mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:40:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: priprava psa za razstavo
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: priprava psa za razstavo  (Prebrano 63815 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #165 : torek, 16.03.2004 : 15:58:04 »

Mi lahko kaksen razstavljalski macek pomaga? Bagi zdaj ze lepo hodi na razstavni vrvici, tudi stoji ze brez problemov (upam, seveda, da je ne bo na razstavi spet kaj picilo Roll Eyes), tudi pozorna je ves cas name oz. na priboljsek.  Grin Problem nastane ko hocem z njo teci. Takrat zacne vleci in nobena stvar ne pomaga. Nikakor je ne morem pripraviti, da bi tekla pocasi. Saj na prejsnji razstavi sem malo blefirala in z njo sploh nisem tekla temvec le hitro hodila, ampak zdaj ima punca ze 6 mesecev in bi se ze spodobilo, da vsaj kaksen krog odteceva! Roll Eyes hvala za ideje in lp
Logiran

ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #166 : sreda, 17.03.2004 : 16:35:02 »

Kaja, saj ni nujno da Bagi "laufa" (ali se tebi tako teče  Smiley). Če lepo hodi, je to čisto dobro, če že ne odlično.
Ker je ona majhna, boš ti s časom in treningom (na razstavi, to so najboljši treningi) samo malo podaljšala korake, in tako jih bo tudi ona... potem jih boš malo pospešila, in jih bo tudi ona ... z vrvico pa jo boš rahlo "balansirala", da ne bi začela dirjati.
Ampak ne priporočam, da prehitevaš - to boš delala, ko boš v njo že sigurna, da te bo pravilno spremljala. Teči pa ne sme!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #167 : četrtek, 18.03.2004 : 12:15:13 »

Ne, ne, meni se nic ne tece, brez skrbi. Grin lp
Logiran

Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #168 : četrtek, 18.03.2004 : 20:05:46 »

No jaz nisem ravno razstavljalski maček ampak kolikor vem na razstavi ni potrebno vodniku teči, važno je, da gre pes v kasu. Če ni res pa naj me strokovnjaki popravijo.
LP
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #169 : petek, 19.03.2004 : 13:36:13 »

Ja, ampak ce hocem, da gre moj pes v kasu moram jaz hoditi malo hitreje. In ko jaz stopim hitreje, da bi psica presla iz pocasnega koraka v kas, zacne galopirati kot mlad konjicek. In to izgleda tako kot, da se v zivljenju ni videla vrvice saj se zacne sukati okrog svoje osi in poskakovati po zadnji tackah. To slednje ima zgleda po svoji mami! Grin
No, tako je bilo do vceraj, danes pa me je lepo presenetila saj je lepo tekla z dvignjeno glavo in repkom in se samo enkrat zavrtela.  Cool lp
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #170 : petek, 19.03.2004 : 14:11:32 »

Hmmmm...Kaja jaz imam pa ravno obraten problem  sram Undecided Meni pa Bina sploh noče laufat. Saj na srečo je bernardinka in bo mogoče sodnik rekel: ah, naj ji bo. Saj je to lena in počasna pasma  Grin Cool (čeprav v resnici temu ni tako).  Če mi pa že teče, mora pa obvezno držati povodec v gobcu  Angry Sad Undecided Tongue Ampak to samo na razstavi-doma je čisto pridna  Roll Eyes Tongue

LP Jana
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #171 : petek, 19.03.2004 : 17:06:03 »

Bina:kaj pa če poskusiš s priboljški?Ker meni Liza tudi nekaj časa ni hotela tečt,pa sem ji potem govorila teci,teci,teci, pa hitro,hitro ali pa šibej!pa ji s priboljškom mahala pred gobcem,da je hitreje tekla.Sva pa delali tudi na njenega ježka,ki ga obožuje,da je potem skočila za njim pa malo pospešila kas.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #172 : petek, 19.03.2004 : 17:55:34 »

Liza, saj ona meni doma teče, samo na razstavi je pa problem. Sploh na tisti, bolj oddaljeni. Za Vrtojbo je bila pokonci že od 5-tih zjutraj in je bila ob desetih, ko je bilo na vrsti ocenjevanje, že čist fertik  Undecided Shocked Mogoče bo malo bolje v Ljubljani, ker je bližje. Pa mogoče potrebuje čas, da se navadi na razstave.

Če ji pa začnem s hrano mahat pred gobcem, se začne pa slinit (in to pia v temi JH mislila, da noče plavat  Grin Grin)

LP Jana
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #173 : petek, 19.03.2004 : 18:56:53 »

kaja:Ja vsi psi ponavadi na razstavah nocejo delati,oz. delajo drugace kot doma.Pomoje je najbolje,da najprej hodis zelooo pocasi in jo imas na poleg(ce to sploh ze zna Grin),ce te ona povlece jo povleci nazajpotem zmeraj hitreje hodi.Lahko probas tudi tako,da ce te prevec prehiteva se enostavno ustavis reces ne in zacnes od zacetka Wink

lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #174 : sobota, 20.03.2004 : 09:35:15 »

Pia, poleg je se bolj slab, vendar delamo na tem. Je odvisno od dneva in njenega razpolozenja. Ga pa na razstavni vrvici raje izvaja kot na navadni ovratnici in povodcu. Se je prav navadila, da na razstavni vrvici najprej hodiva, potem se jaz ustavim in ona naredi se par korakov pred mene in obstane. Temu seveda sledi priboljsek. Zunaj na sprehodu pa imam ponavadi polne roke se ostalih cuckov in ji priboljska ne morem vedno dati (sploh, ce je zraven Kaja, ki ga vedno poskusa ukrasti Grin). Naslednji teden zacnemo s solo in upam, da bomo uspesno nadaljevali tam kjer smo januarja koncali.

Kar se tice vlecenja na vrvici. Kajo sem navadila na pocasno hojo tako, da sem ves cas spreminjala smer, tudi v levo, tako, da sem stopila pred njo. Bagi pa me ocitno tako dobro prebira, da se preden jaz skusam spremeniti smer zacne ona poskakovati in ce bi jo takrat povlekla za seboj ne bi bilo nobenega ucinka. Govorim seveda za navadno vrvico in ovratnico. Se pa tudi ustavljamo kadar vlece in takrat se mora vsesti, sele potem nadaljujemo. Sicer pa na splosno uboga bolj kot je ubogala Kaja pri 6 mesecih.
Hvala za odgovor in lp
Logiran

sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #175 : torek, 06.04.2004 : 13:26:41 »

Zopet novinci in njihove bolezni...

Vprašanje ali dva:

Koliko je po navadi kužkov mladičkov na enkrat v ringu?

Koliko stane razstavni povodec, no cc.?

Kaj potem počnete vse tiste ure, ko čakaš, se lohk v kakšen bife zicneš, a moraš met kar svoje stole, da mal posediš?

Dost maltretiranaj!
Hvala in pa, pa...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #176 : torek, 06.04.2004 : 13:39:13 »

Koliko je po navadi kužkov mladičkov na enkrat v ringu?
Odvisno od pasme! Mladičkov je v ringu toliko, kot jih je prijavljenih. Moja psica je bila do sedaj vedno sama. Pri kakšni bolj popularni pasmi pa je v ringu tudi več psov.

Citat
Koliko stane razstavni povodec, no cc.?
Spet odvisno od vrste povodca. Jaz sem kupila za svojo psico povodec iz vrvi in dala za njega mislim da 1000 sit. Če pa kupiš kovinsko (tanko) ovratnico, pa samo ta pride okoli 7 tisoč. Poglej malo na prvi razstavi.

Citat
Kaj potem počnete vse tiste ure, ko čakaš, se lohk v kakšen bife zicneš, a moraš met kar svoje stole, da mal posediš?
Jaz itak poznam že toliko ljudi, da mi ponavadi zmanjka časa, če se želim z vsakim malo več pogovarjat. Mene bife nikoli ni še videl (kadar sem bila s psom). Pa v Avstriji malo po stojnicah pofirbcam (ker jih je res veliko). No, saj do ocenjevanja sem itak tooooolk živčna (vprasi Kk, kako je bilo v Ljubljani Wink), da nisem sposobna normalnega pogovarjanja. Skratka, jst do sedaj še nikoli nisem imela stola s sabo.

Lp jana
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #177 : torek, 06.04.2004 : 14:08:02 »

Živjo!

Kljub vsemu je fino imet sabo svoje stole, ker je razstavni dan kar dolg (uboge nogice!). Pa vzemi sabo še boks in ključavnico, da lahko vse skupaj zakleneš in greš malo naokrog pofirbcat  Grin

Lp,
Tina
Logiran
Eva3
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


« Odgovor #178 : torek, 20.07.2004 : 21:35:44 »

Kako pa naj lepo uredim mojo psico bokserko?Huh Huh Tongue Na eni razstavi sem ze bila in so me ocenili "odlicno". To je bila moja prva razstava.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #179 : sreda, 21.07.2004 : 11:08:55 »

Eva3: Ja imas vec nacinov. Lahko preprosto psa preceses z gumijasto rokavico, mu umijes gube, ter ga preceses z vlazno krpo-za lesk. Lahko pa psu z belo kredo napudras belino, ter ga poskropis z spreyem za vecji lesk(mislim da ga ima bio-groom), seveda ne pozabi na gube Wink

Lp,Pia
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: priprava psa za razstavo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines