mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:53:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Agresija do dojenčka
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Agresija do dojenčka  (Prebrano 6109 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tyasha123
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : petek, 10.08.2018 : 00:51:31 »

Pozdravljeni.
Imamo 4-letnega bokserja, vajenega bivanja v stanovanju. Par dni nazaj smo dobili dojenčka, katerega pes nikakor ne sprejme. Ko smo dojenčka prinesli domov, ga je partner postavil z lupinico na tla in pes je nanj zalajal. Vendar se je kasneje opogumil in zacel dojenčka ovohavat. Nato se je pes umaknil. Ponoči je začel pes na vsak glas, ki ga je dojenček spustil, lajat. Naslednji dan pa že agresivno renčati in lajati tako, da ga s partnerjem ne upava spustiti k dojenčku. Psu se ob pogledu na dojenčka naježijo dlake na hrbtu in pa tudi začne se agresivno zaganjati proti tistemu, ki dojenčka drži v naročju.
Prosim za pomoč, saj sva s partnerjem že popolnoma obupana, kaj narediti s psom. Ne želiva ga oddati, saj sva zelo navezana nanj. Lepo prosim, če nama lahko kdo pomaga. Hvala.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : petek, 10.08.2018 : 06:25:09 »

Predlagam, da se kar se da hitro obrnete na nekoga, ki se ukvarja s prevzgojo problematičnih psov.
Recimo, na Jureta pri Alfakanu ali Alenko pri Bajki.
Srečno!
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2 : petek, 10.08.2018 : 21:26:09 »

Individualno delo takoj!
Logiran
Tyasha123
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 11.08.2018 : 17:00:04 »

Pa mislite, da lahko psu kljub prevzgoji zaupam? Da mu ne bo enkrat naredilo klik... Potrudila se bova, saj sva že našla osebo, ki nama bo pomagala. Ampak vseeno naju je strah...
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #4 : sobota, 11.08.2018 : 20:47:16 »

Pa mislite, da lahko psu kljub prevzgoji zaupam?
Moje osebno mnenje - če je prava oseba (ne eden izmed prijateljev, ki misli, da se spozna na pse in vam obljublja čudež Wink, temveč profesionalec na področju prevzgoje psa book), lahko zaupate in se nimate česa bati.
Najverjetneje pa rešitev ne bo prišla čez noč, zato ne obupajte. Smiley
Srečno z prevzgojo in obilo užitkov tako z dojenčkom kot s psom.  Afro
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 12.08.2018 : 12:07:50 »

Preko neta se ne da nič. Če ste v kontaktu z nekom, ki ve kaj dela, bo ocenil tudi vašo interakcijo in verjamem, da bo svetoval najboljšo rešitev.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 27.08.2018 : 10:58:31 »

Tudi david Pogačnik In Andrej Žunič vesta kaj delata-Canispoint. Pa verjetno tudi Alja Za psa? Nisem sigurna. Brina-šola Šavs. In verjetno bi se še kdo našel, ki obvlada.

Pes in otrok nikoli in nikdar, pod nobenim pogojem, niti za milisekundo sama, brez nadzora. Nikoli. Vse se da, če se hoče, nekaj doživljenskega"managmenta" ograda, boks, stajica za otroka, privez na vodnika in obilica vaj, doslednosti. In takoj iskati strokovno pomoč.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Agresija do dojenčka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines