mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 24.05.2024 : 00:30:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 176711 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #105 : petek, 29.07.2005 : 11:43:40 »

v bistvu je vzreja psov res lahko po eni strani dobičkonosna. Ampak kot spremljevalen posel.
Naj pojasnim: imam firmo in pse (kvaliteta njih in staršev, ni važna). Psi so strošek. Skupaj z vsemi loputami in vratci in ograjami in hrano, ceno nabave psov itd. pa za dobro mero naj bo strošek še vzrejni pregled in izdaja rodovnikov. 15 jurjev je pa 15 jurjev. In če pridno nabiramo stroške, bo na koncu leta dobiček podjetja manjši. manj dobička, manj davka. manj davka- zaslužek.
In ekolo, imamo dokaz, da se da tudi z rodovniškimi služit. posredno, heh.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #106 : petek, 29.07.2005 : 11:45:25 »

PRVA ZGODBA
nisem govoril o dolocenem primeru ali doloceni pasmi. ce imas kvalitetna starsa-oba plemenjaka in tudi njuni starsi in stari starsi to zelo dvigne ceno. ce imas dobro leglo 6 ali 10 mladicov brez napak. lahko zasluzis. pa tut ce ne 800tisoc na mladica. ce dobis 240 tisoc za mladica in jih imas deset je ze to velik denar in se lahko zasluzek primerja z dvo letno trgovkino placo. ce imas dve take samici pa se lahko samo s tem prezivljas in imas boljso zivljenje kot trgovka.

Dajmo malo razvit tole ČE teorijo:
- Koliko Slovencev ima zgoraj opisano situacijo - recimo po eno tako samico (mal1, dogue de bordeaux, prosim, pomagajta)
- Koliko Slovencev ima zgoraj opisano situacijo - recimo dve ali vec samic (mal1, dogue de bordeaux, prosim, pomagajta)

- Koliko Slovencev ima doma nerodovnisko psico, ki koti (recimo vsaj 3-4 leta) enkrat letno? dogue de bordeaux teorija, pa tudi malu1 je pisana na kožo:
DRUGA ZGODBA
prirejen citat:
Citat
nisem govoril o dolocenem primeru ali doloceni pasmi. ce imas nerodovniska starsa-oba plemenjaka in tudi njuni starsi in stari starsi to zelo dvigne ceno.  (op: saj so za lastnike tudi nerodovniski psi lahko plemenjaki, pa za starse in stare starse tudi radi povdarjajo, da so sploh in oh super.) ce imas dobro leglo 6 ali 10 mladicov brez napak. lahko zasluzis. pa tut ce ne 800tisoc na mladica. ce dobis 60 tisoc za mladica in jih imas deset je ze to velik denar in se lahko zasluzek primerja z ?? letno trgovkino placo. ce imas dve take samici pa se lahko samo s tem prezivljas in imas boljso zivljenje kot trgovka.

Moj pripis: Razlika med zgornjim in spodnjim je 180-740k na mladica. Zakaj so vsi lastniki iz druge zgodbe popolni bebci, da ne poberejo denarja iz prve zgodbe? Mal1, dogue de bordeaux, imata kaksno razlago, odgovor, teorijo...? Ali pac, ker smo Slovenci na splosno butasti in se druga zgodba dogaja samo zato, da lahko potem beremo sranja po forumih, kako šit so rodovniki, zasluzkarski vzreditelji, razstave...? Ali pa morda zato, ker je fovsljivost slovenski nacionalni sport in raje ostajamo "sportniki", kot "zasluzkarji"?

marko006 Cheesy Grin
Logiran

Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #107 : petek, 29.07.2005 : 11:53:53 »

Geri: veš da če bi jaz imela samca bi bila samo v minusu ker je naših tako malo.

Zakaj? Če je dober samec pridejo tudi iz tujine. Avstrija je zelo blizu in Avstrijci hodijo parit tudi na Hrvaško, zakaj ne bi v Slovenijo? Pa v Avstriji je zelo veliko papillonov.

ampak če ne dobiš dobrih ocen ga tudi ne moreš za več parit. To govorim če imaš samo enega.

Če samec NI dober je tako ali tako druga zgodba. Jaz sem govorila o samcu z dobrim rodovnikom in razstavnimi uspehi. Nakup takega samca ti ni riziko, ker če spremljaš določeno paritveno kombinacijo približno veš kakšni mladiči pridejo ven. Izkušen vzreditelj pa ti tudi takoj pove ali je samec razstaven ali ne... Sedaj pa res ne vem kaj je razlika če imaš enega ali 2 ali več? Ok, drugi pes prijavljen na razstavi stane man, pa recimo črtaš stroške prevoza. Poje pa toliko 1. kot 2. in VSI ostali stroški so enaki. Res je da če imaš psico in psa doma in ju stalno pariš skupaj mogoče lahko prideš do dobička, ampak isto ti je če imaš 1 ali 2 samca. Če imaš enega kvalitetnega lahko zaslužiš veliko več kot z dvema povprečnima.
Torej vse je v KVALITETI psa. Razstavni uspehi pa... odvisno kje in kako. Koliko konkurence je, koliko kuhinje na razstavah... meni razstavni uspehi samca ne pomenijo veliko, saj ne pomenijo da je pes resnično dober (govorim o nekaj prvaštvih, ne o izjemnih uspehih). Je pa res, da so razstave reklama za samca.
Recimo da narediš SLO prvaštvo in še eno- npr. Hrvaško, pa da imaš srečo in ni veliko konkurence- porabiš lahko precej manj kot 100.000. Prvaštvo pa je seveda za celo življenje in potem je od skokov samo dobiček! Torej npr. v prvih 2h letih pa pol porabiš npr. 200.000 za par prvaštev, potem pa samo vsake toliko greš na kakšno razstavo če je povpraševanje po samcu padlo. Cena skoka: cca. 300 EUR, če je kvaliteten pa se ti ni dalo delat več kot par prvaštev. Realno bi imela potem lahko okoli 5 skokov na leto- 1500 EUR (cca. 375000 sit)- tu imaš že takoj dobiček več kot 100.000 sit- čistega. No če imaš dva je dobiček na enega par jurijev lahko višji zaradi razstav.. v bistvu pa je za oba nižji ker imaš potem za isto št. psic 2 samca in ne enega. Tako da pride isto.
Pri redkih pasmah je tako da če imaš kvalitetnega psa bodo tudi tujci z veseljem prišli k tebi, ker je kvalitetnih samcev malo. To vem ker že sedaj gledam za samci. Nekateri so zelo lepi pa imajo slab rodovnik, drugi z odličnim rodovnikom so npr. povprečni. Pa je potem en samec ki ga cel svet hoče npr. Antony katerega skok se plača 1000 EUR, ker je zmagal na Cruftsu. Seveda je res da s slabim samcem niti skoka ne boš dobila.

Lp, Mojca
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #108 : petek, 29.07.2005 : 11:58:08 »

Simon-ker ne poveš cene lahko sklepam ,da se razlikuje,prvi prodani malo dražje, zadnji pa malo ceneje.
Mall

Meni je to samoumevno, da je prvi prodani mladič dražji, saj ima tisti, ki prvi izbira v leglu (govorim seveda o perspektivnem rodovniškem leglu) največjo prednost.
Sploh pa mi gre na bruhanje pri kakršnikoli kalkulaciji pri mladičih. Tisti, ki ima leglo, je dolžan zagotoviti vrhunsko hrano, rodovnike, cepljenja in vse, kar zraven paše (ovratnice mladičev, nekaj hrane za v novi dom...) in basta. Če za mladiče zahteva npr. 900 evrov, to pomeni, da ceni svoje delo in svojo vzrejo. Dela pa je z mladičo ogromno. Osebno ne mislim, da gre pri prodaji mladičev za kakšne profite, bolj izgubo (seveda, če jim nudiš vse, kar je potrebno!!) in da se od vzreje ne da in nebi smelo živet. Meni vsi govorijo, da sem nora, ker moja psica (ne sedanja, ne prejšnja) nimata mladičev, ker se s tem odrekam zaslužku, meni grejo pa kar mravljinci po hrbtu...  kako hudiča pa naj vem, da se kdo psa ne bo naveličal in da nebo pristal v kakšnem pesjaku, pozabljen od vseh?? V Sloveniji je težko najti res normalne lastnike, ki bi jim jaz zaupala mladiče in to je razlog, da ne vzrejam in verjetno nikoli ne bom. Saj je že dovolj nesrečnih dobermanov na svetu...
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #109 : petek, 29.07.2005 : 11:58:42 »

Za  tiste ki pljuvajo razstave: Zadnjič je naoddaji o ljudeh in živalih razlagal kinolog dr. jože vidic (keterega jaz zelo cenim), da zazstave niso neko mučenje (v mejah normale) ali važenje ali podobno, ampak družemje z svojim psom namreč je pes ves dan z lastnikom se ukvarja z njim...itd. Rajši to kot pa pustit psa samega cel dan doma.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #110 : petek, 29.07.2005 : 12:02:13 »

v bistvu je vzreja psov res lahko po eni strani dobičkonosna. Ampak kot spremljevalen posel.
Naj pojasnim: imam firmo in pse (kvaliteta njih in staršev, ni važna). Psi so strošek. Skupaj z vsemi loputami in vratci in ograjami in hrano, ceno nabave psov itd. pa za dobro mero naj bo strošek še vzrejni pregled in izdaja rodovnikov. 15 jurjev je pa 15 jurjev. In če pridno nabiramo stroške, bo na koncu leta dobiček podjetja manjši. manj dobička, manj davka. manj davka- zaslužek.
In ekolo, imamo dokaz, da se da tudi z rodovniškimi služit. posredno, heh.

To res drži s stroški, a pomembna je DEJAVNOST, ki jo imaš registrirano. Naši vrli dacarji so v zadnjem času postali zeeeelo pozorni na "stroške", prikazane za zmanjšanje dobička....
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #111 : petek, 29.07.2005 : 12:08:00 »

Recimo da narediš SLO prvaštvo in še eno- npr. Hrvaško, pa da imaš srečo in ni veliko konkurence- porabiš lahko precej manj kot 100.000. Prvaštvo pa je seveda za celo življenje in potem je od skokov samo dobiček! Torej npr. v prvih 2h letih pa pol porabiš npr. 200.000 za par prvaštev
hummmm....3x8000 za prijave. trije tanki bencina (za SLO CH)-150 litrov recimo. pa recimo da še trije sendviči ki si jih doma narediš, pa termos čaja če se gremo skromnost, brez piva na razstavi al pa kave.  cca. 70.000. ČE NI KONKURENCE.
Avstrijski je že malo dražji. Hrvaški enako. Madžarski tudi. se pravi da za PAR, kot DVA šampijonata, se da teoretično prit pod 200.000. ZA par šampijonatov v smislu množine, se pravi tri al pa več, pa mislim da ni teorije za pod 200.000 naredit.  Pa tu dejansko govorimo o minimumu obiska. Smao če ne hodiš na razstave, te ni v katalogu. Ni tvojega naslova in ne psa. Kako naj pa pol kdo sploh najde tega plemenjaka?
Tud tukej ni kalkulacije glih, če ne veš, kako je treba promovirat plemenskega samca.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #112 : petek, 29.07.2005 : 12:09:53 »

To res drži s stroški, a pomembna je DEJAVNOST, ki jo imaš registrirano. Naši vrli dacarji so v zadnjem èasu postali zeeeelo pozorni na "stroške", prikazane za zmanjšanje dobièka....
ja, dejavnost...VZREJA PASEMSKIH PSOV, ne Smiley....to je pod raja domačih živali,, ostalo v nomenklaturi, hehe.
Poleg ostalih zadev seveda s katerimi se podjetje ukvarja.
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #113 : petek, 29.07.2005 : 12:14:28 »

TaraO4, če bi bil dober rodovnik in povprečni razstavni uspehi (1, 2 lokalna šampionata) dovolj, da je nek pes uporabljen kot plemenjak, bi imeli take plemenjake na vsakem vogalu. Kar je pri plemenjaku pomembno je kvaliteta mladičev, ki jih daje. Seveda pomaga tudi prisotnost na razstavah... Ko te na razstavah ni več, ne obstajaš več, razen če ni pes res izjemen plemenjak - takih je pa v vsaki pasmi samo nekaj na svetu.

Zaslužek pri mladičih je pa odvisen od več stvari, predvsem od števila mladičev in komplikacij pri kotitvi in oskrbi mladičev.
Verjetno se da kaj zaslužit (pri svojem zadnjem leglu sem imela kar konkreten minus, pa ni bil nobenih komplikacij), če gre vse v redu in je mladičev veliko. Upam, da bom to kdaj doživela. Do sedaj imam s psi samo minus - ob plemenjakih in psicah.
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #114 : petek, 29.07.2005 : 12:18:11 »

tudi jaz ;-):
v bistvu je vzreja psov res lahko po eni strani dobièkonosna. Ampak kot spremljevalen posel.
Naj pojasnim: imam firmo in pse (kvaliteta njih in staršev, ni važna). Psi so strošek. Skupaj z vsemi loputami in vratci in ograjami in hrano, ceno nabave psov itd. pa za dobro mero naj bo strošek še vzrejni pregled in izdaja rodovnikov. 15 jurjev je pa 15 jurjev. In èe pridno nabiramo stroške, bo na koncu leta dobièek podjetja manjši. manj dobièka, manj davka. manj davka- zaslužek.
In ekolo, imamo dokaz, da se da tudi z rodovniškimi služit. posredno, heh.

v bistvu dobra ideja - če je izvedljiva. za avstrijo (kjer imam jaz firmo), vem da ni.
imam prijatelja na dunaju, ki si je omislil poleg svojega rednega posla še založbo - ker sam malo piše in še za "neznane talente" - založba je seveda delala z izgubo in s to izgubo je dolga leta "nižal" svoj redni dobiček in šparal davke. potem pa je prišla kontrola iz finančnega urada in avstrijski "financarji" gledajo tako stvar tako (oz. imajo take zakone):
kar prinaša več kot 5 let izgubo in se nadaljuje je "ljubiteljska dejavnost" - stroške za ljubiteljsko dejavnost pa ni dovoljeno uveljavljati pri odmeri davkov.
moj prijatelj je vse kar si je davkov znižal z založbo moral vrniti - za nevemkoliko let nazaj - je bila kar omembe vredna vsota ;-) (založbe pa  seveda žal ni več)
lp
marko
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #115 : petek, 29.07.2005 : 12:19:29 »

hummmm....3x8000 za prijave. trije tanki bencina (za SLO CH)-150 litrov recimo. pa recimo da še trije sendvièi ki si jih doma narediš, pa termos èaja èe se gremo skromnost, brez piva na razstavi al pa kave. cca. 70.000. ÈE NI KONKURENCE.
Avstrijski je že malo dražji. Hrvaški enako. Madžarski tudi. se pravi da za PAR, kot DVA šampijonata, se da teoretièno prit pod 200.000. ZA par šampijonatov v smislu množine, se pravi tri al pa veè, pa mislim da ni teorije za pod 200.000 naredit. Pa tu dejansko govorimo o minimumu obiska. Smao èe ne hodiš na razstave, te ni v katalogu. Ni tvojega naslova in ne psa. Kako naj pa pol kdo sploh najde tega plemenjaka?
Tud tukej ni kalkulacije glih, èe ne veš, kako je treba promovirat plemenskega samca.
ok...za SLO sem pretiraval z stroškom bencina, hehe. ampak če pogledam recimo kolko me je stal šampijonat SCG, ker sem ga v enem kosu delal, na trodnevni seansi -pa še svež spomin imam.  Prijave so bile okol 100 evrov, porabljeni pa skoraj 4 tanki bencina, kar odgovarja porabi 10/100km in kilometrini cca 1700 km v obe smeri. Potem je bil še strošek plačilo za izdajo certifikata, 40 evrov. Za tri dni nočitev in hrane-recimo da še 100 evrov. skupaj: 450 evrov ( v resnici jih je bilo pa 800, ampak "dopusta" se ne šteje, heh)
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #116 : petek, 29.07.2005 : 12:24:06 »

alti: jaz sem tu teoretično govorila za pasmo papillon. V SLO je trenutno en samec-mladič. Psa lahko promoviraš s spletno stranjo- ok ni isto ampak nekaj je. Recimo da želim parit svojo psico pa pokličem na KZS in mi rečejo 1 samec je tu v SLO... ok če je to DOBER samec potem se ne bom vozila v Nemčijo in bom prihranila stroške za bencin in bom najverjetneje z njim parila. Isto bodo storili najverjetneje tudi lastniki ostalih papillonov v SLO. Hrvati imajo pomanjkanje samcev in hodijo v Avstrijo, zakaj ne bi v SLO?
Avstrijci s svojimi papilloni skorajda ne hodijo na razstave. Pa so vseeno našli Hrvate. Pač lahko samca sam ponudiš neki psarni.
Recimo da imam doma samca z narejenim SLO in HR šampjonatom. Pa pišem mail Hrvatom in Avstrijcem da imam odličnega samca doma. Ena avstrijka ima več kot 15 psic. Ima tudi svoje samce ampak vedno išče tudi zunanje samce. Ni ga vraga da če je tvoj pes DOBER ne pari vsaj ene z njim- ne glede na razstavne uspehe, saj tudi sama sploh ne hodi po razstavah. Pa jo ljudje vseeno najdejo- doba interneta. Tudi samce tako redkih pasem se išče po netu in se potem dogovori za ogled- to pa zato ker veliko ljudi ne hodi na razstave v tujino. Dober vzreditelj sam oceni samca po več kriterijih in ne le razstavnih uspehih.

Sicer še nisem imela plemenjaka, ampak tu govori izključno za redke pasme, kjer je tako samcev kot psic malo... (samcev je veliko manj, saj jih gre ogromno za ljubljenčke, pri psicah pa je večinoma interes za vzrejo- konkretno pri tej pasmi!).

Lp, Mojca
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #117 : petek, 29.07.2005 : 12:27:54 »

tudi jaz ;-):
v bistvu dobra ideja - èe je izvedljiva. za avstrijo (kjer imam jaz firmo), vem da ni.
imam prijatelja na dunaju, ki si je omislil poleg svojega rednega posla še založbo - ker sam malo piše in še za "neznane talente" - založba je seveda delala z izgubo in s to izgubo je dolga leta "nižal" svoj redni dobièek in šparal davke. potem pa je prišla kontrola iz finanènega urada in avstrijski "financarji" gledajo tako stvar tako (oz. imajo take zakone):
kar prinaša veè kot 5 let izgubo in se nadaljuje je "ljubiteljska dejavnost" - stroške za ljubiteljsko dejavnost pa ni dovoljeno uveljavljati pri odmeri davkov.
moj prijatelj je vse kar si je davkov znižal z založbo moral vrniti - za nevemkoliko let nazaj - je bila kar omembe vredna vsota ;-) (založbe pa  seveda žal ni veè)
lp
marko
saj zato pa pravim, da bi to moralo bit kot spremljevalna dejavnost firme, heh. Kar se pa zgube tiče, pa seveda ne bi smela bit taka, da je ves v minusu. govorim o "orodju" za zmanjševanje davka od dobička, ne kot o JamaBrezDna d.o.o.ju kot ga je imel goraj omenjeni založnik, heh.
Sej če pogledamo recimo Peugeot golf turnir. Sam strošek, da se avtomobilarji zastonj zabavajo. Samo kaj pa iz teh druženj potem pride na bančne račune, je pa drugo, ne? Smiley.
V bistvu je fora v tem, da pač daš cesarju nekaj, pa je mir. če mu ne daš niuč, hitro pridejo biriči.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #118 : petek, 29.07.2005 : 12:31:51 »

alti: jaz sem tu teoretièno govorila za pasmo papillon.
mater, pa vaša pasma je idealna za služit, heh. Kako to da se še ni noben spomnil. Al celo so kaki taki, ki dejansko kaj služijo?
Ker pri moji pasmi (bokser), je to utopija. Služi handler, to je pa tudi vse. Pa seveda kak bogat velik vzreditelj, uporablja goraj opisane metode (firma) za zniževanje davkov. Potem se jasno da, tudi kak plemenjak kdaj proda za nenormalne denarce, ker se na ta način še kaki večji denarci umikajo izpred oči davkarije. Ampak to ni štos navadnih ljudi, tko da....kje smo bli?
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #119 : petek, 29.07.2005 : 12:33:21 »

Papirologija pri rodovniških ni premosorazmerna s ceno.Vsi stroški za dobro počutje mladičev so enaki oz  so odvisni od vzreditelja.Če ima pa rodovniški pes mašnico pa kup nagrad ih oh in sploh pa mene niti ne zanima ,ker sem pred nekaj dnevi videl ovčarja,ki je odnesel nagrado imel pa je rep kot husky.(in njegovi potomci bodo imeli stašen pedigre)
Mall
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines