mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:25:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: kakci
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: kakci  (Prebrano 14835 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
janja512
novinec
*
Sporočil: 18


« : torek, 09.12.2003 : 19:38:08 »

Imam en problemček, oziroma ga ima moj Nanuk.
Zjutraj, ko gre kakat, je njegov prvi kakec skoraj normalno trd, ko pa ga peljem na sprehod je vsak naslednji kakec bolj mehak, na koncu že driska. Glede na to, da je Nanuk brikete(suha hrana), bi po teoriji tudi kakec moral biti bolj kompakten, vendar ni tako, najprej sem mislila, da je lahko krivo mleko, mu ga ne dajem več, kakci so še vedno mehki, sem poskušala tudi brez testenin in riža(kdo ve,lahko bi bil alergičen na gluten)-brez uspeha. Sem vprašala veterinarja, mi je odgovoril, da dokler pes zaradi driske ne hira in ni dehidriran, da  ni nič narobe.... Ne vem kaj bi lahko bilo, če ima kdo kako izkušnjo s tega področja, naj se prosim oglasi. Trenutno ga hranim z Royal canine puppy.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1 : sreda, 10.12.2003 : 11:29:41 »

Kot sem ze napisala poskusi z linexom in kakim kefirjem. Oboje obnovi crevesno floro in favno. Ce je bolj oblcutljive sorte pa nato poskusi z Hill's sensitive stomach. Pri nas je pomagalo. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #2 : sreda, 10.12.2003 : 12:38:53 »

Živjo Janja!

Točno take probleme smo imeli mi s samcem. Ko je bil star cca. 2 leti (sedaj malo več kot 5 let), mi je na sprehodu hodil 3x na stranišče: prvič je bilo ok, drugič je imel malo bolj tekoč kakec, tretjič pa že skoraj driska. In to se je ponavljalo in ponavljalo. Drugače je bil pa pes živahen, zelo rad je jedel, dlako je imel super... Hranili smo ga pa samo z briketi, dodajali smo mu malo olja (pozimi) in občasno konzervo. No, na koncu smo ugotovili, da ima mehkejše blato zaradi olja in konzerve.

Mi mu jogurta nismo dajali ker je alergičen na sir. Ta težava se je samo odpravila s spremembo prehrane (prej je jedel od šestih zvečer do polnoči-vsakič malo), sedaj pa je samo npr. ob sedmih. Prej je pojedu malo briketov, pa je dal mir za pol ure, pa čez po lure je spet bil lačen itd. Sedaj pa poje 400g briketov naenkrat in je mir do jutra.

Jaz tudi mislim, da če je pes drugače normalen, potem ni skrbi. Saj naša psica (7 mesecev) ima tudi včasih mehkejše blato, ampak to je zaradi dodatkov, ki jih dobiva (ribe, skuta, sadje, kost...).

Sporoči, kako se bo izteklo in kaj boste naredili!

Lp jana
Logiran
afrodita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #3 : sreda, 10.12.2003 : 19:36:00 »

tud naš je imel drisko, ko sem mu menjala brikete. iz pedigre sem šla na royal canin. je imel drisko teden dni. dajala sem mu linex, evo, še dobro da imam otroke in je to ves čas doma, pa se je kmalu normaliziralo. kar vztrajaj z royal caninom, ker so kvalitetni briketi, daj mu linex, zapirajo tudi svinjske kosti, skuhaj mu borovničev čaj, naribaj mu jabolko in mu daj postanega, svez odpira, postan zapira. uredilo se bo samo, briket pa ne menjaj, vztrajaj pri njih
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #4 : sreda, 10.12.2003 : 19:49:00 »

briketov pa ne menjaj, vztrajaj pri njih

Ce pa ze zelis zamenjati brikete, naj bo prehod postopen. Nove brikete pocasi vmesavaj v stare, da ne bo prevelikega 'soka', se posebej, ce je pesjan bolj obcutljive sorte. Upam, da bo kmalu bolje. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #5 : četrtek, 11.12.2003 : 22:12:35 »

Ne delaj panike, dokler kuža ne hira in je lepo živahen. Ne menjaj briketov, saj bo minilo. Pri mojih psih je to pogost pojav, pa so stari že okoli 4 leta.

Lp, Ivana
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #6 : torek, 01.06.2004 : 20:05:52 »

Kakšen?
Malo nedišeče vprašanje, a vseeno.
Kakšni so iztrebki zdravega psa?
Pomen barve, stanja, vonja...?
Sally ima namreč vse možne palete razen driske...

Upam, da vam nisem pokvarila " malčvanja"?

pa, pa
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #7 : torek, 01.06.2004 : 20:08:14 »

Sem najprej namesto kakec prebrala kekec Grin Grin Grin pa mi ni bilo najbolj jasno, potem pa le dojamem, kaj piše Grin Grin

Mislim, da so kakci odvisni od hrane, katero pes je. Ima pa Zara tudi paleto kakcev Shocked Roll Eyes Grin
Logiran
SaraG
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #8 : ponedeljek, 02.08.2004 : 15:06:48 »

Živjo!
Zanima me, če mogoče kdo ve, kolikokrat na dan naj bi kakali čisto majhni kužki? moj dvomesečni kuža kaka po vsakem obroku (3 krat na dan) in obvezno enkrat ponoči okoli enih. to zna biti zelo moteče zaradi smradu, pa še rada bi ga čim hitreje naučila, da bi lulal in kakal zunaj in če kaka ponoči je to zelo težko. ali se bo tega odvadil, ko bo starejši in bo lahko počakal do jutra?  Undecided
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #9 : ponedeljek, 02.08.2004 : 15:12:37 »

Priporočam ti, da kužka vsakič po obroku neseš na travo ( ali tja kjer hočeš da opravi potrebo). Če ga zalotiš, med kakanjem v stanovanju ga skregaj NE! ali FUJ!...in ga odnesi ven.
Če  pa se ti pokaka ponoči ga ne kregaj, če ga ne zalotiš, saj nebo vedel zakaj ga kregaš...


Mladički se hitro navadijo na čistočo in kmalu bo mir tudi ponoči  Wink

LP
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #10 : ponedeljek, 02.08.2004 : 15:17:21 »

Citat
Zanima me, če mogoče kdo ve, kolikokrat na dan naj bi kakali čisto majhni kužki?

Moja psica je kar dolgo časa kakala tudi po 4x na dan. Praktično po vsakem obroku (to je bilo zjutraj, opoldne in zvecer) ter na sprehodu popoldne. Sedaj gre kakat mogoče 2x ali pa samo 1x na dan (odvisno od tega, ali jo po obroku peljem na kratek sprehod ali ne sram)

Saj se bo navadila tudi manjkrat kakat. Sedaj je še mladiček. Bodi malo bolj potrpežljiva Wink

LP jana
Logiran
SaraG
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #11 : ponedeljek, 02.08.2004 : 15:28:42 »

Saj ga nesem ven na travo ampak on takrat pozabi, da je hotel lulati oz. kakati in počne vse druge stvari  Smiley samo da ni nič narobe z njim, se bo že naučil kje mora opravljati potrebo. hvala!
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 02.08.2004 : 15:57:17 »

Zunaj moraš ostati toliko časa da gre na wc.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #13 : nedelja, 17.08.2008 : 08:21:30 »

 Shocked Ali je ZELENI kakec normalen? Moj mopsek je včeraj pa danes zjutraj kakal rahlo zelen kakec! Kaj bi to lahko bilo?
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #14 : nedelja, 17.08.2008 : 09:02:03 »

A je kaj trave jedel? Kako zadevo za čiščenje zobkov, ki je zelena( Grennies, NutriDent,...)?
 
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: kakci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines