mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:01:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: priprava psa za razstavo
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: priprava psa za razstavo  (Prebrano 63809 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Eva3
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


« Odgovor #180 : sobota, 21.08.2004 : 17:15:59 »

Hvala! Seveda bomo na naslednjem tekmovanju videli nove rezultate... Grin
Logiran
laura banko
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #181 : nedelja, 03.10.2004 : 20:53:22 »

Zivjo, je na tem forumu kdo, ki ima yorkshire terierja? ker je nega mojega psička kar zahtevna, bi bilo fajn podebatirati o tem. Javite se mi
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #182 : sreda, 26.01.2005 : 19:34:12 »

Kaj mi lahko kdo z izušnjami svetuje, kako naj švicarčka pripravim na razstavo.
Hvala... Wink
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #183 : četrtek, 27.01.2005 : 15:13:09 »

Oj!

Dali: Predlagam ti, da psa pred razstavo skopas ali pa ga temeljito zdrgnes s krpo pomoceno v kis(razrecen z vodo). Psa tudi temeljito skrtaci z gumijasto scetko. Tik preden gre v ring ga lahko pospricas s sprejem za lepsi lesk ali pa ga nahitro zbrises kar z navadno krpo namoceno v vodo. Ce hoces da bodo tacke ter predel prsnega kosa(kjer je pes bel), se bolj bele se v trgovinah in na razstavah kupi posebna krema s katero psa namazes.

Lp,Pia
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #184 : četrtek, 27.01.2005 : 16:53:24 »

 Wink pia: Hvala za nasvet...belino se mu lahko poudari tudi s kredo, ne?
tako sem prerala, samo glede beline okrog smrčka me malce skrbi, namreč, da mu kreda (prah) ne bi prišel v dihala in bi potem kihal... Undecided

še glede obnašanja psa (ker bo to moja prva razstava o tem ne vem skoraj nič) kako naj pes stoji, ali se gre tudi v kakšen ring, kako se mora obnašati, koliko časa traja, kakšna je moja naloga (kot vodnik), pa tudi, če imaš kašen link, kjer vse to piše...aja, pa še kako psa naučiti kako naj stoji...
joj, oprosti mi, ampak razstava se bliža in to je zame prvič...
upam, da ti ni odveč, da sem ti postavila toliko vprašanj  sram sram  
ok, hava ti za enkrat Wink Wink Wink
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #185 : četrtek, 27.01.2005 : 17:00:47 »

Dali, preberi si to temo: PRVA RAZSTAVA. Tam imaš vse napisano Wink

Lp jana
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #186 : četrtek, 27.01.2005 : 17:15:32 »

hvala, bina...
sem se včeraj prijavila tako, da nisem še utegnila veliko brati tukaj...
bom pogledala... Wink Wink Wink
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #187 : četrtek, 27.01.2005 : 17:30:39 »

Dali: kaj ti vzreditelj ni dal kakšnih napotkov?
Sicer sem v ringu mladega psa dokaj tolerira, je pa precej +, če psiček že nekaj zna pokazati - recimo da lepo stoji v svoji raztavni pozi, lepo teče, ter brez problemov pokaže svoje zobke. to so osnove...
Sicer pa, ko boš 1x v tem (v raztavah) boš imela doma toliko pripomočkov, da ne boš vedela kam z njimi! pa vsi bodo ravno za tvojo pasmo:)...
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #188 : četrtek, 27.01.2005 : 17:56:36 »

Hvala Alix (upam a sem prav napisala Wink)
Ne znajdem se, ker nisem še nikoli videla nobene razstave.
Poznaš slučajno koga, ki bi pomagal pri pripravah (hoja, drža).
Brala sem o nekem posebnem povodcu. Kje se ga dobi, kako se dela z nijm in ali je obvezen?
Hvala vsem, ki mi pomagate.
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #189 : petek, 28.01.2005 : 09:06:08 »

Dali: Ne, povodec, ki ga omenjaš, ni obvezen! Je pa vsekakor primeren, in ponavadi ga imajo po večini prav vsi raztavljalci. Pa tudi bolj estetsko izpade! Ker imaš še mladega kužka, mislim, da te povodec ne bi smel priti več kot 1500sit!
Povodec zgleda pa približno tako, da je ovratnica in vrvica v enem kosu, iste barve, ponavadi s srebrno ali zlato sponkico.
Mi imamo recimo namesto tegale raztavnega povodca zlato ketnico, ki se jo da dobiti na vseh raztavah, za takšnega pesjanarja, kot ga imam jaz pa pride okoli 8000sit - plus kratka ročka, ki je stala mislim, da 1500sit.
Raztavljanje, drža pa je seveda od pasme do pasme različna. Recimo dobermane, nemške ovčarje itd...raztavljajo po večini z duble handlanjem...tole 'zanimivost' boš verjetno opazila na več raztavah!
Setri, zlati prinašalci etc..imajo spet svojo stojo, prav tako ostale pasme...saj pravim, to je v veliki večini stvar vzreditelja, koliko in kaj ti pokaže.
Lahko pa se zmeniš z nekom, ki ga poznaš in veš da obvlada raztavljanje tvoje pasme, da ti psa vsaj na prvi raztavi 'hendla' (se pravi raztavlja). To pa je potem tudi od tvojega psa odvisno, koliko in komu se najbolj pusti.
Kakšno pasmo imaš in koliko je star?Huh
Pa priporočam ti da si prebereš temo Prva raztava, in tam potem pogovor tudi nadaljujemo...saj mislim, da tole po večini spada tja...
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #190 : torek, 01.02.2005 : 15:44:41 »

Dali: Ja lahko uporabis tudi kredo in potem prelakiras z lakom, da dlje casa drzi Wink Moras malo paziti da mu ne gre v smrcek pa tudi ce mu malo gre ne bo nic narobe Wink

Lp,Pia
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #191 : sreda, 02.02.2005 : 12:54:35 »

Pia:
ne, sej kreda res ne bi smela škodit... Cheesy
ampak zdej moj mali kašlja, pol pa da bi še kihal... Tongue
ja, pa bom minilo...z vsemi zdravili...
pa vitamini...sej ga bom še razvadla...
upppsss...to je tema o razstavah...me je malo zaneslo...
aja, pa še to pia, mi lako poveš s katerim lahkom?
Res hvala vsem za nasvete....
lp...
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #192 : nedelja, 27.02.2005 : 18:27:11 »

Jaz pa imam briarda in res ne vem kako se ga pripravi za razstavo. Vzrediteljica na zalost ni znala dobro anglesko, zato je bila najna komunikacija bolj klaverna. Rekla je samo, da se ga ne sme  kopat pred razstavo in pokazala kako se ga cese. Res bi bila hvalezna za vsak nasvet in kaksno "finto"
Hvala

Lp
Barbara
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #193 : četrtek, 28.04.2005 : 09:50:24 »

zdravo!
zanima me, če psa kopate pred vsako razstavo? glede na to, da eni redno hodite na razsatave (tedensko ali pa mesečno), kako očistite dlako, da je mehka in dišeča, kakor da bi ga skopali?? Huh
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #194 : četrtek, 28.04.2005 : 10:11:32 »

jasminaj ti imas dalmatinca in dlaka ni tezka za nego. lepo ga umij s krpo namoceno v kis in vodo, prodajajo tudi posebne spreje (disave), ki pa so po mojem brezveze. Pes je pes in naj ima vonj po psu. To pa ne mislim, da mora smrdet, sam tud kot ena francozinja naj ne bo naparfumiran. Psa pa ni dobro prevec kopat s samponi, ker dlaka izgubi svojo naravno strukturo.
Jaz mojega sploh ne kopam. Pocesem ga, posprejam s spreji za cesanje in mu umijem gobec in tace, pa je stvar narejena Wink
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: priprava psa za razstavo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines