mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 17:21:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda
Strani: 1 ... 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 ... 132   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda  (Prebrano 336436 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1305 : četrtek, 27.02.2014 : 15:22:49 »

Kako je to lepo brat! Boni se sicer ne more odločiti, al bi bila z mano al bi ostala na vikend-crkljanju pri mami. Ampak, potem vseeno odbremza z mano. Luna je bila še boljša. Njo sem morala vedno privezat, če sem kam šla, njo pa pustila kje v varstvu (kratkem ali daljšem). Ker je znala odbezljat v moji smeri tudi pa kakšnem dnevu odsotnosti.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1306 : petek, 28.03.2014 : 18:19:39 »

Več kot en mesec je že od zadnjega resnejšega pohoda Lips Sealed sram. 23. februarja je naš trio skupaj s Fru obiskal še en "skrajni" konec naše kure, Čičarijo. Bil je relativno hladen, a precej jasen dan (takrat še toliko bolj cenjen ...) in takoj, ko smo prilezli iz gozda, so se na obzorju v vsej svoji veličini pokazale zasnežene Alpe.



Parkirali smo v od boga pozabljenem Zagradu oz. Golcu. Prvi cilj je bil zelo razgleden Ostrič (Žabnik), ker pa smo malce zašli, smo 6-im načrtovanim vrhovom na krožni poti dodali še sedmega, Grižo. Roll Eyes Z njenega vrha ni bilo videti ničesar, a sem se na srečo spustila po pobočju navzdol v pravo smer in ugledala Ostrič, na katerega bi morali priti, pa (še) nismo Grin.



Na Ostriču je ppiiiihaaaalo; 360-stopinjska panorama ima pač svojo ceno. Smiley







Mimo oz. okrog Griže smo odhlačali dalje ... Wink

Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1307 : petek, 28.03.2014 : 18:28:25 »



Medvižica ima zelo skalnat in razbrazdan vrh, nič kaj prijazen psom, tako da je na veliko olajšanje Fru in kljub zaskrbljenosti Jagi zadnje metre opravil edini moški predstavnik odprave solo.  Tongue







Pogled proti zahodu je sicer zgovorno kazal, kaj nas še čaka, a ko si nekje prvič, itak ne veš, do kod je treba še priti. Cool

Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1308 : petek, 28.03.2014 : 18:33:54 »

Najvišji vrh slovenske Istre je sosednja Razsušica (1083 m), ki ima zelo neugleden vrh, preko katerega poteka tudi SLO-HR meja.



Je pa malo niže in naprej po grebenu krasno razgledišče proti Slavniku in na jug, čez mejo.



Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1309 : petek, 28.03.2014 : 18:43:12 »

Vau, super ste res, krasne izlete oz pohode imate! Cheesy Cheesy
Čudovite slikce, prav lepo za pogledat... Kiss Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1310 : petek, 28.03.2014 : 18:48:20 »

Na Mali Plešivici, ki je sicer višja od sosednje Velike Plešivice, sta kuŠka končno dobila nekaj za pod zob in kratko pavzo.



Na vidiku zadnji cilj, Velika Plešivica Cheesy.



In nekaj idej za kake kolesarske turce po makedamih Smiley.




Na razglednem vrhu je bilo sicer krasno, ampak mrzlo in vetrovno, tako da smo se hitro odpravili naprej. Spet navzdol, itak.



Na pobočju smo naleteli na vodovod. Je blo treba preverit, kako ta črna luknja izgleda v drobovju. pevka Se ne vidi kaj dosti, ampak bilo je malček scary. Evil







Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1311 : petek, 28.03.2014 : 19:05:58 »

Med obema Plešivicama leži preval Velika vrata, čez katerega pelje na hrvaško zgledno vzdrževana, široka makadamska cesta. Tu je svoje čase očitno stala tudi italijanska straža.



Spet smo malo zašli Roll Eyes, potem pa smo se kar malo počez čez ogromen pašnik, na katerem je bil en sam konj sram, povzpeli še na zadnji vrh, Veliko Plešivico.





Mala Plešivica je res višja Grin



Med sestopom sva nabrala še vrečko omamno dišečega divjega žajblja Cheesy, potem pa od Velikih vrat strumno po prej omenjeni makadamski cesti proti izhodišču. Ravno do mraka smo prispeli v dobra dva kilometra oddaljen Zagrad, kjer nam je čredica konj malo nad vasjo čuvala avto. Smiley

Če bi kdo rad ponovil, tale krožna pot traja ca. 6.5 h ful zmerne hoje, višinske razlike je ca. 750 m, poteka pa takole: Zagrad - (Griža) - Ostrič/Žabnik - Medvižica - Razsušica/Glavičorka - (neimenovan razgledni vrh) - Mala plešivica - Velika vrata - Velika plešivica - (Velika vrata) - Zagrad.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1312 : petek, 28.03.2014 : 19:17:57 »

Noro, kakšna krasna fotoreportaža!

Navijam za VSAK vikend v tem stilu pri vas Cheesy Afro
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Jasmina&Tara
rad pišem
****
Sporočil: 393


« Odgovor #1313 : sobota, 29.03.2014 : 20:18:33 »

 Cheesy Cheesy BRAVO za tale daljši pohod. Slike so super in mogoče jih kdaj vidim v živo Wink.
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #1314 : ponedeljek, 31.03.2014 : 14:03:38 »

Super fotoreportaža!  Cheesy Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1315 : nedelja, 06.07.2014 : 21:06:24 »

Kot že itak veste, je bila Jagi v 2. polovici junija na dopustu, pardon, zbirala je centke za Horjulčke. Wink In v bistvu ji je šlo super; res je idealna treking kuža ljubezen Kiss in če še plašna ne bi bila, bi bilo že čisto kičasto. Cool

V ponedeljek, 16-ega, torej dan po azilaški olimpijadi Wink in dober teden pred 1. obletnico lanskega popotovanja od LJ do TS, nas je naš zlati taxist (vlaki v LJ po žledolomu namreč še vedno ne vozijo sram) zgodaj popoldne odložil v Ljubljani, v Šentvidu, kjer je bil 6.5 let tudi naš dom. Za nedoločen čas smo se brez gledanja na uro enostavno prepustili rumenim puščicam, školjkam, cestam, kolovozom, stezicam višarske smeri Jakobove poti. Midva s kakimi 13 kg na hrbtih  huh, Jagi pač solo. piiiilimo





Pot vodi od Ljubljane (vse smeri Jakobove poti v Sloveniji imajo stično točko na gradu) do sv. Višarij (Mt. Lussari) nad Trbižem v Italiji, ki so že stoletja znana kot romarski kraj in zdaj tudi smučarsko središče s 25 km prog. Dolga je ~160 km. Smiley Peš različica poteka takole in tudi mi smo ji sledili z le manjšimi odstopanji (klik na slikce za povečanje):









Trasirana je tako, da "obišče" vse Jakobove cerkv(ic)e na določeni relaciji. No, prva je bila že v Stanežičah, od tam pa smo se čez Golo Brdo po sicer zaradi podrtega drevja še vedno zaprti planinski poti vzpeli na Katarino (Topol).

Zaslužena pavzica s prvimi razgledi (med drugim na eno od naših nesojenih hišk) ...





Za cerkvijo na Katarini je skoraj navpičen breg, na katerem se pasejo zelo radovedne in luštne kozice ljubezen



Še malo više pa je se je odprl pogled na Ljubljano Smiley. Panorama je sicer vremenu primerna Undecided, a se ne smem pritoževati, saj so bile temperature in za oblaki skrito sonce naravnost idealni pogoji za naše početje.



Jakob nad Katarino je zelo priljubljena izletniška točka, ampak mi smo bili prvič čisto na vrhu predaja. 360 stopinj razgleda, reees lušten kraj. Pa še zakladek je tam. Tongue




(pogled proti severu)


(pogled proti jugu)

In nekje tu pri zadnjih hišah na Katarini se nam je do vrha Jakoba pridružil tudi simpatičen štepsl, miniaturen labradorček.





Mlad, igriiiiv, presenetljivo negovan, strašno vztrajen z vabili Jagi k igri in ravno dovolj plašen, da sem ga pred sestopom brez težav poslala domov. Jagi bi ga že prej. Grin



S Katarine je bilo treba dol, v dolino Ločnice (Trnovec), pa malo v smer Sore pri Medvodah in potem spet gor, kakopak (v tako ozki dolini ni kaj dosti izbire predaja). Tokrat proti Osolniku. Tudi ta pot je bila uradno zaprta zaradi podrtega drevja in če je bila tista na Katarino že zelo dobro očiščena, smo se tukaj kar naplEzali, naplAzili in naovinkarili. Priznam, da je predvsem plazenje pod debli/vejami z velikim nahrbtnikom sila nerodno početje. Lips Sealed Še dobro, da se ga da sneti s hrbta!



Nekje sredi pobočja (praznih sram) borovničevih grmičkov in praproti, kjer je mrgolelo tudi klopov Angry, je Jagi rekla, da ima dovolj, saj se je delal že mrak. In smo postavili prvi tabor. Smiley Padli dol, a je verjetno samo Jagi dobro spala. Seveda sva imela s sabo zanjo extra debel armafleks in flis dekco, tako da je imela skoraj tako udobno ležišče kot doma. No, midva malo manj. Roll Eyes Evil




Nadaljevanje sledi. Smiley


Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #1316 : nedelja, 06.07.2014 : 22:18:10 »

Mene že zdaj bolijo noge, pa je šele prvi dan za "nami" Grin
Se veselim nadaljevanja veselje
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #1317 : ponedeljek, 07.07.2014 : 06:16:06 »

Komej čakam na nadaljevanje...  cookie kafetek
 Kiss Kiss
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1318 : ponedeljek, 07.07.2014 : 09:01:47 »

Mene že zdaj bolijo noge, pa je šele prvi dan za "nami" Grin

Tu smo bili še čisto spočiti, brez žuljev, ni bilo vroče, pa asfalta je bilo tudi samo za vzorec. Torej vse super Wink. Poleg tega sem se lani naučila, da kljub zagonu in viških energije ne smeš startat čisto na polno, da nisi že drugi dan napol polomljen, ko vstaneš Roll Eyes.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1319 : ponedeljek, 07.07.2014 : 18:02:03 »

Lepi prvi del reportazel  Cool Se dobro, da imamo vas, ki namesto nas lenihov hodite po hribih in nam lepe fotke kazete.  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 ... 132   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines