mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 07:49:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 290873 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1785 : četrtek, 29.07.2010 : 09:47:47 »

Če je bila nesreča in ste sicer odgovoren lastnik psa, ki se je za vrnitev pobegle psice maksimalno potrudil, potem je prav da ste pojasnili svojo plat zgodbe, ki iz skopega zapisa ni bila razvidna.
Odobravanja za nakup šteparske psice pa tukaj ne morete pričakovati, ker je to ena izmed poglavitnih dejavnosti, proti kateri se tukaj ljudje dnevno borijo.
Posvojiti odvečno psico, nakup rodovniške samojedke ipd. (v skladu s pavili foruma) je pa ok.
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #1786 : četrtek, 29.07.2010 : 09:56:16 »

Prosim ne naredite še ene neumnosti, kakršne je naredilo mnogo ljudi ( med njimi sem  tudi jaz) in ne kopujte nerodovniške psičke. Poglejte, eno psičko ste že izgubili kajne? Bi preneseli, da bi ta nova psička umrla preden bi doživela visoko starost?  Preveč je primerov, ko psi zaradi dednih bolezni niso dosegli visoke starosti in potem ostane praznina, človek se šele po tem začne zavedati, da je storil napako z nakupom nerodovniške psičke. 

Pri rodovniških psih, je veliko možnosti manj, da psička zboli, saj imata starša opravljene vse teste (zdravstvene) plus vzrejno dovoljenje. Hočem povedati, da ko bi vam ta "Samojedka" zbolela, z kakšno dedno boleznijo kolkov, bi dali ven več denarja, kot je sama psička stala! Če kopujete psa ga kupite pri priznanem vzreditelju. Je veliko Samojed psarn v Sloveniji. Naprimer ******. Prosim premislite.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1787 : četrtek, 29.07.2010 : 09:56:53 »

Hm ..., predstavil si se kot tisti, ki je izgubil psico, potem pa si prisel sem iskat drugo. O tem, da si jo nasel in da je ni vec, pises sele po mojem komentarju.
Bo pac treba osvojiti internetno komunikacijo, pa bo lazje predvsem tebi, ker jaz sem je ze vajena in ja ... preziram vse, ki psa izgubijo in cez nekaj dni ze iscejo drugega, ob cemer pac ne morem vedeti, da so prvega nasli (najbrz mrtvega), pa tudi tega ne, da so ga sploh iskali. Ker nisem tukaj tista, ki prihajam na obisk, pac ne bom postavljala vprasanj, katerih odgovori so zame logicni, se preden vprasamo. Vsak sam jih naj pojasni ze na zacetku, pa ne bo dilem. Torej, tvoje skakanje v luft in prizadetost nad mojim pisanjem pac nima ucinkov.
Sozalje za psico.

O nakupu mesancev ne bom ponavljala, je ze vse napisano tukaj in najmanj nekaj 100x vsepovsod drugje na portalu.
Logiran

Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1788 : četrtek, 29.07.2010 : 10:30:25 »

Splača se spremljat spletne strani zavetišč. So samojedi in mešanci z njimi zelo zastopana pasma v njih.
Logiran
zuti
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1789 : četrtek, 29.07.2010 : 10:42:41 »

Jana: saj te razumem. Ljudje pač komuniciramo drugače. Po pravici povedano nisem vedel za mirc-ov post tam. Zato sem prvi post tu začel z "zapustila". Mi narediš prosim uslugo in rečeš mirc-u da popravi ali pa izbriše svoj post? Lahko tudi moj profil. Taki začetki niso nikoli dobri. Sploh pa ne smejo smeti te lepe teme.

Hvala.

Aja, samoyed lover: samo toliko. Imaš super forum, vsaj mislim da sem gledal tudi tvojega. Drugače pa ja, jaz sem za rodovniške. Prejšnja škotska ovčarja sta bila rodovniška, Rina ni bila. Ampak smo jo sami dali na pregled oči in kolkov, pa sterilizirati. O denarju pri nas ne govorimo, ko je govora o novem članu. Ta nikoli ni bil in ne bo težava. Pa če se oglasim tam, nikar vikat.

Zoia: vem, od kar se mi je to zgodilo redno prečesavam vse strani zavetišč.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1790 : četrtek, 29.07.2010 : 10:59:39 »

zuti, v registracijskem mailu ti je pisalo, da je potrebna predstavitev, ki bo objavljena. Torej izbrisa ne bo. Ne tistega tam, ne tega tukaj in ne tvojega profila. Jaz samo pisem za vas, berem pa zase in ne namesto kogarkoli drugega.

Nikjer ni receno, da pomeni slab zacetek kaj slabega. Kako bos nadaljeval, je odvisno samo od tebe. Tisti, ki smo tukaj ze dlje casa, smo svoje ze zdavnaj povedali. Ce menis, da je tisto, kar imamo povedati, ok., potem slab ali dober zacetek nima nobene zveze s tvojim nadaljnim sodelovanjem.

Vsekakor dobrodosel.

Bi te pa povabila k branju clanka zakaj rodovniški psi niso zastonj ..., kjer lahko vidis moj in mojpes.netov pogled na tvoje prvo tukajsnje sporocilo. Ni od mene odvisno, ali ga bos prebral tako, kot pise, ali pa tako, kot ti zelis, da bi pisalo. To so dejstva in kot taksna so ti na voljo. Odlocitev, kaj bos storil in kako se bos odlocil za novega psa, pa je vsekakor tvoja.
Logiran

zuti
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1791 : četrtek, 29.07.2010 : 11:20:42 »

Razumem. Te lahko potem prosim, da popravi mirc ali pa ti tisto poredstavitev? Je bila spisana zelo na hitro, se mi je mudilo it ven, veš sedaj zakaj.

Tvoj članek pa znam skoraj na pamet, verjemi, sem bral v prvič malo po tem, ko si ga objavila. In se strinjam z vsem napisanim,. Zakaj sem napisal da rodovnik ni pogoj pa sem nakazal v prvem postu. Napaka je, da sem pravila foruma preletel prehitro.

No, pa hvala za dobrodošlico.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1792 : četrtek, 29.07.2010 : 11:56:15 »

Pri samojedih je z rodovniškimi legli hudič. Ponavadi skoraj celo leto ni nič, potem pa jih je - ponavadi enkrat pozno jeseni - nekaj na kupu. Obrni se na Klub 5, tam bodo vedeli, ali bo v bližnji prihodnosti kakšno leglo. Splača se pogledati tudi malo čez mejo. V zavetiščih se pa kar pogosto znajdejo - je pač treba vsake toliko malo počekirati, na zalogi jih ravni ni.

O nerodovniških pa...pri samojedih niti ni tak hud problem z zdravjem kot pri nekaterih drugih pasmah. Pač pa  zlahka dobiš mladiča, ki sicer še kar zgleda,  ima pa netipičen karakter. Se da videti plašne, agresivne kao samojede, pa take z neobvladljivim lovskim nagonom.
Da o tem, da se pogosto kot samojed prodaja karkoli večjega, približno belega in kosmatega ne izgubljam besed.

Žal mi je za vašo psičko. Je že tako, da so samojedi zelo spretni pri pobegih in če se resno nameni pobegniti, mu bo to prej ali slej tudi uspelo. Kar pomeni, da mora imeti dovolj gibanja in da mu ne sme biti dolgčas - pa ne bo potrebe po pobegih.
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #1793 : četrtek, 29.07.2010 : 12:22:22 »

Hvala glede foruma Wink

Glede pobegov pa tako, (govorim za v naprej), Samojedi pobegnejo zaradi tega, ker jim je tečno, ker so naprimer sami na vrtu ali se doma ne dogaja nič zanimivega, ker pa je zunaj veliko bolj zanimivo pa pobegnejo, zato jih nikdar ne puščati zunaj brez nadzora. No, pa saj Samojedi nasploh niso psi za na vrt, ker so bili ustvarjeni za življenje skupaj z ljudmi ( v preteklosti so spali  z ljudmi in jih greli), to je v njihovi naravi, da niso radi sami, zato pa pobegnejo. Tako, da v naprej priporočam, da ko dobite psičko, da je ne puščate brez nadzora. Samojedi so najbolj srečni če spijo pri ljudeh. Lep pozdrav.
Logiran
zuti
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1794 : četrtek, 29.07.2010 : 12:51:24 »

Res mi je težko govorit o okoliščinah, ampak, ušla je ponoči, je zagrmelo... Ponavadi je ona bla tista, ki se ji ni dalo spet kam it. Do hladnejših mescev je bla bol lenuh. Je mela najraje svoj balkon/teraso oz. vrt.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1795 : četrtek, 29.07.2010 : 16:03:22 »

Zdaj je kar je, časa nazaj obrniti ne moreš, pa če bi še tako rad.  Upam pa, da boš svojo bodočo psičko spustil v hišo. Svojih si ne upam pustiti na dvorišču samih brez nadzora niti toliko, da bi šla na WC. Kaj šele, da bi jih pustila same zunaj čez noč. Pa sicer zelo lepo ubogajo. moje bi si takoj privoščile malo nenadzorovane zabave, tvoja pa se je očitno prestrašila - kar je še slabše, saj samo teče in ne gleda ne levo ne desno.
Logiran
zuti
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1796 : četrtek, 29.07.2010 : 17:34:53 »

Sem spet štorasto napisal. Rina je bila vsaj polovico dneva v hiši, pozimi več, poleti manj. Ko je bila mlada pa non stop. Lanabela, mislim da si ta za katero te imam, potem... vse tvoje so krasne, sploh Daisy in tamala.
Logiran
zuti
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1797 : četrtek, 29.07.2010 : 18:11:55 »

No, nekaj slik...
http://zuti.mine.nu/PhotoAlbums/Pages/ViewAlbum.aspx?AID=3

Navigacija je zanič, sem delal stvar dolgo dolgo nazaj, ce izberete vec prikazanih slik naenkrat bo hitreje mim.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1798 : petek, 30.07.2010 : 13:05:11 »

Od kje me pa poznaš?
Glej, na napakah se učimo. Tudi mene so od začetka presenetile, kako spretne so pri pobegih. Zdaj mi že 10 let niso ušle. Saj če sem zraven sploh ni problema. Ko me ni, je pa takoj žurka. Če imaš samojeda (ali kakšnega drugega polarca) ga brez nadzora ni varno puščati zunaj. Celo če imaš ograjo ni čisto 100%, da o tem, kako se naučijo odpreti, uničiti ali celo odkleniti vrata ne bi....Pa še prebrisani so, toliko časa so pridni, da že misliš, da je vse OK, potem pa izkoristijo prvo priložnost, ko ti pazljivost popusti.
Če pa se pes boji pokov ali treskanja, potem je pa sploh kriza. Takega ni varno imeti spuščenega niti pod nadzorom.
Rina je bila lušna, škoda jo je.
Logiran
ancksha
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #1799 : ponedeljek, 02.08.2010 : 14:16:04 »

Imam vprašanje: z možem že nekaj časa iščeva primernega kužka za naju. Sva izkušena lastnika. Vprašanje pa je: kolegica nama ponuja mešanko med rodovniško samojedko (mamo) in domnevno sosedovim zlatim prinašalcem. Mladiček ima eno modro oko. Ker je to po standardu pasme samojed izključitveni dejavnik, me zanima, zakaj je to tako. Ali modro oko pomeni prisotnost kakšnih bolezni, ali se nanaša le na izgled psa? Sicer je psička normalno obarvana (ustnice, smrček). Zanima me še, ali je pri pasjem albinizmu nujno, da sta modri obe očesi, ali je lahko delni albinizem (ki za sabo potegne "skrivanje pred soncem").

Lep pozdrav,

Ana
Logiran
Strani: 1 ... 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines