mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 21.09.2024 : 02:17:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA  (Prebrano 57271 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #30 : četrtek, 26.05.2005 : 14:12:56 »

Lunica se tudi jaz strinjam,da psa ne sme ustreliti kar tako.Samo lovci pa morajo biti Wink.

Lp
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #31 : četrtek, 26.05.2005 : 14:39:09 »

Vsi  se  strinjamo  , da se  psa  ne  sme  ustreliti  kar  tako.

Problem  je  kako  bo  lastnik  , ki svojega  psa,  spusti  prosto  ven,  dokazal ,  da  je  lovec  psa  ustrelil   kar  tako??

Ne  more  dokazat  ,  da  je  bilo  to  pa  kar  tako   zato  ker  ga ni  bilo  zraven!   A  ne?
Ja  ja.... potem  so  pa  lovci  primitivci  pa  morilci.... pa  sadisti    in ne vem  še  kaj.  Še  tega  ne more  dokazat , da ga je  res  lovec  ustrelil (  vsak  tretji  bebo  ima  dones  doma  flinto, pa  sploh  ni nujno  da je  lovec)

Primitivci  so  tisti  lastniki  psov  ki  svojih  psov  nimajo  pod  nadzorom.  In  jih  malo  briga  kje  se njihov  pes " hajota"  (  on  pa  pred  tv-jem), potem  pa , ko  psa  ni  domov  ene  tri (  ali  več) dni    in     ga  najde  ustreljenega    ........  pa  zažene  celega  hudiča.... pa  prepoved  lova  pa  odškodnine......  pa  ne vem  kaj  še Angry.

Pa  še  nekaj.....    živim  na  vasi........ in  verjemite  mi  tukaj  se  take  stvari  občuti  še  malo  močneje(  prej  se  živela v  predmestju-  ta  problematika  mi je bila  praktično  neznana).
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #32 : četrtek, 26.05.2005 : 15:43:08 »

Alti:  glede  na to  da  me  vsakič   znova   nasmeješ,  jih  jaz  častim.    Ampak  kurnik  se  pa  res  hudo  dobr  sliši Grin Grin Grin Grin Grin Grin     Sicer  je  pri  nas  tud  še  štala  frej(  prazno  gospodarsko  polopje),  pa  bo  še  mal  u  kevdru  razturaval........ tam  bi  preveč  odmeval...... Grin

Glede  odprave  lova  sem  pa  jaz  proti!  (  žalim  slučaj)  Ni  ga čez  dober  divjačinski  golaž.
Pa  moj  pes   ima  tud  rad  divjačino(  pa  makar  od  ta-povožene  srne)  kuhano in  na  koščke   sesekljano.

res je, tudi pri meni odmeva, ko gredo v notranji prostor, ki je velika "kocka" s trometrskim stropom, 80kv metrov velika. Zato sem jim najprej namenil svinjak, pa žena ni bila za stvar, ker je hotela, da svoj delovni svinjak kar tja prenesem - svoje svojemu. Tako da....sedaj imam v svinjaku jaz delavnico, pardon, svinjak.


glede prepovedi se enako strinjam: naj ukinejo govedorejo, prašičjerejo, kurjerejo...pustijo in okrepijo pa naj ribištvo in lov. Ker ga res ni čez kake hladne jelenove medaljončke z krompirjevo solato, al pa srnjakom v omaki iz višenj in orehov z princes krompirčkom....tud golaž ni slab Smiley
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #33 : četrtek, 26.05.2005 : 16:34:57 »

res je, tudi pri meni odmeva, ko gredo v notranji prostor, ki je velika "kocka" s trometrskim stropom, 80kv metrov velika. Zato sem jim najprej namenil svinjak, pa žena ni bila za stvar, ker je hotela, da svoj delovni svinjak kar tja prenesem - svoje svojemu. Tako da....sedaj imam v svinjaku jaz delavnico, pardon, svinjak.


glede prepovedi se enako strinjam: naj ukinejo govedorejo, prašičjerejo, kurjerejo...pustijo in okrepijo pa naj ribištvo in lov. Ker ga res ni čez kake hladne jelenove medaljončke z krompirjevo solato, al pa srnjakom v omaki iz višenj in orehov z princes krompirčkom....tud golaž ni slab Smiley

Veš kaj ti bom rekla ??NIČ! Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Sorči,ampak si pa od face Grin Grin.

Ko smo že ravno pri golažu...ja bograč ste pa spustili Roll Eyes.Ne vem kaj mi morilci sploh počnemo na forumu?!Upam,da nas Jana ne bo "dol vrgla".

Ps brez povodca in lastnika nima kaj početi v gozdu.In jaz sem slišala na radiu,da lovec lahko ustreli psa,če...zgodbo že poznate,ne?? Wink

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #34 : četrtek, 26.05.2005 : 17:45:12 »

Kje ste pa omako iz brusnic in "divjacinski" zrezek pustili?

Mimogrede, menda je nekdo spraseval po kakem drustvu za prepoved lova?

http://www.osvoboditev-zivali.org/Brez%20lovcev.htm
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #35 : četrtek, 26.05.2005 : 17:53:34 »

No sedaj smo pa prišli na hrano iz divjačine.Kaj pa vedno dobre gamsje klobase Wink.

Sicer pa vsi tisti,ki ste proti kakršni koli prepovedi lova se najprej zamislite naslednje:
Kaj bi se zgodilo z vsemi živalmi v gozdu?
Koliko različnih bolezni bi bilo?
Kaj bi s storili z vsemi namnoženimi živali?

Res najprej razmislite potem pa "bleknite".Pa brez zamere.

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #36 : četrtek, 26.05.2005 : 17:56:23 »

Nekoc sem nekje prebrala, da na podlagi parih cudnih posameznikov, ki so bili napacno vzgojeni in "gor prneseni", ne moremo soditi celotne pasme. Slo je za debato o nevarnih pasmah oz. o temu, da takih menda sploh ni, da je kriv clovek in da glede na par incidentov, kjer je bil udelezen posameznik te in te pasme, ne moremo zdaj kar cele pasme spljuvati. Ocitno se je veter obrnil...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #37 : četrtek, 26.05.2005 : 17:58:22 »

Meni samo nekaj ni jasno. Zakaj lovci pozimi srne hranijo, ko je lovska sezona pa jih pobijajo, ker jih je preveč? Bi jih bilo, če jih ne bi hranili, premalo?

lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #38 : četrtek, 26.05.2005 : 18:15:13 »

KLIK! Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #39 : četrtek, 26.05.2005 : 18:36:13 »

Citat
Meni samo nekaj ni jasno. Zakaj lovci pozimi srne hranijo, ko je lovska sezona pa jih pobijajo, ker jih je preveč? Bi jih bilo, če jih ne bi hranili, premalo?


Ja,če jih ne bi hranili,bi morda pomrle.
Kaj bi pa pol oni streljali?


Morda še več psov.



Citat
Sicer pa vsi tisti,ki ste proti kakršni koli prepovedi lova se najprej zamislite naslednje:
Kaj bi se zgodilo z vsemi živalmi v gozdu?
Koliko različnih bolezni bi bilo?
Kaj bi s storili z vsemi namnoženimi živali?

Res najprej razmislite potem pa "bleknite".Pa brez zamere.


Kdo je pa pri vas lovec?
Oče?
Stari oče?
Stric?
Mož oz. fant?

Glede na odvetniške usluge nekdo mora bit.


LP Zoran
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #40 : četrtek, 26.05.2005 : 19:46:23 »

Evo....tudi jaz sem takoj zato, da se jaga ukine.....ampak pod enim pogojem - da se nazaj naseli volkove pa da se ojača populacijo medvedkov pa risov.  Wink Seveda - spoštovana druščina - nakak se mora vršiti naravna selekcija. Ali pa bi za selektorje najeli (in jih seveda tudi pošteno plačali) kar lastnike nemških ovčarjev, dobermanov, huskyjev ali pa mešancev s temi pasmami? Imam ovčarko - in vem, kako zna jagat....zato pa ima strogo prepoved vstopa v lovišče - sploh v sedanjem času, ko ima divjad mladičke.

Samo kaj ko potem zablodelega medvedjega mladiča na dvorišču hiš pred očmi šokiranih otrok pokončajo specialci (saj se spomnite Galjevice v Lj., kaj ne?! Ubogi kosmatinček je bil potem razkazovan pri vseh poročilih na TV). In to na hudo mesarski način, saj municija, ki jo uporabljajo, ni namenjena ravno plenitvi divjadi.  Undecided

Me pa prav zanima, komu bi se žalili, če bi vam pesjanarja snedel kosmatinec. Vsak, ki živi v območju medvedov ve, da je pes za medveda super dobra poslastica. Najbolj pa so medvedi veseli psov verigarjev. Ni lepšega kot sneti večerjo s ketne.  Cool

No ja....glede na to, da brez selekcije ne bi šlo (vprašajte kmete, ki menijo, da je število divjadi še vedno previsoko...pa tudi kmetijsko ministrstvo, ki določa plan in strukturo odstrela ter kaznuje lovske družine  za neopravljen odstrel), sem takoj za drugačno - bolj "bio" obliko selektorjev.

Kakor koli - tole razpredanje je itak utopično. Jagri so in bodo. Pa če je komu všeč ali pa ne. Tudi meni gredo na živce balonarji pa jadralni padalci pa down hill biciklisti pa še kdo....pa kaj naj - se zato ob tla vržem?!  Roll Eyes

Malo potrpljenja z vseh strani - pa bo šlo.

In kot vestni ljubitelji vseh živali bomo v tem času (vsaj do sredine avgusta) imeli naše kužke na vrvicah - spuščali jih bomo samo na košeninah in presvetljenih gozdovih - nikakor izven našega vidnega polja. Predvsem pa bomo spoštovali mir, ki ga potrebujejo visoko breje in koteče živali ter mladički za svoj razvoj. Kaj ne?!  Smiley

Neodgovornega lovca, ki misli, da je "bog" zato, ker nosi puško in se po možnosti še arogantno vede pa mirne duše prijavimo pristojnim policistom.

Lep dan vsem,
B.

Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #41 : četrtek, 26.05.2005 : 19:57:32 »

Ja,če jih ne bi hranili,bi morda pomrle.
Kaj bi pa pol oni streljali?




LP Zoran


Ne , ne.   Ne  bi  pomrle,  srnce  se prav  lepo  znajdejo  drugače........ malo bi  se  sprehodile  do   kakšnih  sadovnjakov...... pa  vrtičkov......  pa   malo  bi  obglodale  skorico  maldih  dereves,  in  ne  bi  bile  dolgo  plahe " gozdne"  živali..........

Potem  pa  ne  bi  bile  več  uboge  srnice,  ki  jih  lovci  pobijajo..............................  ampak  bi  postale   " prekleta  zalega  od  srn!" Grin Grin


Če  bi  pa  pomrle  zaradi  lakote  bi  pa  tudi  kakšen  kapitalec  vmes  pomru.....................  koga  bi  pa  potem  nasprotniki  lova  pod  nos  jagrom  metali.

Tako  bodo  pa  še  naprej streljali    gumbarje .   Po   1.  septembru    se  bodo  na srne spravili........ za  enkrat    imajo  pa   še  čas  uživati  v  materinstvu.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #42 : četrtek, 26.05.2005 : 20:06:25 »

No  malo pozna  sem  bila  z  postom.  Me je  že  Breza  prehitela  in  vam  pojasnila  zakaj  se  bodo  šele  po  1.  septembru  na srne  spravili Wink


Pa   ob  enem lepo  odgovorila  še  na kup  drugih  vprašanj...........


Kar  se  mene  tiče je  zadeva  pojasnjena ......  lahko  gremo  na  golaž(  ali  pa medaljončke  in  ostale  dobrote Grin)

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #43 : četrtek, 26.05.2005 : 20:08:49 »

Evo....tudi jaz sem takoj zato, da se jaga ukine.....ampak pod enim pogojem - da se nazaj naseli volkove pa da se ojaèa populacijo medvedkov pa risov.  Wink Seveda - spoštovana drušèina - nakak se mora vršiti naravna selekcija. Ali pa bi za selektorje najeli (in jih seveda tudi pošteno plaèali) kar lastnike nemških ovèarjev, dobermanov, huskyjev ali pa mešancev s temi pasmami?

Ne ne, dejmo kaj (genetsko) blizje volkcem najdit. Da bo bolj realno. Wink


Citat
In kot vestni ljubitelji vseh živali bomo v tem èasu (vsaj do sredine avgusta) imeli naše kužke na vrvicah - spušèali jih bomo samo na košeninah in presvetljenih gozdovih - nikakor izven našega vidnega polja. Predvsem pa bomo spoštovali mir, ki ga potrebujejo visoko breje in koteèe živali ter mladièki za svoj razvoj. Kaj ne?!  Smiley

Ne ne, ker psi se morajo pa ja najagati, sprostiti svoje naravne nagone tako da letajo za srnami. Kako pa drugace zlaufati psa? Nas bo se kdo prijavil, da ga mucimo, ker mu ne dovolimo, da bi se obnasal khm khm "vrsti primerno".


Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #44 : četrtek, 26.05.2005 : 20:43:04 »

Koliko različnih bolezni bi bilo?
recimo samo klopnih bolezni dodatno poleg borelije in erlihije, še babezioza...
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines