mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 13:37:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: ZIVITE SAMI??
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: ZIVITE SAMI??  (Prebrano 7711 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
the123
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #30 : torek, 01.01.2008 : 12:39:49 »

Jaz tudi živim sama s svojima dvema majhnima punčkama in imam tudi zelo veliko željo za pasjo družbo.Tudi starejša hčerka (3leta) si zelo želi živalske družbe, ker je prav zaljubljena v živali.
 Ker pa je najmlajša hčerka še zelo majhna (8 mesecev), ne vem če bi mi zneslo skrbeti še za psa. Najbolj me skrbi, da bi mi zmanjkalo časa za sprehode, vse ostalo bi še šlo.
 Tako, da moram še dobro premislit kako in kaj.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #31 : torek, 01.01.2008 : 22:47:13 »

Mislim, da bo kar težko ob dveh majhnih otrokih, ki potrebujeta ogromno časa. Glede na to, da živiš sama, bi bilo mogoče smiselno počakati nekaj let, da bo starejša hčerka stara kakšnih 7 let in bo malo pomagala skrbeti za psa, mlajša pa bo ravno prav velika.
Za psa gre res ogromno časa in sprehodi so zelo pomembni. Veliko časa vzame tudi šolanje psa. Mogoče bi rajši hodile sprehajati pse v zavetišče, če obstaja ta možnost. Lahko naredite preiskus in čuvate psa od kakšnih prijateljev, ko bodo odšli na dopust. Takrat se bo vsaj približno pokazalo, kako to izgleda v resnici.
Glede na to, da se zanimate za 8 letno psičko, bi znal biti problem tudi prevgoja. Sama sem šla skozi in vem, da je potrebno ogromno dela, vsega se pa še vedno ne da popraviti.
Z mladičem je na začetku tudi ogromno dela, vsaj če želiš imeti vzgojenega psa, če želiš, da je navajen na sobno čistočo...
Konec koncev se vse da, če je dovolj volje. Moraš pa se zavedati, da je pes velika odgovornost, zahteva veliko časa in denarja. 

Logiran
reni
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #32 : četrtek, 01.01.2009 : 08:51:14 »

Heej.
Jaz tudi živim sama s svojo psičko Rozi- angleški bully.Imam to srečo, da imam zelo blizu doma službo, tako da Rozi prihajam pocartat na 4 ure ( delam 8 ur), sedaj je stara 7 mesecev. Glede sprehodov, imam to srečo, da pasma ne potrebuje doooolgih sprehodov. Je pa res, da je zeeelo navezana zgolj na mene.Ko pa sem v službi, pa gleda animal planet in se krega na kužke( res, se postavi pred ekran in s sprednjimi šapicami vdarja po ekranu, ko sliši pasji lajež po tv), tako, da ji ni dolgcajt.
Za družbo pa ima tudi pritlikavo kunčico.Pestro,...
Logiran
meggie
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 9


« Odgovor #33 : nedelja, 08.02.2009 : 00:04:53 »

Tudi jaz živim sama z mojo psičko Nikito in ni nobenih problemov. Med mojo odsotnostjo (služba) se igra ali pa spi, laja samo, če je ropot na stopnišču (živim v bloku), ali če zunaj sliši kakšnega kužka. Je pa res, da je zaradi tega zelo navezana samo na mene, kar se je pokazalo za problem, ko sem jo morala dati v varstvo mojim domačim, ker sem šla v bolnico. Ves čas odsotnosti se hrane skorajda ni pritaknila, na dan moje operacije pa je uničila svojo posteljo in nasploh se ni dala pomiriti, so mi kasneje zaupali moji. Drugače pa res ne vidim problema, če živiš sam s psom.  Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: ZIVITE SAMI??
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines