mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 05:46:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: priprava psa za razstavo
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: priprava psa za razstavo  (Prebrano 63783 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #195 : četrtek, 28.04.2005 : 10:14:50 »

zdravo!
zanima me, če psa kopate pred vsako razstavo? glede na to, da eni redno hodite na razsatave (tedensko ali pa mesečno), kako očistite dlako, da je mehka in dišeča, kakor da bi ga skopali?? Huh

Daj preberi si prvo stran te teme, kjer sem jaz spraševala isto Wink

Lp Jana
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #196 : petek, 29.04.2005 : 21:19:57 »

aja, pa še to pia, mi lako poveš s katerim lahkom?

Lahko uporabis kar navaden Pantene lak za ljudi(lahko je tudi katerakoli druga znamka). Meni se je Pantene se najbolje obnesel Wink

Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #197 : sobota, 30.04.2005 : 17:43:18 »

Mi smo našega praviloma skopali vsaj 10 dni pred razstavo, sam na prejšnjo je šel ne da bi ga kopali (3 mesece se ni), ampak ob rednem krtačenju se ni poznalo!  Grin

Drugače ga pa še postrižemo kakšnih 14 dni prej.


Lp, Sanja
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #198 : nedelja, 08.05.2005 : 20:50:23 »

Lahko uporabis kar navaden Pantene lak za ljudi(lahko je tudi katerakoli druga znamka). Meni se je Pantene se najbolje obnesel Wink

Hvala Pia...bomo poskusli na Hrušici! V Vrojbi pa je bilo kar OK... Grin
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #199 : ponedeljek, 09.05.2005 : 17:23:27 »

Jasmina...glede na to da imamo razstavnega setrcka, je nega se posebaj pomembna...mi ga dnevno z vodo stusiramo po dolgi dlaki spodnjega dela telesa...saj ves je fant, pa se malo polula itd:)!! Shocked Roll Eyes - glede na to, da imas kratkodlako pasmo, dalmatinca, samo pazi na cistoco - in ga skopaj, ko se bo to tebi zdelo potrebno - seveda, ko je kuza umazan...drugace se mi kopamo pred vsako razstavo, ce  pa so razstave prevec na kupu - da so recimo par tednov zapovrsti, pa na vsaki 14dni....pa uporaba kvalitetnega sampona itd...o tem bos pa vec zvedla pod temami o negi...vsekakor pa lahko kontaktiras kaksnega lastnika dalmatinca, ki ga razstavlja - mislim, da jih je na tem forumu kar nekaj. ali pa obisci naslednjo razstavo (recimo Hrusica, Maribor, Lendava...) pa se na licu mesta pogovori o negi svojega kuzka z drugimi lastniki...
Lp
Nina
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #200 : ponedeljek, 10.10.2005 : 19:32:57 »

Mene pa zanima, v kakšnem primeru se psa diskvalificira iz razstave. Januarja nameravam it na prvo razstavo z Atosom, pa mi ni čisto jasno, kako bo to potekalo. Takrat bo star 8 mesecev pa pomojem še vedno tako igriv. Zdaj vadiva kazanje zob- večinoma mi pusti, včasih se mu pa zazdi, da bi me malo ugriznil, ker so moje roke tako dobre. Kaj  v primeru, če to naredi sodniku? Kaj pa če mu kažem priboljšek pa hlastne za njim in me zraven ugrizne? Kako bo prenesel ves ta pomop, pa toliko psov... Roll Eyes Doma kar lepo dela, tam pa dvomim, da bo tako Undecided
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #201 : ponedeljek, 10.10.2005 : 19:43:49 »

Rožica, psa se lahko diskvalificira zaradi več razlogov. Lahko je to nepravilno zobovje ali kakšna druga huda telesna hiba, lahko je razlog za diskvalifikacijo, če pes napade sodnika, drugega psa ali koga drugega itd.
Svetovala bi vama, da mogoče prej enkrat obiščeta kakšno razstavo, kjer se še ne bo razstavljal, samo toliko, da bosta lahko malo povadila in da se malo privadi vsemu hrupu (20. novembra bo razstava v Vrtojbi). Zobke kar tako pridno naprej vadita pokazat, če le imata možnost, naj mu poskusi zobke pogledat tudi kakšen tujec oziroma čimveč različnih oseb.
Vedeti moraš tudi, da se prvič na razstavi sigurno ne bo obnašal tako lepo, kot tisti lepotci, ki imajo za sabo že kar precej razstavne kilometrine, se pa lahko vseeno kar dobro pripravita Smiley Se že pusti otipavati tujcem, tako moškim kot ženskam in zraven stoji? Že zna pravilno teči in stati? Vse to lahko povadita Smiley
Zaenkrat še nisem zasledila, da bi sodnik diskvalificiral mladiča, ker je hlastnil proti njemu, ker gre bolj za igro kot za resen napad. Je pa vseeno veliko boljše, če se z Atosom dogovorita, da se to ne dela, ker sicer ne bo priboljška oziroma nagrade...Srečno!
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #202 : torek, 11.10.2005 : 05:23:33 »

Oj!

Hvala za odgovor! Ne, saj mi je jasno, da prvič ne bo vse tako, kot mora biti- je preveč živahen, pa saj mi je tak tudi všeč Wink Bom poskusila čim več vadit z njim. Ja, pa tudi druge prosim, če ga lahko malo pretipajo pa zobke pogledajo- ni problem v tem, da se ga kdorkoli prime (itak kar k vsakemu rine se malo počohat), včasih se mu zdi, da se z njim igrajo, potem pa kar malo rokce začne gristi. Pa še moj pametni oči mu pusti, da ga grize, ko ga boža (pa mu sploh ne morem dopovedati!!!!) Sem tako jezna Angry Angry No pa saj bo!

Lp, Urša
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #203 : sobota, 21.01.2006 : 18:12:55 »

Sedajle sem gledala pasjo razstavo, ki je bila na gospodarcu, in mi je blo pri določenih posnetkih res kr groza gledat. Neka gospa je svojega psa prijela za glavo in rep ter ga obrnila za 360º, da bi ga tisti ocenjevalec lepo videl.... Angry Cry

Veliko psov sploh ni uživalo v česanju in razstavljanju. Ne samo, da niso uživali prav mučno jim je bilo, poleg tega pa so se nekateri lastniki obnašali do psov kot do nevem....kot da jih imajo samo za kazanje in niso prav nič kazali, da jih imajo sploh kaj radi, pomembna jim je bila samo tista ocena.  :(No to je moje mišljenje in pač mislim, da psa res ni potrebno siliti v razstavljenje, če mu to ne paše. Tongue

Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #204 : sobota, 13.05.2006 : 12:56:31 »

Se obeta kakšna razstava Junija ali Julija v Sloveniji?
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #205 : sobota, 13.05.2006 : 13:33:26 »

17. in 18. junija je Cacib Portorož Smiley
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #206 : sobota, 13.05.2006 : 15:04:13 »

Hvala za te informacije. Katere pasme pa bodo? Kje si lahko to ogledam? Imate kakšne linke?

Kaj pa Julija, bo tudi kakšna razstava?
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #207 : sobota, 13.05.2006 : 15:27:08 »

Vse pasme, nekatere v soboto, druge v nedeljo. Linka ne vem sram, za julij pa mislim, da ni nobene razstave
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #208 : sobota, 13.05.2006 : 15:46:17 »

Našla sem te informacije: *****

Ali kdo ve če je ta pasma priznana? http://www.dogbreedinfo.com/chacyranior.htm
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #209 : nedelja, 14.05.2006 : 13:02:07 »

Ne, ni priznana.
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: priprava psa za razstavo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines