mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 17:43:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: STAFFORDSHIRE BULLTERRIER - čvek
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: STAFFORDSHIRE BULLTERRIER - čvek  (Prebrano 99421 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #30 : četrtek, 31.03.2005 : 01:43:43 »

Zanimivo je,kako slike prikažejo drugače,kot je v resnici in kdaj verjetno tudi naredijo krivico kakšnemu kužku.Sicer je pa jasno,da je slika slab nadomestek,saj ne more zajeti karakterja in tistega čara,ki ga imajo psi iz mesa in krvi.

Ja Yo,tvoja je pa res najboljša in je že ena tistih,ki jim je slika naredila krivico,saj po tisti sliki ne bi nikdar rekel,da je staffka,prej kakšna mešanka.

Kakorkoli,želim vam veliko,veliko veselja in srečnih trenutkov z njo!

Lepo bi pa bilo,da bi tudi ona druga psička dobila tako dober dom kot tvoja! Grin

LP Zoran
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #31 : četrtek, 31.03.2005 : 23:43:04 »

Aha!
Evo,tukaj pa mala že zgleda bolj apbt kot sb.
Res,kaj naredijo prave slike!
Je pa tudi zelo zanimivo,da npr. psi,ki jih imajo odgovorni ljudje,kot so oni na forumu apbt(vsaj nekateri),nikakor ali zelo težko prenašajo druge pse,kaj šele mačke,tale revica pa,ki je dolgo časa preživela na ulici,pa je prijazna do vseh in vsega.

LP Zoran

LP Zoran
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #32 : petek, 01.04.2005 : 07:38:45 »

Samo vprašanje: kako veste da je črna psička APBT in ne Amstaff?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #33 : sobota, 02.04.2005 : 14:59:35 »

Andariell, ne vem pravzaprav, kako pa naj, če nima rodovnika? V Zonzaniju sicer vse pse tipa bull vodijo v evidenci kot "pitbulle" (tudi Mikea, ki je AST z rodovnikom) in tudi mojo so. Kako vem, če je moja AST ali APBT ali morda mešanica obojega? Saj ne vem. Dejstvo je, da meni psička v Zonzaniju bolj potegne na APBT, morda lahko ti podaš še svoje mnenje? Najbolj pomembno pri vsej tej stvari pa je, da psička potrebuje nov dom. In to pravega!

Lp, Yo
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #34 : ponedeljek, 04.04.2005 : 05:05:41 »

Citat
Samo vprašanje: kako veste da je črna psička APBT in ne Amstaff?

Citat
Andariell, ne vem pravzaprav, kako pa naj, če nima rodovnika?

V bistvu je nemogoče,da bi bila AST!
Saj a se nismo tukaj na forumu domenili,da če pes nima rodovnika,potem je mešanec in ne predstavnik določene pasme?

Torej AST sigurno ni!

Sicer je pa res popolnoma vseeno-kot je rekla Yo!
Prvenstveno je tale živalca PES,ki potrebuje dober dom,potem pa lahko ugibamo kateri pasmi bi pripadala.

LP Zoran
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #35 : ponedeljek, 04.04.2005 : 08:14:36 »

Tudi APBT sigurno ni....
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #36 : ponedeljek, 04.04.2005 : 08:41:40 »

Sej pravim,to boste pa morali povedat tisti,ki se malo bolj spoznate.
Jaz si ne bi upal.

Čisto točno tako verjetno ne more nihče povedat.

LP Zoran
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #37 : torek, 05.04.2005 : 00:15:01 »

Tudi APBT sigurno ni....

No, pravzaprav si upam trditi, da je ravno toliko APBT kot vsi ostali APBT-ji pri nas, ki so itak vsi brez rodovnika, hehehe.
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #38 : torek, 05.04.2005 : 08:01:34 »

Saj o tem govorim, hehe...
Logiran
mike
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 35


« Odgovor #39 : četrtek, 05.05.2005 : 17:44:44 »

Kaksna pa v resnici sploh je razlika med APBT in AST? Mislim kar se zunanjosti tiče
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #40 : nedelja, 12.06.2005 : 19:44:12 »

višina, ustnice, mislim, da so si tudi po obliki postave bolj različni - APBT so bolj ostrih linij, medtem ko so AST bolj okroglih.

To sam na uč rečem, kolikor sem jih videla in opazovala...
Logiran
kalli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 19


« Odgovor #41 : nedelja, 12.06.2005 : 23:10:53 »

A ni to tko, da so v preteklosti istega psa ločili samo po značaju in da sta tako nastala APBT in AST? Nisem prepričana, da je glede videza kakšna opazna razlika. Če bi imela APBT in AST istih barv, bi si bila popolnoma enaka. No ja, sicer pa na tem forumu se nisem zasledila, da bi kdo znal pojasniti razliko med tema dvema psoma....
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #42 : ponedeljek, 13.06.2005 : 11:07:37 »

Večno vprašanje  Smiley. Torej Staffordshire Bull Terrier se dokaj očitno razlikuje od obeh navedenih pasem, zato do zamenjave ponavadi ne pride. Je manjši, nekoliko bolj čokat in nima NIKOLI kupiranih ušes.
APBT-priznan od UKC in ADBA
AST-priznan od AKC, UKC, FCI in v Evropi viden na mnogih razstavah (razen UK, kjer je po mojih podatkih prepovedan).
Obe pasmi sta pravzaprav nastali z Staffija (Staffordshire Bull Terrier), ko so američani vzeli predstavnike te pasme in po svojih navadah  Roll Eyes parili največje primerke ter sčasoma razvili pasmi, ki ju poznamo danes. Verjetno so primešali zraven še kakšno drugo pasmo (naj me kdo popravi, če se motim).
Torej v osnovi je bila to ena pasma, vendar sta se začeli v sredini tridesetih let prejšnjega stoletja razvijati dve liniji....delavna in razstavna. Razlika je samo v standardih, ki so za ASTja pač bolj striktni (kar se tiče višine, razmerja, itd.). Višina pri  APBTjih lahko zelo variira, ravno tako struktura telesa. V USA vidiš vse sorte primerke. Od suhcanih in nekoliko manjših, pa do takih ki skoraj zgledajo kot Amercan Bulldog.
Kar se tiče slovenskih linij, mislim da je večina psov, ki se prodajajo pod imenom APBT pač nerodovniška netipična različica ASTjev. Včasih pa tudi mešanci z le temi...... ljudje pač prodajo vse kar se prodati da  Angry. Zato priporočam nakup rodovniškega ASTja, da dejansko veš kaj dobiš. Pa ne samo zaradi izgleda, pač pa predvsem karakterja.
Sama imam mešanko s Staffijem, pa ne moreš verjet kolikokrat sem že slišala "A je to Pit Bull"?

Hja, upam da so razlike sedaj malo bolj jasne  Wink.

lp
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #43 : ponedeljek, 13.06.2005 : 11:17:12 »

Popravil bi edino eno stvar...ob produciranju AmStaffa ni bila dodana nobena nova pasma...Osnovni liniji sta res dve, vsaka od teh pa jih ima še veliko več...

Drugače pa se kar strinjam. Točna zgodovina teh psov pa verjetno na žalost ne bo nikoli znana.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #44 : ponedeljek, 13.06.2005 : 11:45:29 »

No hvala andariell, nisem bila popolnoma prepričana  Smiley. Na ameriško kinologijo se preveč ne spoznam, vem da so neke razlike...... tudi standardi se v vsakem klubu nekoliko razlikujejo  Shocked CKC, AKC, UKC. Vem, da ima AKC kriterije, ki so najbolj podobni FCI. Na razstavah se lahko pojavljajo samo psi z AKC rodovnikom. Medtem, ko sem slišala da CKC registrira vse kar hočeš, samo da plačaš dovolj denarja  Roll Eyes. No, ampak to je že tema, ki ne paše pod ta naslov.......

lp
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: STAFFORDSHIRE BULLTERRIER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines