mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 16:00:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 251 252 253 254 255 [256] 257 258 259 260 261 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 635822 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3825 : ponedeljek, 08.03.2010 : 19:14:09 »

Jaz bi dala naslov "Vida ostaja v sedlu, čeprav jo sedlo žuli" Angry

Ma bo že dol padla enkrat, ni hudič, da ne!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #3826 : ponedeljek, 08.03.2010 : 19:20:15 »

A dej no, oni še besede ''pasma'' ne razumejo, pa bodo nabijal o korektnem delovanju.

Ni problem spisat razlogov za poziv k odstopu, naj še oni napišejo konkretno s katerimi društvi in kako dobro sodelujejo.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3827 : ponedeljek, 08.03.2010 : 19:50:25 »

O Vida, mene bi blo sram še naprej bluzit na položaju. Moraš res imet debelo kožo, da se rineš nekje kjer te nihče noče.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3828 : ponedeljek, 08.03.2010 : 20:43:05 »

Hehe... pa bi VURSovci spet radi mene namakali nekam, kamor me ni treba. A se bo kdo od društev zbunil in razložil, da nikjer ni omenjen ZH in še kakšno zavetišče, ki naj bi "preživelo", ampak so podpisali idejo o dveh ali treh večjih zavetiščih za celo Slovenijo (ki jih sploh še ni)? A bo kdo vprašal VURS, če sploh berejo, kaj dobijo v roke?

Čudi nas, da ta društva predlagajo obstoj le dveh ali treh zavetišč v
Sloveniji, saj s tem absolutno zmanjšujejo možnosti nudenja oskrbe večjemu
številu zapuščenih živali in posvojitev. Zanimivo bi bilo vedeti, katera so
po njihovo zavetišča, ki jim dajejo prednost in zakaj.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3829 : ponedeljek, 08.03.2010 : 20:59:47 »

Očitno berejo malo po svoje Evil

Deso, se čist strinjam!
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #3830 : ponedeljek, 08.03.2010 : 21:26:14 »

Eh dej no. VURS ima stališča o zavetiščih res enkratna. ''Bolje slábo kot da ga ni'' bruham

Delovanje na državni ravni v zvezi z zaščito živali bi prineslo mnogo pozitivnih sprememb. Ne pa zdaj, ko ima vsak zabačen župan možnost samovolje in ko zavetišča odpirajo ljudje, ki skozi to samo iščejo zaslužek. Današnji sistem jim omogoča da z zanemarjanjem živali dobro služijo na račun davkoplačevalcev. Slaba hrana, nezdravljenje, evtanazija takoj po preteku roka (pa tudi če je žival bolana in bi morala bit evtanazirana mnogo prej, važno da računajo vse oskrbne dni), inšpekcijski nadzor šepa (seveda pa je zadosten pri tistih, ki delajo dobro, celo tisti brez pristojnosti hodijo na oglede) itd.
Ampak neeeee, oni bodo rajši uvajal neumne spremembe glede lastništva psov, da bi kakšne ketne ukinili pa kdaj pomolili nos iz pisarne, pa čipe preverili, to pa ne.
Logiran
user778
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #3831 : ponedeljek, 08.03.2010 : 21:37:19 »

Saj tukaj se verjetno še kar govori o tem primeru napada bullmastifov kajne? Zadnje stanje je, da je trenutno zadeva Baričevič v predkazenskem potopku in se ugotavlja verjetnost kaznivih dejanj uradnih oseb s policijskimi pooblastili v zvezi z neupravičenim slikovnim snemanjem, več informacij pa ni na voljo pravi sodišče.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #3832 : ponedeljek, 08.03.2010 : 21:59:35 »

Aja slikat se ne bi smelo, ostalo je vse ok in v najlepšem redu - za kozlat.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3833 : ponedeljek, 08.03.2010 : 22:09:05 »

Zadeva Baričevič: Predkazenski postopek, ki se nanaša na mučenje živali in odločanje o vrnitvi psov lastniku, je v teku
Predkazenski postopek, ki se nanaša na mučenje živali in odločanje o vrnitvi psov lastniku, je v teku, vsebinskih informacij v tej fazi postopka javnosti pa ni mogoče posredovati, so za STA pojasnili na vrhovnem tožilstvu. Hkrati so pojasnili, da postopek obravnavata dve enoti tožilstva, specializirani oddelek in ljubljansko tožilstvo.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042343243
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #3834 : ponedeljek, 08.03.2010 : 22:19:28 »

VURS? Sodelovanje? Hvaležni za skrb? A se hecajo? A nam zato grozijo z lažnimi prijavami in podmuklo v svojih odgovorih navajajo določen člen? A zato čakamo po dve leti na njihove odgovore? A zato lahko rečejo za psico v posranem pesjaku samo, da vsaj jé, oziroma za hrte na -15, da imajo dlako? Prokleti kreteni!! Kdo predlaga samo tri zavetišča? A ne bi raje predlagali, da VURS (katerega naloga to je) poskrbi, da obstoječa ne kršijo zakonodaje? A ne bi mogoče imeli na direktorskem stolčku nekoga, ki ni tako glup, da na TV pove, da je bolje, da zavetišča kršijo zakonodajo, kot da jih ni. A si lahko prosim tega nadzorni organ, ki mora zagotavljat, da se zakon upošteva, tega ne dovoli? A lahko? In kakšno sranje je to s povezovanji društev? Kaj se pa grejo? Kakšne veze ima to s prijavljanjem mučenja? Kakšne? A mislijo, da bo manj kršitev, če se bodo društva povezala? A mislijo, da bomo znižali kriterije, če se bom o povezali? Al kaj bi radi? Naj raj nehajo mislit tam zgoraj in se ubadat z organizacijo društev (kar se jih niti najmanj ne tiče) in naj raje delajo, kar od njih zahteva njihov opis nalog, njihova služba oziroma za kar jih mi plačujemo. A so normalni?!?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3835 : ponedeljek, 08.03.2010 : 22:20:11 »

Pogačnikov dopolnjen odgovor na interpelacijo že v DZ-ju
http://www.rtvslo.si/slovenija/pogacnikov-dopolnjen-odgovor-na-interpelacijo-ze-v-dz-ju/225299
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #3836 : ponedeljek, 08.03.2010 : 22:25:22 »

Če kdo od VURSovcev na Celjskem koncu tole slučajno bere - a ne bi vi raje poskrbeli, da vam zavetišča ne oddajajo nekastriranih in nesteriliziranih živali skupaj z mladiči? A bi mogoče? A bi mogoče raje poskrbeli, da zavetišča ne odtegujejo nujne veterinarske pomoči živalim? A bi? A se vam pri delu, ki ga bojda ne folgate, ker vas je premalo, resno zdi, da je na mestu govoriti o tem, kako bi se mogla društva organizirat? A res?

Pa še en predlog - dajte nehat opletat z zakonodajo, no. Ker jo poznamo. In dostikrat bolje kot vaši inšpektorji (žalostno, res).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3837 : ponedeljek, 08.03.2010 : 22:33:15 »

Če kdo od VURSovcev na Celjskem koncu tole slučajno bere - a ne bi vi raje poskrbeli, da vam zavetišča ne oddajajo nekastriranih in nesteriliziranih živali skupaj z mladiči? A bi mogoče? A bi mogoče raje poskrbeli, da zavetišča ne odtegujejo nujne veterinarske pomoči živalim? A bi? A se vam pri delu, ki ga bojda ne folgate, ker vas je premalo, resno zdi, da je na mestu govoriti o tem, kako bi se mogla društva organizirat? A res?

Pa še en predlog - dajte nehat opletat z zakonodajo, no. Ker jo poznamo. In dostikrat bolje kot vaši inšpektorji (žalostno, res).

Berejo. brez skrbi. Da jim malo pomaham  predaja
In ne, niso normalni.
Omenjeno zavetišče sem z dokazi o nes/nek od leta 2008 naprej prijavila vsaj 10x, noben postopek ni kljub teženju kar naprej prišel NIKAMOR, vse je kar naprej še V POSTOPKU!!
Zadnja prijava je bila novembra 2009 in je še v postopku, vprašanje o s/K je bilo poslano še v vednost Vidici, pa Bizjakovi tudi in je še kar naprej v postopku.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3838 : ponedeljek, 08.03.2010 : 22:34:16 »

In še vedno se dobi NE- sterilizirane mačke za posvojiti. Preverjeno.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3839 : ponedeljek, 08.03.2010 : 22:37:22 »

dvakrat preverjeno le v zadnjem mesecu. Sem priča od taprvega preverjenga od skogkatt. butnglavc
Logiran
Strani: 1 ... 251 252 253 254 255 [256] 257 258 259 260 261 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines