mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:51:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: operacija zob
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: operacija zob  (Prebrano 22799 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jonko
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10


« : petek, 22.10.2004 : 12:13:12 »

lep pozdrav!
mene pa zanima, če ima kdo izkušnje z operacijo zob oz. po njej

(spremenjen naslov; Jana)
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #1 : petek, 22.10.2004 : 16:32:27 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=421

tukaj je že nekaj o zobkih samo mlečnih Grin-lahko vseeno vprašaš ali pa če ti bo kdo tukaj odgovoril Grin

lp Nina
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : petek, 22.10.2004 : 17:04:39 »

- Siv zob
- Mlečni zobki
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3 : sobota, 23.10.2004 : 01:01:42 »

eh, jaz bom tu odgovoril...
ja, ravno smo "pometali ven dva gornja mlečna, plus enega spodnjega. nekako nista šla ven. drugače pa ne vem kaj vprašanje pomeni....mislim široka tema...
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4 : ponedeljek, 08.11.2004 : 11:57:24 »

Živjo!

Pri Bubi (13 mesečna francoska buldika) sem prejšnji teden opazila, da ima enega (od zgornjih prednjih zob) odlomljenega. V bistvu je čisto odlomljen, ker ga iz dlesni gleda malo manj kot milimeter.
V petek smo naročeni za poseg pri dr. Pavlici v Mestnem Logu. Ker z njim direktno še nisem govorila, me zanima, če kdo ve, kakšen poseg lahko na taki poškodbi sploh opravi ali je ednia možnost, da zob izpuli? Operacija bo v splošni anesteziji in me ravno zaradi tega zelo skrbi  Sad

Kakršenkoli nasvet (iz lastnih izkušenj) bi mi prišel zelo prav.

Lp,
Tina
Logiran
jonko
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10


« Odgovor #5 : ponedeljek, 08.11.2004 : 13:26:57 »

naš kuža je imel isto, samo na spodnji strani. V Mestnem logu pri Erjavčevi so mu izpulili zob. v Glavnem vse je bilo OK. Ona je ful ful v redu!!!! star je 10 let in pred 1 mesecem je bil operiran.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #6 : ponedeljek, 08.11.2004 : 13:29:44 »

A pol se zoba ne da popravit? Tako kot pri ljudeh  Huh Saj tak majhen zobek res nima ne vem kako velike funkcije, ampak Buba je stara šele 13 mesecev in mi tole, da bi bila že zdaj brez zoba, ni preveč všeč... Pa sploh ne vem, kako si ga je odlomila- kamnov namrče ne mara  Grin
Logiran
jonko
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10


« Odgovor #7 : ponedeljek, 08.11.2004 : 13:34:36 »

Po moje da ne. Njemu je korenina ostala, tistega dela zgoraj pa ni imel. Mu že 4 zobki manjkajo, 2 spredaj in nima zaradi tega nobenih problemov.Po moje sploh ne bo vedela da ga ni več, pa še po moje je bolje da ga dajo vn, ker mu se lahko vname al pa kej zakomplicira.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #8 : ponedeljek, 08.11.2004 : 13:37:33 »

Se mi je zdelo, da bo treba pulit  Cry Bo pa škrbasta  Grin
Saj ravno zaradi morebitnega vnetja in zapletov smo pa zatežili, da nas tako hitro vzamejo  Wink
Sporočim, kako bomo opravili.
Lp & hvala,
Tina
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #9 : torek, 09.11.2004 : 00:59:04 »

Živjo!

Pri Bubi (13 mesečna francoska buldika) sem prejšnji teden opazila, da ima enega (od zgornjih prednjih zob) odlomljenega. V bistvu je čisto odlomljen, ker ga iz dlesni gleda malo manj kot milimeter.
V petek smo naročeni za poseg pri dr. Pavlici v Mestnem Logu. Ker z njim direktno še nisem govorila, me zanima, če kdo ve, kakšen poseg lahko na taki poškodbi sploh opravi ali je ednia možnost, da zob izpuli? Operacija bo v splošni anesteziji in me ravno zaradi tega zelo skrbi  Sad

Kakršenkoli nasvet (iz lastnih izkušenj) bi mi prišel zelo prav.

Lp,
Tina

V bistvu o tem je že bilo govora. Če se psu zob samo odlomi, korenina pa je cela, potem ga to ne boli in lahko kar tako ostane ali pa ga popravi veterinar. Tam kjer je zlomljen naredi tako prevleko, če se ne motim. Ne najdem teme, kjer je bilo to že omenjeno. Zob se je zlomil tudi mojemu prejšnjemu psu, nismo vedeli kako mu je to uspelo, bolelo ga pa ni in je tako ostalo do konca....

In.... TinaZ, kaj ste zrihtali?
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #10 : torek, 09.11.2004 : 09:53:37 »

Chris,

zrihtali bomo v petek, torej čez 3 dni- bom sporočila sem gor, kaj bojo naredili na veterini. Vem samo, da je poseg v splošni anesteziji, kaj ji bojo pa delali, pa še ne vem. Če ni take panike, bi tudi jaz rajši videla, da ne naredijo nič.

Lp,
Tina
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #11 : torek, 16.11.2004 : 15:49:36 »

Živjo!

Sporočam, da smo uspešno prestali operacijo zobka  Smiley Operacijo smo prestavili na danes, zato se tudi nisem javila prej. Zob je bilo treba izpulit, ker je bil zlomljen na eni strani že pod dlesnijo- popravilo bi zahtevalo rezanje dlesni, "plomba" pa ni sigurno, da bi držala za vedno  Undecided

Operirala jo je dr. Erjavčeva v Mestnem Logu, kateri gre vsa zahvala (da je z bubo vse OK in da sem bil jaz kar precej pomirjena, ko sem jo morala pustiti tam  Wink ). V petek gremo na kontrolo, en šiv, ki ga je dobila, se bo sam razgradil- dobili pa bomo še potrdilo, da je bil zob odstranjen zaradi poškodbe, in renrgensko sliko- zaradi vzrejnega pregleda.

Buba je že živahna. Ko so mi jo prinesli, mi je kar skočila za vrat  Grin Samo malo hitro se utrudi, kar je pa posledica narkoze.

Lp,
Tina
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #12 : torek, 16.11.2004 : 16:03:43 »

No fino, ostanek zobka je pa miška odnesla Grin.
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #13 : torek, 16.11.2004 : 17:27:52 »

me izredno veseli da je z bubo vse ok, sem že težko čakala kaj boš napisala.. ker mene in mojo malo čaka  tudi narkoza & puljenje naslednji teden (mislim da celo pri isti zdravnici) .. pa me je že zdaj malo strah..

pozdravček tebi in bubi..

Urša
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #14 : sreda, 17.11.2004 : 13:14:45 »

Urša,

nič skrbet- s kužiko bo vse OK (sploh če je bo operirala ta ista vetka). Mene je skrbelo predvsem zaradi narkoze in sem vprašala, če ni mogoče boljše, da se ji da samo injekcijo, da samo spi. Pa baje po takih injekcijah krvni tlak še bolj pade kot pri narkozi, kar je seveda bolj nevarno.

Najhujše pri vsem je, ko moraš pustiti psa tam, še preden zaspi- pa te tako milo gleda, ko ga odnesejo  Sad Ampak boš videla, da bo vse OK.

Držim pesti, ti pa sporoči, kako sta opravili.

Lp,
Tina
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: operacija zob
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines