mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:06:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Čipiranje je očitno samo za bedake!
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čipiranje je očitno samo za bedake!  (Prebrano 39020 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #75 : četrtek, 03.04.2008 : 22:52:14 »

Haha, Zonzani. Jaz grem tudi jutri zjutraj s psom do izbranega veterinarja preverit čip. Je bil čipiran ob množičnem cepljenju, ki je vsako leto v mojem kranju in se je lahko zgodilo, da so kaj zmešali. Upam, da ne, ampak bom vsaj sigurna kaj in kako.
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #76 : petek, 04.04.2008 : 05:08:14 »

No, nam se je tudi letos zgodilo, da smo ugotovili, pri cepljenju proti stekllini, da naša najstarejša (9 let in pol stara) psička "ne obstaja"  Shocked
Nanda ni čipirana, a pod številko njene značke je bil zaveden nek drug pes  Tongue , cepljena pa je redno vsako leto  Undecided....
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #77 : petek, 04.04.2008 : 06:23:49 »

Uf, bom tudi jaz preverila pri Layli, kaj piše :/

Sicer me pa nekaj zanima. A ni čipiranje zdaj obvezno?
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #78 : petek, 04.04.2008 : 09:15:16 »

Je ja, obvezno je.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #79 : petek, 04.04.2008 : 09:16:36 »

No, ki se mi je zdelo "hecno", da imam na računu napisano "čipiranje na željo lastnika" in zraven seveda tudi ceno... Se niti ne čudim, da potem nekateri pač ne čipirajo psov, še posebej, če niti podatki na koncu niso pravi....
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #80 : torek, 15.09.2009 : 17:34:47 »

jaz klikam čip link pa ne morem do njega?  Imam pa eno vprašanje -  a je možno kako doma sam izbrisati podatke s čipa? Tako kot recimo se lahko razmagnetijo kreditne kartice, pa pokvari trdi disk v računalniku, če pride v kontakt z dovolj močnim magnetom? In če se da, ali je to kaznivo, ali tega zakon preprosto ne predvideva?
Sprašujem pa zato, ker je velikokrat, če pes pristane v zavetišču pa že je čipiran, potem ta čip prazen - bi bilo možno, da lastnik sam "pokvari" čip?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #81 : četrtek, 17.09.2009 : 11:04:34 »

Prazen čip je verjetno mišljen bolj v smislu, da nihče še ni vnašal podatkov v register. Čip kot tak vsebuje samo svojo številko, torej št. čipa. S to št. pogledaš v registru kateri podatki so vpisani pod to št. Če ni vpisa, je pač prazno polje.
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Čipiranje je očitno samo za bedake!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines