mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:49:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Pes noče spati v koči
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes noče spati v koči  (Prebrano 8036 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mfilej
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 1


« : nedelja, 07.12.2003 : 20:28:03 »

Imam eno leto starega bloodhounda, ki se je kar naenkrat odločil, da ne bo več spal v svoji koči. V njej je spal nekako do jeseni potem si je pa premislil. Koča je iz vseh strani izolirana s stiroporom in primerno velika, tako da se lahko po njej noramlno premika in obrača. Počasi me začenja skrbeti saj je ponoči zunaj že precej mrzlo. Kaj storiti???

Hvala,
lp
Matevž
Logiran
Asterix
gost
« Odgovor #1 : sobota, 27.03.2004 : 09:53:59 »

Asterix :) Tudi jaz sem lastnica psa Sv. Huberta. Sicer spi v stanovanju in je non-stop z nami, vendar pa tudi naš zelo pogosto noče spati v svoji postelji. To je po navadi, kadar mu je po nerodnosti lulči malce ponagajal. Takoj mu zamenjam prevleko in vse je spet v najlepšem redu. To se dogaja v času gonjenja zelo pogosto.
Lep pozdrav. Diana in Asterix iz Celja
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #2 : ponedeljek, 29.03.2004 : 15:41:17 »

Liza tudi nekaj časa ni želela spati v svoji koči,ampak smo jo pustili zunaj in je potem nekega dne začela sama noter hodit.Drugače pa jo ima bolj za okras,ker več ali manj spi v hiši
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #3 : ponedeljek, 10.05.2004 : 18:57:02 »

kaj pa če je 'koča' premajhna? Ali pa le izsiljuje?Ali pa želi biti več časa z vami in se počuti varnejšega?

papa
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #4 : četrtek, 10.11.2005 : 22:55:06 »

Tudi nas Azor ni hotel biti v koci... pa je imel prav luksuz bajtico. Cool

Se ko je dezevalo je frajer sedel ali pa lezal na dezju, dokler se ni orng ulilo, potem pa je blagovolil v koco.
Koco je imel od majhnega, pa se je enako obnasal se v starosti. Tako da dvomim da lahko kaj posebnega naredis.
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #5 : petek, 16.12.2005 : 21:01:26 »

če in ko bo psa zeblo bo šel v kočo Grin

mislim da so skrbi odveč, če je koča ustrezna. tudi naš samojed je šel ležat v kočo le, če je bilo krepko v minusu Huh Roll Eyes
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #6 : nedelja, 18.12.2005 : 19:17:13 »

jaz imam pa poleti in pozimi v živini uti mrvo in na začetku ni hotela spati v uti.vedno je spala na strehi hiške.sedaj pa si vedno v uti naredi svoje gnezdo in zaspi zvita v klopčič Smiley

naš medo pa je prišel k hiši malo kasneje in smo mu dali isto uto kot jo je imel naš prejšni pes šaro .pa se je na začetku ful bal iti v uto.ker pes ne gre v tujo uto.potem pa smo ga z raznimi priboljški prepričali da je uta čisto prijazna in sedaj veselo spi v njej Wink  Cheesy
Logiran
indokinity
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #7 : ponedeljek, 26.12.2005 : 22:14:15 »

tako kot je povedala stella ko ga bo zeblo bo ze sel notri. Ce pa ga imate tudi notri pa vas isiljuje
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #8 : sreda, 28.12.2005 : 23:44:28 »

drugače pa sem jaz tudi že spala z mladičkom v koči prvi dan ali dva, da se je privadil. pa tudi čez dan se večkrat poigramo tudi v pesjaku, da vidi da ni noben bavbav, pa v koči se crkljamo in priboljške jemo. ben je zdaj star 12 tednov in mu je v njegovi hišici blazno ušeč, ga sploh ne spraviš ven če se še ni dober naspal. in tudi gre sam v kočo oz. pesjak, takoj ko vidi da (če) je sam zuni Cool
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #9 : četrtek, 29.12.2005 : 10:48:30 »

pozdravljeni...tudi moja Aska se kr ne more na pesjak navaditi, je res , da od malega ko smo jo dobili je bila notri no tud sedaj je kar precej, sej prav dolgo v pesjaku ne zdrži, začne tuliti, se pa čas povečuje, tako da je zmeraj dlje lahko v pesjaku in tud v hiško gre rada. No upam, da mi jo bo kar kmalu uspelo navaditi , da bo tud noč preživela brez tuljenja vzunaj...lp vsem skupi
Logiran
zhelva
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 29.11.2010 : 06:49:28 »

Pozdravljeni,

tudi jaz imam podoben problem, me ze kar malo skrbi kaj naj naredim.
Imamo zlato prinašalko starego 1 leto in pol. Pes je zunaj, ima tudi svojo uto.Prejšnje leto, v uto ni hotela bit, ker pa je imela probleme z zdravjem smo dovolili, da spi kadar je minus v naši hiši.

Letos imamo ogromen problem,ker pes nikakor noče v uto. Pa ne, da bi silil v hišo - ona si je za spanje izbrala pasjo košaro, ki jo načeloma uporablja za poleti in jeseni, ko je itak pretoplo da bi bla v uti.
V njej ima nekaj dek in odej, mene pa vseeno skrbi da jo zebe.
Naj še omenim, da je ta košara na podestu ki je 10cm od tal, tako da mokro ni, je tudi pod streho.

Problem je le ta, da je samo iz 2 strani zavetje(hiša), zato me skrbi, da bi se mi pes podhladil.

Imate mogoče kakšen nasvet kaj lahko naredim?
Mogoče lahko poskusim še s kakšnim plaščkom?
Sedaj prihajajo kritične temperature in sem res zelo v skrbeh!
Logiran
zhelva
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 29.11.2010 : 06:53:38 »

Naj še dodam to, da je uta izolirana in narejena prav za zlatega prinašalca - ni prevelika ali premajhna...
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 29.11.2010 : 15:43:14 »

Mogoče je v uti kak vonj, ki jo moti ali pa jo povezuje s čim slabim?  Slišala sem že, da so skrbniki s psom zlezi v uto, da se je pes navadil, da je tudi tam fino.

Zakaj pa ne sme biti v hiši?
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #13 : ponedeljek, 29.11.2010 : 23:14:02 »

Zakaj pa ne sme biti v hiši?
Vsaj morda kje v kletnih (ogrevanih) prostorih? Če bo v hiši, ne bo nevarnosti podhladitve.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Pes noče spati v koči
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines