mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:39:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Bula
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bula  (Prebrano 47711 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« : ponedeljek, 26.01.2004 : 11:57:28 »

Živjo!

Pri Bubi sem na desni strani v predelu reber zatipala pod kožo majhno bulico. Na otip se mi zdi podobna zamašeni lojnici, taki, ki nastane tudi pri človeku. A se je že pri komu oz. kateremu od vaših kužkov kaj podobnega pojavilo? Malo me skrbi, naslednji teden gremo sicer itak k veterinarju (cepljenje proti steklini), pa ne vem, ali bi delala paniko zaradi tega in gremo tja raje prej  sram Bube tista bula ne boli in je zgleda tudi ne moti (tako kot mene).

Lp,
Tina
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1 : ponedeljek, 26.01.2004 : 12:24:20 »

Tina, podobne se je zgodilo predlansko leto poleti pri našemu Berotu. Naredila se mu je bula na boku. In ta bula je bila mehka na otip in nič ga ni bolela. Veterinar je rekel, naj malo počakamo, da je verjetno zamašena lojnica.
Takrat smo odšli na dopust za 14 dni in medtem časom se mu je bula spreminjala. Postala je malo večja, spremenila obliko, postala trda, ampak bolelo ga pa ni nič. Veterinar ga je operiral, zato ker je imel Bero pri 4 mesecih tumor in smo se bali, da se mu je ponovilo. No, po operaciji je vet. rekel, da je bula izgledala ravno tako, kot da bi Berota nekdo s palco čez rebra udaril. In lahko se je v gozdu, ko šiba, ob kakšno vejo udaril. Tako da ni bilo nič hudega. Sicer je imel potem zaplete po operaciji, ker se mu je v rani nabirala tekočina, vendar to je pa že druga zgodba.

Jaz bi na tvojem mestu odšla k veterinarju. Ziher je ziher. Ker ko je imel Bero tumor na trebuhu, mu je ta bula zelo hitro rasla. In na srečo je bila tudi dovolj zgodaj operiran.

Veliko sreče in sporoči nam, kako se odvija ta zgodba!

Lp jana
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #2 : ponedeljek, 26.01.2004 : 14:12:03 »

Hojla

Ali je bila pred kratkim cepljena? Spomni se kam.

Včasih se na tem mestu naredi abscesek ki sčasoma izgine lahko pa ostane majhna bulica.

lp
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #3 : ponedeljek, 26.01.2004 : 20:26:24 »


    Ojla!

   A je mogoče pred kratkim dobila kakšno injekcijo? Kamorkoli. Pri naših  približno po 14-tih dneh pride do reakcije in se  pojavi taka bula. Potem pa v kakem tednu izgine.

  Čao-Slavi
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #4 : torek, 27.01.2004 : 11:41:54 »

Živjo,

ja, bila je cepljena pred skoraj 14 dnevi (3. cepljenje proti kugi & ostalim). Z razliko od prejšnjih dveh cepljenjenj so jo tokrat "pičili" v sprednjo nogo oz. ramo, namesto v zadnjo. Ni se mi pa zdelo, da je to tako nizko- bula je namreč med sprednjo in zadnjo nogo, v predelo reber. Če je od cepljenja, a bo izginila?

LP,
Tina
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #5 : torek, 27.01.2004 : 13:31:42 »

Če je od cepljenja, a bo izginila?


Ja, če je bula od cepljenja, potem sama izgine.

lp Jana
Logiran
laika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


« Odgovor #6 : torek, 27.01.2004 : 15:03:56 »

Tina živjo,

naj povem, da tudi naši labradorki vedno nastane bula nekaj dni po cepljenju. Nato pa kar sama od sebe zgine. Vse skupaj traja morda kakšne 2-3 tedne.

Upam, da ni nič hudega, vsekakor pa nas obvesti, ko zveš kaj se z malo dogaja.


Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #7 : sreda, 28.01.2004 : 10:48:21 »

Hvala vsem, me že malo manj skrbi  Wink Bomo pa na veterini vseeno omenili bulo, da se "zazihramo", da ni nič hujšega.

Bom sporočila, kako je šlo.
LP vsem,
Tina
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #8 : sreda, 28.01.2004 : 21:48:17 »

Živjo!

Naj te malo potolažim. Tudi jaz sem bila še pred kratkim novopečena lastnica živahnega kužka in me je seveda skrbelo vse v zvezi z njim.In če se mi je kaj samo zdelo sumljivo, sem že klicala vzrediteljico, kužka peljala na pregled k mami (one itak najbolj vejo Wink),tako, da so me vedno pomirili.In ker sem prebrala tudi članek o tem, kakšni problemi lahko nastanejo, če se pri psu moda ne spustijo, sem vestno preverjala tudi njegova jajčka.In potem nekega dne opazim, da ima na ta malem dve, za grah veliki bulici, ki sta čez nekaj dni še zrasli.Seveda, panika!In ker še nikoli nisem imela psa, v familiji smo tudi same punce, začnem poizvedovat pri boljši polovici, če slučajno ve, kako se moda spuščajo pri fantkih.Če imajo oni tudi kake bulice..In ker me je tudi mami napotila k veterinarju smo se odpravili na enourno vožnjo do klinike.Prej smo se naročili, pa tudi gužve ni bilo.Mene je celo pot skrbelo, če bo veterinarka sploh hotela "pošlatat" mojga psa Roll Eyes..
No, ko smo ji povedali, zakaj smo prišli, ga je pogledala kar v čakalnici. Prijela ga je in samo rekla:  Ja, to je od erekcije: Grin Dobro, da nimam očal, ker bi mi padla na tla! Seveda sem vztrajala, da moj kuža pa že ni tak, dokler mi ni strokovno razložila in pokazala, kako to zgleda.Potem sem ji verjela Wink Kuža je še vedno živ in zdrav, bulice pa so občasno še tam..
In ne boš verjela, tudi ta mal jih že ima.. Wink

Skratka, če te kaj skrbi, vprašaj veterinarja; znal te bo pomiriti in ti vse skupaj razložiti. In tudi smejal se ti ne bo.Pa še ti boš mirno spala.
Pa javi nam, kaj je bilo!
Lp
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #9 : ponedeljek, 02.02.2004 : 11:25:41 »

Bule ni več  Smiley  Smiley  Smiley Prejšnji teden sem jo še enkrat pretipala in je izginila. Zgleda, da je bilo res od cepljenja. Hvala vsem za nasvete! Kmalu lahko začnemo čakat novo bulo  Grin saj bo Buba kmalu cepljena proti steklini.

Lp,
Tina
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #10 : ponedeljek, 02.02.2004 : 19:26:05 »

Bina!!
Nekaj bi te vprašala glede Bera:
kje natančno je imel bulo- v podkožju ali na muskulaturi??
Pa prosila bi, če mi poveš tudi, če je bila bula na boku ob strani ali na rebrih (pod, ob, na...?)??

Hvala!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #11 : ponedeljek, 02.02.2004 : 20:03:34 »

Teja: Bero je imel bulo pri zadnjem rebru, v bistvu kar tam kjer je zadnje rebro. Bila je podolgovata, ampak ne v smeri telesa (glava-rep), ampak v smeri trebuh-hrbet. Upam, da razumeš kaj ti želim povedat.

Kako to misliš ali je bila v podkožju ali na muskulaturi? Tega pa ne razumem. Kaj je muskulatura?  sram sram

Lp jana
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #12 : torek, 03.02.2004 : 10:44:34 »

Če je bula v podkožju, je ponavadi pomična in psa ne boli, največkrat pa je posledica podkožnega cepljenja. Muskulatura je mišičnina in če se bula razvije tu, ni pomična ampak je zraščena s podlago, ponavadi pa psa tudi boli.

Lp, Ivana
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #13 : petek, 06.02.2004 : 18:56:38 »

Pri moji starejši psici sem pred dvema mesecema opazila malo bolj zadebeljen predel trebuha na eni strani. Ko sem zadevo pretipala, sem ugotovila, da ima nekakšno nepremično, veliko bulo. Seveda sem se močno ustrašila Shocked Cry
Na srečo pa zadeva pri psički ne raste. Naj bi bil fibrom.

Pri tumorjih in podobnih bulah je velik problem, če so na trebuhu, zato sem tudi vprašala za lokacijo Berove bule.

Pri moji psički bi bila operacija kar nesmiselna (prva ovira je tudi njena starost); druga ovira pa naj bi bil problem, ker je bula v mišičevju, poleg tega pa še med rebri!!
Opozorjena sem bila na nevarnost odpovedi pljuč pri psički v kolikor bi bila operirana...
Kot pa sem že povedala, na srečo Smiley je stvar OK.

Me pa res zanima, če je večina teh muskulaturnih 'bul' bolečih; veterinar mi je zatrdil, da psičko ne boli, vendar je zelo neobčutljiva na bolečino zato Undecided Undecided  Upam, da stvar zanjo res ni boleča!

LP in čim manj bulic
 
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #14 : nedelja, 07.03.2004 : 16:34:15 »

Imam 8 mesečno psičko pasme bernski planšar, pred 10 dnevi so ji iz rame odstranili okruške, ki so povzročali šepanje. Do sedaj je celjenje rane in hoja psičke kar lepo napredovala, čeprav jo zelo počivam, ven jo vozim le za toliko, da opravi potrebo.
Danes, ko sem pregledovala mesto, kjer je bila koža prerezana in zašita, pa sem opazila pojav večje bule, ki je nekoliko večja od velikosti jajca. Ta bula je neboleča vendar me zaradi njene velikosti nekoliko skrbi. Undecided Veterinar je po operaciji omenil možen nastanek vodne bule, če bi psička tačko preveč obremenjevala. Bula se je pojavila čeprav psičko zelo pazimo da miruje, na mestu prereza ima še vedno šive ki naj bi jih odtranili čez dva dni, se bo bula mogoče predrla, ko bodo odstranili šive? Ali je to pojav, ki ga je nujno čimprej odstraniti? Je bulo potrebno probosti, da izteče tekočina, ki se nabira? Huh
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Bula
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines