mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 23:03:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Madžarska kratkodlaka vižla
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Madžarska kratkodlaka vižla  (Prebrano 61710 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ajsha
gost
« : ponedeljek, 21.04.2003 : 23:01:51 »

Zanima me pes madžarska kratkodlaka vižla (je to sploh slovensko ime - prebrano iz hrvaške literature). Jo kdo pozna, kje se jo da dobiti, koliko stane, je primerna za življenje v bloku? Hvala lepa za pomoč in informacije. Ajsha Huh
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #1 : torek, 22.04.2003 : 10:19:55 »

Izraz je čisto taprav - madžarska kratkodlaka vižla!  Grin

Madžari imajo pač dve vrsti ptičarjev - kratkodlake in resaste madžarske vižle. Pšenično barvo dlake pa so vižle "podedovale" od turških ptičarjev.

Pri nas trenutno ni legla - in ga nekaj let že ni bilo. Uvoženih imamo kar nekaj kvalitetnih psov...ampak PSOV (ne psic!!!), tako da je  vzreja pri nas bolj nesigurna. Kolikor vem, je ena zelo lepa psica na primorskem, ki je po parih poizkusih uspela opravit ŠPP. Ne vem pa, ali bodo kaj parili. Do sedaj paritve še ni bilo prijavljene.

Kratkodlaka vižla je seveda primerna tudi za življenje v bloku... predvsem njena kratka dlaka je zelo nezahtevna za vzdrževanje.

Za vižlo, kot za vse ostale kontinentalne ptičarje velja, da mora za pridobitev vzrejnega dovoljenja dobit najmanj prav dobro telesno oceno, opravit mora JZP (ali ŠPP) in imet HD A ali B.

Če se boš po vižlo odpravila v tujino, pazi na poreklo. V kar precej leglih se pojavljajo namreč psihično nestabilni psi (plašni...in zato dostikrat tudi agresivni) pa tudi kolki znajo bit kar problem. Torej.... pamet v glavo ... zberi čim več informacij... in potem šele kupi.

Pa dej.... pripel nam v Slovenijo kako "dobro babo", da se bomo lahko tud pri nas pohvalil s kakim leglom!  Grin

Mladički vižel majo tkoooooooooooooo lepe sinje modre učke... za "požret" lepi so!  Grin  Grin

Lep pozdrav!

B.
Logiran
Janči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #2 : ponedeljek, 12.04.2004 : 19:36:04 »

A ta pasma je skrajsano Vizsla? Kako visok pa je pes oz psica? Kaksen je karakter?
Hvala.

Jana
LP Smiley
Logiran
dogy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #3 : torek, 09.08.2005 : 12:59:04 »

Kje lahko dobim madžarskega ptičarja(vem da ga ne morem dobiti v Sloveniji),
koliko stane pes brez rodovnika(vem da pes z rodovnikov stane 400.000 SIT) in
kdaj je neslednje spomladansko leglo predvideno in
če me lahko kdo obvesti če je v njem kakšna psička ali pa mi da telefon ali e-mail naslov od vzreditelja te pasme.

Logiran
Ssidney
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #4 : četrtek, 18.08.2005 : 18:05:20 »

Citat
...da telefon ali e-mail naslov od vzreditelja te pasme.
Vzreditelja praviš... Zdi se mi, da vzreditelji vzrejajo pse Z rodovnikom?! Posredujem naslov vzreditelja, čeprav imaj pse z rodovniki...
http://www.sugarvizsla.hu/
Pa še nekaj linkov na tej strani:
http://vizsla.startkabel.nl/
Ce si resno želiš vižlo, raje počakaj nekaj let, naštudiraj pasmo, obišči nekaj vzrediteljev in prišparaj denar. Se ti bolj splača, po moje.
LP, Ss
Logiran
dogy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #5 : ponedeljek, 22.08.2005 : 21:39:22 »

Hvala ampak pasmo poznam že zelo dobro, vendar pom pogledala predlagane stvari in obiskala vzreditelje, bom pa vprašala tudi vzreditelje če imajo pse brez rodovnika. Grin Wink Smiley

                          dogy Cool
Logiran
vid
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 13.11.2005 : 19:05:34 »

Živjo!

To je moj prvi prispevek na forumu. Meni in tudi moji punci je zelo všeč Madžarska kratkodlaka vižla. Čez nekaj časa jo bova tudi imela. Zanimam pa me kakšne izkušnje imate?
Kaj jo je še vedno težko pri nas dobiti?

lp vid
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #7 : nedelja, 13.11.2005 : 21:30:32 »

Živjo Vid!
Jaz sicer nimam vižle, vendar sem jo imela priložnost pobliže spoznati in sem bila nadvse navdušena tako nad izgledom kot tudi nad karakterjem vižle Kiss Nekje drugo leto bo naša familija bogatejša za enega člana in morda bo to prav vižla (nismo se se povsem odločili, katere pasme bo, ampak bo pa zagotovo ptičar).
Mislim, da se pri nas vižle ne dobi-boš moral skočit na Madžarsko, ampak pazi, kje kupuješ psa (dobro se pozanimaj, da bo vzreditelj res dober, ker so lahko vižle pretirano plahe). Imaš že kakšen naslov vzrediteljev?

Lp Cheesy
Logiran
vid
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 13.11.2005 : 22:49:28 »

Oj!

Nobenega naslova še nimam. Sedaj sam surfan po netu in iščem info o vižli. Februarja se s punco seliva  v svoje stanovanje. Tako da bodo takrat tut eni stroški. Računava da bi jo imela v roku enega leta oz. leta in pol.
Na eni strani sem zasledil da stanejo okoli 1300 evrov. 

lp vid
Logiran
Accipiter
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 05.12.2005 : 19:30:13 »

Vid !!! Sam mam prekrasnega psa Madžarske vižle. Je star 5 let in o njemu vse naj- naj ! Ma ful mehek karakter in srce junaka. Imam ga za lov. Glede cene in nabave mladička ti pa priporočam vzreditelje v Vojvodini ! V jeseni sem si ogledal vrhunsko leglo v okolici Novega Sada (oba starša vrhunska v delu in lepoti). Cena 250 evrov. Se ti pa ta pasma prikupi v srce. Noro sem trpel, ker mi čas in prostor ne dopuščata, da bi šla ena psička z menoj.
L.p

http://www.moj-album.com/slike/743455/oTXEvixUMz7y9M8D.v.jpg
Logiran
Accipiter
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 05.12.2005 : 19:38:57 »

Žal fotke niso najboljše. Za predstavo, pa je !!!

http://www.moj-album.com/slike/1107037/rojzjE57W8r4b5DQ.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1107037/bxcnCImR9XCOoYs9.v.jpg
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #11 : ponedeljek, 05.12.2005 : 20:11:24 »

Accipiter!
Res imas lepega psa! Nasa familija tudi razmislja o vizsli. Ravno danes sem kontaktirala z madzarsko vzrediteljico po emailu. Ampak 250evrov pa res ni dosti...pa dobis za to ceno kvalitetnega psa? Tvoj pes je tudi iz Vojvodine?
Logiran
Accipiter
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 05.12.2005 : 21:32:03 »

Moj Zenko je iz Budimpešte in je takrat, ko sem ga kupoval stal 500 mark. To je blo za takratne razmere (naše in Madžarske) ogromno. Cena psov je vedno ekvivalentna standardu prebivalstva in države. So pa cene Madžarske vižle (npr. Angliji) resnično okoli 1000 evrov. Me pa izredno veseli, da so tam psičke dražje. Osebno sem velik ljubitelj psičk  Smiley Smiley! Pri nakupu psa v tujini se, pa moraš vedno pozanimati o vzreditelju in se izogibati posrednikom. V Vojvodini, te vzreditelj pogosti doma, ti pokaže vse pse, možen je ogled staršev in proba na terenu. Dogovoriš se lahko za garancijo itd. Je pa priporočljivo, da ti kontakt dogovori negdo poznan. Sem, pa tistih 250€ še preveč napisal. Psička katere leglo sem gledal je bila večkratni mednarodni prvak v lepoti in delu, ter ponosna mamica štirih mladičkov (luštni, da se kar stopiš).
L.p
Logiran
Accipiter
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 29.12.2005 : 14:54:19 »

En in edini (No. 1) !!!  Smiley Smiley Lips Sealed

http://www.moj-album.com/slike/1107037/wbJ9ZJgyfVuP5iMU.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1107037/paJfEhCNyAmWehsp.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1107037/Jr0OJ81sE2wxpoF6.v.jpg
Logiran
vid
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #14 : torek, 17.01.2006 : 16:54:39 »

Živjo!

Sem bil na razstavi v soboto in sem imel priložnost spoznat 2 lastnika madžarskih vižl iz Madžarske. Cena je bila okoli 400-500 evrov, kar je bistveno manj kot sem pa na netu gledu. Sva si kar malo odahnila.
Punca pa je našla eno stran, kjer so vsi vzreditelji Mažarskih vižl in jih je malo morje.

lp vid
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Madžarska kratkodlaka vižla
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines