, preprican sem, da da taksna "pest majhnih kroglic" psu vec, kot pa ena skodelica za otroke narejenih ovsenih kosmicev s cokolado. Tisti, ki pravite, da pes noce jesti dolocenih briketov, konzerv ali kaksne druge pasje hrane: Kdo pa je kriv? Verjetno se pes ne skoti izbircen, tudi vzreditelji (vsaj pravi) psov ne navajajo na cokolino, ampak izkljucno lastniki. Ko prvic pes pusti malo hrane se ze zganja panika ces da mu ni vsec, pa da ni dobro, pa da bo podlegel... Pa kaj se?!? Ce pes neha jest mu ali ne pase ali pa ni lacen. Basta.
 Moj pes je samo in izkljucno brikete, vcasih s kako smetano, mlekom, salamo ali cem drugim, ampak res vcasih in malo. Pa mu nic ne manjka. Zdrav border, ki redno trenira agility, je. Pes pri nas je to, kar dobi (to so briketi) takrat, ko to receva z Nino, ne pa ko to njemu pase, ko se sam sebi smili ali pa ko tezi in cvili. Od zacetka ga je treba navaditi na tak red pa je mir za vekomaj.
Izkljucene so veterinarsko predpisane diete ali priboljski, pa se te zagovarjam samo ob kakem dobro opravljenem delu, kot nagrado.
Prevec se filozofira glede hrane pri nasih psih. Kdor ima cas, naj svojemu psu pripravi zdrav, uravnotezen obrok iz svezih sestavin, kdor ga nima, ali se mu pac ne ljubi, pa naj hrani psa s kolikortoliko kvalitetno pripravljeno hrano, bodisi briketirano, bodisi konzervirano. Pa brez eksperimentov, prosim. Zavoljo zdravja psa!
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #18 : torek, 02.12.2003 : 09:27:00 »

Med brikete mu raje primešaj kakšno sardinico in malo ribjega ali olivnega oljčka. Pusti da briketi vpijejo vonj in bo popacal z največjim veseljem.
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #19 : torek, 02.12.2003 : 13:39:23 »

Prosim vas lepo, kako naj kuža živi le od pesti majhnih kroglic?
Poleg vsega pa sem prepričana, da v brikete meljejo najslabše stvari.


Ocitno se ti sploh ne sanja kaj je za psa primerna in uravnotezena prehrana. Vrhunski vzreditelji hranijo svoje pse izkljucno z briketi. Nekateri jim tudi kuhajo, vendar kuhajo posebej in samo zanje primerno hrano (zitarice, meso, riz,zelenjavo).

LP, Simona

PS: zaradi mene mu dajaj za jest kar ti srce pozeli, vendar mi je zal psa..... Maltezani so kar zahtevni za nego in samo vprasam se lahko kaj bos dosegla z tako prehrano....
Logiran
Era
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #20 : torek, 02.12.2003 : 13:53:29 »

Če ste že toliko napičeni proti meni, pa mi povejte na dolgo in široko zakaj je ta nesrečni čokolino tako nezdrav.
S čim so pa hranili maltežane, ko je pasma nastala?
Verjetno ne z Eukanubo.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #21 : torek, 02.12.2003 : 13:55:58 »

Era, včasih maltežani niso bili taki kot so danes. Včasih je bilo tudi sadnje bolj zdravo, da ne govorim o zelenjavi. Preberi sestavine ki so v čokolinu pa ti bo vse jasno.
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #22 : torek, 02.12.2003 : 14:10:43 »

Citat
Če ste že toliko napičeni proti meni, pa mi povejte na dolgo in široko zakaj je ta nesrečni čokolino tako nezdrav.

V cokolinu je cokolada, premisli zakaj ga tako odsvetujemo...Tukaj pa imas kaj so napisali v eni drugi temi o cokolinu, cokoladi in podobnem:

Citat
čokolada lahko v prevelikih količinah ubije ali vsaj zastrupi psa-zato jaz svoji psički kupujem le pasjo čokolado. tudi Eukanuba jo ima, to ima še najraje. malce premislite tisti, ki delite s kužki Milko in Gorenjko. čokolino odsvetujem, potem že raje keksolino ali grisolino ali doma narejen mlečni zdrob.

LP, Simona
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #23 : torek, 02.12.2003 : 14:15:52 »

Se ena o tem zakaj cokolada ni za pse:

Citat
Idejo za novo nit mi je dal Popsi s koristnim in zanimivim opozorilom, da čokolada vsebuje alkaloid teobromin , ki je strupen za pse in druge domače živali. Pogosto pozabljamo ali premalo poznamo nevarnost škodljivih snovi v gospodinjstvu. Psi imajo drugačen metabolizem od nas vsejedcev in ni vsak kuhinjski ostanek primeren za živali.
(tole je citirano iz teme nevarne snovi v domacem okolju - forum zdravje)

LP, Simona
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #24 : torek, 02.12.2003 : 14:20:14 »

Na temo čokolada lahko dodam samo to, da sta moja pesa glede sladkarij veliko bolj pametna od mene.  Roll Eyes
Ne marata čokolade in pogojno pojesta kakšen keks - obvezno doma spečen.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #25 : torek, 02.12.2003 : 14:23:38 »

A ni v čokolinu tudi sladkor ki je strup za pse??
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #26 : torek, 02.12.2003 : 14:28:25 »

Na sladkor sem pa sploh pozabila...  Angry

LP, Simona
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #27 : torek, 02.12.2003 : 14:49:05 »

Okej, v cokolesniku so poleg sladkorja, cokolade v prahu se kakav v prahu, mleti prazeni lesniki in psenicni zdrob. Od tega je po mojem mnenju primeren le zdrob, pa se to v manjsih kolicinah in pa lesniki vendar ne prazeni!
Ne, niso jih hranili z eukanubo, se manj pa s cokolesnikom in kakavom. Kar nekaj tem je namenjeno prehrani psov in ce ti ne odgovarjajo briketi, vzemi kaksno knjigo v roke in pricni psu pripravljati svezo hrano! lp
Logiran

georg
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #28 : torek, 02.12.2003 : 17:20:54 »

Problem pa nastane, če kuža noče jesti tudi sveže pripravljene hrane. Jest sem mojem(po prebranih nasvetih) pripravila ovsene kosmiče v mleku, vse vrste sadja sem mu celo zmiksala, pa je sam stran odkoraku. On bi sam meso jedu, druga pa še povohat neče. Cool
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #29 : torek, 02.12.2003 : 18:04:26 »

To pa je zato, ker ve, da ce ne bo pojedel kar je dobil ne bo ostal lacen ampak bo dobil nekaj drugega. Moj je imel take stose samo en teden - in ta teden je moral bit zelo lacen. Ce ne poje kar dobi enostavno vzamem in za nasljednji obrok dobi isto. In to ponavljava tako dolgo dokler ne poje. Mogoce se komu to zdi kruto, ampak posledica tega je disciplina pri prehrani in neizbircnost.

LP, Simona
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: zakaj moj kuza noce jest "kvalitetne" hrane? ;(
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines