mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 12:01:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: S psom v trgovino
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: S psom v trgovino  (Prebrano 21582 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« : četrtek, 05.01.2006 : 14:18:54 »

Ne vem, če je ravno prava nit za to vprašanje, pa vseeno Wink

Morda kdo ve, ali je zakonsko določeno, da mora pred trgovinami biti urejeno tudi za privez psov? Se pravi, ali mora trgovina v Sloveniji imeti tudi prostor, kamor lahko obiskovalci privežejo svojega psa in ali je to zakonsko določeno?

Hvala in LP,
Diana
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #1 : četrtek, 05.01.2006 : 15:48:17 »

Mislim, da to ni nikjer opredeljeno in da je odlocitev posamezne trgovine, ce bodo tako stvar namestili ali ne. Sploh pa bi bilo najbolje, da bi vzgojeni psi imeli vstop v trgovine (razen izjemoma) in da ne bi cakali pred njimi na dezju, mrazu, vrocini ali v razbeljenih avtomobilih. 
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #2 : četrtek, 05.01.2006 : 15:55:17 »

Vas ni nič strah, da vam psa ukradejo? ali pa, da mu kdo kaj naredi.

Pred leti so izpred trgovine v moji okolici (če se dobro spomnem) ukradli odraslega (mislim, da 3 leta starega) nemškega ovčarja.

Jaz sem mojega sicer tudi že puščala pred trgovino, a sem bila potem vsa nervozna in stalno gledala skozi okna kaj se dogaja.

LP, T
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #3 : četrtek, 05.01.2006 : 16:17:44 »

Teski, jaz se strinjam s tabo...vcasih sem sosedovega koker-spanjela z veseljem "vlekla" povsod s seboj...najbolj me je bilo strah pred trgovino, da bi mi ga kdo ukradel...sem tekla v trgovino, nametala v vozicek kar sem rabila, vmes "28x" pogledala ven, ce je pes se tam in nahitro placala in si oddahnila ko sem prisla ven, da ga ni kdo vzel...

Drugace pa po tujini, psi niso tak "bav-bav" v trgovniah kot pri nas...to je bilo misljeno na osebne izkusnje...vidis ljudi z velikimi in malimi kuzmani, ki se brez problema sprehajajo po trgovini ( ne glede na to ali so to trgovine z oblacili, obutvami, nakupovalni centri...), noben se ne ozira za lastniki, za psi, nekaj cisto normalnega v glavnem...tukaj so izzvezete trgovine z zivili, tam se nisem videla nobenega psa...

Jaz sem imela probleme v Lj. v trgovini Zara...mi niso pustili, da vzamem civavo s sabo noter...no da bi jo pustila pred vrati ni bilo variante, zato sem se obrnila in sla pac... Undecided
Pred kratkim sem zopet zasla v Zaro in vidim, kako noter lezi, pred "cotami" nek srednje velik mesancek in ni bilo variante, da bi si ogledala tiste police, ker bi mu lahko stopila edino na rep... Angry
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #4 : četrtek, 05.01.2006 : 17:53:22 »

Ja, jaz tudi mojega zvlečem vsepovsod Smiley Ni šans, da ga pustim zunaj. Do zdaj se mi je samo enkrat zgodilo, da sem ga imela v naročju pa so me iz trgovine dobesedno ven spodili Grin Sem godrnjala huje kot branjevka Cheesy Grin Drugače pa nimava nikoli problemov.

Me pa to res zanima, če morda veste, kam lahko pogledam, ali bi trgovine morale imeti urejen prostor za privez psov? Informacijo naj bi nujno potreboval moj kolega, ker pa jaz ne vem, sprašujem še vas za nasvet...

LP,
Diana
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #5 : četrtek, 05.01.2006 : 20:32:22 »

Nase ne bi bilo mozno ukrast. Je hinavska.. prijazen kokerspanjelski pogled, ko pride pa kdo preblizu pa zacne bevskat. Sem pa doma v tako malem kraju, da jo brez problema pustim tudi neprivezano pred trgovino- poznajo jo vsi, ukradel je pa tudi nihce ne bi (ce bi jo pa, bi si pa nakopal kar nekaj stroskov na glavo Grin)

Mel, mislim da takega zakona ni. Ce bi bil, bi se na to opozarjalo, vecina trgovin bi pa zunaj imela privez, kar pa ga le redke imajo (sama poznam eno, ki pa je ze propadla).
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #6 : petek, 06.01.2006 : 17:41:02 »

Tudi mene moti ko moram pred trgovino iskati kakšen steber, kjer bom lahko privezala svojo psico. Veliko lažje bi bilo, če bi bili privezi, pa tudi bolj vsakdanje bi potem zgledalo če bi kak kuža tam čakal, ne pa da te gledajo kot buhteljna Cheesy ko ovijaš povodec okoli tiste ogromne poštarske "kante", kamor se mečejo pisma. Roll Eyes

To sem naredila samo 1x, pa še takrat sem x-krat pogledala ven, aja, pa naštimala sem jo tako, da se je videla čez vhod Grin, obenem sem se pa še tresla če bo kakšen kurir slučajno prišel po pošto, pa na tisti "kanti" zagledal privezano rottiko... Roll Eyes

Sicer pa tudi jaz ne maram puščati psice same pred trgovino - čeprav je rottweilka, je prijazna in bi jo kdo lahko brez problema ukradel. Angry

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #7 : petek, 06.01.2006 : 17:49:46 »

Me pa to res zanima, èe morda veste, kam lahko pogledam, ali bi trgovine morale imeti urejen prostor za privez psov? Informacijo naj bi nujno potreboval moj kolega, ker pa jaz ne vem, sprašujem še vas za nasvet...

LP,
Diana
hehe...saj še za kolesa nimajo "parkirišč", pa veliko jih nima parkirišč za invalide, pa urejenih dostopov za vozičke ....
dvomim da obstajajo kakšni predpisi za "pasje parkinge"


najbolje je tisti količek (ki je podoben ogromnemu odpiraču za buteljke odpirat) za privezovanje psa nabavit. Nasvet je seveda koristen samo za trgovine in ostale lokale, ki imajo kako zelenico spredaj, da lahko količek v zemljo zariješ. Če zelenice ni...si pa tam kjer ni muh.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #8 : petek, 06.01.2006 : 18:37:39 »

Jaz ne maram svoje šicujke pred trgovinami puščat, ker res kradejo pse. Baje tudi za to, da na njih trenirajo pse za pasje boje. Sad

Na to me je opozorila znanka, ki je aktivistka za zaščito živali. Je kar verodostojen vir, zato ji verjamem.

Baje imajo te barabe najraje manjše pse... Sad Sad Sad

Jaz svojo psičko ponavadi vsepovsod vzamem s sabo. Do zdaj so naju vrgli ven iz nadškofijske knjigarne v Ljubljani!!!!

V eni trgovini z živili jo pa prav radi cartajo, medtem ko si jaz nabiram artikle. Če slučajno pridem brez njih, me vprašajo, zakaj sem jo doma pustila... Smiley Ampak ta trgovina je privat, pa so malo bolj prijazni.

V Zari pa je vedno kakšen pes, kadar tja zaidem...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #9 : petek, 06.01.2006 : 22:36:30 »

hehe...saj še za kolesa nimajo "parkirišč", pa veliko jih nima parkirišč za invalide, pa urejenih dostopov za vozičke ....
dvomim da obstajajo kakšni predpisi za "pasje parkinge"

Ja, mater to imaš pa prav Lips Sealed Samo sem vseeno mislila, da se z vstopom v EU te zadeve pač mora uredit Roll Eyes Saj vem, večni optimist Tongue

Vglavnem zdi se mi porazno, da psa ne smeš peljat v trgovino, obenem pa ni urejeno, kje naj bi pes bil ta čas. Angry

Drugače mojega res nikoli ne pustim samega...sem ga pa res zadnjič izjemoma pred lekarno privezala, jaz sem stala direktno na vhodu, tako da mi ga nihče ne bi mogel zagrabit, pa je mali tako štalo zganjal, da se me je uslužbenka lekarne usmilila in mi potem sama rekla, da naj ge le vzmem notri, čeprav me je v štartu pošteno nahrulila, ko sem to želela sama že na začetku izvest Grin

Mislim pa, da mojega ravno tako lahko ukrast ne bi bilo, čeprav ima samo 4kg, ker je tako nezaupljiv do tujcev, da ga v vseh teh letih še nobenemu ni uspelo v naročje zagrabit - se izvije kot živo srebro Grin Cheesy

LP,
Diana
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #10 : sobota, 07.01.2006 : 17:41:20 »

Skoraj 100% trgovina ne rabi po kaksnem prepisu imeti priveza za pse, pri nas se pravilniki kam lahko grejo psi niso urejeni, kaj sele kaj drugega.

V Zari z Umo vedno brez problemov.... ce je bila kriza kje v narocju, v druge pa pac ne grem! Grin Ravno pa sem iz Seiersberga, res je lusno to urejeno, sva skupaj bile na shoping, ceprav sva na koncu kupile le eno knjigo in eno zogico zanjo seveda!!
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #11 : nedelja, 15.01.2006 : 20:54:19 »

ojla...tudi jaz sem prejšnjega psa tu pa kdaj pred trgovino pustila počakat, pa še to je bilo res izredno redkokdaj, samo sedaj pa na to niti pomislim ne več, res ker kaj pa veš kdo ti jo oz . ga ukrade, ko si ti lepo v trgovini..Niti ne pomislim ne , da bi jo kje privezano pred trgovino pustila, če  je že tako, takrat lepo v avtu počaka...pa lp vsem skupi
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #12 : četrtek, 19.01.2006 : 09:44:42 »

V Kamniku pred Merkatorjem imajo pa lustne 3 priveze za pse, ki so med seboj loceni z ograjami. Poleti imajo tam tudi posodice z vodo (samo menjajo jo pomoje 1x na dan Sad ) in velik soncnik, da so pesjani v sencki. Psa sem tam velkokokrat puscala, potem se mi je pa zamerilo, ko je kdo pustil tam psa, ki je zacel na ves glas lajat in rencat, ce sem se mu priblizala, da bi lahko zapela svojega psa. Tako tega pac ne prakticiram vec. V kaksne nezivilske trgovine z mano tudi ne more, ker je prevelik in ga tudi nesit ne morem Cheesy Drugace je pa, ko gremo v kaksen lokal na pijaco in grem prej not vprasat, ce lahko vzamem 'kuzka' s sabo. Potem pa vsak misli, da bom 'kuzka' prinesla v narocju.. Grin No, ampak potem nobeden se ni rekel, da tako velik pes pa ne sme not Tongue  Cool
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #13 : četrtek, 19.01.2006 : 14:47:24 »

Ja, ko gradijo tele nove hipermarkete od Mercatorja, res zmerom naredijo se privez za kuzmancke(vvem da jih imajo v Domzalah, Kamniku in pa skor ziher sem da tudi v Siski, samo ne dam roke v ogenj....)...men osebno je to dobra resitev, ker drugace privezujejo pse tik pred vrata, pa na vse mozne drogove...mene osebno ne moti, tudi ce je pes pred vrati, vendar verjamem, da se kdo pa boji psa in mu je neprijetno potem, ko ga pes po moznosti se vsega prevoha in prelize, preden mu uspe priti v trgovino...
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 19.01.2006 : 17:44:20 »

Jaz sem velikokrat šla v trgovino s pesjani, vendar ne grem več! Enkrat sem tamalo privezala in šla samo eno malenkost kupiti, ko je v štacuno prilaufala ena gospa in vpila, da naj gre lastnik kužka takoj ven pogledat. Takrat je bila Bejba stara okoli 10 mesecev in orjaški NO je dobesedno ležal na njej in jo naskakoval, tamala pa ni mogla nič. Enkrat sem tako pustila Brina in ko sem prišla ven, so ga vaški otroci futrali in se obešali po njem, oče fantov (lokalni kmet) pa se je na ves glas režal).
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: S psom v trgovino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines