mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 03:46:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 270 271 272 273 274 [275] 276 277 278 279 280 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 636653 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #4110 : petek, 12.03.2010 : 21:12:27 »

Tudi jaz sem do sedaj razumela zadeve tako, da je v policijsko varovanem obmocju poleg dokazov varovano tudi premozenje, ki se tam znajde in ga pogosto tisti, ki lezi v mlaki krvi ali so ga odpeljali na urgenco, ne more vec scititi.


Glede varovanja premoženja, ali nista bila v hiši tudi neka žlahtnika, tista s posnetkov?
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #4111 : petek, 12.03.2010 : 21:18:35 »

Tudi jaz sem pisala na VF. Super ideja, da se spiše en oreng povzetek vseh objavljenih analiz in pošlje na tuje fakultete s prošnjo za mnenje. Žal jaz ne bi znala nič takega sestavit, da bi bilo vsaj malo dostojno.
Jana kako se tisto zdravilo imenuje tudi jaz ne vem, vem pa, da obstaja pomirilo, katerega mi je dal pred leti vet. za pomirjanje psov pred pokanjem petard. Na naše je tako deloval, da so bili budni, prestrašeni, vendar čisto hromi. Tudi za milimeter se niso mogli premaknit. Učinek je bil grozljiv, ko sem v očeh svojega psa videla paničen strah, skriti pa se ni mogel, ker je bil popolnoma hrom. Sem takrat čist ponorela nad veterinarjem, kako more svetovati tako pomirjevalo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4112 : petek, 12.03.2010 : 21:23:41 »

Aaaaaa, hvala LISA, to je to - bilo je nekaj, kar se uporablja za pomiritev psov ob pokanju petard. Wink Smiley
Grem poiskat.
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #4113 : petek, 12.03.2010 : 21:27:06 »

Verjetno ni nujno, da je ravno patolog, bo pa tak najbolj kompetentno lahko ovrgel ali potrdil trditve.

Verjetno bi blo fino, če se pod dopis podpišemo društva, vsaj tista ki sodelujemo pri Pobudi.
Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #4114 : petek, 12.03.2010 : 21:44:09 »

Aaaaaa, hvala LISA, to je to - bilo je nekaj, kar se uporablja za pomiritev psov ob pokanju petard. Wink Smiley
Grem poiskat.

Mislim, da je pisalo Seradin, ali nekaj podobnega. Spomnim se, da je tukaj potem nekdo tudi napisal, da so to dajali konjem in pa psom ob transportu.
Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #4115 : petek, 12.03.2010 : 21:48:26 »

Sem že našla. Sedalin (da bi naj o tem pisale Slovenske Novice)
http://24ur.com/novice/crna-kronika/zlorabljeni-ne-pa-omamljeni.html
Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #4116 : petek, 12.03.2010 : 21:50:32 »

To je to:
"Slovenske novice pa ob tem pišejo, da naj bi v pasji krvi odkrili tudi sledi zdravila sedalin, namenjenega pomirjevanju psov in konj. Veterinar ga predpiše živalim, ki so živčne, izpostavljene stresnim situacijam in ko jih pripravljajo na daljše transporte. Predpišejo ga tudi psom, ki se bojijo grmenja, najpogosteje pa v prednovoletnem času, ko se prestrašijo pokanja petard. Zdravilo žival pomiri, ne pa omami."
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4117 : petek, 12.03.2010 : 21:58:17 »

Hehe, si bila hitrejsa. Super, evo nasli, torej je najbrz bilo se nekaj drugega, kar je zdaj nekam izginilo Sad
Ok, ce racunamo na to, da se SN ne lazejo.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4118 : petek, 12.03.2010 : 22:02:08 »

BS!  Angry

Ko smo mi psom za transport dajali sedalin, smo v avte nalagali nezavestna "trupla"...

Res so pa konji po sedalinu ene toliko zadeti, ko npr. jaz po enem pivu - bolj nič kot kaj
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #4119 : petek, 12.03.2010 : 22:08:50 »

http://24ur.com/novice/slovenija/neuradno-baricevicevi-psi-omamljeni-in-zlorabljeni.html

Ljubljana, 28.02.2010, 20:22 | Bojana Ksela

Neuradno smo izvedeli, da so toksikološke analize, ki so jih naredili na Inštitutu sodne medicine, potrdile, da so bili Baričevičevi bulmastifi spolno zlorabljeni in tudi omamljeni.
Toksikološke analize treh psov, ki so v začetku meseca do smrti razgrizli svojega lastnika Saša Baričeviča, naj bi neuradno pokazale, da so bili psi spolno zlorabljeni in tudi omamljeni. Izsledke analiz so že v petek v strogi tajnosti poslali policistom, naši viri pa trdijo, da naj bi Baričevič pse zlorabljal. Na pasu, kjer naj bi imel pripet spolni pripomoček, so našli sledi pasje krvi in človeške dlake.

===
Tole se je sedaj tudi kar pozabilo, ane.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #4120 : petek, 12.03.2010 : 22:11:14 »

Če sem prav razumela na tiskovki,je Goršek ali oni drugi  Huh rekel, da policija ne more potrditi spolne zlorabe, ker VURS ni potrdil, da so bile poškodbe na psih storjene z najdenim predmetom na kraju dogodka?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4121 : petek, 12.03.2010 : 22:14:48 »

Mislim, da ne rabimo patologa temvec filozofa, ki bi razjasnil vse te kolobocije Tongue
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4122 : petek, 12.03.2010 : 22:31:12 »

Tole je sicer ze nekaj strani nazaj, pa se mi zdi vseeno zanimivo ponoviti z dodatkom, ker mediji ves cas dopolnjujejo svoje clanke:

Tožilka demantirala Japljevo izjavo
V zvezi z obveščanjem preiskovalnega sodnika in dežurnega tožilca je vodja okrožnega državnega tožilstva v Ljubljani Tamara Gregorčič dejala, da je bila dežurna tožilka o dogodku obveščena s strani preiskovalnega sodnika. Pri tem ni bila obveščena "o morebitnih sumih zlorabe psov, ki naj bi bili ugotovljeni že na kraju dejanja, ter o dejstvu, da so bili najdeni in zaseženi tudi določeni predmeti, povezani s tem dogodkom". Zato ji je bilo po njenem onemogočeno, da vsebinsko odloči o morebitni udeležbi na ogledu. S tem se je odzvala na Japljevo izjavo, da bi se preiskovalni sodnik in dežurna tožilka lahko udeležila ogleda dogodka, če bi ocenila, da je to potrebno.

http://www.zurnal24.si/slovenija/koncno-uradno-o-spolni-zlorabi-163227
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4123 : petek, 12.03.2010 : 23:18:38 »

Ok, ce kdo gleda Odmeve, je zdaj znano - salamonska resitev - zaradi pietete do pokojnika, predvsem pa do njegovih svojcev je pac rezultat preiskave 50/50 - ne more policija podrobno razlagati, kaj se je dogajalo in policija ni pristojna, da daje izvedensko mnenje, ker niso izvedenci. Je pa vse v porocilih evidentirano. Me zanima, ali bo kdo od novinarjev prisel do teh porocil. No, ker ni bilo tretje osebe, Baricevic pa je mrtev, je kazenska ovadba nesmiselna. Tako so zadevo zakljucili. V studiu imajo Gorska.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #4124 : petek, 12.03.2010 : 23:24:23 »

No, na koncu je povedal malo drugače. Da se z ugotovitvijo, da je oseba mrtva, postopek ustavi. Torej oni še vedno ugotavljajo (potrjujejo ali ne) sum, vendar država ne pelje postopka dalje, ker je le-ta nesmiselen proti mrtvemu človeku.

In resno ne razumem tega s pieteto - strinjam se sicer, da ni treba razlagat vseh najmanjših podrobnosti, vendar potrditev kaznivega dejanja ne sodi v najmanjšo podrobnost (ne prvo, ne drugo).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 ... 270 271 272 273 274 [275] 276 277 278 279 280 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines