mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 11:54:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 225 226 227 228 229 [230] 231 232 233 234 235 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 636797 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3435 : četrtek, 25.02.2010 : 19:00:30 »

Z VURS-a je pravkar prisibalo sporocilo za javnost, ki ima tri priponke:

1. SPOROČILO ZA JAVNOST

Iz Nacionalnega veterinarskega inštituta so nas danes obvestili, da so izdelano strokovno mnenje glede domnevne spolne zlorabe bulmastifov poslali v skladu z navodilom Okrožnega državnega tožilstva le naročnikoma, t.j., uradnemu veterinarju, ki vodi postopek in sektorju kriminalistične policije PU Ljubljana.

Na VURS smo prejeli ponovni odgovor Okrožnega državnega tožilstva, ki je v priponki.

Veterinarska uprava Republike Slovenije


2. Odgovor Okrožnega državnega tožilstva

Spoštovani!

V zvezi z vašim vprašanjem vam sporočamo oz. ponovno poudarjamo, da 6.točka 1.odst. 6.člena Zakona o dostopu do informacij javnega značaja zajema tudi podatke oz. končni izvid preiskav NVI-ja.

V zvezi z zaprosilom za kratko pojasnilo pa vam sporočamo, da tožilstvo javnosti informacij ne posreduje v skladu z zgoraj citiranim zakonom, sicer pa tolmačenje določil Zakona o dostopu do informacij javnega značaja za druge organe ni v pristojnosti tožilstva.

Tamara GREGORČIČ
okrožna državna tožilka svetnica
vodja tožilstva

3. Odgovor na vprašanje odvetnika Matoza

V zvezi z javnim vprašanjem odvetnika Matoza, ali je bila generalna direktorica VURS kdaj pacientka klinike Barsos, sporočamo, da dr. Vida Čadonič Špelič ni bila nikoli pacientka te klinike in nikoli tudi ni prestopila praga te klinike.

Veterinarska uprava Republike Slovenije
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3436 : četrtek, 25.02.2010 : 19:36:34 »

Vido je ratalo strah.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #3437 : četrtek, 25.02.2010 : 19:44:10 »

Zdej čas da začne aktivno molit...pa mal naj gre k spovedi, se grehov spovedat... da bo drugič lahko spet Kruh pojubljala.
Komej čakam... da gre
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3438 : četrtek, 25.02.2010 : 22:28:07 »

Danes sem v Novicah (tiskanih) videla slike tiste psičke, ki so jo bulmastifi raztrgali. Kar na jok mi gre, še vedno.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3439 : četrtek, 25.02.2010 : 22:34:02 »

Sam zagovarjam radikalno tezo, dabi morali vsi politiki, mediji,, novinarji ipd. ki sedaj nabirajo točke na en ali drug način, biti tiho o konca preiskave. Ko so izidi znani, pa se pogovarjajmo.

Pa ja ne mislite, da se gre enemu Požarju za resnico? Ali pa Matozu? Podpihujejo ljudi in služijo na njih, tako simpl je to.
Tukaj se pa globoko NE strinjam. Ne glede na to, da gre ob celotnem procesu predvsem za nabiranje točk politikov, pa novinarji NIKAKOR ne smejo biti tiho, tudi Požar in rumena kompanija ne.
Namreč - kdo pa bi v naši državi zagotovil, da bi bila brez pritiska javnosti/medijev/potencialnega volilnega telesa sploh uvedena kakršnakoli preiskava in če bi bila, kdo bi postavljal vprašanja, na katera je nujno odgovoriti?
Preiskava bi dala rezultate in odgovore na vprašanja, ki bi jih zrežirali prav isti vpleteni, ki so ˝afero˝ zakuhali.
Le ob glasni in voajerski in radovedni javnosti, ter buhpomagi, zaslužkarsim rumenim cajtngom se koplje globje in globje in išče odgovore na prava vprašanja, ki se sproti zastavljajo.
In če pri tem en Požar neki zasluži, naj le, samo da se gnojni jami enkrat prileze do dna.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #3440 : četrtek, 25.02.2010 : 22:40:06 »

Torej, ko bo policija konćala preiskavo bodo analize preiskav nesrečnih psov dane v javnost? Ali tudi potem ne in jih bomo morali zbrskati izpod preproge?
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #3441 : četrtek, 25.02.2010 : 22:53:29 »

http://24ur.com/novice/slovenija/zahtevamo-odgovornost-vursa.html

''Na Vursu so dejali, da poziva društev še niso preučili, dodali pa so, da s številnimi društvi, ki delujejo na področju zaščite živali, dobro sodelujejo.''

Na katero društvo so pa mislili? Ne vem če jih je ravno veliko, ki se lahko hvalijo z dobrim sodelovanjem z VURSom Roll Eyes
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #3442 : četrtek, 25.02.2010 : 23:08:26 »

Danes sem v Novicah (tiskanih) videla slike tiste psičke, ki so jo bulmastifi raztrgali. Kar na jok mi gre, še vedno.
Jaz sem Pikico poznala. Krasna psička, prijazna, mila, simpatična. Sad
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3443 : četrtek, 25.02.2010 : 23:12:14 »

Zakaj pa to pogrevajo v novicah? Ne me narobe razumeti, mi je žal za psico, ampak kaj ima tole veze s tem, da so bili bulmastifi milo rečeno maltretirani?
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #3444 : četrtek, 25.02.2010 : 23:17:13 »

Mogoče jih pa kar konkretno povprašajmo s katerimi društvi dobro sodelujejo, tudi jaz bi zelo rada vedela, ker na sestanku VURS-a z društvi, moram priznati, niti slučajno ni izgledalo, da bi katerokoli društvo bilo zadovoljno z njihovim delom. Veliko so obljubljali, zavajali, na koncu pa seveda po starem oz.še več, sankcije društvom za "lažne" prijave. Sicer pa me v zadnjih dneh nenehno preseneča, da so nekateri tako noro sposobni lagati in to kljub vsem dokazilo, da kar govorijo ni resnično. Nekateri so res neverjetni v svoji arogantnosti in prepričanju, da so vsemogočni...
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3445 : četrtek, 25.02.2010 : 23:18:09 »

sessa, zakaj pa ne? Saj so bili maltretirani, toda glede na svoja (dokumentirana) dejanja niso bili ravno angelčki, lastniki, ki so to dovolili, spodbujali in jih potem prešvercali skozi vse predpise pa tudi ne.

Po moje je prav, da ljudje vidijo, kaj so psi naredili tej psički in da preberejo, kaj lastnica psičke o tem pravi. Enako kot detajle o tem, kaj se je zgodilo Megliču. Da se ne zgubi perspektiva zakaj so morali biti usmrčeni, pa niso bili.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #3446 : četrtek, 25.02.2010 : 23:19:17 »

Zato, ker tako nevarni niso bili strožje nadzorovani že preden so napadli Megliča. Ti psi bi morali biti obravnavani kot nevarni že preden so napadli njega, ker so imeli na vesti precej napadov na pse.

To ni tema samo o zlorabi psov, ampak jaz jo razumem predvsem kot temo o nedelovanju odgovornih in neprevzemanju odgovorosti za vse dogodke okoli teh psov (njihova zloraba je pa samo eden izmed teh).
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3447 : četrtek, 25.02.2010 : 23:19:48 »

Sessa, ti pa ga resnično mim užgeš s takole.

Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3448 : četrtek, 25.02.2010 : 23:20:06 »

Vem in razumem. Ampak še vedno je moje mnenje to, da s tem ne bodo dosegli drugega kot pa še večjo histerijo med ljudmi kako krvoločni da so psi. Ta veliki pa sploh. Tile jedo male pse kar po spisku.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3449 : četrtek, 25.02.2010 : 23:21:52 »

To ni tema samo o zlorabi psov, ampak jaz jo razumem predvsem kot temo o nedelovanju odgovornih in neprevzemanju odgovorosti za vse dogodke okoli teh psov (njihova zloraba je pa samo eden izmed teh).

ah vidiš...mene pa tole najbolj žre. Te juhce med politike pa se tako ali tako ne bodo nikdar prekinile.
Logiran
Strani: 1 ... 225 226 227 228 229 [230] 231 232 233 234 235 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines