piškotki | informacije - pomoč | cenik za uporabnike | popusti za člane | naročilnice | cenik za oglaševalce | splošni pogoji
Domov
mojpes.net
Domov
o psih pasme galerija koledar pomagajmo forum pasji faq trgovina

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 22.10.2018 : 06:06:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: gastritis
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: gastritis  (Prebrano 11552 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*

Spol: Ženska
Sporočil: 1.621

Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.

« Odgovor #15 : ponedeljek, 19.06.2006 : 09:34:11 »

Hvala Maja. Bomo danes začeli s preiskavami. Saj verjetno me bodo imeli za "zateženo".... pa vseeno - z zdravjem (našim ali pasjem) se ni za igrat.

Aja, še eno vprašanje bi imela. Na sosednjem forumu so mi predlagali tudi preiskave za klopne bolezni. Bi bilo lahko samo bruhanje tudi znak za kakšno klopno bolezen?

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
maja01
živim tukaj

Spol: Ženska
Sporočil: 3.695

« Odgovor #16 : ponedeljek, 19.06.2006 : 09:53:20 »

mah, te klopne zadeve se res izrazajo na sto in en nacin, amapak pri gastritisu bi jaz vseeno prej pomislila na druga stvari. Lahko pa, seveda, da bos mirna.
m.
Logiran
Binas
rad pišem

Sporočil: 300

« Odgovor #17 : sreda, 06.06.2018 : 12:51:38 »

Obstaja možnost (zagotovo bom vedela naslednji četrtek, je pa to najboljši možni scenarij), da bi Bina imela gastritis oz. vnetje sluznice-bolj kronične sorte. Je alergik, žal pa tudi kosmati sesalec in kadar nisi 100% pozoren, hitro kaj posesa pa naj si bo kak drek, ostanki hrane, embalaže ali gumo....Malo brskam po spletu v SLO in ANG jeziku pa bore malo najdem kako bi človek prilagodil prehrano.

Trenutno je surove meso in pokuhano zelenjavo, sedaj je veterinar predlagal da bi morda bilo bolje malo pokuhano/podušeno meso.

NE SME JESTI
govedine, svinjine
žitaric, stročnic, koruze, soje
jajc
kravjega, kozjega, ovčjega mleka
razhudnike
česen, por
jabolko

Trenutno imam polno skrinjo z mesom divjačine (srna, jelenovo srce), ovčetina, puranja jetra, sardele, oslič, ovčji vampi in nekaj malo piščanca. Zelenjavo trenutno so šparglji, bučke, korenje, občasno malo cvetače in malo brokolija.
Logiran
Rokii
novinec
*

Sporočil: 10

« Odgovor #18 : četrtek, 18.10.2018 : 08:28:54 »

Pozdravljeni,

lepo prosim če ima kdo izkušnje glede gastroskopije in kolonoskopije...namreč imamo teave verjtno z želodcem ali prebavili..pes se oblizuje, mljaska...v trebuščku se mu pretaka. Pri veterinarju so mu vzeli kri ( vse ok ) .. dobil terpaijo Ranital, Spasmex, Controloc i.m
Tablete proti parazitom...en teden je imel terapijo z ranitalom 1/4 tabletke in je bilo ok. Po končani terapiji se je spet začel občasno mljaskat in ooblizovati. Veterinar priporoča gastro in kolonoskopijo. Mene zanima če pes kaj čuti oz. če ga kaj boli in če je pametno narediti preiskave. Trenutno je na hrani Royal Cann gastrointestinal ( drugi dan ) Naslednji teden naj bi ga naročila na poseg...

Prosim za vaše mnenje...star je 9 še malo bo 10 mesecev.

Hvala
Logiran
Binas
rad pišem

« Odgovor #19 : petek, 19.10.2018 : 09:16:04 »

To je bil pri nas znak slabosti zaradi prehranskih intoleranc, alergij, občutljivosti in tudi surovih mesnatih kosti. Kosti ne dobiva več. Dobi pa kalcijev prašek (zaradi neštetih prehranskih občutljivosti je na doma pripravljenih obrokih).

Se kdaj še zgodi da "pokašlja" (ni ravno pravi kašelj) in da ji ropota. Ima pa odkrito stenozo pilorusa. Vendar se sedaj, ko je že v toliko slabši kondiciji in s toliko manj mišične mase za zahteven poseg najbrž ne bi odločila.

Jaz bi priporočala, da vodite prehranski dnevnik in psu date na izločevalno dieto. Pozabite brikete. Konkretno tile vaši bi moji povzročali težave s prebavo. Obrni se tudi na vzreditelja, s čim hrani, kake težave imajo psi njegove vzreje, sorodstvo po očetovi strani. Verjetno bo ta odgovor sedaj zakrit, ampak imamo tudi veterinarje, ki se spoznajo na pasjo in mačjo dieto, konkretno vem za Dašo Korze, Veterinarski Center Lara-najdeš jih na FB, spletu, pa tudi Neca Jerkovič je svoje znanje po veterinarski fakulteti dopolnjevala na področji prehrane.

Sama gastroskopija poteka pod narkozo. Biti mora popolnoma tešč (24 ur brez hrane in nekako 6-8 ur brez vode). Za domov sem sicer vzela dve tabletki pri veterinarju. Moji so takrat vzeli vzorček, da so preverili za rakaste celice.
Logiran
Rokii
novinec
*

Sporočil: 10

« Odgovor #20 : petek, 19.10.2018 : 09:22:39 »

Hvala za odgovor  ljubezen

Naslednji teden grema na preiskave ( gastro in kolonoskopijo ) upam da bo vse ok in da bo samo prehrana kriva.

Še enkrat hvala ljubezen
Logiran
Binas
rad pišem

« Odgovor #21 : petek, 19.10.2018 : 10:25:00 »

"samo" prehrana je pri moji taka, da odpadejo skoraj vse briketirane hrana našem tržišču. Izjema je Ziwi peak jagnjetina in morda RC sensitivity control sc 21 in nekaj konzerv, na pamet bom rekla da Disgual, DTX, pa še kakšna bi se našla.

Ker ji take in drugačne težave povzročajo vsa žita, vse stročnice, krompir, paradižnik, jajce, koruza, jabolka, govedina, svinjina. mleko in mlečni izdelki (kravje, ovčje, kozje)...."fajn je". Ker sem potem naredila celo študijo kateri glukozamin ji lahko dajem (potrebuje) in katere omega 3 in e vitamin. je pa res, na doma pripravljenih obrokih najprej BARF, sedaj kuhano. Je pa fajn. Brez težav....In v hecu rečem, da ker sočustvujem z njo, sem tudi jaz podobno doživljala nekaj mesecev (huuude slabosti, prebavne težave). Isto-prehranski dnevnik, izločevalna dieta, 1x bioresonančno testiranje, za lažjo orientacijo....In zdaj je tudi meni že nekaj mesecev fajn, ko vem kaj ne smem jesti in na čem se dobro počutim.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: gastritis
Skoči na:  

domov | o psih | koledar | galerija | pasme + oglasi | pomagajmo psom | forum | pasji faq | trgovina | informacije - pomoč | splošni pogoji

2000-2018 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.