mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:06:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: Priporočamo nakup knjige Psi za telebane
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Priporočamo nakup knjige Psi za telebane  (Prebrano 30929 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : torek, 27.11.2007 : 10:29:05 »



Gina Spadafori
Psi za telebane

Razmišljate o nakupu ali posvojitvi psa, pa ne veste, kako začeti? Se počutite izgubljene ob podatku, da lahko izbirate med stotinami različnih pasem? Ali veste, kako morate psa kopati, krtačiti, hraniti in skrbeti zanj, potem ko ga pripeljete domov?

Knjiga Psi za telebane™ vas bo vodila pri izbiri, nakupu in skrbi za psa, ki je za vas najprimernejši! Ta zabavni priročnik postreže z vsemi "moraš" in "ne smeš", pa tudi s pravicami in dolžnostmi pasjih lastnikov. V njem boste našli veliko pasjih nasvetov - od tega, kako šolati štirinoge prijatelje in kakšne igrače jim kupovati, do priboljškov, ki jih imajo najraje!

V knjigi boste zvedeli, kako:
- izbrati psa, primernega svojemu življenjskemu slogu,
- odraslega psa ali mladička kupiti pri strokovno podkovanem vzreditelju,
- posvojiti odraslega psa ali mladička iz zavetišča,
- kupiti pasjo opremo in pripomočke, ki jih potrebujete, vključno z igračami, kostmi, posodami, ovratnicami in vrvicami,
- s pravilno prehrano in dobršno mero gibanja omogočiti psu zdravo in veselo življenje,
- izbrati veterinarja, ki ustreza vam in psu,
- rešiti majhne vedenjske težave in ugotoviti, kdaj je čas za pasjo šolo,
- je lahko potovanje s psom resnično prijetno.

KNJIGA JE RAZPRODANA!


Prelistajte knjigo (.pdf)

Vsebina knjige Psi za telebane
Uvod 1

Prvi del: Ko začnete razmišljati o psu… 9
1. poglavje: Razmislimo o možnostih 11
2. poglavje: Zoževanje izbora 25
3. poglavje: Vse o vzrediteljih, zavetiščih in drugih krajih, kjer lahko dobite psa 51
4. poglavje: Izberimo pravo opremo 71

Drugi del: V vaše življenje je prišel psiček - ali odrasel pes 101
5. poglavje: Izbrali ste kužka in ga prinesli domov… 103
6. poglavje: Prvi vzgojni nauki 117
7. poglavje: Kužek pri veterinarju 137
8. poglavje: Šolanje psičkov (in psov) 145
9. poglavje: Če posvojite odraslega psa… 155

Tretji del: Življenje s psom 167
10. poglavje: Poskrbite, da bo pes vesel in zdrav 169
11. poglavje: Osnove pasjega šolanja 189
12. poglavje: Reševanje težav 213
13. poglavje: Vzrejati ali ne vzrejati 229
14. poglavje: Skrb za veterana 243

Četrti del: Čudovite stvari, ki jih lahko počnete s psom 255
15. poglavje: Na poti s psom 257
16. poglavje: Pasja tekmovanja 275

Peti del: Desetke 287
17. poglavje: Deset pasjih mitov - razkrinkanih! 289
18. poglavje: Deset načinov, kako imate lahko lep vrt in psa 297
19. poglavje: Deset stvari, ki jih morate vedeti, da boste znali pravilno ukrepati v primeru nesreče 305
20. poglavje: Deset prismuknjenih veščin, ki se jih lahko nauči pes 311
21. poglavje: Deset vprašanj, ki jih morate zastaviti, ko boste kupovali čistokrvnega kužka 321
22. poglavje: Deset pasjih spletnih strani, ki jih morate videti 327
Dodatek: Drugi viri 335
Stvarno kazalo 337

O avtorju
Gina Spadafori
Gina Spadafori je za časopisne stolpce, v katerih se posveča skrbi za hišne ljubljenčke, dobila več nagrad, njeni članki pa so bili objavljeni v časnikih po vseh Združenih državah. Pisala je za več revij, med drugim za AKC Gazette, glasilo ameriškega kinološkega združenja. Gina svoje misli objavlja tudi na spletni strani http://www.petconnection.com. Njena ljubezen do živali ji pomaga pri delu v upravnem odboru Združenja publicistov, ki se ukvarjajo s psi in mačkami. Za svoje članke je dvakrat dobila nagrado za najboljši časopisni stolpec.

Dve strani iz knjige



Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : torek, 27.11.2007 : 10:34:07 »



Mnoge kupce navdušujejo psi njihovih prijateljev, kosmatinci na fotografijah, mimoidoči sprehajalci z lepo vzgojenimi štirinožci ... Vendar je do tja, da bomo tudi mi živeli srečno, varno, zdravo in polno skupno življenje z našim psom, še dolga pot.

Za začetek vam Založba Pasadena d.o.o. ponuja prevod svetovne uspešnice Gine Spadafori Psi za telebane, ki na poljuden in zabaven način predstavi prav vse vidike lastništva psov: nakup ali posvojitev, izbira pasme, vzgoja, nega, zdravje, vzrejati ali ne ...

Mojpes.net priporoča nakup knjige vsem bodočim lastnikom, kot tudi tistim, ki psa že imate.

Polona Samec iz Zavetišča Horjul, ki se vsak dan srečuje s posledicami napačnih odločitev skrbnikov psov, je v predgovoru zapisala:

V teh dneh je v našem zavetišču 25 psov. Vsak ima za seboj svojo žalostno zgodbo. Vsak od njih je do nedavnega nekomu pripadal. Zelo očitno je, da so bile odločitve za življenje z njimi nepremišljene, da skrbniki niso poskrbeli za njihovo varnost in varnost drugih, da psi k nam niso prišli označeni in da jih ne moremo vrniti, ker preprosto ne vemo, kam naj jih vrnemo. Niso torej zgolj izgubljeni. Nekateri med njimi bodo zaradi svoje mladosti in privlačnega videza dobili svoj dom, drugi bodo morda izgubili edino, kar imajo – svoje življenje.

Odgovornost za to je stvar vseh nas – je družbena odgovornost. Zato, prosim, da ko se odločate za življenje s psom, premislite, koliko časa imate zanj in koliko energije boste vložili v njegovo vzgojo, potrudite pa se tudi najti pravega za svoj način življenja. Poskrbite, da nezaželenih mladičev ne bo in da se posledično odgovornost za njihova življenja ne bo prenesla na nas, ki delamo v zavetiščih.


Tudi sama vas pred nakupom pozivam k razmisleku. Vzemite v roke knjigo Psi za telebane, ki vam bo odprla mnoga vprašanja in vam nanje pomagala odgovoriti.

Jana Pahovnik
Logiran

lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #2 : torek, 27.11.2007 : 11:54:37 »

Uf! Tole knjigo sem pred kratkim iskala kot nora, pa je nisem nikjer dobila. No, lepo, da je tukaja na razpolago... Prazniki se bližajo.  Smiley
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #3 : torek, 27.11.2007 : 13:04:50 »

Ta knjiga je "Zakon" in bi jo moral prebrati vsak še preden se odloči za psa  Smiley Jaz ji pravim "al te prime - al te mine"  Cheesy Grin ...

PS Prebrala sem jo preden sem pripeljala domv prvo kužo  Wink  in še sedaj jo velikokrat primem v roke  Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4 : torek, 27.11.2007 : 18:46:48 »

Meni pa je padel v oči citat Polone Samec. Zelo lepo napisano.
Logiran
chanel5
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 234


« Odgovor #5 : sobota, 01.12.2007 : 13:27:11 »

super knjiga mi jo je včeraj poštar prinesel Smiley priporočam..
Logiran
Sandiu
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #6 : ponedeljek, 03.12.2007 : 20:25:12 »

Zanima me ali se jo da dobiti tudi po knjigarnah na primorskem-? Ker jo ne najdem pri nas. Mogoče pa še pride Undecided
Logiran
chanel5
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 234


« Odgovor #7 : torek, 04.12.2007 : 09:46:55 »

naroči jo pa ti jo poštar prinese že drugi dan..pa ti ni treba po knjigarnah skakat Smiley
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #8 : sreda, 05.12.2007 : 15:08:02 »



* Ker si želim, da bi knjigo prebralo čim več ljudi, sem se za mojpes.netove člane s paketi midi, maksi in mega odločila še za dodaten popust, ki ga "poklanja" mojpes.net in sicer v znesku 2,50 € (10%) in ga bo lahko uveljavil vsak član, ki bo tukaj naročil enega ali več izvodov knjige. Ta popust bom obračunala pri podaljšanju naročnine na izbran paket, torej bo podaljšanje še za 2,50 € cenejše za člane mojpes.neta - kupce knjig Psi za telebane.

Ali tale popust velja na naročilo ali na 1 knjigo?

Jaz bi jih namreč naročila več.

Lp, Eva
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 05.12.2007 : 15:11:01 »

bullyzone, na uporabnika.
Torej, ce kupis eno ali vec knjig, imas 2,50 € popusta pri podaljsanju paketa Smiley
Logiran

Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #10 : torek, 18.12.2007 : 11:25:11 »

Dobila knjigo včeraj Cheesy.

Me je čisto not potegnila, sem jo brala dolgo v noč Roll Eyes. Bi rekla, da je super Cheesy Cheesy Cheesy!
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #11 : torek, 18.12.2007 : 11:44:38 »

Nisem nikjer zasledila kako dolgo še traja tale akcija. Do kdaj je še možno naročiti knjigo preko naročilnice?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #12 : torek, 18.12.2007 : 11:54:11 »

Najbrz kar do takrat, ko bo razprodana Smiley
Logiran

NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #13 : torek, 18.12.2007 : 12:13:09 »

Hvala!  Wink ( me čaka še par vreč kvalitetne hrane in ampula proti bolham ta mesec...) bomo mogli malo potrpet.   Smiley
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #14 : petek, 21.12.2007 : 15:57:37 »

Jana ... kje ste bili pa pred cca 6,5 leti s ponudbo te knjige ?  Tongue
Jaz sem jo iskala po celi Sloveniji .... nujno sem jo rabila . Zakaj ? Da jo vrnem v knjižnjico.  Roll Eyes
Sem si jo namreč sposodila , že tko sem jo ful težko dobila, ker sta bila samo dva izvoda na policah in pa zelo brana in iskana je bila.... in potem se naša frajla odloči da jo bo "prebrala" v celoti  Shocked, itak da
ni bila več v stanju za na police ..... Pa ravno to si je izbrala med vsemi knjigami doma. Pametna punca, je verjetn predelala, kako ne sme telebanom ugajat .... 
Je pa pri nas v knjižnjici taka navada, da če določeno knjigo izgubiš, uničiš, al če ti jo pes požre ( mi je blo ful nerodn po pravic povedat in na moje začudenje nisem bila edini tak primer, no na to tematiko verjetno ja sram ).... da jim pač kupiš novo - isto.
Je bila pa res kot nalašč kriza takrat s temi knjigami .... sem prečekirala vsepovsod naokoli ... od vseh knjigarn, založb .... , nikjer je nisem našla, da bi jo vrnila. Tako, da smo se potem nekak dogovorili, da jo pač plačam.
Jo imam pa še vseeno doma, kakšna poglavja vmes so še uporabna, ko mi jo je uspelo nekak skupaj spravit.
Se pa strinjam da je zelo uporabna zadeva, dokler je na varnem, nekje na 3 metrih ....  Cheesy
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: Priporočamo nakup knjige Psi za telebane
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines