mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 10:14:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 171 172 173 174 175 [176] 177 178 179 180 181 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 215566 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2625 : sreda, 19.05.2010 : 11:57:29 »

Pardon hotela sem napisati HIPOKALCEMIJA
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2626 : sreda, 19.05.2010 : 12:00:02 »

In to že drugič? Shocked
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2627 : sreda, 19.05.2010 : 12:07:48 »

Iscem pa ne najdem navodil za hranjenje tako majhnih mladickov. Se kdo drug spomni kje je to? Res ne zelim, da tudi ta dva umreta, no. Sad
Logiran

Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2628 : sreda, 19.05.2010 : 12:08:56 »

kako bi lahko to kdo predvidel. potrebujem kakšen nasvet koliko mleka jim dam za en obrok, če ima kdo izkušnje prosim.


Kupiti morate MLEKO ZA PASJE MLADIČE (npr. od Royal Canin ali Bosh). Zraven kupite še stekleničko za hranjenje. Vse to lahko dobite pri veterinarju ali v trgovini za živali. Predlagam da čimprej obiščete veterinarja, da vam pokaže kako hraniti mladiče.
Pri hranjenju je zelo pomembno da mladiči ne "goltajo" mleko oz. da pri hranjenju pre požirajo zreven še zrak, sicer se bodo pojavile težave. Luknjico naredite tako, da segrejete razkuženo iglico in z njo v cucelj naredite ČIM MANJŠO luknjico. Bolje je da je premajhna kot prevelika in da se mladički morajo malo potruditi, da izsesajo mleko.

Pa pohitite, ker predvidevam, da niso bili še nič hranjeni!!!!!
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2629 : sreda, 19.05.2010 : 12:16:58 »

Iscem pa ne najdem navodil za hranjenje tako majhnih mladickov. Se kdo drug spomni kje je to? Res ne zelim, da tudi ta dva umreta, no. Sad

Od proizvajalca do proizvajalca se razlikujejo navodila kako narediti mleko oz. razmerje med mlekom in vodo. Kar se tiče količine pa po občutku, ko se trebušček napolni je dovolj. Če so mladički siti ponavadi ne jokajo ampak spijo, če so še vedno lačni jokajo.

Ker ni mamice je nujna tudi uporaba grelne lučke, da se ne podhladijo.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2630 : sreda, 19.05.2010 : 12:40:45 »

Treba je tudi masirati trebuscke, da iztrebljajo.

Res je najbolje, da TAKOJ sibnes k veterinarju, da ti pokazejo in povedo vse, kar je treba vedeti o oskrbi tako majhnih in mladih mladickov.
Logiran

Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2631 : sreda, 19.05.2010 : 13:11:24 »

Eagle, ker se mi mladička res smilita, saj nista sama nič kriva, če so ju vzredili neodgovorni lastniki, predlagam da pripelješ mladička in jaz prevzamem skrb zanju, seveda POD POGOJEM, da se mladička potem NE vrneta k tebi!!!!!

Žal imam slab občutek in mislim, da se ne zavedaš kaj vse jima moraš nuditi in kako skrbeti zanju. Res nočem, da bi bilo tudi zanju prepozno.

Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2632 : sreda, 19.05.2010 : 13:15:53 »

najrajši še dodatni pogoj, da nima več legel sploh.
Logiran

Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2633 : sreda, 19.05.2010 : 13:19:23 »

najrajši še dodatni pogoj, da nima več legel sploh.

Ja to je pa z vseh etičnih vidikov povsem samoumevno in pričakovano, samo se bojim, da tega ni moč nadzorovati, še manj pa takim ljudem to dopovedati.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2634 : sreda, 19.05.2010 : 13:22:26 »

sej vem Sad
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2635 : sreda, 19.05.2010 : 15:01:23 »

VEDNO je treba predvideti, da mama psička ne bo mogla skrbeti za mladičke tako, kot je predvidela narava. Po carskem rezu, ki je precej pogost pri malih pasmah, pa še toliko bolj. Upam, da imate nadomestno mleko doma in da ste se temeljito posvetovali z veterinarjem!  Čeprav bi vas že on moral opozoriti, da lahko pride do pomajkanja kalcija pri doječi psici in kaj se v tem primeru TAKOJ naredi.
Vse tisto o hranjenju na 2 uri ter tisto "vzami si dopust" pa drži kot pribito. Ne razumem, kako ste se lahko tako slabo pripravili in niste računali na noben zaplet? Huh

Jaz sem šla pred skoraj 30 (tridesetimi) leti, ko pri nas ni bilo trgovin za živali in te veterinarji ponoči niso šljivili cvaj posto, na vrat na nos s staro katro v Celovec po nadomestno mleko za mladičke yorkije za vsak slučaj, ker so mi rekli, da bo psička imela carski rez (in naj molim, da ne bo ponoči, ker ne bom dobila nikjer nikogar) - pa sem se pozanimala in nabavila vse potrebno. Interneta in mobitelov ni bilo, zato sem se morala precej potruditi. Bila pa sem študentka brez denarja.  In ko se tega spomnim, res še manj razumem, kaj ste mislili.

Držim pesti, da bosta mladička preživela. Čakanje na nasvete s foruma jima pač ne bo pomagalo.  Sad
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #2636 : sreda, 19.05.2010 : 15:54:22 »


Ja ampak tole je pa res neodgovorno in predvsem žalostno - taki mali mladički potrebujejo predvsem toploto
ker ni več mamice jih morate vi greti - v sobi mora biti okoli 28 stopinj, pa v kotilnici tople dekice-najbolje da vanje zavijete
termofor s toplo vodo - (ne vročo) , ampak jaz vam svetujem da takoj obiščete veterinarja - vam bo dal pravilno
mleko,kapalko,nasvet kako se daje mleko ker tudi to je potrebno vedeti, pa še kakšen drugi nasvet in morda še kaj
vsekakor ma morate negovati vsake 2 uri verjetno se kar nekaj časa.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2637 : sreda, 19.05.2010 : 18:38:54 »

Eagle kako je z mladičkoma? Sta kaj jedla?
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2638 : četrtek, 20.05.2010 : 09:10:40 »

Eagle kaj je z mladiči? Upam, da veš da ste DOLŽNI poskrbeti za njih.
Logiran
eagle
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #2639 : četrtek, 20.05.2010 : 09:12:13 »

Hvala vsem, ki ste odgovorili. Tudi kritike bom sprejel, čeravno niso primerne, ker ne poznate situacije. Ampak, kaj bi se brenil. Samo to lahko povem. Potem, ko smo imeli s prvo psičko grenke izkušnje, je žena dejala, da ne bomo imeli več mladičkov. Tako je tudi bilo do sedaj, ko smo zaradi drugih obveznosti bili premalo pozorni, kar je, priznam, naša napaka, tudi do tega prišlo.
Oba psička sta bila redno pri veterinarjih in mi lahko verjamete, da bi si prej sebi trgal od ust, kot pa njim.
Deyzi je bila pred tremi meseci v Postojni na kliniki, kjer so ji popravljali zobke, ker verjamem, da vam je vsem znano, da imajo yorkiji z njimi težave. In preden so jo uspavali, so naredili vse teste, da ne bi bilo kaj narobe. Vsi so bili v redu, zato smo sklepali, da tudi sedaj ne bi smelo biti nič narobe. Pred porodom jo je imela žena na kliniki, kjer so opravili ultrazvok in se prepričali, da ni nič narobe. Tudi carski rez so opravili oni. In ravno dan preden bi morala na odstranitev šivov, se je to zgodilo. Bilo je približno okoli dveh zjutraj. Žena je takoj poklicala na kliniko in ker se ni noben oglasil, je poklicala veterinarja v Vipavi, ki se je nemudoma odzval. Tako, da smo bili ob poltreh že pri njemu.
Še nekaj o mladičkih. Ni nam vseeno za njih. In zato, ker je bila naša Deyzi skrbna mamica, bomo vložili vso našo moč in znanje, da bodo preživeli. Vedite, da imamo trgovino, ki jezaradi tega zaprta, pa tudi jaz sem v bližini, tako, da sem v roku par minut že doma, če me bo žena potrebovala pri oskrbi. Malo težav imamo pri hranjenju, ampak jejo na vsaki dve uri. Pa tudi trbuščke jim masiramo, tako, da pridno izločajo vodo, pa tudi blato so že dvakrat izločili.
 Pa še to bi rad povedal. Donny-a in Deyzi smo dobili, ko sta bila stara eno leto. Imela jih je družina, ki jih je oddala, ker jih niso več mogli imeti Tega ne razumem. Oba sta bila precej suha ( skoraj podhranjena ) in skuštrana, tako, da smo potrebovali skoraj tri mesece, da smo jih razčesali. Pri nas sta imela najboljšo možno nego, z nami sta bila povsod, kamor sta lahko šla. Doma nista bila nikoli sama, ker sta tast in tašča v penziji, tako,da sta imela vedno družbo.
 Kar se tiče pomoči, ki smo jo hoteli, pove še to. V šoku, ki smo ga bili deležni včeraj smo iskali vse možne variante, da bi lahko rešili mladičke. Nikakor nismo hoteli breme prelagati na druge. Bolj prav bi nam prišla moralna pomoč, kajti, ko tole pišem imam solze v očeh in si ne bom nikoli odpustil, če sem vsaj deloma kriv za to , kar se je zgodilo. Z mladički, bo pa tako. Še preden so se skotili, je bilo jasno, da bo eden ostal doma in tudi sedaj bo tako. Enega bomo oddali, če ga bomo lahko, drugače bo ostal tudi
drugi, ker nismo nikakršni preprodajalni, kot nekateri sklepate.
Logiran
Strani: 1 ... 171 172 173 174 175 [176] 177 178 179 180 181 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines