mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 09:18:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Z ALI BREZ RODOVNIKA
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Z ALI BREZ RODOVNIKA  (Prebrano 49826 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #135 : sobota, 25.09.2010 : 12:06:39 »

Pa dejmo ločit ˝čistokrvne˝ brez rodovnika in mešance.
Saj vem da so oboji mešanci, ampak se pri prodaji drugače tretirajo in tudi cena je različna.

Mene pa zanima še, kaj so psi, ki niso "čistokrvni". Umazanokrvni?
A bi lahko nehali operirati s temi izrazi, ker moji psi nikakor nimajo umazane krvi.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #136 : sobota, 25.09.2010 : 12:39:20 »

jst, moji "cistokrvni" so obicajno v navednicah Wink. Izmislil si je ta izraz nekdo drug - predvsem tisti, ki zelijo pse v denar spravit.
V tem pa je catch - rodovniski (pasemski), mesanci in krizanci. Vmes ni nic.

Glede parjenja v sorodstvu je ena zadeva parjenje pod kontrolo in druga, pri kateri ne ves, da sta psa sploh v sorodstvu. To, da so nerodovniski parjeni prosto po p......, torej tudi v sorodstvu, je samo eden od problemov nerodovniske reje, nikakor pa ne poglavitni.
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #137 : sobota, 25.09.2010 : 12:41:31 »

jst, verjamem da tvoj pes nima umazane krvi, gre pa pač za izraz, ki je v splošni rabi in opisoje natanko tisot, kar sem želela povedat.
Sploh ne štekam, Jana, saj sem natančno navedla, da gre v obeh primerih za mešance, le da se v namen prodaje eni imenujejo malo drugače. In predvsem je pomembna ta razlika za naivne kupce.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #138 : sobota, 25.09.2010 : 12:48:47 »

Uh, ocitno sem te narobe razumela.
Vsekakor se strinjam, da izraz sluzi predvsem v potrosniske namene, prave vrednosti in pomena pa dejasnko nima, oz. le v toliko, da s pripisom neke pasme pove tudi to, kateri pasmi je pes vizuelno podoben (se vcasih zgodi, da tudi karakterno).
Vcasih se za prepucavanje med nami Smiley
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #139 : sobota, 25.09.2010 : 16:01:53 »

Ne drži. Izraz čistokrven (in nasprotje, ki ni umazano krven ampak mešane krvi) je zelo star in izvira iz časov, ko so še verjeli, da se dednost prenaša s krvjo.
NI res, da so nerodovniški mešanci ali križanci - so pač psi podobni določeni pasmi z nepreverjenim poreklom. Golden, ki zgleda kot golden, se vede kot golden in daje potomce ki zgledajo in se vedejo enako je golden, pa če ima papirje ali ne. Seveda pa lahko kot goldna kupiš nekaj, kar je dejansko križanec ali mešanec. Je pa ta verjetnost pri rodovniškemu bistveno manjša kot pri nerodovniškem. Da o kvaliteti ne izgubljanmo besed. Niti o tem, da po parih generacijah "vzreje" nerodovniških dejansko ne moremo več govoriti o pasmi, ker se dejansko vse zmeša.

In še enkrat: nehajte žaliti mešance in križance, ker ti s ponaredki, ki se jim reče nerodovniški, čistokrvni...res nimajo nič.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #140 : sobota, 25.09.2010 : 20:24:21 »

Že, že, Lanabela, ampak izraz je po pomenu vseeno nekako"rasističen" (oziroma bi bil, če bi šlo za človeško vrsto, psi pač nimajo ras, verjetno pa razumeš, kaj imam v mislih).
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #141 : četrtek, 21.10.2010 : 14:55:16 »

Jaz sem naredila spletno stran in na njo posebej napisala par malih stvari o rodovniški in nerodovniški vzreji, potem pa sem prekopirala na offfice word in sem zunaj lepila letake z tem listom Smiley Upam, da si bo kdo prebral Smiley Evo to je stran, ki sem jo naredila:

http://zakajrodovnik.webs.com/
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #142 : petek, 22.10.2010 : 00:25:56 »

Jaz sem si pogledala tvojo stran samoyed lover Smiley, super da poskušaš tudi ljudi na ta način osveščati ljudi. Tudi jaz poznam kar nekaj ljudi ki so totalno nerazgledani in mi pravijo da zakaj bi kupili psa z rodovnikom za 1000 in več evrov, ko pa lahko dobijo 'čistokrvnega' za 300, 400 evrov, pa jim jaz razložim v čem je catch, v čem je bistvo rodovnika da to ni kar en papir kar tako, tudi mi je že kdo rekel toliko denarja si dala za Poppyja a ni brezveze? Pa jim povem da vsaj vem da je iz linij ki so zdrave in bo imel zato lepše življenje kot Boni ki je bolan, ker se takrat še nisem toliko spoznala da zdravstvene težave te pasme in nisem bila pozorna na to, skratka prav je da se ljudi osvešča da kupujejo le z rodovnikom in iz preverjenih psarn, če ne imajo potem le težave oni sami in še ubogi psi ki jih šteparji tako brezbrižno izkoriščajo.
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #143 : sobota, 23.10.2010 : 16:55:37 »

Kaj če bi naredili akcijo? Sprintajte še vi to stran in lepite po ulicah Cheesy Cheesy Jaz grem danes zvečer zopet lepit, ker so dol dali.
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #144 : sobota, 23.10.2010 : 19:58:34 »

Ravno zalepila vse Smiley Sem se kar predcej namatrala. Ker nisem ničesar videla. Nato pa sem nekaj ljudem vrgla v nabiralnike, za tiste, ki vem, da imajo nerodovniške in ki podpirajo nerodovniško vzrejo.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #145 : nedelja, 24.10.2010 : 22:33:35 »

Super da se tako trudiš samoyed lover Smiley Kiss, jaz sem tudi danes eni gospe ki se zanima za nakup psa razložila vse o pomenu rodovnika in predvsem to da naj se res dobro pozanima o vzreditelju pri katerem bo psa kupila, še bolj pa da vpraša samo sebe ali je pes res pravi za njeno družino in otroke, ter da kuža ni igrača ki bo za zabavo otrokom ampak da pes prinaša poleg sreče in veselja tudi žalost (če kuža zboli, umre) in veliko odgovornost!
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #146 : ponedeljek, 25.10.2010 : 09:15:51 »

No, super Lynn Cheesy Me veseli Smiley

Ravno vščeraj sem šla gledat če so moji listi ostali po ulicah, pa so očitno dol padli ali p
a so jih odlepili. Ostal je samo še en, vendar k sreči na vidnem polju vsem Smiley Ampak pomoje ga je danes dež dol odplaknil Sad

Vesela novica pa je ta, da ko sem vščeraj pobrala enega od mojih listov, ker je bil na tleh, nisem vedela kam naj ga dam. In tako z Nalo hodiva, jaz pa razmišljam komu, ga naj vržem v nabiralnik. No, potem pa vidim punco z gkadkodlakih prinašalcem Žakom, malo sva klepetali, potem sem jo vprašala če je rodovniški in je pritrdila. Povedala sem ji, da malo oglašujem za rodovnike in je rekla, da bi si rada prebrala ta list, pa sem ji rekla, da ji ga dam. Prosila sem jo, če lahko ta list, da komu, ki ga "potrebuje" in je rekla, da pozna nekoga Cheesy
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #147 : ponedeljek, 25.10.2010 : 14:37:28 »

 Samoyed lover, super  Smiley

Pa a bi bila ti jezna, če bi jaz lektorsko popravila ta tvoj plakat ?  Smiley Saj nimaš veliko napak, nekaj pa se jih najde.  Smiley
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #148 : ponedeljek, 25.10.2010 : 14:56:39 »

Ne, nič ne bi imela proti Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #149 : sreda, 27.10.2010 : 11:46:40 »

Samoyed lover, imaš kakšen email naslov, da ti pošljem popravljen plakat ?  Smiley Res si imela zelo malo napak, pohvalno!  Smiley Cool Saj veš, da ti želim le pomagati, a ne ?  Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Z ALI BREZ RODOVNIKA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines