mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 20:28:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 480 481 482 483 484 [485] 486 487 488 489 490 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1740834 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #7260 : torek, 20.04.2010 : 22:59:19 »

šit no...
trenutno sem (PRE) polna, ampak dajmo no, a res ni rešitve??
psi, ki niso vajeni človeškega dotika - iz lastnih izkušenj povem da znajo blazno hitro napredovat...

p.s. je kje kdo ki bi prevzel mačje dudarje, stare en dan?  Tongue

p.p.s. a se res na celem forumu ne morejo/mo nabrat trije tapravi, ki bi te male ovčarske žverce sprejeli?!?!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7261 : sreda, 21.04.2010 : 07:00:24 »









Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #7262 : sreda, 21.04.2010 : 07:03:42 »

O mater, kakšen kup prestrašenih oči.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #7263 : sreda, 21.04.2010 : 07:08:36 »

 Shocked ma to pa res ni več mogoče no... Žal mi je za Ludvika. sem mislila, da se bo izšlo.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #7264 : sreda, 21.04.2010 : 11:25:59 »

Danes smo prevzeli v oskrbo 5 psov iz iste lokacije, predvidoma jih prihaja v prihodnjih dneh še do devet, ker natančnega števila ne vemo. Štirje ostanejo, kjer so. Najstarejša je nekaj let stara psica, nesocializirana, trenutno huda zato, ker brani svojo družino. Druga je leto dni stara psica, divja, do danes se je nihče ni dotaknil. Trije so mladiči, stari cca 10 tednov. Vsi so mix ovčarji, nekaj manjši. Vsi so v slabem stanju. Tamali tako grizejo, da ni mogoče priti niti blizu brez deke/brisač/rokavic ipd. Leto dni stara psica se je pripravljena ubiti, če prideš preblizu. Pleza po stenah, nori... in zanjo je najbrž že vnaprej vse izgubljeno. Starejša ne vem, kako bi se vedla, če ne bi imela družine za branit, ker nimam nobene prostorske možnosti za ločit jih ta hip. Srce se mi para, če je to sploh še mogoče... in sprašujem, če je slučajno kje kdo, oz. trije, ki bi bili pripravljeni TAKOJ/ČIMPREJ prevzeti v začasno oskrbo tamale tri. Dve samički in enega samčka (s katerim je najslabše). Prevzamem vse stroške veterinarske oskrbe (cepljenj, čipiranja, sterilizacije/kastracije, hrane...). Potrebujejo TAKOJŠNJO socializacijo pri nekomu, ki ima izkušnje.

Leto dni stara izgleda takole, ostale bom fotkala jutri, ko bo dan. Vsi ostali so podobni.



Vem, da je vse mogoče. Imam izkušnje s psičko, ki je pri letu dni iz podobne življenjske situacije dolge mesece poskušala poškodovati samo sebe, samo da ne bi prišla preblizu. Po skoraj desetih letih je ena od najbolj prisrčnih psičk, kar sem jih kdaj spoznala, živi pa še vedno z mano, ker je nisem mogla oddat. Tamali trije so na dobri poti do evtanazije, ker preprosto nisem sposobna zagotoviti zdaj dovolj vsega, kar nujno rabijo ta trenutek zato, da bi lahko normalno živeli in se socializirali. Prosim, če je kje kdo... so pa popolnoma divji in pri svojih tednih polni grdih brazgotin, ki so jih zadali drugi psi. Moj telefon: 051304435.


Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #7265 : sreda, 21.04.2010 : 11:32:28 »

Nihče?

Niso vredni pomoči?
Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #7266 : sreda, 21.04.2010 : 11:42:32 »

Nihče?

Niso vredni pomoči?

Daj ne lomi ga no, saj so čisto navadni "ovčarji". Le zakaj bi jim le kdo pomagal. Niso beli, miniaturni in cufkasti ali pa vsaj pekinez mixi Lips Sealed
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #7267 : sreda, 21.04.2010 : 13:19:32 »

Nihče?

Niso vredni pomoči?

V fazi pogajanja z možem. Smetka imaš mail.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #7268 : sreda, 21.04.2010 : 20:36:37 »

Je tu kaj novega? Če je kdo pripravljen pomagati jim direktno, da jih vzame pod svoje okrilje, pomagam finančno, prosim lepo. Se vračam že cel dan sem gor in... Nimam besed.
Logiran
anck
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #7269 : sreda, 21.04.2010 : 20:41:05 »

Sem okoli 16h klicala na prej omenjeno številko, pa se mi ni nihče javil. Sem poslala sms, naj me pokličejo nazaj, saj nimam želje težiti če nekdo dela. Pa nihče ni poklical, tako da ne vem..
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #7270 : sreda, 21.04.2010 : 20:49:27 »

Sigurno so "samo" prezasedeni, poskusi jutri še Wink
Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #7271 : sreda, 21.04.2010 : 20:49:41 »

Anck, gor imajo preko 100 živali, telefon ni vedno prva prioriteta.
Logiran
anck
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #7272 : sreda, 21.04.2010 : 21:01:59 »

Sej razumem to  Wink
Bom poskusila spet jutri..
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7273 : sreda, 21.04.2010 : 21:58:42 »

anck, lepo prosim, brez zamere... ampak danes mi je zmanjkalo energije za "morda" bi bili pripravljeni enega sprejeti. Ni kaj dosti za razmišljat. Tehtali se še nismo, vendar več od dveh kg in pol nimajo, če sploh toliko. So majhni, ampak pripravljeni na vso moč ugriznit. Treba je znat izognit se ugrizom, imeti jih čim manj v družbi kateregakoli psa (ali mačka, ker se bodo raje vezali na katerokoli žival kakor na človeka) in imeti jih čim več po rokah, navaditi (doma) na povodec in vrvico in potem počasi na zunanje okolje. Kar pomeni, da je treba tudi lužice in kupčke vzeti v zakup. In nikakor ne sme uiti. Ob prevzemu v oskrbo se podpiše dogovor med zavetiščem in začasnim skrbnikom in kar se mene tiče, iščem res zanesljive, ker je od tega odvisno, kaj bo z njimi. Ne morem si privoščit nekaj na pol, ker za njih ne bo dobro. V katero smer bo šel njihov ne/napredek, je tokrat precej odvisno tudi od začasnega skrbnika. Razumem, da z divjaki nima veliko ljudi izkušenj, je pa treba biti vsaj pripravljen zares poskusit. Zaenkrat imam le za enega  res zanesljivo začasno oskrbo, ko bomo uspeli razglistit in prvič cepit. Če torej kdo misli, da res lahko nudi čas in voljo in nekaj znanja ob moji polni podpori vsaj nekaj naslednjih tednov, potem še dva čakata. Tisto eno leto staro psičko si sploh ne upam dat nikomur, starejša psica pa z mano že lepše komunicira.
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #7274 : četrtek, 22.04.2010 : 08:28:15 »

Citat
Trije so mladiči, stari cca 10 tednov. Vsi so mix ovčarji, nekaj manjši. Vsi so v slabem stanju. Tamali tako grizejo, da ni mogoče priti niti blizu brez deke/brisač/rokavic ipd.
... in sprašujem, če je slučajno kje kdo, oz. trije, ki bi bili pripravljeni TAKOJ/ČIMPREJ prevzeti v začasno oskrbo tamale tri. Dve samički in enega samčka (s katerim je najslabše). Prevzamem vse stroške veterinarske oskrbe (cepljenj, čipiranja, sterilizacije/kastracije, hrane...). Potrebujejo TAKOJŠNJO socializacijo pri nekomu, ki ima izkušnje.



Vem, da je vse mogoče. Imam izkušnje s psičko, ki je pri letu dni iz podobne življenjske situacije dolge mesece poskušala poškodovati samo sebe, samo da ne bi prišla preblizu. Po skoraj desetih letih je ena od najbolj prisrčnih psičk, kar sem jih kdaj spoznala, živi pa še vedno z mano, ker je nisem mogla oddat. Tamali trije so na dobri poti do evtanazije, ker preprosto nisem sposobna zagotoviti zdaj dovolj vsega, kar nujno rabijo ta trenutek zato, da bi lahko normalno živeli in se socializirali. Prosim, če je kje kdo... so pa popolnoma divji in pri svojih tednih polni grdih brazgotin, ki so jih zadali drugi psi. Moj telefon: 051304435.

1) Tehtali se še nismo, vendar več od dveh kg in pol nimajo, če sploh toliko.
2) So majhni, ampak pripravljeni na vso moč ugriznit. Treba je znat izognit se ugrizom,
3) imeti jih čim manj v družbi kateregakoli psa (ali mačka, ker se bodo raje vezali na katerokoli žival kakor na človeka) in
4) imeti jih čim več po rokah,
5) navaditi (doma) na povodec in vrvico in potem počasi na zunanje okolje.
6) Kar pomeni, da je treba tudi lužice in kupčke vzeti v zakup.
7) In nikakor ne sme uiti.
8 ) Ob prevzemu v oskrbo se podpiše dogovor med zavetiščem in začasnim skrbnikom in
9) kar se mene tiče, iščem res zanesljive, ker je od tega odvisno, kaj bo z njimi. Ne morem si privoščit nekaj na pol, ker za njih ne bo dobro.
10) V katero smer bo šel njihov ne/napredek, je tokrat precej odvisno tudi od začasnega skrbnika.
11) Razumem, da z divjaki nima veliko ljudi izkušenj, je pa treba biti vsaj pripravljen zares poskusit.

Zaenkrat imam le za enega  res zanesljivo začasno oskrbo, ko bomo uspeli razglistit in prvič cepit. Če torej kdo misli, da res lahko nudi čas in voljo in nekaj znanja ob moji polni podpori vsaj nekaj naslednjih tednov, potem še dva čakata. Tisto eno leto staro psičko si sploh ne upam dat nikomur, starejša psica pa z mano že lepše komunicira.










Logiran
Strani: 1 ... 480 481 482 483 484 [485] 486 487 488 489 490 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines