mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 08:25:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža+muca  (Prebrano 68447 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #255 : torek, 26.07.2005 : 11:44:10 »

DAN: 1
Sem dala muca v kosaro in kosaro v boks, ane Wink
Potem pa je bilo takole: muc je hotel ven, ko je prisla njufka, pa se je potulil in umiril (po mojem, ker se je boji). Ona pa ga je gledala, se vlegla poleg kosare, ni lajala ali pa rencala, nic. To me je presenetilo. Je pa seveda 3/4 casa, ko smo bili takole skupa, posvetila meni Grin Macek ji ni bil niti tolk zanimiv, no, ce je bila dlej pri njem, je zacela gristi kletko in ko sem ji rekla ˝NE˝, je bila za nekaj casa vsa pozornost posvecena meni, ker je prisla pac tja in me poskakala in polizala. Jaz sem bila tako nekje 2m od kletke, a je to ok?
Men se zdi, da bi le jaz mogla eno orenk veliko kletko imet in jo postavit v boks in macka not in da bi bila onadva cez noc tkole skupaj, da bi se je muc navadil.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #256 : nedelja, 07.08.2005 : 22:07:57 »

Trikrat hura za našega pobalina, ki se je danes pobratil z najdenčkom Zdravkotom. Po vsakodnevnem ovohavanju in oblizovanju nad muckom, mi je danes malo mače ušlo po stopnicah, naravnost v Brinov gobec Huh No, rezultat je bila ta, da je mače stalno stopicljalo za Brinom, se obešalo po njemu, tako da bo danes prvi dan preživel z nami spodaj.  Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #257 : nedelja, 07.08.2005 : 22:19:42 »

Čestitam!! Kako ti je uspelo??? A ni bil on tudi ful sovražen do mačk? Kako ti ga je uspelo pripravit do ovohavanja brez, da bi se mu utrgalo?
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #258 : sreda, 10.08.2005 : 12:16:47 »

Jaz sem pa danes poskusila sledeče:

mali muc, ki je preveč pogumen in se je ne boji je ležal zunaj na tleh. jaz sem s fabijo delala kroge okrog njega, tako, da smo si bili na cca pol metra. kadar se je zagnala, sem jo scukala, kadar se, sem ji dala priboljšek. na koncu se skoraj ni več zaganjala Cheesy jupi. je pa res, da je bil maček pri miru in pes pod kontrolo. če bi jo spustila, bi ga po****, če bi on bežal, bi ga lovila...pri večjem to sploh ni možno, ker se umakne takoj, ko jo zagleda....

nekaj je, ampak še vedno v bistvu nič Undecided
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #259 : sreda, 10.08.2005 : 20:13:02 »

Wild Angel kaj če bi poizkusila samo pozitivno nagrajevanje ignoriranja mačkov in delala s klikerjem?
Tako kot si to danes ampak brez cukanja. Samo priboljšek ko mačka ignorira. Lahko ji tudi malo pomagaš in jo zamotiš, pokličeš in ko ni skoncentrirana na mačka-nagrada?!
Lp Katja
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #260 : četrtek, 11.08.2005 : 09:53:10 »

ne ne..fora je to, da se ona zažene in brez, da bi jo cuknila, ni šans da dojame, da ne sme. pa še mačka bi....kliker - dvomim, da bi mel kakšen učinek. naši fabiji je treba kdaj pokazat z malo več sile, ker drugače izkorišča. Že ko je v šolo hodila, je kadar jo je brat začel hvalit, takoj popustila in začela izkoriščati. pozornosti od mačka ji ne preusmerim prav lahko...

zaenkrat bom probala še na ta način, kot sem včeraj-pomoje je zakapirala, da dobi priboljšek,če je pridna in pusti mačka pri miru...samo bogve kdaj bo spet takšna situacija, da bo maček mirno ležal na tleh....
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #261 : petek, 12.08.2005 : 11:05:48 »

Izkoristi vsako priložnost, ko mačka ignorira oz. se za začetek vsaj ne zažene. Mogoče v prvih korakih poizkusiš tako da jo motiviraš nase ko gresta mimo in ker se ni zagnala ko nagradiš.
Kar pa se tiče klikerja je dobro da si prebreš kako se s klikerjem dela. Tudi tu na forumu je bilo veliko napisano.
Veliko uspeha!
Lp K
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #262 : petek, 12.08.2005 : 11:10:17 »

Kliker  Wink
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #263 : petek, 12.08.2005 : 18:20:39 »

Danes sem kupila nagobčnik (najlon) za vsak slučaj, ko bom urila Fabijo in naročila kliker, ki ga dobijo naslednji teden...Poj bom pa probala! Še to, potem pa res neham s to misijo nemogoče Undecided
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #264 : torek, 11.10.2005 : 18:33:33 »

pozdravljeni! :)Mene pa zanima kao bi navadila skupaj psa in mačko.maček je  tudi se mladiček tako kot sta psa.maček se psov ne boji a ko gre  h njima onadva začneta po njemu skakati lizati,grizti,...kako naj ju navadim,da ne bosta ga grizla in pa skakala po njem???
če ima kdo s tem že izkusne(mislim,da vas ima zelo veliko psa in mucka ki sta prijatelja Grin)naj mi prosim pove kao naj ju navadim oz. odvadim da ga grizeta...

lep pozdrav!
Logiran
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #265 : torek, 11.10.2005 : 19:44:47 »

Sej če mačku nebi pasal bi jima itak pobegnu.Pusti jih naj se igrajo kakor pač se.Ker so vsi mladički se bodo nadili eden drugega.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #266 : torek, 11.10.2005 : 20:00:26 »

Tema je že odprta TUKAJ.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #267 : torek, 11.10.2005 : 20:22:28 »

aha.tudi jaz sem mislila da jima bo pobegnil a je začel le mjavkati in se ni umaknil  Grin Grin ;zelo pa bi ju radi tega odvadili,ker jih imamo veliko tudi v stanovanju
 Smiley
Logiran
alesreg
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #268 : torek, 11.10.2005 : 23:01:07 »

Imam leto in pol staro psičko. Je poslušna in ubogljiva, vendar pa se njena ubogljivost konča pri mačkah. Vedno, kadar jo peljem na vrt in zagleda mačko, se zapodi proti njej. Ko jo pokličem sicer pride nazaj, vendar je takrat lahko že kakih 10 m stran. Problem je v tem, da se po vrtu in dvorišču sprehajajo mačke in se bojim, da bi kužica kdaj stekla na cesto za mačko. Pa me zanima ali slučajno obstaja kakšen način, da bi preprečil mačkam, da bi še naprej prihajale k nam?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #269 : torek, 16.05.2006 : 16:39:41 »

Pa me zanima ali slučajno obstaja kakšen način, da bi preprečil mačkam, da bi še naprej prihajale k nam?

Ne. Lahko pa ogradite in psica ne bo mogla uiti na cesto...
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines