mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 23:02:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Fehtanje
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Fehtanje  (Prebrano 24973 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
123456
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 150


« : ponedeljek, 10.05.2004 : 08:49:22 »

Joj kako naj odvadim svojega kužija kar naprej prosjačiti za hrano? Huh Saj  ga vedno ignoriram, pa mi še kar ne da miru. Kar je pa najhujše vedno kadar so pri nas obiski, vedno mora za hrano prosjačiti prav njih. sram Mi je včasih kar malo narodno. sram Grin






LP. Lucija
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1 : ponedeljek, 10.05.2004 : 10:04:18 »

Živjo!
Nadaljuj z ignoriranjem za vsako ceno, tu se obrestuje samo vztrajnost- kuža bo že pogruntal, da fehtanje ne deluje. Vsakemu obisku pa lepo razloži, da ga tudi oni ignorirajo- pa če še tako lepo gleda  Wink
Upam, da bosta s kužkom uspela. Držim pesti!
Lp,
Tina
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #2 : ponedeljek, 10.05.2004 : 10:30:54 »

Najprej vsem domačim in obiskom razloži, da so priboljški strogo prepovedani in se bodo srečali s tvojo sveto jezo  Angry, če boš koga zalotila, da kužku "na skrivaj pod mizo" daje hrano.
Vem, nekateri se enostavno ne morejo upreti tistim vlažnim in "lačnim" učkom, pa dajejo na skrivaj. Torej je tvoje ignoriranje, bob ob steno. Pes točno ve, če ne bom dobil tu, bo padlo z druge strani.
Torej, kako preprečiti to strašno skušnjavo?
Ko jeste, naj pes leži na svojem prostoru, ki naj bo dovolj oddaljen od mize. Nobenega popuščanja.
Ko boste zaključili z obedom, pa ga pokliči k mizi in potem naj pade kakšen priboljšek. Vendar naj ta priboljšek vedno dobi samo od ene osebe - recimo, tebe. Nihče drug si ne sme lastiti te pravice.
Na začetku bo bolj težko, ker se bo spomnil tisoč in eno možnost kako se prikrasti do mize. Ne dovoli mu! Pes naj leži na svojem prostoru in pika. K mizi pa naj pride, ko boš ti tako želela.
Prvič, ko mu boste popustili, bo ves trud vržen stran in bo treba vse začeti znova.

Naša dva psa sta navajena tako, da ležita na svojem prostoru v dnevni sobi. Seveda sta napeta kot strune, ko čakata odrešilni klic  Grin, ampak mi lahko v miru pojemo.
Našega papagaja pa sem morala zapreti v kletko, ker je vedno pikiral v najbližji poln krožnik.

Držim pesti, da ti rata. Iz izkušenj ti lahko povem, da boš lažje navadila psa, kot pa odvadila ljudi.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
123456
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 150


« Odgovor #3 : ponedeljek, 10.05.2004 : 11:28:14 »

Ja hvala za nasvete in držanje pesti. Grin
Gotovo bo uspelo Wink
Logiran
Biby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 206


« Odgovor #4 : ponedeljek, 10.05.2004 : 19:34:19 »

Pozdravček!
Jaz sem pa mojo tako odvadla od fehtanja, da vedno ko smo jedli smo zaprli kuhinjo, ko smo pa pojedli smo pa odprli vrata jo poklicali in je dobila kak priboljšek vendar samo od mene. Sedaj pa vrat ne zapiramo več, vendar ko jemo ona leži v kuhinji na tleh in je zelo pridna (nič ne fehta, mirno čaka, včasih še celo spi). Ko pojemo ji dam za pohvalo, da je bila tako pridna kak priboljšek.
Mateja
Logiran
igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #5 : ponedeljek, 10.05.2004 : 21:30:13 »

Mi smo peseka vstrajno odrivali na njegovo mesto , a on se je vracal kot bumerang . Tongue Dokler ni bilo enkrat dosti pa smo ga za kosilo privezali za radiator . Nekaj casa je protestiral , ko je videl , da ga nobeden ne pogleda je užaljen zaspal .
Če se MALO zlažem , zdaj ni več problema .

Lp I

PS Fehtaril bo vedno , ima to v genih !
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #6 : ponedeljek, 10.05.2004 : 21:41:16 »

Mi pa teh problemov (na srečo) nimamo... Grin rešitev je bila enostavna...Liza ni nikoli dobila ničesar "pod mizo", zato tudi ničesar ne pričakuje in med kosilom ignorira bolj ona nas kot mi njo...  Wink Grin
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #7 : torek, 11.05.2004 : 22:47:41 »

Isto je pri nas. Ko mu enkrat daš je konec. Za zdaj je še vse ok in ne fehtari. Wink

lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #8 : sreda, 12.05.2004 : 06:04:34 »

Pri nas mu da pa oči, čeprav mu rečem da ne!  Angry Lips Sealed Roll Eyes
Ga bom poskusila odvadit. Roll Eyes Tongue


Lp
Logiran
Mala miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


« Odgovor #9 : sreda, 12.05.2004 : 14:52:04 »

Pri nas mu da pa oči, čeprav mu rečem da ne!  Angry Lips Sealed Roll Eyes
Ga bom poskusila odvadit. Roll Eyes Tongue


Lp



Jessy,

ti kar reci ociju naj preneha z dajanjem hrane kuzeku,mislim,da bos prej odvadila tega tvojega ocija kot pa potem kuzeka! Wink Tongue
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #10 : sreda, 12.05.2004 : 15:02:17 »

Jessy,

ti kar reci ociju naj preneha z dajanjem hrane kuzeku,mislim,da bos prej odvadila tega tvojega ocija kot pa potem kuzeka! Wink Tongue

Saj sem mu rekla, pa nič ne pomaga.  Lips Sealed Kar govori mi potem: ''Ja, zakaj pa ga ne nahraniš?''  Angry Sad Ga bom probala navadit(očita  Grin )....


Lp
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #11 : sreda, 12.05.2004 : 15:33:01 »

Ljudje smo res grozni!!!! Angry Mojemu tastu sploh ne morem dopovedati, ga dovolj naprositi in mu nenehno razlagati pomen " pametnega" prehranjevanja...
Veš čas mi najavlja take: " Boga, mora sam brikete jest, pa travo... Ne, ti ne dam ker Neli ne pusti- pol ji da pa ko stran pogledam... , vse to je šlo celo tako daleč, da ga je že vsa žlahta začela posnemat. Skor bi jokala od jeze...Tolk je težko bit dober "pesjaner". Cry
Zdaj bova s Sally tastov piknik kar prešpricali in raje odšli v hribe!  Roll Eyes
Moram pa  povedati, da ji z Borutom še nikoli nisva ničesar dala in naju ne prosi več, čeprav se baševa s salamo!

Prijazne soljudi vam želi,
Neli
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #12 : sreda, 12.05.2004 : 15:34:33 »

Jessy,
Probaj ju ločiti, mislim očija in psa  Wink. No, očeta pač ne gre odstraniti od mize, ko je čas obeda, zato probaj iz prostora odstraniti psa.  Grin
Saj se sliši prav bedasto, ampak lahko vseeno probaš.  Wink
Tako očiju ne boš dala možnosti, da bo žnaril, kako psa ne hraniš (pa čeprav v hecu).

Kot sem že rekla, lažje bo navaditi psa, kot odvaditi ljudi.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #13 : sreda, 12.05.2004 : 15:37:03 »


Citat
Kot sem že rekla, lažje bo navaditi psa, kot odvaditi ljudi.  


Saj vem...  Lips Sealed
če ga bom zaprla v mojo sobo, bo pa lajal. Noče bit sam. Bom ga probala odvadit. zdej je že kar nekajkrat dobil, ko je fehtal. Ali bomo to sploh lahko odpravili? Huh Roll Eyes

Lp
Logiran
Mala miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


« Odgovor #14 : sreda, 12.05.2004 : 16:15:10 »

Jessy,

ce ga zapres v tvojo sobo in potem laja,ko je sam ga pa probaj med tem casom,ko vi jeste kosilo s cim zamotiti(daj mu igracke in se naj igra)

Cimmanj oz.sploh mu ne vec dajati iz mize hrane,ker potem bo konec in ga ne bos vec tega morala odvaditi.

Mi2 z fantom lahko jeva pri mizi kar zeliva in najin kuza sploh ne" fehta",je pa res,da se striktno drziva tega,da se nikoli ni dobil hrane iz mize in tudi ne bo.On ima svojo hrano,ki je za njega in je tudi mi2 ne jema Wink Cheesy
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Fehtanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines