mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 06:07:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: ROTTWEILER - čvek  (Prebrano 480603 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
aika
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #300 : sreda, 30.03.2005 : 12:27:56 »

Pes je za na povodec, ne pa zato, da prosto laufa okoli in kvari tvoje glasilke
Logiran
jozica22
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 43


« Odgovor #301 : sreda, 30.03.2005 : 19:06:59 »

Pes je za na povodec, ne pa zato, da prosto laufa okoli in kvari tvoje glasilke

Pes je zelo vesel, če lahko tudi prosto teka, brez da bi bil na povodcu samo vedeti moraš kje ga lahko spustiš. Samo pomisli, kako se počuti pes, ki je ves čas samo na povodcu in se ne more razgibati toliko kot bi on hotel. Midva s fantom imava njegovo rottweilerko skoraj ves čas odvezano pa ni nobenih problemov. Edino, ko vidiva da je nekje v bližini kakšen pes ali pa ljudje jo pripneva. Pa ne zato, ker bi bila napadalna, ker ni niti malo, ampak zato, da se je ljudje ne bi ustrašili in da ne bi bilo kakšnih problemov z drugimi psi. Če je pes dobro vzgojen in socializiran je lahko tudi spuščen, sigurno pa mora biti na povodcu, če si npr. nekje v središču mesta ali kaj podobnega!
Logiran
aika
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #302 : sreda, 30.03.2005 : 21:30:48 »

Je res, lahko je spuščen, vendar ne med otroci. Kako bo pes na primer odreagiral, če ga kakšen povozi ali udari? Pri otrocih nikoli ne veš, pri 9 mesečnem psu pa tudi ne. Je pa psa, še posebej dominantnega, malce težje vzgojiti kot psičke.
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #303 : sreda, 30.03.2005 : 22:15:48 »

Haj! Tvoj pes očitno ne mara rolarjev in kolesarjev(tudi naš). Zdaj se moraš pa res potrudit, da boš to vedenje spremenil.

Začni pa tako:

Psa imej na vrvici, z njim se sprehajaj daleč, na bol mirnem kraju. Poskrbi, da bo pes motiviran, da te bo gledal v obraz, delajta vaje poslušnosti itd... Pol pa naj od daleč (100m) mimo z zmerno hitrostjo pelje kolesar ali rolar, psa daš v "sedi"  malo pred tem, da gre mimo kolesar, pes naj bo s hrbtom obrnjem proti kolesarju, počasi pa razdaljo zmanjšuj. In psa obilno pohvali, če se bo zaganjal v kolesarja, ga ne kaznuj, ampak stvar spreglej in mu preusmeri pozornost. Drugič razdaljo še povečaj. Enako pri žogi, drugemu psu...

Pa še to...svojega psa nikoli ne puščaj zunaj brez nadzora niti na vrtu! Mogoče mu je pa kak rolar kdaj vrgel kamen, ga izival....

s psom se ukvarjaj čim več, vsak prosti trenutek, če ga nimaš, si ga pa vzemi. Moj sosed ma nevzgojenega rotta, skače po ljudeh, ne pride na klic...in je vedno brez vrvice-ni prijetno!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #304 : sobota, 09.04.2005 : 00:00:48 »

Mene pa zanima, kaj potrebuje rotti za vzrejno dovoljenje? Ali je kaj drugače za samca in za samico?

Lp jana
Logiran
aika
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #305 : sobota, 09.04.2005 : 06:45:24 »

Potrebuje izpit B-Bh, slikane kolke, telesno oceno, ki jo dobi na vzrejnem pregledu. Za samca je priporočljiv izpit IPO-1, ker brez njega ne more dobiti najvišje vzrejne ocene. Mislim, da je to to.
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #306 : torek, 26.04.2005 : 11:15:50 »

Slike našega Nerota:
Na sprehodu
Nero je oboževal plavanje

Več...[/u]

Lp, Metka.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #307 : torek, 03.05.2005 : 10:48:00 »

http://www.vecer.si/vecer2003/default.asp?kaj=6&id=2005050302694691


Kakšen komentar? Odziv? Mnenja?

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #308 : torek, 03.05.2005 : 10:58:49 »

Žal mi je da je tako  Angry. O tem da sta ali nista to res rotka bi se verjetno dalo debatirati  Undecided. V Delu je napisano nekako tako: da psov sicer nihče ni videl ampak da že vedo katera dva sta to; poleg tega naj bi po napadu, domnevni lastnik enega izmed psov pobil s kolom  Shocked Angry. V čisto malem člančiču spodaj pa je napisano: 87 letnega tegapatega je v nogo in v roko ugriznil pes pasme larador  Sad, to je vse.

Skratka jezna sem  Angry da se take stvari dogajajo. Zakaj je do tega prišlo pa iz napisanega tako ali tako ni razvidno.

LP Noli
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #309 : torek, 03.05.2005 : 11:13:30 »

Uh, sploh ne vem kje naj začnem in ali naj sploh začnem.

Ne bom šla še enkrat brati zgodbe, bom kar na pamet napisala kaj vse si nasprotuje.

Najprej:
-punca je bila napadena nekaj metrov pred domačim pragom
-lastnik psov je bližnji sosed (v vasi)
-lastnik psov je ob enajstih ponoči čistil pasjo hišo... Shocked
-lastnik psov je takoj pritekel na kraj dogodka, a kriminalisti so cel dan zapravili za iskanje lastnika teh dveh psov?
-lastnik ima psa že 10 let in se kaj takega še nikoli ni zgodilo.

Verjetno je še veliko tega, a sploh nima smisla pisati.

Če so vsi skupaj bližnji sosedje, zakaj nihče ni vedel kdo je lastnik psov, če je bil le-ta takoj na kraju dogodka in je potem oče te punce naslednji dan cel dan hodil po vasi, da bi našel lastnika? Ne mi rečt da se V VASI sosedje med seboj ne poznajo in da noben sosed ni vedel da ima tapata dva rottweilerja.

Jap Noli, se strinjam s tabo. Naj dokažejo da sta bila psa res pasme rottweiler in ne neka mešanca.

Zakaj sta psa napadla punco, ne bomo izvedeli nikoli. Mislim, da iz ljubega miru ni po desetih letih kar obema naenkrat "zrastla kost v možgane" in se jima je utrgalo pa sta namesto da bi napadla lastnika, če je bil že pri roki, tekla na cesto izbrati prvo žrtev... Mislim svashta!

Najbolj glupa pa je izjava lastnika teh dveh psov, da v desetih letih še ni doživel česa takega in da šele sedaj verjame vsemu napisanemu o naravi te pasme. (grem malo na wc, mislim, da da potrebujem)

Aja, vprašajmo se, če bi zgodba prišla na dan, če bi bila namesto rottov recimo dva nemca ali labija ali nekaj podobnega.

Še tale malenkost: na desni strani članka v večeru je anketa ali je potrebno nevarne pasme prepovedati. Izpolnite anketo in napišite spodaj komentar.

Lp, Fortuna.


Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #310 : torek, 03.05.2005 : 12:25:13 »

Žal je tako, da tudi kinologi (!!!!) vzdržujejo mit nevarnega rotka  Angry Angry, rade volje verjamem, da je pred 20 leti rotvajler to tudi bil, saj ob pomanjkanju socializacije in grobi vzgoji, brez pravega razumevanja pasje duše, to z lahkoto postane. Ob današnjem načinu vzgoje in šolanja psov pa je to popolnoma nepotrebno, in dokazano (vsaj iz moje in fortunine strani, pa še koga poznam  Wink) da so to lahko zelo prijazni, strpni in zvesti spremljevalci. Nikoli nisem trdila, da je to pes za začetnika, ki se mu po vrh vsega še ne da izobraževat sebe in psa.

No še nekaj na temo kinologov: bila sem kot soustvarjalka prisotna na enem seminarju. S Taro namreč obiskujem osnovne šole in otrokom razlagam deset pravil kako se izogniti pasjemu ugrizu. Ko je kolegica predstavila učno uro in kaj se počne, so sledila vprašanja in komentarji, in prvi komentar je bil s strani znane slovenske kinologinje in novinarke "da se ji ne zdi prav da hodim v šole z rotko, ker potem bodo mislili otroci, da ni nevaren pes"  Angry Angry Angry Cry. Se ji je zdelo, da je boljše da hodijo "prijaze pasme", ki že tako pogrizejo veliko otrok, pa se o tem nikjer ne piše, da bodo otroci še bolj nekontrolirano silili vanje, starši pa mislili da je tako prav  Sad.
Da me ne bi kdo narobe razumel, po mojem ni prijaznih in neprijaznih, pa varnih in nevarnih pasem, so le lastniki varni ali pa nevarni. Ja pa dejstvo, da starši petkrat prej spustijo otroka k zlatkotu, brez da bi pomislili na to, da je to pes, ki ima ravno tako zobe kot staf ali pa rotka, da poznavanja pasemskih značilnosti ni, je pa tako ali tako dejstvo. Ni prav čudno da prej ali slej temu bogmu zlatkotu do****i in enega res šavsne.

LP Noli


LP Noli

Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #311 : nedelja, 08.05.2005 : 12:55:30 »

O zgodovini rottweilerjov  Wink
http://www.tcharkuldu.com/breed_history.htm

pa še ena na prav simpatična  Cheesy
http://www.laughingdogpress.com/breeds/rottie01.html

LP Noli
Logiran
NixEmaThai
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #312 : torek, 10.05.2005 : 20:26:52 »

Oba psa sta bila očitno brez rodovnika, punca pa je tudi kar rinila in je očitno ni bilo tako zelo strah. Ker se je to zgodilo na vasi je pa še na televiziji in sedaj so na udaru vsi lastniki večjih psov.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #313 : sreda, 11.05.2005 : 10:47:19 »

Oba psa sta bila očitno brez rodovnika, punca pa je tudi kar rinila in je očitno ni bilo tako zelo strah. Ker se je to zgodilo na vasi je pa še na televiziji in sedaj so na udaru vsi lastniki večjih psov.

Si že kdaj doživela napad psa, da to pišeš?
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #314 : sreda, 11.05.2005 : 12:03:18 »

Oba psa sta bila očitno brez rodovnika, punca pa je tudi kar rinila in je očitno ni bilo tako zelo strah. Ker se je to zgodilo na vasi je pa še na televiziji in sedaj so na udaru vsi lastniki večjih psov.

Se opravičujem, ampak glede na  včerajšnje izjave, ki so bile podane v včerajšnji oddaji, so pa take izjave čisto neosnovane!! Na osnovi česa pa lahko sklepaš?? To so pa prava natolcevanja in zavajanje. Sorry! To je moje mnenje!
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines