mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 10:00:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Fickotova pisma bralcem
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 64   Dol
Natisni
Avtor Tema: Fickotova pisma bralcem  (Prebrano 156142 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #120 : nedelja, 05.04.2009 : 12:41:15 »

 Cheesy Cheesy Cheesy Kiss Kiss Kiss
Fici, blodnost se ti ne pozna - si pa res model Grin Grin
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #121 : sobota, 11.04.2009 : 20:08:52 »

Dragi bralci, predvsem pa bralke!
Danes se je pri nas nekaj čudnega dogajalo. Cela kuhnja je smrdela po kislem vinu, potem po pečenem piščancu (bljak), potem po enih čudnih kemikalijah, potem se je kot strela z jasnega prikazal moj trenutno najhujši tuleči sovražnik sesalec, na koncu me je pa MF še z mize pregnala in začela neke luči skup nositi, pa fotoaparat, pa kabel, pa eno belo rjuho. Sem že mislil, da zame kakšno fensi svečano večerjo pripravlja al pa, da mi bo končno dovolila spat na mizi, pa mi zato rjuhe pogrinja. Cheesy
No, ja, ubogi Ficko, ti kar sanjaj.... Shocked
Poglejte, kaj je počela:

A vam je kaj jasno, zakaj se gre tule, pa kaj so tele čudne črne bunke? No, meni tudi ni blo, pa sem šel takoj počekirat:






In potem je blo konc vsega lepega Huh Glih, ko je moja izumiteljska žilica začela na polno delat in sem naredil že cel načrt, kako uporabne bi pravzaprav bile tele čudne okrogle reči, je zagrmelo. " Boš šel dol, ne mi mojih pirhov razbit, mulc!"

Saj ne vem, kaj naj rečem .... mi je potem povedala, da so to jajca, kuhana v teranu zarad lepšega, pa da so za veliko noč (to je tudi men jasno, da se da glih ponoči najlepše trkljat tele pirhe), pa da jih je treba pršparat in jih bojo jutri razbili in pojedli.
Aja, jutri... ampak zakaj jih bojo lahko pa oni razbili, jaz pa ne??? A je tule kaj pravice Angry

Ehhh, še dosti se bo moral borit naš bodoči sindikat lačnih in izkoriščanih ...
Do takrat pa želim vsem mojim prijatlom in prjatelcam na štirih tačkah veselo veliko noč pa da bi vam Vaši dovolili pirhe po tleh valjat! Cheesy

Vaš Ficko  Kiss Kiss Kiss
 
PS: Od tistega ogabnega pečenga piščanca so na srečo vsaj jetrca ostala surova. Tako da, vsaj večerja je bila. Zdaj pa spat.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #122 : sobota, 11.04.2009 : 20:34:01 »

Ubogi kolega Ficko,  Sad

ne bo te potolažilo, pa vendar: pokazalo se je, da je tudi Moja pravzaprav Kokoš. Nč novga, boš rekel, pa vendar, zdajle imam dokaze: prvo je kokodajsala v kuhinji, potem je prinesla ven jajca, še topla - pa v gasilsko oranžno pobarvana, verjetno je oče kakšen velevažen pompjer  Roll Eyes A Tvoja kar v teranu, a? Si prepričan, da ni bil cviček? Mogoče so pa od Strela mladiči  Shocked Daj probi enga z taco mal v tek spravit, če leti k strela, bo pa držalo!!

Se razme, da je to vse povedano v strogi tajnosti, valjda. Lepe šunkaste praznike ti želim (vsaj tebi naj bodo, Moja ni šunke kupila, Kokoš smotana), M.  Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #123 : sobota, 11.04.2009 : 20:53:42 »

Kera kičurina Cheesy Kiss Cheesy
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #124 : sobota, 11.04.2009 : 23:38:18 »

Veš Ficko, če bi bil še ti na sliki, bi blo pa že preveč. Že sama jajca so kič, pa še rože zraven, če bi bil pa še ti, potem bi pa že pekle oči, hehe  Cheesy
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #125 : nedelja, 12.04.2009 : 20:30:13 »

Ampak ta tretja slika s Fickotom & teranovimi pirhi je pa za na koledar! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #126 : ponedeljek, 13.04.2009 : 21:35:47 »

Fici, nič se nisi pohvalil, da si nastopil v pravem filmu??  Huh
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #127 : ponedeljek, 13.04.2009 : 21:38:59 »

Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #128 : ponedeljek, 13.04.2009 : 22:10:29 »

Ficko kot viking Grin pa luštno vikingico si je našel!

Ficko ti si tolk vsestranski, pa bi nam lahko še to zaupal, kako si teran na pirhe spravil?  Tongue
Mi osrednji Slovenci tole prvič slišimo pa ful fensi se nam zdi.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #129 : ponedeljek, 13.04.2009 : 22:18:33 »

Hahaha me je nasmejal tala filmček Grin Grin
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #130 : ponedeljek, 13.04.2009 : 23:18:10 »

Cats, sej vem, da ne boš hotla povedat, ampak ... kako ti vse o meni zvohaš? A maš slučajno kake skrite kamerce povsod nastavljene, da me snemajo na vsakem koraku Grin Zadnjič slike s tisto boršo, zdaj si že moj film našla Cheesy siguno maš pomočnike! Da nisi ti slučajno Arabela?
Bom od danes naprej vsako muho in hrošča še posebej podrobno prešlatal pa pregledal, če ima notri kšno tvojo kamerco skrito Grin

NO, sej ne da bi se hvalil, ampak tale film je eden boljših mojih akcijskih Wink Snemano sicer ni bilo pri nas doma, ker mi nimamo tolk vode na Krasu, čeprav probavam jaz mamoF prepričat, da bi mi lahko vsaj v kopalnici dovolila morje naredit

pa me ne usliši ...

ampak upanje umira zadnje, a ne Grin Cheesy

@FŽ, veš kaj, tole teranovsko farbanje je pa ena najbolj dolgocajnih stvari, kar si jih lahko zmisliš, pa še bljak po kislem smrdi cela kuhnja. Ampak, če te že zanima, ti bom pa povedal, kako to gre (ker sem pač priiiiiiiiden, a ne). Torej: najprej moraš it v klet, tam je še kar zanimivo, je dosti pajkov in takih reči. Potem moraš najt eno flaško starega lanskega terana (ker je baje letošnjega škoda, kao), pol greš pa nazaj u kuhnjo in odpreš hladilnik. In vzameš ven jajca. Ampak hladilnika ne smeš zapret, dokler ne vzameš ven še konzervice al pa meska za svojga mucka, ki se ti lepo vljudno mota med nogami. Kapiš? Grin
No, pol pa zapreš hladilnik, pa vzameš en lonc, pa položiš noter ta jajca (ampak prej daš še pridnemu mucku za jest - brez tega postopka pirhi NE bojo uspeli - nikakor), pa ta jajca zaliješ s teranom, tolk da so pokrita, pa daš na štedilnik, pa ga naštimaš tako, da bo lepo počasi začel gret ta jajca. Ko tale teran zavre, kuhaš jajca v njemu vsaj ene pol ure, vmes pač cartaš pridnega mucka in mu miške mečeš. Potem pa ugasneš štedilnik in pustiš, da se vse skupaj ohladi. NO, pol je pa že čas, da daš pridnemu mucku večerjo in če bo večerja DOBRA, se bo zgodil ČUDEŽ!
Namreč, ko boš jajca pobrala ven iz vina in jih boš dala na eno papirnato brisačo. da se malo posušijo, boš videla, da se lepo svetijo. To je pa zato, ker se od kombinacije kisline v vinu in apnenca od jajčne lupinice (in seveda dobre večerje za pridnega mucka) naredijo na površini jajc eni taki lepi majhni kristalčki, kot da bi kdo sladkor gor posul.
NO, pol pa, če si bolj prijazna kot moja MF, daš vsakemu tvojemu pridnemu mucku eno tole lepo jajce, da se lepo igra z njim , preden gre spat Grin Grin

Ta navodila veljajo tudi za druge, Cats (še posebej poglavje o večerji), Branko,  Zalarjevo in druge... v primeru Kocke je treba besede "pridni mucek" brati kot "pridne mucke in zelo pridna Missy" in ostale moje redne bralke in oboževalke. V primeru večih pridnih muck (Tinchka, Oaza88, Alexx in druge) je pa nujno potrebno pripraviti toliko pirhov, da dobi vsaka mačka vsaj enega.

Tistemu, ki se teh navodil ne bo držal, naj mu pa izgovore, zakaj pirhi niso ratali, kar lepo maček na repu prinese Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #131 : torek, 14.04.2009 : 00:13:21 »

Ficko, najlepša hvala za recept  Kiss Bomo vedli za drugo leto. Samo prej bom mogla prit k tebi po teran  Tongue

Samo jst sm pa misnla, da je MF kej gor po jajcih posula, da se tako lepo bleščijo  Shocked
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #132 : torek, 14.04.2009 : 07:36:55 »

Ficko, najlepša hvala za recept  Kiss Bomo vedli za drugo leto. Samo prej bom mogla prit k tebi po teran  Tongue
Samo jst sm pa misnla, da je MF kej gor po jajcih posula, da se tako lepo bleščijo  Shocked
Tinchka, ne rabim nič napisat, si že vse ti!  Grin

Torej, drugo leto pridemo po teran (tak ta'star, skisan! Roll Eyes), pa "podkupnino" (za štirinožca - seveda!) prinesemo sabo!  Cool

MF, a čisto res nisi nič po pirhih "posuvala", jih z ničemer dodatno mazala? Si ziher? A nam samo nočeš zaupati "družinske" skrivnosti?   Huh
Jaz sem preprosto očarana!
(Ja, ja - Ficko, nad tabo seveda  Kiss)
(ps: v bistvu TOKRAT nad pirhi, samo ne F-ju povedat)  sram
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #133 : torek, 14.04.2009 : 07:45:49 »

Kako je luškan  Cheesy Cheesy Kiss Smiley res pravi cukerček, pa še pameten povrhu  Cool Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #134 : torek, 14.04.2009 : 11:03:59 »



MF, a čisto res nisi nič po pirhih "posuvala", jih z ničemer dodatno mazala? Si ziher? A nam samo nočeš zaupati "družinske" skrivnosti?   Huh
Jaz sem preprosto očarana!
(Ja, ja - Ficko, nad tabo seveda  Kiss)
(ps: v bistvu TOKRAT nad pirhi, samo ne F-ju povedat)  sram

Bomo pa za veliko noč drugo leto naredile eno delavnico barvanja pirhov pri meni, da razkrijemo vse skrivnosti Grin
Ampak, a niste videle, KAJ je najbolj pomembno, da jajca res uspejo?
Bom prišepnila : "pridnemu mucku ne zapremo hladilnika pred nosom ....." Cheesy Cheesy
mamaF
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 64   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Fickotova pisma bralcem
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines