mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 22:33:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zasuk želodca
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zasuk želodca  (Prebrano 80749 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nani
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6


« Odgovor #30 : četrtek, 10.06.2004 : 11:08:12 »

Pred štirimi leti je tudi moj kosmatinec Bendži, Nemški ovčar umrl zaradi zasuka želodca  Cry.  Bil je 2. maj (praznik seveda, ko delajo samo dežurni veterinarji). Zgodaj zjutraj me je prebudil grozen zvok - Bendži je hropel, poskušal je bruhati, vendar ni moral, imel je napihnjen trebuh.  Poklicala sem dežurnega veterinarja, katerega diagnoza je bila zasuk želodca.  Žal pa je bila najbližja dežurna kirurška ekipa v Ptuju (sem iz MB). Do tja sem potrebovala 30 min (na cesti je bila grozna gužva). Ekipa je že pripravljena čakala. Bendži je takoj dobil infuzijo, v trebuh so mu potisnili nekakšno cevko in ne vem kaj vse so mu še delali - bila sem zraven vendar sem ga držala za glavo in ga tolažila. Žal mu je odpovedal srček. Bila sem prepozna  Cry.
Danes mi praznino, ki jo je pustil Bendži zapolnjuje moj Timi - labradorec.
Pri zasuku želodca je pomembna samo - HITROST. HITRO K VETERINARJU!!!
Lep pozdrav vsem.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #31 : četrtek, 10.06.2004 : 12:20:20 »

Pri zasuku želodca je pomembna samo - HITROST. HITRO K VETERINARJU!!!


jp  Wink, preverjeno brzina rešuje.
Kolikor vem ne zašijejo peventivno, morda na izrecno željo. Tudi v slovenski vojski in policiji ne vem če jim preventivno zašijejo želodce.  Huh

LP Noli
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #32 : nedelja, 15.08.2004 : 15:46:53 »

no, pa imamo tudi mi kaj napisati v tole nesrecno temo...  sram
Zaenkrat samo zahvala ekipi dr. Zemljica s klinike na Gorkicevi.
Speli so "samo" spraznili zelodec - prislo je le do delnega zasuka, ker sva bila tam v "nic casa", nam pa v naslednjem tednu operacija ne uide.
lp, m.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #33 : nedelja, 15.08.2004 : 16:44:25 »

Joj, uboga Spela!  Cry Drzim pesti zanjo! lp
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #34 : nedelja, 15.08.2004 : 16:48:08 »

Maja, kaj se je pa dogajalo s Špelo? In zakaj operacija šele drug teden?

Jaz sem ravno pred kratkim izvedela, da je od sošolke švicar doživel zasuk želodca. Je pa povedala, da je pes normalno dobil večerjo (okoli 20-tih), čez 3 uri pa je začel cvilit in trebuh se mu je začel napenjati. Peljali so ga k Zaninoviču, kjer so ga uspeli rešiti.

Po tem dogodku sem postala malo bolj prestrašena glede zasuka pri Bini Undecided Sošolka ima psa v hiši in so lahko slišali, kaj se je dogajalo z njim, jaz pa imam Bino ponoči zunaj....

Maja, držimo pesti, da bo vse OK.

Lp jana
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #35 : nedelja, 15.08.2004 : 18:34:39 »

Kako se je zgodilo... iz cistega ljubega miru. Tako kot vsak dan je bila dopoldan na sprehodu, potem je jedla in sla pocivat (seveda dobi hrano v dveh obrokih, posodo ima dvignjeno, po jedi pociva, ...). Cez priblizno dobro uro se je prestavila notri  nama in kar naenkrat se je zacela silit k bruhanju. Peljala sva jo ven in ko sem videla trbuh, ki se je zacel nepihovati, smo samo leteli v avto in do veta.
Cista panika, ker se nikjer niso oglasali nadezurno stevilko. Njaprej smo leteli k Trstenjaku (je najblizje) zaprto, potem pa (po nasvetu simi) k zaninovicu. Tam je bila totalna guzva...
Zelodec so ji "samo" izpraznili - verjetno precej podobno izgleda ciscenje zelodca pri cloveku ("slauh" v usta potem pa notri naliva destilirano vodo, da se vse skupaj spere).
Operirali niso, ker sva bila zelo hitra (v dobrih petnajstih minutah, potem ko se je zacelo). NAjprej poskusijo resiti samo z izpiranjem - zelodec se potem postavi nazaj. V nekaterih primerih je to ze dovolj, zelooo priporocljiva pa je potem operacija in prisitje zelodca.
Spela trenutno (in bo se nekja casa) pociva. Jutri imamo kontrolo, potem gre z mano v sluzbo (ker imam totalno guzvo, si ne morem vzeti dopusta). Proti koncu tedna pa se an operacijo. Bo pa naslednjih nekaj casa sigurno ves cas zraven nje eden od naju.
m.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #36 : torek, 17.08.2004 : 21:08:35 »

Danes smo Spelo operirali - zelodec so ji prisili, tako da bi zdaj moralo bit ok. Ta hip pociva, je se ma lo zdelana od narkoze, nikakor pa ne dvomim, da bo jutri spet vse po starem in pripravljena na noveneumnosti. Do naslednjega tedna, ko poberemo ven sive, imamo zapovedano strogo mirovanje in hranjenje 17x dnevno (pretiravam, ampak nekako v tem stilu).
Hvala veterinarjem s Klinike Loka s Stasem Bernikom na celu, pa simi, Noli, Andi, Urski, roti, TiniZ, valvasor in vsem ostalim za stiskanje pesti in sap. Moram priznati, da so mi ti tirje dnevi posteno skrajsali zivljenje in povzrocili prvi siv las (ga sicer se nisem imela casa iskati, ampak ne dvomim v to, da je).
lp, maja + Spela
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #37 : torek, 17.08.2004 : 22:10:40 »

   Ojla!

   Sem ves cas mislila na vaju in upala, da vas ne bo pred operacijo presenetil se en zasuk.
  Zdaj jo pa se kar malo pazite in drzimo pesti se naprej!

  Cao-Slavi
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #38 : sreda, 18.08.2004 : 09:26:31 »

No, pa smo si oddahnili. Špeli želim čim hitrejše okrevanje (tebi tudi  Grin ) pa da bi kmalu lahko šla na tisti sprehod, za katerega se menimo že (pre)dolgo.

Lp,
Tina
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #39 : sreda, 18.08.2004 : 09:58:40 »

Maja držite se,  Kiss čohljajte Špelco. Vse bo v redu. Verjetno ti je vse že razložila Katja ali pa Staš.
Mi je pa kar malo slabo, spomini na kalvarijo moje Tarči  Undecided.
Ne vem ali imamo mi kako čudno sevanje na našem koncu  Huh.
Zagotovo pa lahko napišem to, da so trditve, če preprečiš norenje po jedi, da potem ne bo zasuka, čisti lari fari. Žal nikoli ne veš kdaj in zakaj te lahko doleti (no ja tvojega kužona).

LP Noli
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #40 : sreda, 18.08.2004 : 15:25:19 »

Zagotovo pa lahko napišem to, da so trditve, če preprečiš norenje po jedi, da potem ne bo zasuka, čisti lari fari. Žal nikoli ne veš kdaj in zakaj te lahko doleti (no ja tvojega kužona).  

Se popolnoma strinjam, da lahko pesjancka, ce je k temu nagnjen, zasuk zelodca doleti prakticno kadarkoli. Dejstvo pa je, da norenje s polnim zelodcem stvar se pospesi. Cisti larifari to torej ni. Po mojem.

Cim manj tezav in hitro okrevanje, Neza in irski posastki
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #41 : sreda, 18.08.2004 : 16:56:58 »

Živjo!
Samo eno razmišljanje: kaj pa jedo vaši psi (tisti, katerim se je zgodil zasuk)? Ste mogoče našli kake skupne točke v tem? Recimo isto znamko hrane.

V vsakem primeru bi jaz (če bi se zasuk zgodil mojemu psu) najprej zamenjala hrano.

Lp,

Dunja
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #42 : sreda, 18.08.2004 : 17:43:39 »

Nas je takrat jedel royal canin v kombinaciji z doma pripravljeno hrano. Tisti dan je dobil poleg rednega obroka tudi porcijo chapi briketov Angry Takrat smo precej spremenili prehrano, kupovati smo zaceli drugo znamko briketov, pa se veckrat smo mu doma pripravljali hrano ali dajali barf.  Do zdaj se zasuk ni ponovil. Se vedno prakticiramo dva obroka dnevno, pred in po obroku je pes vsaj eno uro in pol v pesjaku, obiskovalcem so strogo prepovedani vsi priboljski in podobno. Maja  Kiss Kiss Kiss za Spelco! lp
Logiran

Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #43 : četrtek, 19.08.2004 : 11:00:11 »

pri nas je bil in ostaja Tehnical  Roll Eyes, prej suh samo malo vode sem dolila, sedaj razmočimo brikete.

Maja01 pa pri vas?

LP Noli
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #44 : četrtek, 19.08.2004 : 11:06:58 »

mi bomo tudi se naprej kuhali in jedli Canidae, vendar bodo briketi od zdaj naprej tudi razmoceni. Spelino stanje koze je po slednjih briketih namrec b.p. (sicer nisme prepricana, da gre za alergijo na hrano, ampak zdaj je ok). Bo pa kar nekaj casa na 4 obrokih bolj ali manj dojenckaste hrane (razkuhan riz, ajdova kasa, pasirana prekuhana zelenjava in sadje, na drobno narezano meso, ...).
Ne vem, mogoce je pripomoglo to, da smo prejsnji dan prevozili pol Slovenije...  Huh Ceprav Spela voznjo z avtom naravnost obozuje in jo sicer super prenasa ... Ali pa (ni zrastlo samo na mojem zeljniku) kaksno sparjeno jabolko, ki ga je pobrala na vrtu... Ali pa prazna Luna ... Ali pa pac samo genska predispozicija...
m.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zasuk želodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines