mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 07:03:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Nepravilno delovanje scitnice
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nepravilno delovanje scitnice  (Prebrano 23142 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« : ponedeljek, 30.01.2006 : 19:17:28 »

Začenjam novo temo, a jo nadaljujem od tule. V cetrtek so nazaj prisli izvidi, da ima scitnica nasega veterancica Radicka ne deluje pravilno in da je to krivo za del njegovih tezav. Kuza je trenutno zivahen in jesc, pije tudi normalno. Dr. Pavlinova je predpisala Euthyrox (2x na dan po 2 tabletki). Zanima me, ali je imel morda kdo med vami kaksne izkusnje na to temo? Preden se lotim brskanja in guglanja, ima morda kdo ze pri roki kak link o scitnicnih boleznih za telebane? Se najlepse zahvaljujem za kakrsnekoli informacije, Neza

Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1 : sreda, 01.02.2006 : 21:11:48 »

Dobrodosla, al kaj ti naj recem.  Wink Linke dobis jutri, ker sem zdajle nasla le o zasuku zelodca, kriptorhizmu, erlihiji in se cem...le o scitnici so mi nekam usli.
Me pa zanima nekaj. Koliko kg ima redik, da dobiva le 4 tablete (sklepam, da imas 100 mikrogramske euthyrox)? Mi smo imeli zacetno dozo 10 tablet na 45 kg, potem smo se enkrat pregledali kri in pristali na 8 tabletah. Vse kaze, da smo v drugo zadeli (tudi ti lahko pricakujes spremembo doze, ker je tezko v prvo zadeti) saj je pes ze nekaj mesecev popolnoma odlakan, skuliran, nima tezav s prebavo, pa zoprn do stalih psov je spet. Roll Eyes

Drugace pa kot ti je ze lilit napisala. Lanabelina Alice ima iste tezave kot nas Doncek. lp
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2 : sreda, 01.02.2006 : 21:30:55 »

En link sem nasla:
http://animal.discovery.com/guides/healthcenter/dogs/diseases/hypothyroidism.html
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #3 : nedelja, 05.02.2006 : 10:19:28 »

Kaja, hvala za linke. Pridno berem, linkam dalje in nadlegujem naso veterinarko.

Ce pa ima kdo se kak nasvet, izkusnjo, link, se lepo priporocam. Lp Neza in irski posastki
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #4 : sobota, 18.02.2006 : 09:54:26 »

Tkolele: nas starejsi seter misli, da ima devet mesecev (in ne devet let), nori, se igra in bezlja. Hormone prenasa odlicno, nekolilkanjce je shujsal (kar je cisto v redu, ker je bil prej nekako na zgornji meji normalne teze). Papamo in pupamo normalno. Vceraj smo spet poslali serum na Dunaj, da preverijo, kako je kaj s scitnicnim hormonom v krvi. Bom porocala, ko pridejo rezultati. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #5 : sobota, 18.02.2006 : 12:08:11 »

koliko stane ta pregled?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #6 : sobota, 18.02.2006 : 12:35:38 »

koliko stane ta pregled?

30 EUR. Na kliniko na Dunaju serum pošlješ sama in jim nakažeš denar s poštno nakaznico. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #7 : sobota, 18.02.2006 : 13:06:12 »

Ali 8.500 ce poslje kar veterinar.
Agnes, koliksno dozo tablet dajes rediku? lp
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #8 : sobota, 18.02.2006 : 13:16:43 »

Agnes, koliksno dozo tablet dajes rediku? lp

4 x 100 mg na dan. Kar je menda spodnja meja za tezo nase kravice.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #9 : nedelja, 26.02.2006 : 12:37:38 »

Tkolele: naša starejša žival je še vedno naspidirana. Glede na zadnje izvide bi sicer lahko dobival eno pikico več zdravila, a glede na njegovo živahnost bomo ostali na isti dozi. Naslednji pregled bo pa čez kaka dva meseca. Tako da zaenkrat smo  Cheesy  Cheesy. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #10 : torek, 23.05.2006 : 20:12:59 »

Pozdravljeni!

pridružujem se tej temi, ker imam tudi sama podobne težave. Niti najmanj nisem pričakovala, da bo kdaj imela moja kosmatinka podobne probleme kot ljudje.

Predno so vet. ugotovili kaj je narobe, za njena bruhanja, driske, kolapse in navsezadnje izostanek gonitve je trajalo kar lep čas. izgubila je dlako na posameznih delih telesa, po trebuhu je dobila črne pike, glivice.

Njena kri je potem romala na Dunaj, sedaj pa čakam na izvide. Povsej verjetnosti bo tudi Ava dobila te tablete. Ava pa nikakor ni naspidirana, ampak bolj zaspana in utrujena, ne tipično za bokserja.

Neža
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #11 : torek, 30.05.2006 : 06:50:29 »

Živjo,

ali so rezultati že prišli nazaj? Držim pesti, da je vse v redu? Naša starejša pošast je bila pred jemanjem teh tablet tudi zelo mirna in zaspana, Euthyroxi so ga pa čisto pomladili in prestavili na obrate. Dobil je tudi bolj svetlečo in bolj voljno dlako ter večji apetit. Ker pa bolj nori, je tudi precej shujšal (kar ni v bistvu čisto in popolnoma nič narobe). Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #12 : torek, 30.05.2006 : 12:58:00 »

Še vedno čakamo na rezultate iz Avstrije in upamo, da se niso kje izgubili:(

Nepravilno delovanje ščitnice pa ravno ni pogost pojav pri psih?Ali se motim.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #13 : sreda, 31.05.2006 : 17:46:58 »

Še vedno čakamo na rezultate iz Avstrije in upamo, da se niso kje izgubili:(

Še vedno? Mi jih vedno dobimo v enem tednu.

Nepravilno delovanje ščitnice pa ravno ni pogost pojav pri psih?Ali se motim.

Po mojih podatkih ni zelo pogosto, eksotika pa tudi že dolgo ne več. Lp N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #14 : sreda, 30.05.2007 : 09:38:04 »

Pozdravljeni,
pridružujem se skupini "odvisnežev od tablet" za ščitnico Sad. Po detaljem pregledu bule na vratu smo ugotovili, da gre za tumor na ščitnici. Kri smo dali na pregled na Dunaj in rezulate so dobili takoj naslednji dan Cool. Seveda, zraven še recept za škatlice hormonov (Euthyrox 100 mikrogramske) - 2,5 na 12 ur.
Tako, da me čudi, da hodijo tako dolgo.... Morda je res za poklicat.

Agnes, v kolikem času pa se je tvoj kuža pomladil? Moja je stara 9 let, pa vem, da je bila prej živahnejša. Vendar sem umiritev pripisala letom. Tako zdaj čakam na "boom" gibanja Grin? No, znaki so že Shocked....postala je rahlo nestrpna do drugih psov. Kar hitro jih pošlje nekam..... Tongue, smota pasja.
Na operacijo gremo naslednji teden Undecided. Ima kdo kakšne izkušnje s te problematike?

Je pa čisto navdušena nad posladki vsak dan dvakrat - ni še poštekala, da so notri skrite male tabletke.....  Wink

Vsem en lep pozdrav!

Polonak
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Nepravilno delovanje scitnice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines