mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 21:33:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: STAFFORDSHIRE BULLTERRIER - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: STAFFORDSHIRE BULLTERRIER - čvek  (Prebrano 99437 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #45 : ponedeljek, 13.06.2005 : 12:07:35 »

Sama imam mešanko s Staffijem, pa ne moreš verjet kolikokrat sem že slišala "A je to Pit Bull"?

He he Ory nisi edina ki te to vprašajo. Jaz imam Bullterrierja ki za moje pojme ni podoben apbt-ju že po glavi vidiš da to ni! Doživim pa vse prej kot da bi kdo rekel to je bullterrier. Edino enkrat ko sem šla na Bled je prišla gruča 13 letnikov iz Francije ( turisti ) in začeli tam vse povprek govoriti bullterrier ( he he z unim njihovim francoskim rrrr Cheesy ) wauuu pa slikali da sem bila prav presenečena kako da poznajo to pasmo, zanimivo Smiley
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #46 : ponedeljek, 13.06.2005 : 12:08:26 »

Citat
No hvala andariell, nisem bila popolnoma prepričana  Smiley. Na ameriško kinologijo se preveč ne spoznam, vem da so neke razlike...... tudi standardi se v vsakem klubu nekoliko razlikujejo  Shocked CKC, AKC, UKC. Vem, da ima AKC kriterije, ki so najbolj podobni FCI. Na razstavah se lahko pojavljajo samo psi z AKC rodovnikom. Medtem, ko sem slišala da CKC registrira vse kar hočeš, samo da plačaš dovolj denarja  Roll Eyes. No, ampak to je že tema, ki ne paše pod ta naslov.......

Če se vpraša mene, je dejansko tudi pasma APBT le del politike in ničesar drugega...Dejansko je tako, da lahko amstaffa pri njih registriraš tudi kot apbt-ja, obratno pa to ni mogoče...

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #47 : ponedeljek, 13.06.2005 : 12:10:45 »

Ory, moja je tudi vse od AST, APBT, bullija, pa celo do ameriskega in angleskega buldoga  Roll Eyes Shocked Shocked
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #48 : ponedeljek, 13.06.2005 : 13:33:42 »

Ory, moja je tudi vse od AST, APBT, bullija, pa celo do ameriskega in angleskega buldoga Roll Eyes Shocked Shocked
pa še agrentinca si pozabla, ker je precej bela Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #49 : ponedeljek, 13.06.2005 : 13:48:28 »

pa še agrentinca si pozabla, ker je precej bela Wink

Sem dozivela se hujse vprasanje  Grin Grin Grin Ko sem jo peljala ven skupaj z DA, so me vprasali, ce je ona mladicek  Grin Grin Grin
Logiran
Gallčica
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #50 : četrtek, 16.06.2005 : 17:26:33 »

Jeseni nameravam kupit kužka, pasme staffordshire bullterrier. Prebrala sem že veliko o tej pasmi in rada bi dobila kužka, ki bi bi karakterno ustrezen. Vsekakor vem, da je veliko odvisno od socializacije, toda pri tej pasmi se mi zdi pomembno tudi, da se ve, kakšni so starši. Načeloma nisem nikoli želela kužka z rodovnikom, ampak glede na prebrano o tej pasmi, sem se tokrat odločila drugače. Po besedah lastnika takega psa (iz Škofje Loke) naj ne bi bilo ustreznih legel v Sloveniji. Kaj menite vi? Vsak nasvet je vsekakor zelo dobrodošel...
Logiran
Gallčica
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #51 : petek, 17.06.2005 : 15:26:36 »

No saj vem, da je do jeseni še dolga...samo jaz bi vseeno rada kakšen konkreten predlog...prosim...
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #52 : petek, 17.06.2005 : 16:10:57 »

Hja žal je bolj malo predstavnikov te lepe pasme pri nas.  Sad  Upam, da si si izčrpno preštudirala pasmo (verjetno si  Smiley). Je vredno malo počakat, da dobiš ustreznega vzreditelja. Mislim, da ti pride v pomoč tale stran: http://berg.heim.at/almwiesen/411899/
To je avstriski klub za omenjeno pasmo in glede na to, da je Avstrija res blizu, mislim da sploh ne bo problema, da ti dajo naslov kakšnega vzreditelja, če jih kontaktiraš.
Pa si v živo že spoznala kakšnega lastnika? Mogoče pa se ta vikend v Portorožu pojavi kakšen lep predstavnik  Wink..... mogoče ima kdo informacije, če je kakšen italijanski ali avstrijski prijavljen?

lp
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #53 : petek, 17.06.2005 : 16:27:47 »

Jaoo se oproščam, narobno sem poslala  Angry. Pri ***** imajo ravno mladičke. Na uradni strani je tudi telefonska št. za kontaktiranje.......
pri tehle pa bodo mladički nekje v Juliju *****
Ravnotako pričakujejo mladičke v psarni  Cheerstaff  *****

No upam, da sem bila dovolj izčrpna  Wink.  Nekaj se bo že našlo.....

lp
Logiran
_Tyra_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 159


« Odgovor #54 : petek, 17.06.2005 : 16:50:16 »

Pa še ena knjiga, ki jo lahko dobiš tudi v knjižnicah:

Danny Gilmour: The Complete staffordshire Bull Terier
Logiran
Gallčica
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #55 : petek, 17.06.2005 : 17:52:14 »

Hvala za vse informacije...no sicer sem sama že čisto zagreta, da bi kužka kaj kmalu sprejeli v naš dom, toda celotna družina se je odločila, da bo ta korak storila jeseni?!
Kar se tiče podatkov o pasmi-prebrala sem dosti, samo  še vedno sem odprta za nove informacije (menim, da nikoli ne škodijo)! Naslednji teden (po izpitih) si bom vzela čas za zgoraj omenjeno knjigo! Wink

Pregledala sem internetne strani...(hvala še enkrat)...joj kok so lepi kužki...

Mogoče se kateremu izmed vas zdi, da preveč kompliciram, toda želim si zdravega in prijaznega kužka, ki bo živel dolgo, srečno življenje!
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #56 : sobota, 18.06.2005 : 13:57:04 »

Lepo, da si vzameš čas za podrobno študiranje pasme  Smiley. Ko pa se boste skupno odločili za psarno in za mladička, pa le sporoči in pokaži kakšne slikice...... vsi namreč radi vidimo kakšne male buhteljčke  Tongue.

lp
Logiran
kalli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 19


« Odgovor #57 : nedelja, 19.06.2005 : 23:46:50 »

Pozdravljena Gallčica!

V Sloveniji imaš psarno Black Seven, kjer so imeli pred kratkim leglo. Več lahko pogledaš na spletni strani: *****, kjer imaš tudi kontaktne številke. Je pa res da je v sloveniji zelo malo primerkov te pasme. Jaz imam psa in psicko, in sta res čudovita psa. 

Pozdravcek!
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #58 : sreda, 22.06.2005 : 17:24:05 »

Gallčica, jaz na tvojem mestu nebi kupovala pri zgoraj omenjenih ljudeh.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #59 : sreda, 22.06.2005 : 17:27:58 »

Sploh nisem vedela, da je pri nas tudi psarna Staffyjev  Shocked. Vidim pa, da vzrejajo tudi Ameriške.

lp
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: STAFFORDSHIRE BULLTERRIER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines