mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 03:40:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 299636 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ABBA
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #180 : torek, 01.07.2003 : 18:55:47 »

ja, pri meni je zadeva taka: lahko se vidimo v četrtek ampak na sprehod pa ne bom mogla z vama ker imam še nemškega ovčarja in je elergičen na samce.Moji psici je drugače ime Vista
Abba je moj basenij.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #181 : torek, 01.07.2003 : 20:00:46 »

No ravnokar sem gledala vremensko napoved in za četrtek....ugani ugani DEŽ Roll Eyes  ej ne bom rekla več nič Lips Sealed Angry pa sej ne moreš verjet...
Upajmo, da so ustrelili mimo  Tongue

Ja bil je bolj majhen, pa en tip ga je imel, več pa nisem ne vidla ne izvedla, ker je bil tip totalno nekomunikativen  Huh
Pes pa totalno naspidiran, je kar letel mimo mene, da ga nisem niti dobro videla je pa bil malo temnejši, naj bi bil pa tri leta star...to sem uspela zvedet Cool Wink


Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #182 : torek, 01.07.2003 : 22:35:52 »

ABBA, sem pozabila napisati v prejšnjem postu, ja, če lahko Rexa doma pustiš... Roll Eyes Pa sem pozabila.
Glede napovedi - super  Tongue . No, saj se lhako še zmenimo do takrat.

Petra, verjetno je to potem ta o katerem mi je soseda pravila. Z ovčjim poročilom nič ne bo, sem fuč  Tongue . Boste še mal počakal na moje pametovanje...

Lp, Urša
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #183 : četrtek, 03.07.2003 : 13:13:48 »

Ekola, ovcje porocilo:

do zdaj sva bila tam trikrat - enkrat sama, samo na spoznavnem veceru  Grin ter dvakrat na 'tecaju'.
Ko sva prisla prvic jih je samo na dalec gledal in vohal, saj jih stric Kramer ni mogel spraviti v malo ogrado. Pa je rekel da dobro, bomo vsaj videli, ce ima kaj nagona pa to. Zelo kmalu je ugotovil, da je moja trditev, da Sambo nagon ima, precej resnicna; namrec ko je gledal, kako so ovcke se pasle pa sibale sem in tja, je bil zelo pozoren na njih, lepo 'naspicen'; ko je pa videl, da je prisel Kramerjev border in da se on lahko ganja za ovcami, on pa ne, se je pa zacel dreti kot se zna samo on; ovce so zbezljale, pes se je ustrasil, Kramerja je v prvem momentu skoraj kap... Shocked Roll Eyes Tongue sram
Skratka, zabavno.

Ko sva prisla naslednjic smo ze imeli kao ucno uro; bili smo trije  - fant z beauceronom, gospa z birdijem ter midva.

Najprej smo (en za drugim, jasno, ne vsi skupaj) par m od ovc, ki so bile v mali ogradici, vadili poslusnost s pripetimi psi, tako da so videli da je treba ravno tako ubogati, ovce gor ali dol, po parih lepo izvedenih vajah pa smo jim za nagrado pustili da so sli okoli ovc tekat; s tem naj bi seveda utrdili poslusnost, hkrati pa zeljo po ovcah, saj je jasno vse bolje od vaj poslusnoti  Tongue Wink .
Vsaj tak je bil nacrt. Namrec birdi je sicer tekal okrog ovc in bevskal na njih, njegova poslusnost pa je bolj svoh. Po drugi strani je pa beauceron zelo ubogljiv ter izredno skoncentriran na gospodarja, tako zelo, da mu je za ovce bilo hudo vseeno.
Sambo pa, naturlih, nor na ovce, veselo sibal naokoli in se kdaj zagnal proti njim (belgijci radi scipajo pri pasi, kar je treba bremzat), pa tudi poslusnost mu ni delala nobenih tezav.

Ko smo to parkrat ponovili, smo zaceli vaditi se s spuscenimi psi, na koncu pa smo v bistvu samo jih suntali na boge ovcke in jih samo kdaj pa kda odpoklicali ali pa ustavili s Stoj ali pa Prostor, tako da smo vadili poslusnost na daljavo.

Zdaj bo z ovcami za en mesec konec, saj se mora tam trava ponovno zarast, pa ovce mora zamenjat, ker so te baje ze prevec flegmaticne  Grin , potem avgusta pa spet zacnemo. Medtem moramo se malo vaditi poslusnost pa to, ker bojo kasneje ovce ze spuscene.

V to sva se podala cisto iz hobija, jasno, brez kaksnih blaznih ambicij; samo da nam ni dolgcas, a ne, pa da gre se vec cajta za psa  Tongue . Ce nama bo na koncu uspelo vsaj bolj ali manj pravilno past - super, ce ne, pa se bomo vsaj zabavali  Grin .

Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #184 : četrtek, 03.07.2003 : 13:40:30 »

Hojla!

Ej kje si ti to probavala, jaz bi tud!!!!

Sem že hotla malo Rika sprobat tam na enih ovcah, sam mislim da lastniki ovc ne bi delili mojega in Rikovega navdušenja.. Wink

No razloži ti to malo. Aja kako pa kaj tekme. Me ne bilo zdaj ene par tekem, pa ne vem kaj se zamudila.

lp

Maja
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #185 : četrtek, 03.07.2003 : 14:04:51 »

Maja, to je na Golem Brdu blizu Medvod, ovce si je mislim da smo sposodil (prav tako teren) Jure Kramer, na tecaj sem hotela ze lani, pa je odpadel, 'oglas' sem pa videla tu na forumu.
Zdaj v nedeljo grem na tekmo, pa tudi v Portorozu bom (samo v MB sem bila do zdaj - fax  Tongue ), pa ti lahko ko se srečava dam njegovo stevilko pa ga sama poklices cez par tednov.

Lastniki tistih ovc pa verjetno res ne bi bili najbolj veseli  Grin .
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #186 : nedelja, 06.07.2003 : 20:29:23 »

Aja, Bambi, pozabila napisat pod zasebno...
Videla sem vajino ovčje poročilo in upam, da bo Sambo pokazal, zakaj spada med belgijske OVČARJE.  Grin Me prav zanima, kako bi se obnašala Tara... Huh Vsekakor ji ne bi bilo vseeno za čredo tekajočih volnenih bitij in bi najbrž pokazala nekaj glasovnih spretnosti, ščipat tudi zna (preverjeno, na žalost an meni  Lips Sealed )... Wink

Lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #187 : sreda, 09.07.2003 : 20:29:38 »

Hello  Grin po dolgem času se spet malo oglašam, sem komaj prilezla iz terenski vaj na Snežniku. Tongue Grin

Sem razmišljala, da bi naslednjič vzela Bluja  s sabo, on bi se sigurno lažje plazil med ruševjem kot jaz Cool.

Aja to sem hotla prašat, kdaj je zdaj tekma v Portorožu? Milsim 12.7. okoli kire ure pa?
Pa še to, če bosta prišla Bambi s Sambotom kaj prej se lahko oglasita pri nas na Škofijah ( greš mimo ko prideš iz Lj) na obisku  Grin. Drugače pa pridemo navijat...

Držte se...jaz si grem pa noge namakat, ker mam tak musklfiber, da še stat ne morem Roll Eyes Wink
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #188 : sreda, 09.07.2003 : 23:12:24 »

Čer!  Smiley

A si že prišla do sape, Petra?  Wink
No, najprej da nas pohvalim, belgijce - na tekmi v Lj so tekmovali trije groenedaeli in celo en ali dva tervuerena - tujca, seveda. Tissa mislim da je spet bila na stopničkah (v dvojki), v kategoriji A1 Large pa sva se s črnimi bliskavicami zabavali jaz ter Tina. V prvem teku sva sicer tekla čisto ok, a sva bila Disk zaradi treh izogibov (jao meni najin vhod v slalom  sram Roll Eyes ), pa Tini in Visti mislim da je tudi šlo prav dobro.
V drugem teku sva naravnost sekala, odtekla brez napak in imela zelo dober čas (ki bi bil še boljši če bi Sambotu bil parkur dovolj in ne bi udaril še en mali điro čez tisti frdamani trak  Tongue ), tako da sva bila v drugem teku tretja  Cool . Malo ne-skromnosti na vsake toliko časa pa prav paše  Grin .
Tako da čestitke Tini in Visti, upam da bova pokazali, da se z našimi kužeti da pokazati en prav lep agility!  Smiley

Za tekmo mi ni uspelo ugotoviti, kje točno je ali kdaj se začne, saj je danes trening zaradi dežja odpadel (Petra, sva bili slučajno zmenjeni?  Grin ). Bom sporočila ASAP.

Hvala za vabilo, če pridem sama ga gotovo sprejmem, ampak verjetno se bom komu vturila, tako da potem ne vem, kako bo šlo. Če ne drugače, se vidimo tam. Jaz bom tista z vreščečim psom steklenega pogleda  Roll Eyes .

Lp vsem, se vidimo!
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #189 : četrtek, 10.07.2003 : 00:20:05 »


Ok kje: travnik ob teniskih igriscih (cez kanal je marina)
kdaj: menda ob 16h (sigurno pa se bo kaj ze dogajalo ob 17h:)

Uglavnem ne bo tezko zgresiti en kup ljudi+psov 100m od obale v enem "ogromnem" mestecu, pa parkur pa k bo tema reflektorjev  Cheesy
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #190 : četrtek, 10.07.2003 : 08:02:56 »

Bambi mislim, da nisva bili zmenjeni  Huh sej naj te potolažim tudi nas je pralo tri dni nazaj ko smo lezli z nahrbtniki na Snežnik...tako daaa... Roll Eyes Grin, je blo vsaj zanimivo.

Ej ni problema, tudi če se komu uštuliš, če mate čas se lahko oglasite, sva z Blujem namreč sama doma od petka dalje  Grin Grin.
Drugače pa se sigurno vidimo potem v soboto...ooopppsss...tako bom rekla...ne vem če bom lahko prišla Wink ( da ne bo deževalo Tongue Grin)
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #191 : četrtek, 10.07.2003 : 15:05:22 »

Sirtaki, hvala lepa za intervencijo  Smiley . Evo, what she said  Grin .
Petra, me veseli da vas je botanike dez prisilil v malo bolj adrenalinsko raziskovanje okolice Wink .

Se enkrat hvala za povabilo, ce vidim da bom prisla te poklicem pred odhodom od doma, drugace se pa mogoce  Wink vidimo tam.

Lp, Ursa in Sambo
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #192 : ponedeljek, 14.07.2003 : 19:17:40 »

Ojla kaj ste vsi na počitnicah?

Bambi, do kdaj ste bli še v Portorožu? Ko smo odhajali domov nam je Blu zaspal v avtu Shocked Grin...kot otroci.... Tongue

No kakorkoli že imam nekaj slikic no v bistvu samo eno od Sambota in Bluja, ker je kot veš zmanjkalo baterij Roll Eyes
Drzgače je nekaj utrinkov na:
www.obala.net ( če hoče kdo videt povečano sliko se mora prijavit kot uporabnik), ja tam na eni prav poziramo Tongue Grin

Jutri prihajamo v Lj z Blujem, do enih 11 zjutraj imam obveznosti na faksu potem smo do večera pripravljeni na kakšen sprehod po PST-ju, če bi se kdo pridružil, ki je še tudi v Lj.

Lepo se mejte
Logiran
Suni
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #193 : nedelja, 14.12.2003 : 21:40:21 »

Mene pa zanima pri kateri starosti se mladičku ušesa postavijo pokonci, približno?
Logiran
Beatlka
gost
« Odgovor #194 : petek, 19.12.2003 : 22:40:45 »

Meni je od belgijskih ovčarjev najbolj všeč Lakeanois,ali kako se že točno napiše,kateri pa je najbolj všeč vam? lp Taja
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines